Autor Wątek: Shimano Stradic FL do feedera?  (Przeczytany 4222 razy)

Offline operator

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 6
  • Ulubione metody: method feeder
Shimano Stradic FL do feedera?
« dnia: 20.11.2020, 21:35 »
Witajcie czy ktoś używa tego młynka, może się wypowiedzieć czy warto do feedera (Acolyte 11 plus)?

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #1 dnia: 20.11.2020, 22:00 »
Można - jeżeli nie zależy nam na szpuli zapasowej w komplecie, feederowych (okrągłych/amortyzowanych) klipach i możliwości uzyskania obrotów wstecznych. Bo jeżeli zależy, warto rozważyć dopłatę do Daiwy TDR 3012 :)

Offline operator

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 6
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #2 dnia: 20.11.2020, 22:16 »
Myślałem nad tą Daiwa ale w większym rozmiarze - 4012qd , czy rozmiar daiwy 3012 nie będzie za słaby do feedera ?

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #3 dnia: 20.11.2020, 22:28 »
Będzie idealny, jest wersja 4000 z pkytsza szpula który będzie mega wyborem. Używałem 2 sezony Ci4 i bez problemu deal radę, FL jest jeszcze mocniejszy więc jak znalazł.
Co do TDR to mam 3012 I do feedera jest to idealny rozmiar.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #4 dnia: 20.11.2020, 22:46 »
czy rozmiar daiwy 3012 nie będzie za słaby do feedera ?

TDR 3012 nie należy do rodziny LT (rozmiarówka zbliżona gabarytowo do Shimano) i nie jest mniejszy ani mniej masywny od Stradica w rozmiarze 4000. TDR 4012 może być trochę przyciężki do feedera 11' (waży prawie 120 g więcej niż Stradic), choć to ostatecznie kwestia gustu.

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #5 dnia: 20.11.2020, 23:01 »
Zerknij sobie tutaj.
https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=18592.msg497660#msg497660
Maciek zrobił porównanie TDRów. Jest spora różnica między 3012 a 4012. Do Acolyta 11 ft wielkość 3012 jest odpowiednia. 4012 to już pod dłuższe kije moim zdaniem. Nadmienię, że sam będę użytkował taki zestaw od przyszłego sezonu.

Offline Suchotnik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 233
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #6 dnia: 20.11.2020, 23:09 »
Witajcie czy ktoś używa tego młynka, może się wypowiedzieć czy warto do feedera (Acolyte 11 plus)?

Cześć!

Ojj dawno mnie tu nie było ???

Używam wymienionego przez Ciebie zestawu, od początku tego sezonu. Głównie komercja i method feeder.
Ja jestem zadowolony z takiego zestawienia. Wahałem się pomiędzy Daiwą TDR4012QD, a stradic'kiem. Jednak Dawia jest za ciężka do Acolyte, odczujesz to po całodziennym łowieniu. Ja wybrałem dodatkowo wersję 4000MHG (płytka szpula + szybsze przełożenie), przez co nie mam problemu z podkładami itd. Jak żyłka mi się zużyje, to wymieniał całą (kupuje na dużych szpulach).
Jedynym minusem (dla mnie to plus) to jednoczęściowa korba, bez możliwości składania. Jednak to rozwiązanie ma więcej plusów, niż minusów. Nie łapie luzów, oraz korba jest wkręcana bezpośrednio w koło przekładni.

Pozdrawiam
Łukasz 8)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #7 dnia: 20.11.2020, 23:43 »
Jeżeli chodzi o TDR, to według mnie model 4012 będzie za duży i za ciężki do tej wędki. Tego modelu używam przy wędkach 11,6 oraz 12,6 ft. Acolyte plus wydaje mi się dość finezyjną wędką i uzbrajanie jej w tak ciężki młynek mija się z celem. Zdecydowanie szedłbym w kierunku wersji 3012.

Stradica nie miałem, więc się nie wypowiem ;)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline operator

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 6
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #8 dnia: 21.11.2020, 00:25 »
Zdąrzylem troszkę poszukać i widzę ze osoby które kupiły Stradica odsyłały go, wiecie co było tego przyczyną?

Co powiecie o przekładni TDR? Bo troszkę się obawiam w stosunku właśnie do Stradica..

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #9 dnia: 21.11.2020, 00:51 »
Zdąrzylem troszkę poszukać i widzę ze osoby które kupiły Stradica odsyłały go, wiecie co było tego przyczyną?

Co powiecie o przekładni TDR? Bo troszkę się obawiam w stosunku właśnie do Stradica..
Nie chodziły zbyt płynnie tak jak te osoby pisały. A wystarczyło połowić nim, żeby się dotarł lub przesmarować na nowo i przy okazji dołożyć dodatkowe łożyska.
Stradic FL to najlepszy kołowrotek do 1000 zł z przednim hamulcem.
Tu macie fajne porównanie

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #10 dnia: 21.11.2020, 00:52 »
Zdąrzylem troszkę poszukać i widzę ze osoby które kupiły Stradica odsyłały go, wiecie co było tego przyczyną?

Co powiecie o przekładni TDR? Bo troszkę się obawiam w stosunku właśnie do Stradica..
Z tego co czytałem to z jakością był problem. Tzn. nie była powtarzalna. Jedni trafiali lepiej spasowane konstrukcje a inni gorzej. Stąd pojawiło się trochę negatywnych opini.
Co do TDRa nikt nie zgłaszał problemów z przekładnią. Ogólnie aluminiowa obudowa wpływa na lepsze spasowanie i podparcie, daje sztywność konstrukcji. Do tego łożyska tam gdzie trzeba i jest fajna maszynka.
Jakiś czas temu pojawiła się informacja o problemach z wycierającym się pinionem w niektórych Daiwach ale TDRy chyba były wolne od tego problemu.

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #11 dnia: 21.11.2020, 00:54 »
Zdąrzylem troszkę poszukać i widzę ze osoby które kupiły Stradica odsyłały go, wiecie co było tego przyczyną?

Co powiecie o przekładni TDR? Bo troszkę się obawiam w stosunku właśnie do Stradica..
Nie chodziły zbyt płynnie tak jak te osoby pisały. A wystarczyło połowić nim, żeby się dotarł lub przesmarować na nowo i przy okazji dołożyć dodatkowe łożyska.
Stradic FL to najlepszy kołowrotek do 1000 zł z przednim hamulcem.
Tu macie fajne porównanie
Powołując się na opinię Czesia to takim młynkiem jest Ballistic. Taka tylko mała uwaga.

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #12 dnia: 21.11.2020, 05:53 »
Zdąrzylem troszkę poszukać i widzę ze osoby które kupiły Stradica odsyłały go, wiecie co było tego przyczyną?

Co powiecie o przekładni TDR? Bo troszkę się obawiam w stosunku właśnie do Stradica..

Kolega ma sklep wędkarski i też mi mówił że ludzie oddają bo szumi albo ciężej chodzi. Takie są uroki przekładni "hagane" kutej na zimno. Kręciłem nową ultegrą i faktycznie troszkę dziwnie chodziła po Shimano spodziewałem się płynniejszej pracy potem przyniósł swoją ultegre którą już łowił jakiś czas i praca masełko po prostu musi się dotrzeć.
- Arek -

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #13 dnia: 21.11.2020, 12:56 »
Stradica miałem i czuć było prace przekładni, wrocił do Drapieżnika.

Co do najlepszego kołowrotka do 1000zl czyli Balistica
to mam dwie sztuki. Pierwszym połowiłem trochę płotek na spławik oraz byłem z nim JEDEN raz na methodowej sesji.
Po zakupie drugiego mogłem porównać oba i ten pierwszy już ma więjszy luz na przekładni. Oba zwijają podajniki gładko i bez problemu. Z wad to wkurza popiskiwanie ośki podczas posuwu szpuli góra-dół, Fuego miała to samo więc pewnie taki urok "mag sealed".

Offline Suchotnik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 233
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #14 dnia: 21.11.2020, 14:37 »
Odnośnie Stradica FL. Nie uważam że to najlepszy kołowrotek do 1000pln. Słowo "najlepszy", dla każdego będzie oznaczało co innego.  Poza tym trzeba by przetestować wszystkie pozycje do 1000pln. Najzwyczajniej się nie da. Dla mnie to przyzwoity kołowrotek. Na pewno po sezonie użytkowania, pracuje bardziej gładko, płynnie jak kto woli. Po prostu przyjemniej. Myślę że przekładnie musi się ułożyć, taka moja spekulacja. Po sezonie 2021, dopiero zajrzę do środka, wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej, na temat zużycia.
P.S - na pewno Stradic nie klika jak Fuego LT przy zmianie oscylacji gora-dol, doł-góra.