Autor Wątek: Robinson Stinger Method Feeder 15-60 g  (Przeczytany 9945 razy)

Offline Długi94

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podlaskie
Odp: Robinson Stinger Method Feeder 15-60 g
« Odpowiedź #30 dnia: 19.11.2020, 22:02 »
Tak zrobię, dzięki wszystkim, jestem zdecydowany 😉

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Robinson Stinger Method Feeder 15-60 g
« Odpowiedź #31 dnia: 19.11.2020, 22:12 »
Koło czerwca znowu założysz wątek bo zamiast kupić raz a porządnie to będziesz się bujać z Stingerem :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Robinson Stinger Method Feeder 15-60 g
« Odpowiedź #32 dnia: 19.11.2020, 22:25 »
Wielu radzi Ci kup Stingera, nie kombinuj. UV to już wiekowe konstrukcje jak napisała Ania. Wiec nie pytaj o kongera który jest wielką niewiadomą, kup Stingera. Nie popełnij tego samego błędu co ja (kupiłem Zaffirę od Jacksona 3,6m - słowem straszna klucha) napalony niską ceną na coś co mogłem z bambusa wystrugać i może miało by lepsze parametry.
Słowem NIE KOMBINUJ oszczędzamy twój czas, pieniądze i godziny rzucania mięsem na nie wiadomo jak pracujący sprzęt - ja już moje MEA CULPA odśpiewałem i głowę popiołem posypałem, wiem teraz że jak mi coś radzą to nie wpuszczają mnie na pole minowe z patykiem ("a będzie z niego dobry test..BUM!..er, a tak się dobrze zapowiadał... phew!... NEXT!) tylko wcześniej przeprowadzili zmasowany nalot dywanowy na bazy przeciwnika, przesłuchali tych co przeżyli i dostarczyli Ci najlepsze dane wywiadowcze, potwierdzone trupami, spalonymi wsiami i pachnące napalmem o poranku.

BIERZ STINGERA! NIE KOMBINUJ ;D

330cm jest ideał, i tak napakowany koszyk czy forma method maja coś koło wagi 40 gram. a i pod nogami malutkim koszyczkiem 15g podłubiesz, polecam dokupić sobie wtedy dodatkową szczytówkę od Jacksona bodajże (najtańszą) ale taką 0,75oz, widać na niej jak ważki bąki puszczają przelatujać nieopodal, każda płotka twoja.

Ile osób na forum poleca Stingera? :facepalm:
Ja rozumie, że Dawid z WJNR nagrał jeden odcinek z tą wędka w ręce ;D ale bądźmy poważni, gdyby nie pewna grupa akwizytorów na Facebooku to ta wędka przepadłaby w tłumie innych, podobnych wędek :facepalm:
Różnica w cenie ok 40 zł w stosunku do wędki Jaxon Genesis Pro Method Feeder, a dobra flache dla tego co znajdzie na Sigu choć 2 nie zadowolonych z niej użytkowników :) a miało w ręce ja już wielu szanowanych kolegów, nawet moderator się znalazł który z uznaniem o niej pisał :)

Dziś są różne pajęczyny w sieci
Sklep - Youtuberzy - Facebook

Ale warto wyjść poza ten układ, przestać dawać się zwodzic za nos, i poczytać czy zapytać co zwykli, nie sponsorowani ani nie majacy żadnych korzyści z tego, wedkarze, koledzy z forum, piszą o dobrych i tanich wedkach na początek przygody :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline STEV40

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię bo lubię
  • Lokalizacja: Koluszki
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Robinson Stinger Method Feeder 15-60 g
« Odpowiedź #33 dnia: 20.11.2020, 07:55 »
Tak polecam, ja mam 3,30 już od 2 sezonów i jest SUPER :bravo:

Steven
Pozdrawiam Steven

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Robinson Stinger Method Feeder 15-60 g
« Odpowiedź #34 dnia: 20.11.2020, 08:32 »
Dziś są różne pajęczyny w sieci
Sklep - Youtuberzy - Facebook

Ale warto wyjść poza ten układ, przestać dawać się zwodzic za nos, i poczytać czy zapytać co zwykli, nie sponsorowani ani nie mający żadnych korzyści z tego, wędkarz, koledzy z forum, piszą o dobrych i tanich wedkach na początek przygody :beer:

Azymut, to nie tak, rozwój wędkarstwa musi się łączyć z reklamami, bo tak to działa. Wędkarze są sponsorowani, firma zarabia i daje kasę na zawody i tak dalej. Im więcej wędkarzy sponsorowanych tym więcej patentów, jednym słowem jest to woda na młyn.

Polecam się przyzwyczaić do tego, w UK jest tak od x lat. Biznes polega na tym, że ktoś na tym zarabia, dlatego powinniśmy być za tego typu komercjalizacją, bo oznacza ona inwestycje w wędkarstwo, również w łowiska. Każdy na tym korzysta. Wynalazki nie biorą się stąd,  że ktoś stwierdza, że świat musi być lepszy i należy ludziom pomóc, zazwyczaj powody są dwa, dla kasy lub aby stworzyć nową broń czasami w połączeniu są obydwa powody.

Dlatego trzeba się zaopatrzyć w filtry, i umieć rzeczy odpowiednio 'przesiewać'. Bo będzie tego więcej, a my jeżeli chcemy rozwoju, to musimy zrozumieć, że inaczej się raczej nie da :) Do tego lepiej mieć informację o produktach (kupować ikt nie każe) niż nie mieć :) Zerknijcie zresztą na filmy wyczynowców brytyjskich, oni albo reklamują coś, albo siebie (każdy z nich praktycznie udziela lekcji za kasę od 100 funtów wzwyż). Dlatego nie miejmy pretensji jak podobnie będą robić wędkarze w Polsce. Tworzy się nam dopiero scena wyczynowa komercyjna, i warunkiem jej rozwoju jest reklama firm wędkarskich.
Lucjan

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Robinson Stinger Method Feeder 15-60 g
« Odpowiedź #35 dnia: 20.11.2020, 09:28 »
Masz rację Luk tylko że w Polsce inwestuje się w youyubwra, ściemę jak na zawodach karpiowych w Balatonie, albo inne triki by tylko zwojować rynek reklama, czyjąś twarzą albo wyskakującą firmą "x" z każdego zakatka wędkarskiego internetu.

Później często weryfikacja wędkarzy jest mocno bolesna i okazuje się że produkt firmy "x" jest badziewiem, spada z piedestału a w jego miejsce wskakuje firma "y" która podąża dokładnie ta sama droga co poprzednik. I tak raz za razem klient jest traktowany jak idiota...

A czy te firmy w jakiś sposób rozwijają wędkarstwo w Polsce? Śmiem wątpić, bardziej licząc na masowe uniesienie i profesjonalizacje sprzętu liczą na jakiś kawałek tortu dla siebie przez prymitywne mydlenie oczu.

Filmy z UK takiego Guru, czy innych Prestonów to poza reklama masa wiedzy, trików, stałe rozwijanie materiału. U nas to słońce krąży wokół ziemi i przykład youtubera który przez 4 lata zmienił już 5 sklep pokazuje, że skakanie z kwiatka na kwiatek i sianie tych samych farmazonów to sposób na reklamę dla firm. :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline edek86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Robinson Stinger Method Feeder 15-60 g
« Odpowiedź #36 dnia: 21.11.2020, 09:10 »
Podłączę się pod temat. Zbliża się BF a muszę kupić feedera.
Najlepiej 3,3m cw 80/90g cena ok 200zl. Musi dobrze amortyzować odjazdy, ale żeby nie była to klucha.
Wędkuje na komercjach -karpie, jesiotry do 10kg. Co polecacie?
Michał

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Robinson Stinger Method Feeder 15-60 g
« Odpowiedź #37 dnia: 21.11.2020, 09:23 »
Podłączę się pod temat. Zbliża się BF a muszę kupić feedera.
Najlepiej 3,3m cw 80/90g cena ok 200zl. Musi dobrze amortyzować odjazdy, ale żeby nie była to klucha.
Wędkuje na komercjach -karpie, jesiotry do 10kg. Co polecacie?

Jak dołożysz cale 89 PL to masz MIKADO KATSUDO SLIM METHOD FEEDER 3,30 // 90G dobry materiał na blanku oraz niezłe przelotki Seaguide które zazwyczaj montowane są tylko w średniej i wysokiej polce  wędek  inna opcja mieszcząca się  budżecie to  Jaxon GENESIS PRO Method Feeder 3.30  / WĘDKA JAXON GENESIS PRO FEEDER pytanie tylko czy uda ci sia ja kupic na rynku.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Robinson Stinger Method Feeder 15-60 g
« Odpowiedź #38 dnia: 21.11.2020, 09:38 »
Filmy z UK takiego Guru, czy innych Prestonów to poza reklama masa wiedzy, trików, stałe rozwijanie materiału. U nas to słońce krąży wokół ziemi i przykład youtubera który przez 4 lata zmienił już 5 sklep pokazuje, że skakanie z kwiatka na kwiatek i sianie tych samych farmazonów to sposób na reklamę dla firm. :beer:

Nie twierdzę, ze nie masz racji. Bardziej chciałem wskazać, że reklama i wędkarstwo się z sobą mocno wiąże, dlatego musimy to zaakceptować, a odpowiednie informacje czy filmy traktować odpowiednio, filtrując.

W UK , główna gazeta wędkarska, tygodnik  Angling Times od lat prowadzi dział recenzji. Wiecie jak to wygląda? Cokolwiek się tam nie pojawi jest bardzo dobre :) Nie jest to więc typowa recka, ale chwalenie danego produktu. Efekt tego jest taki, że nie możesz polegać kompletnie na tym co napiszą, i samemu musisz sięgnąć głębiej. Więc wiesz o co chodzi, masz info, i samemu musisz podjąć decyzję.
Lucjan

Offline edek86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Robinson Stinger Method Feeder 15-60 g
« Odpowiedź #39 dnia: 21.11.2020, 10:32 »

Jak dołożysz cale 89 PL to masz MIKADO KATSUDO SLIM METHOD FEEDER 3,30 // 90G dobry materiał na blanku oraz niezłe przelotki Seaguide które zazwyczaj montowane są tylko w średniej i wysokiej polce  wędek  inna opcja mieszcząca się  budżecie to  Jaxon GENESIS PRO Method Feeder 3.30  / WĘDKA JAXON GENESIS PRO FEEDER pytanie tylko czy uda ci sia ja kupic na rynku.

Zapomniałem dodać że musi być w trzech składach a z tego co widzę to Katsudo 3,3 są 2 sekcje.
Genesis pro szukałem już wcześniej, ale wszędzie niedostępny.
Michał

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Robinson Stinger Method Feeder 15-60 g
« Odpowiedź #40 dnia: 21.11.2020, 11:06 »
edek86 kupiłem daiwe ninja x feeder 3,3 120 gram i bardzo mi się podoba. W promocji na drapieżniku  164 zł zapłaciłem. Ciężar wyrzutowy jest przeszacowany dał bym jej max 90-100 gram.
W czwartek jesiotra 10 kg wyjąłem na nią cała się gnie tak jak należy, ładny progres blank cienki, wcale nie czuć że to tania wędka, ładnie pomalowana żadnych wad lakieru czy przelotek, jedynie korek na rękojeści widać że tani. Nie jest to matrix czy map parabolix ale jak za te pieniądze to warto. Polecam.
Paweł

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Robinson Stinger Method Feeder 15-60 g
« Odpowiedź #41 dnia: 21.11.2020, 11:57 »

Jak dołożysz cale 89 PL to masz MIKADO KATSUDO SLIM METHOD FEEDER 3,30 // 90G dobry materiał na blanku oraz niezłe przelotki Seaguide które zazwyczaj montowane są tylko w średniej i wysokiej polce  wędek  inna opcja mieszcząca się  budżecie to  Jaxon GENESIS PRO Method Feeder 3.30  / WĘDKA JAXON GENESIS PRO FEEDER pytanie tylko czy uda ci sia ja kupic na rynku.

Zapomniałem dodać że musi być w trzech składach a z tego co widzę to Katsudo 3,3 są 2 sekcje.
Genesis pro szukałem już wcześniej, ale wszędzie niedostępny.

Przy transporcie fakt 2 skład jest mniej wygodny natomiast przy rozkładaniu/składaniu wędki to idealne rozwiązanie. Poza tym większa ilość "cięć" na wędce oznacza ze będzie gorzej pracowała niż  2 skład :) . Szukaj Jaxon-na

Offline Długi94

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podlaskie

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Robinson Stinger Method Feeder 15-60 g
« Odpowiedź #43 dnia: 22.11.2020, 14:50 »
Miałeś nie kombinować.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 309
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Robinson Stinger Method Feeder 15-60 g
« Odpowiedź #44 dnia: 22.11.2020, 16:35 »
https://sklepdrapieznik.pl/feedery-i-pickery/40583-browning-black-magic-cfx-method-feeder-330m-10-50g.html
A co myślicie o tym

Waga 310g dla mnie odpada.
Nie bój się stingera dużo nie wydasz a wędka jest leciutka,smukła i mocna.