Autor Wątek: Zestaw / Zestawy na nowy sezon :)  (Przeczytany 5307 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zestaw / Zestawy na nowy sezon :)
« Odpowiedź #30 dnia: 24.11.2020, 07:06 »
Najpierw użyj forumowej wyszukiwarki, masz tam pełno opisów, zdjęć, recenzji, praktycznie każdej popularnej budżetowej wędki.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zestaw / Zestawy na nowy sezon :)
« Odpowiedź #31 dnia: 24.11.2020, 07:49 »
Hmmm... Jest to już kolejna negatywna opinia na temat UV :-\ kiedyś bardzo popularna wędka dziś widać że ma duża konkurencję w postaci innych wędzisk w tym przedziale cenowym.

Z wędzisk nasuwają mi się jeszcze Daiwa Ninja X Feeder oraz Okuma Ceymar ktoś miał przyjemność nimi wędkować? Jak się one mają do opisywanych powyżej. Wydaje mi się że większość dobrych wędzisk w tym przedziale cenowym została poruszona chyba że są jakieś konkurencyjne modele? Czy nie kombinować i wybrać z tego co jest.?
Według mnie nie ma co porównywać Mikado UV do Genesis i delphina . Mikado przynajmniej półkę niżej od tych wędek.
UV ma bardzo słabe przelotki (małe na niskich stopkach w dodatku pierwsza umieszczona blisko uchwytu kołowrotka)
Delphin i Jaxon Genesis w tych pieniądzach to naprawdę rozsądne propozycje , które powinny długo posłużyć. Na Facebooku króluje ostatnio Robinson stinger i Mikado UV , ale prze wyżej wymienionym delphinie i jaxonie wypadają dość słabo. W mikado normą są nadlewki lakieru , krzywo obsadzone przelotki ( sam mam 2 wędki Mikado i wiem o czym mówię)
Osobiście brałbym na twoim miejscu jaxona Genesis. Przede wszystkim bardzo fajne przelotki co wpływa na odległość rzutu i sam Blank też bardzo fajnie pracuje pod rybą , w dodatku dobrze dostępne i tanie szczytówki , a i z serwisem nie ma żadnego problemu

Offline aceman

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 1
Odp: Zestaw / Zestawy na nowy sezon :)
« Odpowiedź #32 dnia: 24.11.2020, 10:40 »
Najpierw użyj forumowej wyszukiwarki, masz tam pełno opisów, zdjęć, recenzji, praktycznie każdej popularnej budżetowej wędki.

Powiem tak, potrafię używać wyszukiwarek i nie tylko tutaj na forum, zależy mi na opinii osób które posiadają takie wędziska i mogą je porównać do innych już przez nich używanych. Pozatym takiego typu komentarze są zbędne gdyż nie pomagają. Gdyby zależało mi jedynie na recenzjach wędzisk to pooglądałbym jedynie YouTube. Wydaje mi się ze po to jest forum aby sobie doradzać tak jak już to zrobilo kilka osób chodźby w tym wątku a nie wysyłać do wyszukiwarek. Przecież mam Google więc po co wypowiadać się na forum hm... :-\ :-\ :-\

Offline aceman

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 1
Odp: Zestaw / Zestawy na nowy sezon :)
« Odpowiedź #33 dnia: 24.11.2020, 10:44 »
Hmmm... Jest to już kolejna negatywna opinia na temat UV :-\ kiedyś bardzo popularna wędka dziś widać że ma duża konkurencję w postaci innych wędzisk w tym przedziale cenowym.

Z wędzisk nasuwają mi się jeszcze Daiwa Ninja X Feeder oraz Okuma Ceymar ktoś miał przyjemność nimi wędkować? Jak się one mają do opisywanych powyżej. Wydaje mi się że większość dobrych wędzisk w tym przedziale cenowym została poruszona chyba że są jakieś konkurencyjne modele? Czy nie kombinować i wybrać z tego co jest.?
Według mnie nie ma co porównywać Mikado UV do Genesis i delphina . Mikado przynajmniej półkę niżej od tych wędek.
UV ma bardzo słabe przelotki (małe na niskich stopkach w dodatku pierwsza umieszczona blisko uchwytu kołowrotka)
Delphin i Jaxon Genesis w tych pieniądzach to naprawdę rozsądne propozycje , które powinny długo posłużyć. Na Facebooku króluje ostatnio Robinson stinger i Mikado UV , ale prze wyżej wymienionym delphinie i jaxonie wypadają dość słabo. W mikado normą są nadlewki lakieru , krzywo obsadzone przelotki ( sam mam 2 wędki Mikado i wiem o czym mówię)
Osobiście brałbym na twoim miejscu jaxona Genesis. Przede wszystkim bardzo fajne przelotki co wpływa na odległość rzutu i sam Blank też bardzo fajnie pracuje pod rybą , w dodatku dobrze dostępne i tanie szczytówki , a i z serwisem nie ma żadnego problemu

Dzięki za cenne informacje. Przynajmniej pomocne :D

Offline aceman

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 1
Odp: Zestaw / Zestawy na nowy sezon :)
« Odpowiedź #34 dnia: 27.11.2020, 16:57 »
Witam ponownie 8) Proszę o opinie.

Musimy troszkę odświeżyć temat z uwagi że BF i trzeba coś zakupić, proszę o opinie :)
Sytuacja wygląda następująco:
Budżet 600zł -ewentualnie leciuteńko naciągniemy w razie potrzeby
Nic ciekawszego w tym budżecie cenowym nie znalazłem ??? ops przepraszam Browning backfire method mania 3 60m 80g niestety już nie do kupienia więc wypiszę to co zwróciło moją uwagę :D
Ze Stingerka też zrezygnujemy :) z uwagi na to że można troszkę dołożyć i kupić coś lepszego.

Opcja 1:
1 wędzisko i kołowrotek :narybki:

W tej opcji w grę wchodzą wędziska:
1. FLAGMAN SHERMAN PRO FEEDER METHOD 3,90M // 80G
2. TUBERTINI TB TBR LAKE FEEDER 11FT MEDIUM 3.30M CW 40G - tylko tutaj nie mam pewności czy da rade z karpiem 10+
3. WĘDKA VDE-ROBINSON TEAM NANO CORE TX3 METHOD FEEDER 3.60M 60G
4. Wędka Nevis Vanity Carp Feeder MH 3,9m 45-130g

Kołowrotki:
1. Flagman Mascot Feeder 4000
2. KOŁOWROTEK HALDORADO BY DOME TEAM FEEDER FINE CARP 5000
3. Flagman Sherman Pro 4000
4. Okuma Ceymar XT CXT-40 / Okuma Ceymar Baitfeeder 4000
5. Ryobi ECUSIMA szp.alum. 4000
6. KOŁOWROTEK MIKADO NOCTIS LCF 5008 FD


Opcja 2:
2 wędziska + 2 kołowrotki :narybki: :narybki:

Łącznie wędzisk dowolne

1. FLAGMAN CAST MASTER MEDIUM FEEDER 3,9M // 80G
2. Wędka Diplomat Method Feeder 3,30m 60g - tutaj opcja łącznie wyłącznie z nr 5 z uwagi na cenę całkowitą
3. Wędka Alivio CX Feeder 3,66m 100g
4. WĘDKA JAXON GENESIS PRO METHOD FEEDER 3,60m 60g
5. FLAGMAN S-CANAL FEEDER 3,6M // 70G

Kołowrotki: opcja budżetowa:
1. KOŁOWROTEK HALDORADO BY DOME TEAM FEEDER POWER FIGHTER 4000
2. KOŁOWROTEK MIKADO NOCTIS LCF 5008 FD
3. Okuma Ceymar Baitfeeder 4000
4. Ryobi ECUSIMA szp.alum. 4000


Proszę o pomoc :beg:
Raczej nic już więcej nie wymyślę, także pomagamy i zamykamy temat :) lecz najpierw chciałbym otrzymać kilka opinii. Dzięki!













Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zestaw / Zestawy na nowy sezon :)
« Odpowiedź #35 dnia: 27.11.2020, 18:36 »
Szalejesz z tymi długościami kijów :) Między 3,30 a 3,90 jest duża różnica w użytkowaniu, rzutach itd. Pamiętaj, że większość 3,30 jest w dwuskładzie i ma dł. trans. około 175 cm. Pisałeś, że chcesz łowić na dystansie 50-70 m. Jeśli jednak najczęściej mają to być okolice 50 m to brałbym 3,60 m a jeśli 70 m do zdecydowanie 3,90 m. Czy aby na pewno potrzebujesz rzucać tak daleko?

Dorzucę Ci ciekawa propozycję: Flagman Sherman Pro Medium Heavy 3,60 m 80 g oraz Robinson Diplomat Feeder 3,60 90 g

Offline aceman

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 1
Odp: Zestaw / Zestawy na nowy sezon :)
« Odpowiedź #36 dnia: 27.11.2020, 18:56 »
O jejku przepraszam, nawet nie zauważyłem że tam jest wędka 3.3 :facepalm: mój błąd oczywiście planuje coś miedzy 3.6 a 3.9.

Powiem tak nie wiem czy dobrze robię czy też nie (prawdopodobnie za chwile znajdą się hejterzy flangmana :) ale wybiorę coś z tego:

Zawęziłem swoje poszukiwania i skupie się na przeglądnięciu informacji dot. wędzisk:
FLAGMAN LEGEND FEEDER 3,9M // 100G
FLAGMAN CAST MASTER MEDIUM FEEDER 3,9M // 80G
FLAGMAN S-CANAL FEEDER 3,6M // 70G
i ewentualnie Squadron

Dodatkowo została mi doradzona do przeglądnięcia wędka COLMIC METHOD F1 3,6M 20G-100G :) ale na jej temat to ja już nie mam żadnej informacji puki co :)

Jeżeli chodzi o kołowrotki to zostały mi odradzone te z wolnym biegiem także pozostaje:
Flagman Mascot Feeder 4000 lub Flagman Sherman Pro 4000, KOŁOWROTEK MIKADO NOCTIS LCF 5008 FD

Za chwile ktoś powie że fala flangmana - otóż nie ... nie mam wiedzy na temat różnorodności wędzisk/firm itp trzeba zdać się na czyjeś doświadczenie i budować swoją wiedzę na temat wędkarstwa.

Wiedzy i doświadczenia się nie kupi więc co tu dużo mówić. :)

Pozdrawiam, ;D


Offline aceman

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 1
Odp: Zestaw / Zestawy na nowy sezon :)
« Odpowiedź #37 dnia: 27.11.2020, 19:14 »

Dorzucę Ci ciekawa propozycję: Flagman Sherman Pro Medium Heavy 3,60 m 80 g oraz Robinson Diplomat Feeder 3,60 90 g

Nad Shermanem się zastanawiałem jednak doszukałem się informacji że jest to troszkę twardszy kij, natomiast jeżeli chodzi o Diplomat Feeder też myślałem i tutaj też dostałem info że np Cast Master bądź FLAGMAN LEGEND FEEDER 3,9M // 100G będzie lepszym wyborem :)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw / Zestawy na nowy sezon :)
« Odpowiedź #38 dnia: 27.11.2020, 19:53 »
Mam Flagmana legend 3,9m do 100gr ,u mnie ten kij służy do łowienia na dystansie jest nieco sztywniejszy i taki będzie najlepszy jeżeli chcesz łowić na 70 metrze ,ogólnie jestem z patyka  zadowolony, widać każde branie nawet drobnego białorybu :thumbup:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw / Zestawy na nowy sezon :)
« Odpowiedź #39 dnia: 27.11.2020, 19:59 »
Jeżeli chodzi o młynki to zdecydowanie Okuma ,albo dobre opinie w budżecie ma też np. Dragon method feeder  https://sklepdrapieznik.pl/z-przednim-hamulcem/43249-dragon-method-feeder-hs-fd550i.html :beer:

Offline aceman

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 1

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw / Zestawy na nowy sezon :)
« Odpowiedź #41 dnia: 27.11.2020, 20:34 »
Ten Dragon ,który ci doradzam to porządny młynek w tej cenie myślę że naprawdę warto ,ewentualnie Okuma custom black feeder ,z wolnym też jest sporo ciekawych opcji Ceymar bf.Longbow bf dla przykładu albo Pulzar bf  ;),nie kombinuj postaw na to co sprawdzone przez wielu z nas :beer:

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw / Zestawy na nowy sezon :)
« Odpowiedź #42 dnia: 27.11.2020, 20:42 »
Ja mam Pulzara 4000 z wolnym biegiem, polecony przez Kolegów z Forum. Sprawuje się bardzo dobrze, śmiga pod feederem 3,60m, c.w. 20-60gr. Drugi to Custom Black 55 i jest podpięty pod feedera 3,60m, c.w. do 90 gr.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zestaw / Zestawy na nowy sezon :)
« Odpowiedź #43 dnia: 27.11.2020, 20:44 »
słyszałem że kołowrotki z wolnym biegiem nie są zbytnio polecane

Nieprawda. Kwestia tego czy jest on Ci potrzebny czy nie.

Offline aceman

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 1
Odp: Zestaw / Zestawy na nowy sezon :)
« Odpowiedź #44 dnia: 27.11.2020, 20:58 »
Ten Dragon ,który ci doradzam to porządny młynek w tej cenie myślę że naprawdę warto ,ewentualnie Okuma custom black feeder ,z wolnym też jest sporo ciekawych opcji Ceymar bf.Longbow bf dla przykładu albo Pulzar bf  ;),nie kombinuj postaw na to co sprawdzone przez wielu z nas :beer:

Masz może jakies linki do tej okumy  i pulzara - nie żeby mi się nie chciało szukać bo to wystarczy wklepac w google jednak tyle jest tych różnych modeli że głowa mała :facepalm:

https://max-fish.pl/product-pol-13861-60753-OKUMA-KOLOWROTEK-CUSTOM-BLACK-FEEDER-CLX-40F.html

Ja mam Pulzara 4000 z wolnym biegiem, polecony przez Kolegów z Forum. Sprawuje się bardzo dobrze, śmiga pod feederem 3,60m, c.w. 20-60gr. Drugi to Custom Black 55 i jest podpięty pod feedera 3,60m, c.w. do 90 gr.

Tutaj ta sama prośba co do kolegi wyżej.
Chyba że tu mówimy o
https://sklepdrapieznik.pl/karpiowe-z-wolnym-i-bez-wolnego-biegu/29921-okuma-pulzar-baitfeeder-pzb-4000.html
https://sklepdrapieznik.pl/z-przednim-hamulcem/29947-okuma-custom-black-feeder-clxf-55.html

Czy w porównaniu te kołowrotki do Shermana i Mascota są bardziej polecane?