NAD WODĄ > Łowiska

Wybór stanowiska na jeziorze 19 ha

(1/3) > >>

piotro001:
Mam pewien problem, łowie często w dużym jeziorze, ok 19 ha głębokość waha się od 1,5 do nawet 9 metrów. Jest cypel, który tworzy zatokę. Wiem że jezioro jest dość rybne niestety nigdy nie umiem dobrze wytypować łowiska adekwatnie do pory roku. Jakich miejsc szukać wczesna wiosną?

Jędrula:
Na wiosnę należy szukać płytkich miejsc , zwłaszcza jak woda zaczyna się ogrzewać . Musisz szukać obszarów jeziora , gdzie jest coś szczególnego , tam gdzie ryby mogą się ukryć czy spokojnie zerować . chodzi o wszelakie zwalone drzewa , drzewa wiszące nad wodą .Należy zainteresować się rejonem przy wyspach , przy trzcinach . Równie ważna jest wiedza o ukształtowaniu dna .
Poszukaj zatok , najlepiej płytkich i osłoniętych od wiatru . W wiosennym słońcu taka zatoczka może Cię naprawdę hojnie obdarować w wielkie rybska .

piotro001:
Dzięki za wskazówki :-) Niektórzy twierdzą że zaraz po zejściu lodu łowimy w miejscach bardzo głębokich, jak to w końcu jest?

Jędrula:

--- Cytat: piotro001 w 12.01.2016, 08:53 ---Dzięki za wskazówki :-) Niektórzy twierdzą że zaraz po zejściu lodu łowimy w miejscach bardzo głębokich, jak to w końcu jest?

--- Koniec cytatu ---





Takie podejście jest złe . Tu nie ma gotowej recepty . Ryby mogą być wszędzie , to kwestia doświadczenia i wieloletnich testów . Z praktyki wiem , że należy łowić w miejscach gdzie właśnie lód schodzi , zwłaszcza jak jest tam fala . Jak już pokrywa lodowa zniknie całkiem , trzeba ryb szukać w różnych miejscach . Wtedy spławiczek albo pickerek , cienkie przypony i robaczki powinny być najlepsze .

matchless:
Dokładnie tak jak Jędrula prawi. Nie ma recepty, może być różnie. Może się wydawać, że głębsze miejsca będą odpowiednie i może to oczywiście się sprawdzić, ale równie dobrze na przykład ryby mogą wyjść na płycizny, gdzie schodzi lód i opiera się słoneczko, które tą wodę ładnie ogrzewa. Ja, szczególnie jesienią i wiosną bardzo często właśnie szukam takich miejsc, które są nasłonecznione możliwie przez cały dzień (pod warunkiem, że świeci słońce tego dnia oczywiście).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej