Autor Wątek: Feedery z Serii Daiwa Tournament Pro - wrażenia użytkowników  (Przeczytany 16239 razy)

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Feedery z Serii Daiwa Tournament Pro - wrażenia użytkowników
« Odpowiedź #15 dnia: 24.11.2020, 23:30 »
Tournament 19? Może chociaż na sucho jakieś wrażenia?

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Feedery z Serii Daiwa Tournament Pro - wrażenia użytkowników
« Odpowiedź #16 dnia: 25.11.2020, 01:00 »
Tournament 19? Może chociaż na sucho jakieś wrażenia?

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feedery z Serii Daiwa Tournament Pro - wrażenia użytkowników
« Odpowiedź #17 dnia: 25.11.2020, 07:49 »
Mam supere 10 ft i tournamenta pro 11ft ale porównanie bedzie raczej na wiosnę, ewentualnie mogę wrzucić jakieś zdjęcia.

Wygląd znam ale może porownanie ugięcia przy tym samym obciążeniu ?

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Feedery z Serii Daiwa Tournament Pro - wrażenia użytkowników
« Odpowiedź #18 dnia: 30.11.2020, 13:12 »
Dojechał w długości 11ft. Finezyjna wykałaczka, spodziewałem się czegoś bardziej "mocarnego", a tu taki pikerek. Wręcz wydaje się jeszcze delikatniejszy niż Acolyte+, a do SLR nie ma jakiegokolwiek porównania. Jeśli faktycznie ma te 10lbs to chepau bas. Jak da radę rzucać Prestona xl flat 30g na 45m i nie klęknie pod karpiem +5kg będzie sztos;)

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feedery z Serii Daiwa Tournament Pro - wrażenia użytkowników
« Odpowiedź #19 dnia: 30.11.2020, 13:31 »
Tournamenty mają moc, w sobote kijem do 60g śmiało obsługiwałem koszyki 50 i płocie po 200-300g brałam na klatę więc to tylko złudzenie.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline darty

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 14
Odp: Feedery z Serii Daiwa Tournament Pro - wrażenia użytkowników
« Odpowiedź #20 dnia: 30.11.2020, 13:32 »
Wręcz wydaje się jeszcze delikatniejszy niż Acolyte+, a do SLR nie ma jakiegokolwiek porównania. Jeśli faktycznie ma te 10lbs to chepau bas. Jak da radę rzucać Prestona xl flat 30g na 45m i nie klęknie pod karpiem +5kg będzie sztos;)

Widzialem jak gosciu takim 10ft wyciągnął  karpia 11,8kg.. lekko nie bylo,ale tez bez jakis meczarni..taka 10ft juz tez do mnie jedzie

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Feedery z Serii Daiwa Tournament Pro - wrażenia użytkowników
« Odpowiedź #21 dnia: 30.11.2020, 14:04 »
Takiego karpia da się wyciągnąć i spiningiem do 10 gramów.
Chodzi o to kto ma kontrolę, wędkarz czy ryba.
Taka listopadowa dyszka na SLR nie miała nić do gadania, za to na Acolyte podobne ryby woziły mnie po całym stawie.
Chciałbym, żeby PRO było czymś pomiędzy i mam dobre przeczucie.

Jeśli miałbym się czepić czegoś to mogli dać pokrowiec jak od SLR A nie jakiś ortalion:D

Edit: Po pierwszych testach to blank dzwiga więcej niż Acolyte+ 11ft. Ugięcie też ładniejsze, możliwe, że to przeż lżejszą szczytówkę założoną do Drennana, bo jakoś nie pamiętam żeby było takie koślawe.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Feedery z Serii Daiwa Tournament Pro - wrażenia użytkowników
« Odpowiedź #22 dnia: 01.12.2020, 14:37 »
Takie pytanie, czy dostaliście wędki z folią na rękojeści czy bez?

Offline Swar89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feedery z Serii Daiwa Tournament Pro - wrażenia użytkowników
« Odpowiedź #23 dnia: 01.12.2020, 14:58 »
Takie pytanie, czy dostaliście wędki z folią na rękojeści czy bez?

Ja tournament pro 11ft bez folii

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feedery z Serii Daiwa Tournament Pro - wrażenia użytkowników
« Odpowiedź #24 dnia: 01.12.2020, 15:00 »
Grzesiu, dostawa duuużo wcześniejsza (zaraz po wejściu na rynek): 13-tka cały dolnik w folii oprócz uchwytu, 11-tka korek w folii i kawałek folii na piance przy zakończeniu dolinka z kodem kreskowym

EDIT....sory napisałem o SLR-ach
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline darty

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 14
Odp: Feedery z Serii Daiwa Tournament Pro - wrażenia użytkowników
« Odpowiedź #25 dnia: 01.12.2020, 15:58 »
Kije Airity 10ft feeder i 13ft match,tournament pro 10ft bez folii..korka tam tyle co nic..pianki widocznie daiwa nie owija..😀

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Feedery z Serii Daiwa Tournament Pro - wrażenia użytkowników
« Odpowiedź #26 dnia: 01.12.2020, 16:16 »
Dzięki za info, tak podejrzewałem ze Daiwa Pro nie owija, a nie, że dostałem jakieś exdemo.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feedery z Serii Daiwa Tournament Pro - wrażenia użytkowników
« Odpowiedź #27 dnia: 02.12.2020, 08:13 »

Taka listopadowa dyszka na SLR nie miała nic do gadania, za to na Acolyte podobne ryby woziły mnie po całym stawie.
Chciałbym, żeby PRO było czymś pomiędzy i mam dobre przeczucie.

Hm, wg mnie to raczej od wędkarza zależy a nie od ryby :) Bo w czym niby pomoże SLR w holu karpia 10 kg? A feeder Mikado to w ogóle by poległ? Rozumiem zasięg, dokładność rzutów, tu chodzi o blank. Ciężar kija, rozumiem, męczy się ręka. Ale szybkość holu?

A może to wina pogody? Bo jest listopad i ryba już mniej sprawna? Lub trafiłeś na takową? Na Ochabach miałem dwa karpie pełnołuskie, które były silne jak koń, i na brzanówce 1.75 lb hol trwał niesamowicie długo, z 10-15 minut każdy. Miały po 7 kilo. A karp 11 kg potrzebował około 2-3 minut aby wylądować w podbieraku. Więc ryba rybie nierówna.

Nie żebym bronił Drennana, bardziej mi chodzi o przypisywanie kijowi cudownych właściwości. Obydwa mają super amortyzację, więc przy tym samym kołowrotku i żyłce hol trwać będzie podobnie. Przynajmniej powinien, no chyba, że jest coś o czym nie wiem. Bo to od nas zależy  jakiej siły użyjemy, a kije z najwyższej półki mają super amortyzację. Może mała różnica jest, ale bez przesady ze jeden kij skraca hol bardzo, a drugi powoduje, że 'karp robi co chce'.
Lucjan

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Feedery z Serii Daiwa Tournament Pro - wrażenia użytkowników
« Odpowiedź #28 dnia: 02.12.2020, 14:09 »

Taka listopadowa dyszka na SLR nie miała nic do gadania, za to na Acolyte podobne ryby woziły mnie po całym stawie.
Chciałbym, żeby PRO było czymś pomiędzy i mam dobre przeczucie.

Hm, wg mnie to raczej od wędkarza zależy a nie od ryby :) Bo w czym niby pomoże SLR w holu karpia 10 kg? A feeder Mikado to w ogóle by poległ? Rozumiem zasięg, dokładność rzutów, tu chodzi o blank. Ciężar kija, rozumiem, męczy się ręka. Ale szybkość holu?
...
Nie żebym bronił Drennana, bardziej mi chodzi o przypisywanie kijowi cudownych właściwości. Obydwa mają super amortyzację, więc przy tym samym kołowrotku i żyłce hol trwać będzie podobnie. Przynajmniej powinien, no chyba, że jest coś o czym nie wiem. Bo to od nas zależy  jakiej siły użyjemy, a kije z najwyższej półki mają super amortyzację. Może mała różnica jest, ale bez przesady ze jeden kij skraca hol bardzo, a drugi powoduje, że 'karp robi co chce'.
SLR ma "moc" 12lbs, a Drennan 8lbs(nie myl tego parametru z krzywą ugięcia) W przypadku SLRa można zastosować grubszą linkę i bardziej obciążyć blank. Tam gdzie Drennan trzeszczy, SLR ma spory zapas. Sprawdziłem to osobiście i wielokrotnie na karpiach jak i jesiotrach.
Jeśli feeder Mikado miałby realną moc 15lbs to zapewne sprawdził by się w holu dużych ryb jeszcze lepiej niż SLR, problem w tym, że lokalni importerzy nieokreślają tego parametru, więc kupując taki kij trzeba polegać na własnym wyczuciu.
Podczas wybierania blanku w pracowni "moc" jest  bardzo istotnym parametrem, mówiącym o przeznaczeniu danego wędziska. Czasem istotniejszym niż cw. Na spining 8lbs targałem brzany do 70cm mimo, że miał cw tylko do 10gramów(blank zaprojektowany do połowu łososi).

Nie zgadzam się co do tego, że oba kije mają super amortyzację, bo Acolyte pod tym względem w przypadku mniejszych ryb jest o wiele lepszy. SLRem trzeba holować uważniej.

Co do "magicznych właściwości" to pełna zgoda. Żadna wędka ich nie ma, to są tylko narzędzia.



Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feedery z Serii Daiwa Tournament Pro - wrażenia użytkowników
« Odpowiedź #29 dnia: 02.12.2020, 16:20 »
grzegorz88 dlatego napisałem w wątku o SLR 11ft, że bezcelowym jest porównywanie go do Acolyte 11+, to są dwa różne kije.