Autor Wątek: Rynek - nowości sprzętowe  (Przeczytany 969844 razy)

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2325 dnia: 12.03.2019, 19:50 »
Spokojnie  ;) To była tylko moja subiektywna opinia, na podstawie doświadczeń sprzed kilku lat. Jeżeli Browning wypuszcza teraz towar OK, to ja się tylko cieszę. Kolejne perełki do bogactwa wyboru.

Marketingowcom z tej firmy, i nie tylko tej, zwracam natomiast uwagę, że klienta o wiele łatwiej jest stracić niż odzyskać  :) Napiszę więcej: jak się już zyska zaufanie, to trudno je stracić - stąd pewnie bierze się tyle sentymentalnych zakupów.

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2326 dnia: 12.03.2019, 20:06 »
Spokojnie  ;) To była tylko moja subiektywna opinia, na podstawie doświadczeń sprzed kilku lat. Jeżeli Browning wypuszcza teraz towar OK, to ja się tylko cieszę. Kolejne perełki do bogactwa wyboru.

Marketingowcom z tej firmy, i nie tylko tej, zwracam natomiast uwagę, że klienta o wiele łatwiej jest stracić niż odzyskać  :) Napiszę więcej: jak się już zyska zaufanie, to trudno je stracić - stąd pewnie bierze się tyle sentymentalnych zakupów.
Bardzo mi się podoba co napisałeś

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2327 dnia: 14.03.2019, 16:58 »

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2328 dnia: 14.03.2019, 17:17 »
A w moim wędkarskim pojawiły się nowe kusiciele:




Ale wykazałem się silną wolą i nic nie kupiłem ... no może poza tym ...

Coś trzeba robić po powrocie do domu ;)

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2329 dnia: 14.03.2019, 17:54 »

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2330 dnia: 15.03.2019, 23:24 »
Anonsowana wcześniej seria Drennan Vertex (wędki i sztyce), kurtka i spodnie, proce, spławiczki: https://www.drennantackle.com/new-products/

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2331 dnia: 17.03.2019, 01:37 »

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2332 dnia: 17.03.2019, 07:44 »
Chcesz przynajmniej dwa razy mniejsze? Bo mam. Przy kupnie pomyliłem się o jedno miejsce dziesiętne :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mr.White7

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 6
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2333 dnia: 17.03.2019, 08:18 »
Ja mam podobnie , kije Browninga wymiatają , mam cztery Sphere Feeder i każda spełnia swoje zadania do warunków do jakich jest przeznaczona , również dwa Koschniki robią robotę I pełny  banan na twarzy . Kiedyś miałem Black Vipera i byłem umiarkowanie zadowolony , wiec sprzedałem i postawiłem na Prestona Dutch Mastera ale kto wie czy nie powrócę kiedyś do Vipera , za to kołowrotki Browninga to już porażka . Kultura pracy bardzo kiepska , polecam za to nowe Daiwy TDR , bajka , praca maślana pod dużymi obciążeniami . Podobnie sprawa ma się z Flagmanem , wędki super kołowrotki porażka

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2334 dnia: 17.03.2019, 09:03 »
Zauważyłem, że Drennan znów upiera się przy trzech malutkich przelotkach na pierwszym składzie. Oby nowe Vertexy rzutowo były bardziej zbliżone do Acolyte, bo stara seria "7" była pod tym względem dość słaba.
Kuba

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2335 dnia: 17.03.2019, 09:50 »
Pojawily się już  wyprzedaże „siódemek” wiec warto dokupić brakujące w kolekcji modele. Ja przynajmniej tak zrobie, a w zasadzie już zrobiłem. Nie twierdze, ze nowa seria to coś złego, ale „7-mki” są nie do zajechania i ludzie z Drennana chyba nawet nie brali pod uwagę tego, co niektórzy będą z tymi kijami wyprawiać- tutaj brawa dla Maćka- Fisha :P
Druga rzecz to całkiem solidne rękojeści z elementami korkogumy i uchwyty na kołowrotek. Wędki z elementami piankowymi, które posiadam, są kłopotliwe w utrzymaniu czystości. Brudne z towaru łapy trafiają akurat na ta piankę. Trochę wilgoci, wędki schowane do pokrowca i na piance mamy piękna pleśń, która wyłazi nawet po kilku myciach i suszeniach. Pianka również lubi się wgniatac i zostają na niej różne ślady użytkowania. Korek i korkoguma wypada w moim mniemaniu lepiej.

Możliwości rzutowe serii 7 są niezbyt dobre. Jednakże modele z dopalka (combo) są sztywniejsze na dole, a po wydłużeniu przelotka startowa oddała się od kołowrotka. Szału nadal nie ma, ale przy mocnym, dość siłowym rzucie kij ładuje się i zestaw leci całkiem daleko.
Czesiek

Offline mr.White7

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 6
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2336 dnia: 17.03.2019, 10:01 »
Trzeba zrobić nowy spacing i po sprawie . Wiele firm kombinuje z nowym spacingiem , stad nowe Acolyte maja ustawiony stozek na dwóch przelotkach odpowiadających za gaszenie linki a reszta to prowadzące . Browning tez niezłe kombinuje odchudzając spacing lub montując rozwiązanie zaczerpnięte z wędek spinningowych lub nawet matchowych ( Koschnik WC ) i system KR . Flagman Grandham ma tez ten system , słowem wędki feederowe przechodzą poważny leafting.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2337 dnia: 17.03.2019, 13:02 »
Kołowrotkowa żyłka "pływająca" klasy premium (droższa od DH Pro Float) dostępna w zakresie 0.14 - 0.22 mm:




Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #2338 dnia: 17.03.2019, 13:49 »
Pojawily się już  wyprzedaże „siódemek” wiec warto dokupić brakujące w kolekcji modele. Ja przynajmniej tak zrobie, a w zasadzie już zrobiłem. Nie twierdze, ze nowa seria to coś złego, ale „7-mki” są nie do zajechania i ludzie z Drennana chyba nawet nie brali pod uwagę tego, co niektórzy będą z tymi kijami wyprawiać- tutaj brawa dla Maćka- Fisha :P
Druga rzecz to całkiem solidne rękojeści z elementami korkogumy i uchwyty na kołowrotek. Wędki z elementami piankowymi, które posiadam, są kłopotliwe w utrzymaniu czystości. Brudne z towaru łapy trafiają akurat na ta piankę. Trochę wilgoci, wędki schowane do pokrowca i na piance mamy piękna pleśń, która wyłazi nawet po kilku myciach i suszeniach. Pianka również lubi się wgniatac i zostają na niej różne ślady użytkowania. Korek i korkoguma wypada w moim mniemaniu lepiej.

Możliwości rzutowe serii 7 są niezbyt dobre. Jednakże modele z dopalka (combo) są sztywniejsze na dole, a po wydłużeniu przelotka startowa oddała się od kołowrotka. Szału nadal nie ma, ale przy mocnym, dość siłowym rzucie kij ładuje się i zestaw leci całkiem daleko.

Jest w tym sporo racji. Siódemki nie dają rybom większych szans. Te większe wydają się nawet zdziwione, że tak szybko trafiają w podbierak.  Miałem dyszkę, ale pozbyłem się ze względu na kiepskie wyważenie i bardzo słabe właściwości rzutowe. Teraz wolę jednak nieco mocniejsze wędki i trochę brakuje mi takiego krótkiego mocarza.

Kuba

Chub

  • Gość