Autor Wątek: Plecak z krzesłem - prośba o doradzenie  (Przeczytany 1478 razy)

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Plecak z krzesłem - prośba o doradzenie
« dnia: 23.11.2020, 11:01 »
Witam panowie poszukuje fajnego pojemnego plecaka z wbudowanym krzesłem i oparciem.
Cena najlepiej 200 zł i koniecznie musi być mocny żeby uradził te moje 120+ O:)
Jeżeli używa ktoś co fajnego i może mi podpowiedzieć to będę wdzięczny.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Plecak z krzesłem - prośba o doradzenie
« Odpowiedź #1 dnia: 25.11.2020, 09:23 »
Panowie nikt nie używa podobnego wynalazku. ??
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Dyrek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Alwernia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Plecak z krzesłem - prośba o doradzenie
« Odpowiedź #2 dnia: 25.11.2020, 10:02 »
Kiedyś w Lidlu kupiłem, niestety bez oparcia - moje ponad 100 kg nie robi na nim wrażenia. Obecnie niedostępne, ale Lidl okresowo rzuca coś wędkarskiego.
https://www.skapiec.pl/site/cat/3638/comp/870791364

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plecak z krzesłem - prośba o doradzenie
« Odpowiedź #3 dnia: 25.11.2020, 10:11 »
Proponuje coś takiego. Sprawdzone pod obciążeniem. Mam, używam i się nie wstydzę :P
Na krótkie wypady nie znalazłem nic lepszego.
https://jaxon.pl/pl/skrzynki-pojemniki/1458-skrzynki-wedkarskie-rh-178-uj-rh01.html
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Plecak z krzesłem - prośba o doradzenie
« Odpowiedź #4 dnia: 26.11.2020, 09:04 »
Ciężki ten Jaxon nigdzie nie ma masy podanej?
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Łowca42

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 4
Odp: Plecak z krzesłem - prośba o doradzenie
« Odpowiedź #5 dnia: 26.11.2020, 09:10 »

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plecak z krzesłem - prośba o doradzenie
« Odpowiedź #6 dnia: 26.11.2020, 09:47 »
Ciężki ten Jaxon nigdzie nie ma masy podanej?

Nie jest ciężki. Kiedyś ważyłem dla kogoś ale nie pamiętam  wagi. Będę w domu to sprawdzę.
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Plecak z krzesłem - prośba o doradzenie
« Odpowiedź #7 dnia: 26.11.2020, 15:39 »
Witam panowie poszukuje fajnego pojemnego plecaka z wbudowanym krzesłem i oparciem.
Cena najlepiej 200 zł i koniecznie musi być mocny żeby uradził te moje 120+ O:)
Jeżeli używa ktoś co fajnego i może mi podpowiedzieć to będę wdzięczny.
Może być ci ciężko znaleźć coś na dłużej, biorą pod uwagę udźwig ;)
Sam ważę troszkę mniej 89 kg od około 3-4 lat na krótkie wypady typu Wisła użytkuję coś takiego https://www.wedkarski.com/krzesla-fotele/4254-krzeslo-wedkarskie-z-plecakiem-chb-42344-mikado.html
 Opis jest troszkę do bani bo nie ma torby ani miejsca na podpórki jest taki jak na zdjęciu, tylko w innej kolorystyce. Jak dla mnie wystarczy
 oraz co najważniejsze jeszcze daje radę. Materiał o dziwo cały, rurki jeszcze trzymają tylko farba pozdzierana i rdza lekko łapie. Posiada troszkę grubsze rurki w porównaniu z bazarowymi krzesełkami np. za 50 zł, nie pamiętam ile za niego wtedy dałem, ale coś ponad 200 zł.  Plecak ma fajny, mocny nieprzemakalny i całkiem spory, oparcie również  lekko wyższe niż te bazarowe, może być już niedostępny :( Czy nada się do twoich gabarytów ciężko mi stwierdzić ale na pewno na tak małe krzesełka, czy te czy inne zwracał bym uwagę jak siadam ;)
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 566
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Plecak z krzesłem - prośba o doradzenie
« Odpowiedź #8 dnia: 26.11.2020, 17:39 »
Odradzam to cuś z Jaxona, bo to chińska tandeta na maksa. Tak się składa, że to kupiłem kiedyś. Jak otworzysz pojemnik, to ten lubi otworzyć zasobnik na górze, i jest co zbierać, zapięcia nie trzymają po jakimś czasie. Sam 'plecak' tutaj jest równie dramatyczny jak pojemnik, przy większym ciężarze uwiera w ramiona - to bardzo popularny produkt na necie, zazwyczaj ma kiepskie opinie.

O wiele lepszy jest fotel podpinany do plecaka, taki jak z Koruma:
https://sklepdrapieznik.pl/fotele-i-krzesla-wedkarskie/29691-zestaw-korum-roving-kit.html

Przede wszystkim zamiast tandetnego plastiku masz konkret, dobre krzesło w wersji lekkiej, plecak świetnie rozwiązany, z wieloma komorami na różne duperszwance, tutaj jeszcze pokrowiec. Wszystko można kupić oczywiście osobno.
Ten zestaw ma mój kumpel i jest świetny zwłaszcza do łażenia z feederem wzdłuż rzek, gdzie się zmienia miejsca. Plecak jest bardzo pojemny, ten znów ma moich kilku znajomych i sobie bardzo chwalą. Jest to sprzęt raczej nie do zajechania, bardzo mocny. Fotel, co ważne, ma regulowane nóżki, więc idealnie się go ustawia na spadkach. W przeciwieństwie do badziewia, po którym tyłek zjeżdża.

Ja tam się nakląłem jak cholera na tego 'Jaxona', zwłaszcza jak w trawie wysypała mi się zawartość i nie mogłem wszystkiego znaleźć. Nie wiem czy źle trafiłem, ale produkt jest odlany fatalnie, uszyty też byle jak i z kiepskiej jakości materiału. Nie jest to coś na lata ale raczej na sezon lub dwa, jak się rzadko używa
Lucjan

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plecak z krzesłem - prośba o doradzenie
« Odpowiedź #9 dnia: 26.11.2020, 19:17 »
Ciężki ten Jaxon nigdzie nie ma masy podanej?

Nie jest ciężki. Kiedyś ważyłem dla kogoś ale nie pamiętam  wagi. Będę w domu to sprawdzę.

Niecałe 2,3 kg. Lekkie, ale wytrzymałe.
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Plecak z krzesłem - prośba o doradzenie
« Odpowiedź #10 dnia: 26.11.2020, 19:35 »
Też kiedyś miałem tego typu "siedzisko". Dzisiaj już mi się nie chce męczyć z tego typu rzeczami. Plecy w przyszłości mi podziękują. Mivardi duralite i Fox duralite - ta sam chińska fabryka robi im cały sprzęt "bagażowy". Fotele ważą niewiele ponad 3 kilo. Mivardi przyjemnie nosi się nawet na pasku na boku, a można wrzucić sobie też go na plecy (szelki do plecaka kostki, paski na ramię od Tandem Baits itp.). Mivardi wagę ponad 100 kg trzyma na lekko, a oparcie pozwala nawet kimać. Do tego można sobie kupić różne adaptery, uchwyty od Mivardi, czy Prestona i podpinać co się chce bezpośrednio do fotela (jakieś karuzele, lekkie półki, stoliki, organizery np. od Ridge Monkey Action Station itp. itd.). Korum też poszedł w minimalizm fotelowy. To jest przyszłość wędkarstwa.