Autor Wątek: Rynek - nowości sprzętowe  (Przeczytany 969499 razy)

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #765 dnia: 26.03.2017, 15:10 »
Lepszym rozwiązaniem (ale nie dla Kamila) jest zrobić tak, jak jeden z użytkowników forum - chodzi a zamontowanie gniazd w stoliku i wykorzystywanie akumulatora. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie zwłaszcza na długie zasiadki bo każdy z powerbanków z każdym dniem się powoli lub szybciej rozładowuje. 

EDY: Kamil - może rozważysz powerbank solarny bądź ładowarkę solarną?

Pozdrawiam
Mirek

Offline piotr82

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Powiat Krasnystaw
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #766 dnia: 26.03.2017, 15:38 »
Odnośnie czołówek i firm karpiowych to nie lepiej zakupić coś markowego http://kolba.pl/latarki-czolowe-czolowki-k395.html  np http://kolba.pl/latarka-diodowa-fenix-hl60r-czolowka-p77043.html

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #767 dnia: 26.03.2017, 22:21 »
Lepszym rozwiązaniem (ale nie dla Kamila) jest zrobić tak, jak jeden z użytkowników forum - chodzi a zamontowanie gniazd w stoliku i wykorzystywanie akumulatora. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie zwłaszcza na długie zasiadki bo każdy z powerbanków z każdym dniem się powoli lub szybciej rozładowuje. 

EDY: Kamil - może rozważysz powerbank solarny bądź ładowarkę solarną?

Witam

Ja też zakupiłem sobie jakiś czas tego battery pack solarne. Oczywiście można je ładować w normalny sposób w domu, ale jak jesteśmy nad wodą lub na wycieczce, przyczepiamy je do torby/plecaka i nam się ładują dzięki słońcu. Oto zdjęcie

Dwa z nich z tego zdjęcia (te mniejsze) mają po 20000 mAh zaś ten większy ma 30000 mAh.


Każdy z nich ma dwa wejścia usb, więc można spokojnie podłączyć dwa urządzenia pod jednego power bank. Z tyłu oczywiście latarka z diod, też może się czasami przydać nad wodą. I taki power bank jak jadę latem nad wodą to przez cały dzień się częściowo podładuje od słońca. Super sprawa.


Zaś do wszystkich swoich wędkarskich zabawek używam akumulatorków, jak widać na zdjęciu, które są wielokrotnego użytku. Czyli po rozładowaniu można je na nowo podładować i dalej korzystać.


I takie akumulatorki podładowane używam przy latarkach.


A także przy sygnalizatorach i do centralki. Więc nad wodą w razie zasiadki nie będę miał problemu z rozładowanymi akumulatorkami, bo są właśnie po to solarne battery pack. Aby sobie to wszystko nad wodą podładować w razie czego :)




Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Kadłubek

  • Gość
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #768 dnia: 26.03.2017, 22:29 »
Witam

Ja też zakupiłem sobie jakiś czas tego battery pack solarne. Oczywiście można je ładować w normalny sposób w domu, ale jak jesteśmy nad wodą lub na wycieczce, przyczepiamy je do torby/plecaka i nam się ładują dzięki słońcu. Oto zdjęcie

Ile dałeś za te power banki?

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #769 dnia: 26.03.2017, 22:42 »
Pyza, przejrzałem całe AliExpress i nie ma salarów 30000. Te 20000 są po 14$ średnio.
Chyba trzeba sobie kupić ;)




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #770 dnia: 26.03.2017, 22:42 »
Witam

Ja też zakupiłem sobie jakiś czas tego battery pack solarne. Oczywiście można je ładować w normalny sposób w domu, ale jak jesteśmy nad wodą lub na wycieczce, przyczepiamy je do torby/plecaka i nam się ładują dzięki słońcu. Oto zdjęcie

Ile dałeś za te power banki?

Brałem na Aliexpress, te mniejsze po 20000 mAh, kosztowały mnie razem około 120 zł za 2 sztuki. Masz tutaj link, tylko że teraz ma w sprzedaży 10000 mAh i nie jest darmowa wysyłka do Polski... Trzeba sobie poszukać ;)

https://pl.aliexpress.com/item/TOP-Solar-Power-Bank-Dual-USB-Travel-Power-Bank-20000mAh-External-Battery-Portable-Charger-Bateria-Externa/32759922865.html

A ten większy był mi potrzebny w tym roku nad wodę, a że musiałem go mieć w tej chwili, to zamówiłem z Allegro. I ten większy 30000 mAh kosztował mnie 80 zł już z wysyłką. Także już jakieś krótkie filmy nakręciłem znad wody, montuję, szykuję, obrabiam. Więc takie battery pack są w sam raz.


Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #771 dnia: 26.03.2017, 22:52 »
Pyza, przejrzałem całe AliExpress i nie ma salarów 30000. Te 20000 są po 14$ średnio.
Chyba trzeba sobie kupić ;)

No masz rację, szukać trzeba i tyle :)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #772 dnia: 26.03.2017, 22:53 »
Obawiam się Sylwek, że na alledrogo mogli Cię zrobić w bambuko i kupiłeś takie same co z Ali tylko 20000




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #773 dnia: 26.03.2017, 22:53 »
Zanim Panowie kupią polecam obejrzeć chociażby ten test:

Robert

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #774 dnia: 26.03.2017, 23:06 »
Grubo ;d




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #775 dnia: 26.03.2017, 23:20 »
Obawiam się Sylwek, że na alledrogo mogli Cię zrobić w bambuko i kupiłeś takie same co z Ali tylko 20000

Nie wiem, tego dużego już używam jakiś czas, zwróć uwagę na zdjęcia

Ten większy z pojemnością 30000 mAh i ten mniejszy 20000 mAh.


Oznakowanie tego większego 30000 mAh. Trochę się już zdarł od używania, a to nad wodą a wcześniej w pogoni za pokemonami :), ale coś tam widać. Jest super.


I oznaczenie tego mniejszego z Aliexpress, z 20000 mAh. To jak sam widzisz, jest różna pojemność i sam korzystając z obydwóch nie zauważyłem by było to samo podczas ładowania np. telefonu.


A tu zdjęcie święcącej latarki dużego i małego battery pack.



Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #776 dnia: 26.03.2017, 23:32 »
Czytam o tych zewnętrznych źródłach zasilania, czytam, czytam... i coś mi się ni zgadza :)

Koledzy, 1000 mAh to 1 Ah. 50000 mAh to 50 Ah ???
Ktoś wierzy, że kupując taką małą pierdołę, otrzyma akumulator o napieciu około 5 V i pojemności 30 lub 50 Ah? Powodzenia ;)
Jedno zero do kasacji :) Cudów nie ma, pojemność przekłada się na rozmiar akumulatora.
Jacek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #777 dnia: 26.03.2017, 23:34 »
Tak sądzisz Jacku, że rozmiar ma znaczenie ? ;D :P :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #778 dnia: 26.03.2017, 23:42 »
Im większy rozmiar, tym większa... pojemność (kurna, chciałem napisać "przyjemność" - pomyłka freudowska :facepalm:) ;)
Jacek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #779 dnia: 27.03.2017, 00:06 »
Czytam o tych zewnętrznych źródłach zasilania, czytam, czytam... i coś mi się ni zgadza :)

Koledzy, 1000 mAh to 1 Ah. 50000 mAh to 50 Ah ???
Ktoś wierzy, że kupując taką małą pierdołę, otrzyma akumulator o napieciu około 5 V i pojemności 30 lub 50 Ah? Powodzenia ;)
Jedno zero do kasacji :) Cudów nie ma, pojemność przekłada się na rozmiar akumulatora.

Witam

Jacek tak do końca się z Tobą nie zgodzę, że gdy odejmiesz jedno zero to uzyskamy wynik. A więc

Mam stare powerbanki, oczywiście nadal sprawne, ten szary ma 8000 mAh, ten mniejszy Samsung, który mam już kupę lat ma 9000 mAh.


Tak jak widzisz na tym zdjęciu oznaczenie tego powerbanka Samsung.


Jest w pełni naładowany i ładnie się trzyma. Powiem Ci tak, przy starym telefonie Samsung Galaxy 3, który używałem kilka lat temu, pojemność baterii telefonu wynosiła 2300 mAh, i ten powerbank Samsunga starczał mi na 3,5 pełnego ładowania, zanim się power bank nie rozładował, to wszystko jest w porządku z tym powerbank.


Teraz zobacz różnicę obydwóch wielkościowo, ten 9000 mAh Samsung oraz ten z solarny 30000 mAh. Widać gołym okiem, że jest większy, to powinien mieć większą pojemność. Normalne, że 30000 mAh nie ma, bo to taki chwyt marketingowy, ale ma o wiele więcej niż ten oryginalny Samsung 9000 mAh. To tak jak piszesz, żeby odjąć jedno zero i wyjdzie nam wynik, to bym w ogóle telefonu nie mógł podładować, oczywiście mówię o swoim nowym Huawei P8, bo pojemność baterii wynosi więcej niż 3000 mAh. A uwierz mi, że pojemność tego nowego większego, jest dużo większa od tego małego. I dlatego zakupiłem, mam ich kilka. A co do tego ładowania przez słońce, normalne że to jest chwyt reklamowy ale przy pełnym słońcu i jak ja siedzę cały dzień nad wodą, to jakiś procent w powerbanku się naładuje i to wystarczy aby tylko zadzwonić. Lepsze to niż nic. I tak zakupiłem te powerbanki nie przez panel słoneczny, tylko po to, żeby kilka urządzeń nad wodą podładować, bo to ładowanie solarne tak samo jak te lampy solarne do ogródków, przez dzień się ładują a w nocy świecą. I to nie jest kit, sami o tym wiecie. A taki szeroki panel słoneczny który ja Wam zademonstrowałem jakoś, jak to wcześniej powiedziałem, nam się podładuje.  :)



Za te pieniądze nie oczekujmy cudów. A jeszcze jedno - ganiałem trochę za pokemonami, i to w niskiej temperaturze, także wiem, który powerbank ile wytrzymuje i dla mnie to wystarcza. :)


Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek