Autor Wątek: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach  (Przeczytany 75612 razy)

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #60 dnia: 13.07.2020, 14:57 »
Akurat na te kije Delphina nie. Mam inne magmy. W tych akurat są te przelotki szczytowe anty tangle więc do rzutów będzie robiły robotę.

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #61 dnia: 13.07.2020, 17:34 »
Akurat na te kije Delphina nie. Mam inne magmy. W tych akurat są te przelotki szczytowe anty tangle więc do rzutów będzie robiły robotę.
Wszystko ok tylko po co kupować taką pałe z wyżutem ponad 200 g ?
Nowe responsywne blanki z wysokiej jakości węgla dają dużo więcej możliwości ! Kolega wspomniał że budżet to nie problem więc niech wybierze kij z wyższej półki gdzie przy stosunkowo niskim cw można rzucać regularnie, celnie i daleko a przy okazji też jest jakaś frajda z łowienia.

Online Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 037
  • Reputacja: 419
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #62 dnia: 14.07.2020, 11:34 »
Akurat na te kije Delphina nie. Mam inne magmy. W tych akurat są te przelotki szczytowe anty tangle więc do rzutów będzie robiły robotę.
Wszystko ok tylko po co kupować taką pałe z wyżutem ponad 200 g ?
Nowe responsywne blanki z wysokiej jakości węgla dają dużo więcej możliwości ! Kolega wspomniał że budżet to nie problem więc niech wybierze kij z wyższej półki gdzie przy stosunkowo niskim cw można rzucać regularnie, celnie i daleko a przy okazji też jest jakaś frajda z łowienia.
Z tymi wycienionymi responsywnymi blankami w dystansowych kijach to różnie bywa ;) Ja w ostatnim czasie przez 2 sezony zajechałem 2 kije za +- 1000 zł a trzeci jest na wykończeniu i mam już dosyć takich konstrukcji. Po za tym nie bez powodu wielu renomowanych producentów odchodzi od takich konstrukcji. Np Daiwa Turnament SLR - chyba najdroższe kije dystansowe na rynku mają parametry (360/120  390/150 420/160) i przy tym duuuużo grubsze blanki i większą wagę niż większość kijów z tego segmentu.
O ile ktoś przez łowienie z dystansu rozumie łowienie na niezbyt dużych zbiornikach komercyjnych gdzie wiatr nie jest aż tak dokuczliwy i łowi typowo metodą podajnikami 30-45g na dystansach 70-90m to jeszcze lekkie konstrukcje mogą mieć rację bytu. Ale na dużych wodach naturalnych gdzie rano jest flauta a w południe sztormowa fala i z koszyków 45 g przechodzisz na 75 + zanęta , wykonujesz dużo rzutów na dystanse powyżej 90m(często kilkanaście koszyków na start)to taki lekki responsywny kijek za 1000 zł wytrzyma max 2-3 sezony.
Nie mówiąc o tym ,że dzisiejsze kije nawet te za 300 zł to już zupełnie inne konstrukcje niż kilka lat temu i wędka z cw 160g przy dobrze dobranej szczytówce może dawać frajdę z łowienia płoci na delikatne przypony i małe haki. Taki kij wystarczy na długo a rzuty będą pewne i z zapasem mocy

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #63 dnia: 14.07.2020, 12:14 »
Tak tu mam dylemat , bo ten wiatr i fala  daje w kość.
Muszę machnąć  te 75m ( teraz chcę 80-85 ) w miarę celnie +/- 5 m w bok ( ciągle będąc na klipie ) .
Leci w górę gramatura koszyka z 40 do 60 gr od razu.
To powoduje  ,że raczej  szukam  wędki z dobrej jakości mięsem  :) a nie wycienionej laski.
Przychodzi wiaterek i rzuty muszą być siłowe.
Ten Nevis do cw 100 gr przy 50 gr koszyku jest jeszcze ok  , potem 10 gr w górę  i robi się z niego galareta niestety i wiatr robi ze mną co chce.
Najgorsze , że kierunek jego jest prawie zawsze w twarz z lekkiego skosu.
Nie ma tu mowy o miękkiej grze podczas rzutu.  Domyślam się, że wtedy kijek musi mieć ten pazur....

Online Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 037
  • Reputacja: 419
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #64 dnia: 14.07.2020, 12:28 »
Tak tu mam dylemat , bo ten wiatr i fala  daje w kość.
Muszę machnąć  te 75m ( teraz chcę 80-85 ) w miarę celnie +/- 5 m w bok ( ciągle będąc na klipie ) .
Leci w górę gramatura koszyka z 40 do 60 gr od razu.
To powoduje  ,że raczej  szukam  wędki z dobrej jakości mięsem  :) a nie wycienionej laski.
Przychodzi wiaterek i rzuty muszą być siłowe.
Ten Nevis do cw 100 gr przy 50 gr koszyku jest jeszcze ok  , potem 10 gr w górę  i robi się z niego galareta niestety i wiatr robi ze mną co chce.
Najgorsze , że kierunek jego jest prawie zawsze w twarz z lekkiego skosu.
Nie ma tu mowy o miękkiej grze podczas rzutu.  Domyślam się, że wtedy kijek musi mieć ten pazur....
Dlatego polecam kije o cw 130 a najlepiej 150g . 5-6 sezonów temu jak zaczynałem łowienie z dystansu też chciałem łowić jak najbardziej finezyjnym sprzętem. Wędkami z cw 80-90 g i strzałówkami 0,25. Dzisiaj do dystansu wybieram dużo mocniejsze kije i strzałówki 0,30 +

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #65 dnia: 14.07.2020, 13:09 »
Coś w tym jest co napisałeś trudno się nie zgodzić. Ale ja bym tak szybko ich nie skreślał. Jest to nowa seria i werdykt będzie mozna wydać za parenaście miesięcy co do ich trwałości. Poprzednia seria Duch Master była bardzo dobra, mam nadzieję że nowa jej nie będzie ustępować.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 040
  • Reputacja: 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #66 dnia: 14.07.2020, 13:13 »
A co powiecie o Flagmanie Sherman Pro 3.9/130g ? Ogladalem film Przebiędy,ale jednak chciałbym posłuchać opinii kogoś kto użytkuje tą wędkę. Dystans max 75m,kosze 60-70g ,chciałbym też tą wędką nęcić koszami np.Prestona przynajmniej na 65m. Szukam coś dosyć lekkiego i w miarę cienki blank. Budżet do 500zł. Na moim jeziorze dystanse jakie są potrzebne,to 60m nie więcej,ale jeszcze nie wiem, jak dobrać się do leszcza późniejszą jesienią i wówczas być może te 15m więcej,może być kluczem.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #67 dnia: 14.07.2020, 13:27 »
Zbyszek napisz konkretnie że złamałeś Flagmana , bo za chwile się okaże że to były Preston Dutch Master :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Online Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 037
  • Reputacja: 419
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #68 dnia: 14.07.2020, 15:37 »
Zbyszek napisz konkretnie że złamałeś Flagmana , bo za chwile się okaże że to były Preston Dutch Master :P
;D ;D ;D ;D ;D ;D Garbolino Altimę też zajechałem, stawiam ,że sphera 420/140 poległa by równie szybko jak Flagman. Myślisz ,że Dutch Master był by mocniejszy :P ?

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #69 dnia: 14.07.2020, 16:40 »
Flagman i Browning wiesz że to z jednej "formy" leci , Garbolino nie znam to sie nie wypowiem a Prestona mam i miałem i kije rzutowe mają mięsiste blanki, myśle że podobnie jak Tournament dały by radę. :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #70 dnia: 14.07.2020, 20:26 »
Zbyszku a na jakie patyki łowisz obecnie na dystansie z tego co pamiętam to Armadale ,który Flagman poległ na froncie ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #71 dnia: 14.07.2020, 20:29 »
Michał zerknij sobie na Flagmana legend 13ft do 100gr :thumbup:

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #72 dnia: 14.07.2020, 23:34 »

To powoduje  ,że raczej  szukam  wędki z dobrej jakości mięsem  :) a nie wycienionej laski.


Popatrz sobie na wędki Free Spirit  w wersji CTX, powiem szczerze , że nie miałem wczesnij takich feederow w rękach. A jak już naprawdę kasa nie gra roli to jest wersja HI-S Power i to chyba w niej są większe przelotki szczytowe o ile dobrze pamiętam.

Te 80m spokojnie osiągniesz również Flagmanen Granthamem 3.9/120

Online Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 037
  • Reputacja: 419
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #73 dnia: 15.07.2020, 02:12 »
Zbyszku a na jakie patyki łowisz obecnie na dystansie z tego co pamiętam to Armadale ,który Flagman poległ na froncie ;)
Armadale mam w wersjach 12 i 13 ft więc nie łowię nimi powyżej 80 metra. Z typowo dystansowych kijów mam Daiwe Turnament SLR 14 FT miałem 2 grantchamy 420/130 - jeden strzelił na drugiej sekcji a drugi w tamtym miejscu ma lekkie pęknięcie więc jego dni są policzone. Kupiłem je zaraz jak weszła ta seria więc może już uporali się z tym problemem. Bardzo fajnie przełowiłem nimi ponad 2 sezony.
Teraz jadą do mnie 2 bardzo mocne dystansowe kije z delphina - raczej do ciężkiej metody i wielkich ryb z ponad 100 metra na Rybniku. Jak nimi połowię to pewnie napiszę coś wiecej.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #74 dnia: 15.07.2020, 11:28 »
Ciąg dalszy  na temat  Nevis Vanity  3,6m  100 gr wyrzutu, strzałówka 0,26 m i plećka 0,10 mm.
Wczoraj przy minimalnym wietrze  przy zmodyfikowanym podajniku Zhibo  40 gr z "przypiętą"  elastyczną 3 mm rurką  powtarzalnie bez siłowych prób (ale stojąc) bez problemu rzucałem odmierzone 80 m na kijkach dystansowych.
Czyli modyfikacja koszyczka daje uzysk minimum 5 m do przodu.

Spróbuję następnym razem użyć koszyk 50 gr.

Ale to było odnośnie flauty :)


PS.
Kupiłem specjalnie do tego celu ochraniacz do miotania :  Delphin Wrap.
Został paluch ochronny pocięty w pierwszych próbach :facepalm:.
Ma tam cieniutką jakby irchę - jednym słowem produkt  bez sensu ...