Autor Wątek: Preston Ignition Feeder 3.30 - proszę o opinię  (Przeczytany 2087 razy)

Offline Nuri

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Preston Ignition Feeder 3.30 - proszę o opinię
« dnia: 07.02.2022, 13:02 »
Witam, Chciałbym zaczerpnąć, informacji na temat wędek Preston ignition Feeder o długości 3,3 m 11 ft chodzi mi w głównej mierze o grubość blanku przy Dolniku prace i moc wędki Chciałbym dokupić dwa takie kije do moich dwóch zamek Iron Feeder nie chciałbym zdublować sobie mocy i pracy tych wędek.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Preston Ignition Feeder 3.30 - proszę o opinię
« Odpowiedź #1 dnia: 07.02.2022, 13:09 »
https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=21132.msg565473#msg565473
Szukałem opini na temat tego kija może Tobie coś rozjaśni

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Preston Ignition Feeder 3.30 - proszę o opinię
« Odpowiedź #2 dnia: 07.02.2022, 16:54 »
Jak dla mnie ignition słabo wygląda ,nic specjalnego taka Daiwa Nzon -S go biję na łeb wykonaniem ,wagą ,osprzętem albo Tubertini TBR Lake :beer:

Offline Sothan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Preston Ignition Feeder 3.30 - proszę o opinię
« Odpowiedź #3 dnia: 11.02.2022, 12:49 »
Takie same zdanie mam jak kolega wyżej. Słaba jakość,  wygląd aczkolwiek do akcji kija nie ma co się czepiać jest przyjemna.

Offline Marian1981

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 4
Odp: Preston Ignition Feeder 3.30 - proszę o opinię
« Odpowiedź #4 dnia: 10.03.2024, 20:52 »
cześć, warto wchodzić na oficjalne strony i patrzeć opisy. Niestety ale czasami sklepy słabo opisują.
Miałem doczynienia z 10ft(stara wersja) i ten kijek jest z inną pracą niż 11ft.
Preston Ignition 11ft to miekki kij ma zapas w dolniku ale jest miekki nie jest to progres i taki też jest opis na stronie producena .
Preston Ignition 10ft i 12ft to progresywne kije(przynajmniej bardziej od tej 11ft, 10 machalem nad wodą).
Piszę posta bo troche się zdziwiłem, że ten sam model i środek(11) ma inna pracę(10, 12). Trzeba bedzie odesłać.

Offline KuBxOnOff

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Preston Ignition Feeder 3.30 - proszę o opinię
« Odpowiedź #5 dnia: 10.03.2024, 22:33 »
Przyznam rację że kijek jest dość miękki ale tylko do połowy blanku i niezbyt szybki. Poniżej łączenia jest zdecydowanie sztywniejszy, żeby zapracował dół potrzeba ryby w okolicach 7-8 kg, powyżej tej wagi hole zaczynają być trudne bo trzeba rybę ciągnąć z dolnika. Poprzednią moją wędką była shimano aero x1 11ft / 70g i z tej wędeczki to fruwało spokojnie na 70 metr podajnikiem 30g. Ingnition'a muszę trochę popieścić żeby rzucił na 60 metr. Jeśli chcesz wędeczkę w dość niskim budżecie bo często jest na promocji to spoko wybór, ale niczym specjalnym prócz logiem prestona i rękojeścią się nie wyróżnia. Podobnych wędek jest sporo na rynku. Dla mnie ma sporo zalet które przekonały mnie do zakupu w zeszłym sezonie.

1 ponad przeciętny  stosunek ceny do jakości - jeśli kupisz na promce za ok 200zł a były i 2 w cenie 1
2 nie gubi ryb / dużo wybacza 
3 elegancka pod karpie do 10kg / z tymi dychami to uważam trzeba ostrożnie.
tu mała dygresja. Mam też wersję 9ft i wyholowała karpia 15 kg na bombkę bez jąknięcia( zapomniałem żyłki i miałem plecionkę jako główną )   i nadal ma się dobrze. Co prawda hol trwał kilkanaście minut ale udawało się trzymać rybę na szerokość stanowiska. Koniec dygresji.
4 fajny design i wygodna rękojeść
5 jest marki preston ( fanboy )
6 fajne przelotki.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Preston Ignition Feeder 3.30 - proszę o opinię
« Odpowiedź #6 dnia: 11.03.2024, 00:19 »
Z tego co wiem, to Matrix Aquos C jest mocniejszy od Ignitiona.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Marian1981

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 4
Odp: Preston Ignition Feeder 3.30 - proszę o opinię
« Odpowiedź #7 dnia: 11.03.2024, 20:31 »
KuBxOnOff świetnie opisana praca, dzięki na pewno się przyda. Jutro pomacham jeszcze i zapadnie decyzja ostateczna.
Mam kijek aero x1 11ft i rzucanie tym jest bajka. Chciałem coś o podobnego 11ft w granicach 200pln(tyle kosztował Preston, Miwol aquos niestety ale pod 300 podchodzi), brałem jeszcze dwa kije browning argon 2.0/Mikado MFT Feeder-ten mam w wersji light 10ft fajny kij warty tej ceny ale nie miał doczynienia z większą rybą(max 3kg karpie).

Offline Marian1981

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 4
Odp: Preston Ignition Feeder 3.30 - proszę o opinię
« Odpowiedź #8 dnia: 18.04.2024, 12:30 »
Cześć, jestem już po łowieniu tą wędką. Nie było może okazów, ale karpie i amury z przedziałem 1-3 kg.
Wędeczka na prawdę godna polecenia podajnik 30g spokojnie osiąga tak jak kolega pisał 50 metr. Ładnie amortuje odjazdy i co naważniejsze kompletnie mi nie przeszkadzała miekka praca częci szczytowej. W mojej ocenie w cenie 200 pln super propozycja.