Autor Wątek: Rynek - nowości sprzętowe  (Przeczytany 969660 razy)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #960 dnia: 23.08.2017, 19:57 »
Do tego ta waga w okolicach 265g  i cena też atrakcyjna.

Wypada wszelako uczciwie zaznaczyć, że droższa konkurencja oferuje w pakiecie trzy topy (w tym jeden z pełną szczytówką) - taki zestaw w wydaniu Drennana będzie już tylko £40 tańszy od produkowanej w UK Daiwy Airity System Whip w najniższej spotykanej obecnie cenie (np. sklep "Ted Carter"). Jeżeli chodzi o lekkość, Drennan przoduje, choć wysoko oceniana Daiwa waży jedynie około 20 g więcej (wbrew pomyłkowo zawyżonym danym katalogowym).

Trzeba poczekać na internetowe świadectwa pierwszych nabywców Drennana z UK (w kwestii jego solidności, wyważenia etc.) i podjąć jedynie słuszną decyzję ;)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #961 dnia: 25.08.2017, 19:55 »
Ruszyła e-sklepowa strona nowej marki Cadence Fishing UK: https://www.cadencefishing.co.uk

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #962 dnia: 25.08.2017, 21:26 »
Ruszyła e-sklepowa strona nowej marki Cadence Fishing: https://www.cadencefishing.co.uk

 :thumbup:

Szkoda, że nie ma nigdzie informacji ile ważą te wędeczki :)
Pozdrawiam
Marcin

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #963 dnia: 25.08.2017, 21:45 »
Ciekawi mnie historia tej firmy. Gdzie wytwarzają sprzęt, czy to wcześniej była jakaś inna firma, kto ją stworzył. Na stronie internetowej niewiele o sobie napisali.
Pozdrawiam
Mateusz

Kadłubek

  • Gość
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #964 dnia: 25.08.2017, 22:22 »
Może to coś podpowie: https://beta.companieshouse.gov.uk/company/10534488

Młoda firma, jeszcze roku nie ma.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #965 dnia: 25.08.2017, 22:24 »
Dzięki. Faktycznie, firma zarejestrowana niedawno.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #966 dnia: 25.08.2017, 23:16 »
Cadence Fishing działa już od pewnego czasu na rynku amerykańskim, gdzie oferuje sprzęt spinningowy: https://www.cadencefishing.com. Wysłałem dziś zapytanie do Cadence Fishing UK o wagę matchówek 16' - zobaczymy, czy firma jest życzliwa/responsywna :)

Na filmikach kijki matchowe zachowują się obiecująco, a przelotki Fuji Alconite na tym poziomie cenowym to rzadkość (szkocka Daiwa montuje je w wędziskach kilkakrotnie droższych). Niewykluczone zatem, że będzie to całkiem atrakcyjna oferta średniopółkowa.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #967 dnia: 25.08.2017, 23:50 »
Z tego co wyłapałem na Angielskich forach to jakieś zawirowania z Shakespeare że właściciel marki postanowił sprzedać/zamknąć dział EU i skupić się na rynku USA gdzie marka jest dość dobrze zakorzeniona. Ciekawe bo Cadence to marka tego samego właściciela co Shakespeare Jarden obecnie Newell Brands.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #968 dnia: 26.08.2017, 01:02 »
Shakespeare UK ostatnio wyraźnie podupadł, porzucając średniopółkowe ambicje (ich wyrazem były cenione za walory użytkowe serie Superteam oraz Mach 3) na rzecz firmowania niskobudżetowego badziewia. Być może Cadence Fishing UK z Jamesem Robbinsem w roli głównej ma być teraz takim ambitnym Szekspirem z lepszych czasów i na sterydach. Niewątpliwie oferta CFUK jest bogatsza i materiałowo lepsza od Szekspirowskiej oferty matchowo-feederowej z ostatniej dekady, a reszta wyjdzie w praniu.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #969 dnia: 26.08.2017, 07:07 »
Jak już kiedyś pisałem, przeraża mnie lekkość ich kręciołów. Jeśli kołowrotek 4000 waży 250 gramów, to coś mi tu zalatuje plastikiem ;)

Ale wędeczki fajne mają...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Kadłubek

  • Gość
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #970 dnia: 26.08.2017, 07:27 »
Wydaje się, że to po prostu ... rozmiar 2000 i 3000. Teraz wszystko takie "nowoczesne", lekkie i niewytrzymałe.

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #971 dnia: 26.08.2017, 12:55 »
Jak już kiedyś pisałem, przeraża mnie lekkość ich kręciołów. Jeśli kołowrotek 4000 waży 250 gramów, to coś mi tu zalatuje plastikiem ;)

Mi taka waga zalatuje pierzem  ;) Niedługo kołowrotki będą jak balony napełnione helem. Wchodzisz do sklepu, a tam stojak: ściągasz sznurek, kręcisz i prosisz o wędkę do doważenia, bo pińcet zyla odlatuje z bocianami. Jaki rozmiar, tyle gramów, dzielone przez dziesięć - to mi zalatuje krzepkością konstrukcji, a i to nie zawsze.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #972 dnia: 26.08.2017, 14:08 »
To jest postęp i tak być musi ;)
Z opisu wynika, że korpus kołowrotka jest z magnezu (zapewne z jakiegoś stopu z magnezem ;) ), pokrywa napędu i rotor z kompozytów węglowych. To wcale nie znaczy, że to badziewie ani też jakość na miarę XXII wieku :P
Można w ten sposób sporo masy zaoszczędzić.
Istotna jest jakość użytego materiału, a ta kosztuje i ma odbicie w cenie. W topowych młynkach Shimano też mamy obudowy z wykorzystaniem magnezu i kompozytów węglowych. Modele z takich materiałów kosztują jednak sporo więcej niż te produkty.
Zresztą nie jest to aż taka nowość, bo już w latach 90-tych używano nowoczesnych materiałów w DAM, Shimano, Cormoranie...
Często jest też tak, że dobre tworzywo przebija kiepskie aluminium na obudowie młynka. Dobry przykład to Zaubery, w których gwinty śrubek kruszą "metalową obudowę" po kilku wkręcaniach/wykręcaniach... ale to inny temat... chyba :P

Czesiek

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #973 dnia: 26.08.2017, 14:26 »
Wiesz, Czesiu, ten tzw. postęp to tzw. rynek konsumenta  ;) Ja wiem, że Ty wiesz  :beer: A dla mnie kołowrotek to jak kobieta: nie może być za lekka, ale zbyt ciężka to też niedobrze. Nie musi być zbyt szybka, ale przewidywalnie stateczna - jak najbardziej. I posługując się pamięciowym cytatem ze Steda: "Nigdy nie bierz kobiety, co ma wąskie usta. To najgorsze zgagi są." - tu analogia do kabłąka. Tu.  :D  :beer:

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #974 dnia: 26.08.2017, 14:32 »
"Nigdy nie bierz kobiety, co ma wąskie usta. To najgorsze zgagi są."


00:53  :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters