Autor Wątek: Rynek - nowości sprzętowe  (Przeczytany 969638 razy)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2026 dnia: 05.12.2018, 16:50 »
Może to nie nowość, ale jakby ktoś zastanawiał się nad zakupem Trabucco INSPIRON FD Competition Still, to może sobie obejrzeć ten filmik


Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2027 dnia: 05.12.2018, 18:35 »
Garbolino rozszerzyło topową serię Essential o krótkie feedery kategorii lekkiej ze szczytówkami 0.5 - 0.75 oz: http://www.garbolinouk.co.uk/rod/essential-2-piece-light-feeders

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2029 dnia: 05.12.2018, 20:52 »
Ciekawa sprawa, ale nad opisami to mógłby popracować.
Ciekawi mnie co to za konsystencja, jak tego użyć tak naprawdę.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2030 dnia: 05.12.2018, 21:21 »
Nadałaby się pod sygnalizator chyba.
Legalis Allround
http://daiwa-info.eu/product/image/3287/C-fakepath-3.jpg

Pozdrawiam

Marek

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2031 dnia: 05.12.2018, 22:48 »
Ciekawa sprawa, ale nad opisami to mógłby popracować.

Leszcze o każdej porze roku w każdej wodzie uwielbiają roślinne proteiny. Wśród tych zapachów i smaków czują się najlepiej... Leszczowe preferencje najwyraźniej uległy zmianie - wszak kiedyś leszcze najlepiej czuły się w klimatach Bartonowego "smrodka", który miał pochodzenie raczej zwierzęce niż roślinne ;) 

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2032 dnia: 05.12.2018, 23:34 »
Ja bym jeszcze do każdej zanęty dołożył gratis haczyk nr 2. Taki uniwersalny na leszcze i płotki. Myślę, że to mogłoby zwiększyć sprzedaż tych zanęt.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2033 dnia: 05.12.2018, 23:36 »
No i jeszcze kilka makaronowych kolanek. Taki zestaw.
Jacek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2034 dnia: 05.12.2018, 23:58 »
A ja stanę w obronie Pana Bartona :P W tej całej masie firm produkujących zanęty, wśród potentatów na rynku, znalazł swoją niszę na rynku i uderza w "naturalność", potwierdzoną według niego hakami numer 2. Pominę w tym miejscu fakt wieszania tych samych ryb na haku celem lepszej ekspozycji sprzętu lub łowiska ;) I niejeden się na to złapie, tak jak się łapie kupując żarcie dla siebie. Choć często z lekkim uśmiechem oglądam filmy Pana Bartona na których głosi on swoje prawdy objawione, to szanuję go za olbrzymią wiedzę, doświadczenie oraz za to, że próbuje się przebić na rynku z tymi swoimi smrodkami itp., w sytuacji gdy potentaci na rynku produkują znacznie bardziej "capiące" towary ;)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2035 dnia: 06.12.2018, 00:17 »
12zł za kilogram mielonych ziaren z wypełniaczem? Biorę. Jako dodatek miodzio. 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2036 dnia: 06.12.2018, 00:33 »
Gdy Pan Barton miał w ofercie jedynie mięczakowo-skorupiakowy "smrodek", obowiązywała wersja, że popularne dopalacze cukiernicze/owocowe/korzenne/ziołowe są śmiechu warte, bo przecież w naturalnych warunkach "pod wodą nic tak nie pachnie", a duże ryby przypominają inżyniera Mamonia z kultowego filmu "Rejs", któremu podobały się tylko dobrze znane i oswojone melodie. Wraz z rozszerzeniem Bartonowej oferty o dodatki waniliowe, różane, poziomkowe, piernikowe czy kolendrowe zaczęła obowiązywać wersja, że to rewelacyjne zapachy, które "przewracają we łbach" ogromnym leszczom, linom i karasiom.

Trudno za Panem Bartonem nadążyć, ale przygoda jest ciekawa :)

Online Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2037 dnia: 06.12.2018, 00:52 »
Pomijając skuteczność jego produktów i smrodek dobry na wszystko . Zraził mnie kiedyś zdjęciem leszcza przerobionym w fotoshopie i z głoszonym jako 7 kg mimo że na pewno tyle nie miał. Swojego czasu pan B chciał bardzo  budować swoją legendę co  poniekąd mu się udało bo jednak dalej jest na rynku i ma się dobrze.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2038 dnia: 06.12.2018, 08:23 »
Pomijając skuteczność jego produktów i smrodek dobry na wszystko . Zraził mnie kiedyś zdjęciem leszcza przerobionym w fotoshopie i z głoszonym jako 7 kg mimo że na pewno tyle nie miał. Swojego czasu pan B chciał bardzo  budować swoją legendę co  poniekąd mu się udało bo jednak dalej jest na rynku i ma się dobrze.

Mnie on ni 'parzy ni ziębi', jednak pamiętam jedną z jego mądrości, którą przedstawił w artykule w WMH, z jakieś 6-7 lat temu. Byłem chyba jedynym, co protestował. Otóż chodziło o połów lina. BB napisał, że używa zestawu ze spławikiem z pałki wodnej, takim kawałkiem łodygi, który łączy z żyłką główną, na końcu której jest hak (bez przyponu). Ten zestaw ustawiało się w grążelach lub na liściu, tak aby przynętę łyknął lin...

Może takie łowienie jest dla niektórych melancholijną podróżą w 'stare, dobre czasy', jednak dla mnie to proszenie się o kłopoty i męczenie ryb. Lin w grążelach/liliach zazwyczaj nie da się wyholować, kto łowił te ryby przy tych pięknych roślinach wie, że ryba tak omota się wokół pnączy, że szanse są bardzo małe na zwycięstwo. Duży hak z zadziorem i zerwana żyłka, z którą ryba zostaje, powodować może to, że lin po prostu zaplącze się i tam dokona żywota. Tak więc proponowany sposób łowienia był iście z zamierzchłych czasów, mam nadzieję,  że nikt tego nie powielał :)

BB to miły gość i rzeczywiście znalazł swoją niszę, ludzie go lubią, on umie się odnaleźć w swym jeziorowym świecie. Jednak pewne rzeczy są trudne do zaakceptowania, na pewno wędkarskie techniki należą do nich, zwłaszcza te haki nr 2 na płocie i liny :) U mnie też możnaby tak łowić. Coś by wpadało. Na pewno jednak siedzący obok wędkarz łowiący 'normalnie' miałby kilka razy więcej ryb, tym bardziej jeżeli używałby czegoś 'nienaturalnego' :)
Lucjan

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2039 dnia: 07.12.2018, 18:56 »
Sensas Luxor Pro FV 400 Match:



Sensas Luxor Pro FV 400 Feeder-Tech: