Autor Wątek: Lampy na zasiadki nocne  (Przeczytany 6935 razy)

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Lampy na zasiadki nocne
« Odpowiedź #60 dnia: 08.03.2024, 12:48 »
Też mam taką jak Mario8 zaraz całe forum się na nią rzuci :D
C&R

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Lampy na zasiadki nocne
« Odpowiedź #61 dnia: 09.03.2024, 08:28 »

Mam jeszcze dwie podobne sztuki i mogę polecić, choć nie ukrywam że używam od jakiegoś czasu najwyższego modelu bivvy light od Ridge Monkey (światło białe, czerwone i zielone z regulacją natężenia), ale to już zdecydowanie inny przedział cenowy :). Mimo wszystko nie żałuję żadnej wydanej złotówki.

Też ją mam, to prawdziwy Mercedes pośród lamp wędkarskich. Jest dużo mocniejsza i przydatna też do nocnych zdjęć z rybą, bardzo długo trzyma. Wg mnie warto rozpatrzyć też taki zakup, bo bateria jest bardzo mocna i zapewnia długie świecenie, zaś zielone światło jest na tyle mocne, że dużo przy nim widać. Produkt na długie lata.
Lucjan

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Lampy na zasiadki nocne
« Odpowiedź #62 dnia: 09.03.2024, 14:32 »
Chłopaki czy w kategorii lamp kempingowych 360 stopni poniższa lampa...

https://allegro.pl/oferta/lampa-latarka-kempingowa-diodowa-13552063661

...dalej jest liderem cena/jakość, czy pojawiło się coś lepszego na rynku? Budżet tak do 100 złotych :)

Polecam lampy z Decathlona. Mam takie dwie, zmienia się światło na czerwone lub zmienia moc świecenia, idealne do namiotu czy pod parasol. To co ważne - nie są mocne, a to istotne aby światłem nie odstraszać. Światło czerwone to podstawa, ponieważ nie ściąga inektów jak światło białe, i pozwala się w namiocie 'orientować'.
https://www.decathlon.co.uk/p/camping-lamp-100-lumens-bl100/_/R-p-172514?mc=8492468&c=blue_red

Ja używam latarek czołowych ze światłem czerwonym i zielonym, na baterie. To o wiele lepszy patent niż ładowane, bo po pierwsze są tańsze, dużo tańsze, po drugie mając paluszki, które są potrzebne do innych rzeczy, zawsze mam możliwość ich wymiany. Baterie są w plecaku i nie straszne mi to, że będzie gasnąć.

Łowić na rzekach lub na krótszej odległości odradzam latarki mocne. Ryba płoszy się od mocnego światła, a dziś są latarki czołowe o mocy reflektora do obrony przeciwlotniczej, wyszukujących bombowców wysoko na niebie :) To domena zwłaszcza tych za akumulatorami. Dawniej też takiej używałem, jednak częsty brak wyników dały mi do myślenia. Zwłaszcza podczas holu potrzeba delikatnego światła, bo wtedy jesteśmy nad wodą. Do tego one tak nie oślepiają innych.


Będąc dzisiaj w Decathlon przyjrzałem się propozycji i zakupiłem od razu! Na wielki plus że jest na baterie, ma światło białe o dwóch mocach oraz światło czerwone. Dodatkowo jest lekka i ładnie wykonana.

Dzięki Luk za odpowiedź :D :bravo: :thumbup:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.