Autor Wątek: Shimano Stradic FL do feedera?  (Przeczytany 4272 razy)

Offline grzegorz600

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Holandia Nord Holland Venhuizen
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #15 dnia: 21.11.2020, 18:54 »
Stradica fl 4000
Używam do metody z wędką acolyte plus 10ft dla mnie idealne zestawienie.
Poza brakiem okrągłego klipu żadnych wad.
Dodadam że mam kołowrotek z szybkim przełożeniem 6.2 i nie zauważyłem braku mocy czy coś w tym stylu.
Super spasowany precyzyjny i chodzi jak masełko, wiec szczerze polecam

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #16 dnia: 21.11.2020, 19:40 »
Stradica miałem i czuć było prace przekładni, wrocił do Drapieżnika.

Co do najlepszego kołowrotka do 1000zl czyli Balistica
to mam dwie sztuki. Pierwszym połowiłem trochę płotek na spławik oraz byłem z nim JEDEN raz na methodowej sesji.
Po zakupie drugiego mogłem porównać oba i ten pierwszy już ma więjszy luz na przekładni. Oba zwijają podajniki gładko i bez problemu. Z wad to wkurza popiskiwanie ośki podczas posuwu szpuli góra-dół, Fuego miała to samo więc pewnie taki urok "mag sealed".

Z jakim przełożeniem te Fuego miałeś Grzegorz, jednego ballistica miałeś z tym większym - a drugiego? Ja przy swoich dwóch sztukach po jednym sezonie użytkowania nie zauważyłem tego "popiskiwania". Z tym , że ja oba mam w standardowym przełożeniu. U mnie luzów żadnych nie ma.

Wracając do Stradica FL - chciałem zakupić wersję 4000 MHG. Pierwszy egzemplarz miał na starcie "spory" luz na korbie - ale chodził dość gładko. Odesłałem i w drugim luzu co prawda nie było ale na sucho ewidentnie było "czuć" pracę mechanizmu( nie chodzi o szumy - tylko coś jakby chrupało - ciężko mi to opisać słowami). Może by się "dotarło" jak piszą inni zadowoleni użytkownicy - ja jednak wtedy nie zaryzykowałem.
Ewidentnie coś nie hallo z kontrolą jakości - na rynek są wypuszczane egzemplarze, które znacznie się od siebie różnią. Ja bym nie zaryzykował zakupu przez internet. Najlepiej stacjonarnie i wybrać dobry egzemplarz. Bo kołowrotek jest bardzo dobry i mechanizm spokojnie przy feederze sobie poradzi. Pozostaje kwestia klipa, ale o to można już zapytać użytkowników - czy klip nie uszkadza żyłki przy mocniejszych rzutach.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #17 dnia: 21.11.2020, 19:54 »
Jakiś czas temu wybrałem się do Drapieżnika po Stradica FL właśnie. Sprawdziłem 5 szt i każdy miał  jakiś mankament. Podobno z czasem się docierają, ale wkur.... mnie to troszeczkę, tym bardziej, że kołowrotek do najtańszych nie należy. . Skończyło się na tym, że dołożyłem parę złotych i kupiłem kolejnego TP.
Adam

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 181
  • Reputacja: 139
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #18 dnia: 21.11.2020, 21:01 »
Stradica miałem i czuć było prace przekładni, wrocił do Drapieżnika.

Co do najlepszego kołowrotka do 1000zl czyli Balistica
to mam dwie sztuki. Pierwszym połowiłem trochę płotek na spławik oraz byłem z nim JEDEN raz na methodowej sesji.
Po zakupie drugiego mogłem porównać oba i ten pierwszy już ma więjszy luz na przekładni. Oba zwijają podajniki gładko i bez problemu. Z wad to wkurza popiskiwanie ośki podczas posuwu szpuli góra-dół, Fuego miała to samo więc pewnie taki urok "mag sealed".

Z jakim przełożeniem te Fuego miałeś Grzegorz, jednego ballistica miałeś z tym większym - a drugiego? Ja przy swoich dwóch sztukach po jednym sezonie użytkowania nie zauważyłem tego "popiskiwania". Z tym , że ja oba mam w standardowym przełożeniu. U mnie luzów żadnych nie ma.

Wracając do Stradica FL - chciałem zakupić wersję 4000 MHG. Pierwszy egzemplarz miał na starcie "spory" luz na korbie - ale chodził dość gładko. Odesłałem i w drugim luzu co prawda nie było ale na sucho ewidentnie było "czuć" pracę mechanizmu( nie chodzi o szumy - tylko coś jakby chrupało - ciężko mi to opisać słowami). Może by się "dotarło" jak piszą inni zadowoleni użytkownicy - ja jednak wtedy nie zaryzykowałem.
Ewidentnie coś nie hallo z kontrolą jakości - na rynek są wypuszczane egzemplarze, które znacznie się od siebie różnią. Ja bym nie zaryzykował zakupu przez internet. Najlepiej stacjonarnie i wybrać dobry egzemplarz. Bo kołowrotek jest bardzo dobry i mechanizm spokojnie przy feederze sobie poradzi. Pozostaje kwestia klipa, ale o to można już zapytać użytkowników - czy klip nie uszkadza żyłki przy mocniejszych rzutach.
Stradica również miałem 4000MHG, objawy identyczne.
Luz na korbie i uczucie "zazębiania" podczas kręcenia korbą.

Balistici mam 4000DCXH, Fuego miałem 5000DCXH
wynieniłem Fuego na drugiego Balistica bo pierwszy zwijał podajniki jak marzenie, zdziwko jak porównanałem prawie nowy do nowego ;)
"Klekotanie" na korbie o wiele bardziej wyczuwalne.

Dodam, że Fuego wymieniłem bo był glośny, oprócz odgłosów znanych z Balistika słychać było coś jakby terkot betoniarki, w pracy tego czuć zupełnie nie było, ale ten dźwięk irytował wystarczająco.




Offline Suchotnik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #19 dnia: 21.11.2020, 21:37 »
Na podstawie powyższych postów można powiedzieć jedno :P Jak z kobietami. Jeden woli blondynki, drugi brunetki, a trzeci rude. W każdym kołowrotku znajdzie się coś, do czego będziemy mogli się przyczepić. Zarówno Ballistic LT, jak i Stradic FL dają jedno! Frajdę z wędkowania :narybki: :fishonhook: 8)

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 181
  • Reputacja: 139
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #20 dnia: 21.11.2020, 22:21 »
Stella dla mnie wad nie ma, ale używanie jej do feedera to jak wożenie na pole oborniką S klasą, można? można ale sens w tym żaden... ;)

Offline operator

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 6
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #21 dnia: 23.11.2020, 20:19 »
W Drapiezniku pojawiła się Daiwa Tournament 4010/3010QD, myślicie ze warto dołożyć ?

Kolejne pytanie wracając jeszcze do Daiwy TDR 3012, znalazłem opinie w internecie ze jest dużo słabsza niż 4012 czy wypowie się ktoś ?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #22 dnia: 23.11.2020, 20:28 »
W Drapiezniku pojawiła się Daiwa Tournament 4010/3010QD, myślicie ze warto dołożyć ?

Kolejne pytanie wracając jeszcze do Daiwy TDR 3012, znalazłem opinie w internecie ze jest dużo słabsza niż 4012 czy wypowie się ktoś ?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Dołożyć? :) Raczej praktycznie podwoić budżet :money: :money:

Według opinii z Internetu ile ta 3012 jest słabsza niż 4012? I pod jakim względem jest słabsza?
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #23 dnia: 23.11.2020, 20:32 »
W Drapiezniku pojawiła się Daiwa Tournament 4010/3010QD, myślicie ze warto dołożyć ?

Kolejne pytanie wracając jeszcze do Daiwy TDR 3012, znalazłem opinie w internecie ze jest dużo słabsza niż 4012 czy wypowie się ktoś ?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Dołożyć? :) Raczej praktycznie podwoić budżet :money: :money:

Według opinii z Internetu ile ta 3012 jest słabsza niż 4012? I pod jakim względem jest słabsza?

Według moich obliczeń o równo 1000 jest słabsza 8)

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #24 dnia: 23.11.2020, 20:42 »
W Drapiezniku pojawiła się Daiwa Tournament 4010/3010QD, myślicie ze warto dołożyć ?

Kolejne pytanie wracając jeszcze do Daiwy TDR 3012, znalazłem opinie w internecie ze jest dużo słabsza niż 4012 czy wypowie się ktoś ?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi
Daiwa Tournament 4010 - Mechanizm TOUGH DIGIGEAR
Daiwa Ballistic LT - Frezowany CNC mechanizm TOUGH DIGIGEAR®
Ballistic ma o klasę wyższą przekładnię i jest tańszy. Moim zdaniem nie warto wydawać 1359zł na  Tournamenta. Dokładnie to samo znajdziesz w Daiwa TDR .

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #25 dnia: 23.11.2020, 20:50 »
Zaraz wejdą nowe młynki Daiwy, jest już np. nowy Ballistic. Poczekaj chwilę i zobacz co będą miały nowe konstrukcje.


https://www.fishing-mart.com.pl/pl2/daiwa-kolowrotki-ballistic-ex-lt/s/30305

Ja niedawno kupiłem TDR 3012 I jestem mega zadowolony, mailem Stradica Ci4, miałem FL w żadnym nie miałem problemów.

Stella dla mnie wad nie ma, ale używanie jej do feedera to jak wożenie na pole oborniką S klasą, można? można ale sens w tym żaden... ;)

A w czym spinning jest niby lepszy od feedera ? Nie miałbym nic przeciwko podłączenia Stelli do mojego Prestona. Coś kojarzę, że chyba Przemek Solski ich używa do feedera.


Offline Swar89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #26 dnia: 23.11.2020, 21:20 »
Jest już na stronie Drapieżnika Daiwa 20 Tournament QD? Bo nie mogę się doszukać.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #27 dnia: 23.11.2020, 21:22 »
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Swar89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #28 dnia: 23.11.2020, 21:25 »
Dzięki, coś mi się chyba strona zwiesiła i nie pokazywało nowości

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Shimano Stradic FL do feedera?
« Odpowiedź #29 dnia: 23.11.2020, 23:51 »
W Drapiezniku pojawiła się Daiwa Tournament 4010/3010QD, myślicie ze warto dołożyć ?

Kolejne pytanie wracając jeszcze do Daiwy TDR 3012, znalazłem opinie w internecie ze jest dużo słabsza niż 4012 czy wypowie się ktoś ?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi
Daiwa Tournament 4010 - Mechanizm TOUGH DIGIGEAR
Daiwa Ballistic LT - Frezowany CNC mechanizm TOUGH DIGIGEAR®
Ballistic ma o klasę wyższą przekładnię i jest tańszy. Moim zdaniem nie warto wydawać 1359zł na  Tournamenta. Dokładnie to samo znajdziesz w Daiwa TDR .
Z tym werdyktem to ja bym się wstrzymał do momentu aż jakiś spec rozkręci tego Tournamenta i stwierdzi z pewnością, że to kopia TDRa. Chyba, że masz sprawdzone informacje, wtedy poprosiłbym źródło bo mnie takie techniczne rzeczy interesują.
Tak nawiasem cena jest mniejsza niż się spodziewałem.
I oto pojawia się dylemat nowy Ballistic czy Tournament który lepszy ;)