Autor Wątek: Nash Gazebo Camo Pro, Blockhouse Camo Pro  (Przeczytany 1990 razy)

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 31
Nash Gazebo Camo Pro, Blockhouse Camo Pro
« dnia: 04.12.2023, 13:31 »
Proszę użytkowników tych namiotów i tych którzy je widzieli na żywo o opinie na ich temat. Chodzi mi głównie o jakość materiałów, wykonanie, ustawność i jak się zachowują podczas wiatru? Karpiowanie zaczynałem od Foxa Easy Shelter+, który na szybkie nocki w miarę się sprawdzał. Później dokupiłem większy namiot Foxa Frontiera XD ale niestety on też jest dla mnie za mały. Chciałbym namiot który pomieści bez ścisku łóżko, krzesło, stół i torby, a sporadycznie drugie łóżko dla osoby towarzyszącej. Po obejrzeniu większości filmów na temat tytułowych namiotów wydaje się, że Blockhouse Camo Pro spełnia moje oczekiwania, ale nie chcę kolejny raz przekonać się, że jednak jest za mały. Stąd pomysł o Gazebo Camo Pro. Czy Gazebo Camo Pro będę w stanie rozłożyć bez zalewania się potem jak to jest na filmach ? Czy nie jest on po prostu za duży dla jednego wędkarza?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Nash Gazebo Camo Pro, Blockhouse Camo Pro
« Odpowiedź #1 dnia: 04.12.2023, 14:32 »
Gazebk będzie zbyt duże, blockhouse jest idealny dla jednej osoby. Wychodzi lodówka, dwa stoliki, krzesło. Drugie łóżko też wejdzie ale wtedy już tyle dodatkowych gratów się nie upcha, rozkłada się bardzo szybko. Dla dwóch osób lepszy będzie nowy titan T2 pro.

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 31
Odp: Nash Gazebo Camo Pro, Blockhouse Camo Pro
« Odpowiedź #2 dnia: 04.12.2023, 16:48 »
W jakim sensie Gazebo jest zbyt duże? Jedyne minusy jego wielkości jakie przychodzą mi do głowy to zachowanie termiki w zimniejszych okresach i podatność na wiatr. Z tego co widziałem na filmach to rozkłada się podobnie jak Blockhouse. Co do Titana T2 to mimo tego, że nie jestem wielkoludem to wydaje mi się trochę za niski. No i Titan T2 trudniej się rozkłada w pojedynkę.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Nash Gazebo Camo Pro, Blockhouse Camo Pro
« Odpowiedź #3 dnia: 04.12.2023, 16:56 »
Najzwyczajniej dla jednej osoby będzie zbyt duży. Dla dwóch będzie idealny. Titan T2 jest wysoki w porównaniu do zwykłego T2.

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 31
Odp: Nash Gazebo Camo Pro, Blockhouse Camo Pro
« Odpowiedź #4 dnia: 04.12.2023, 17:49 »
Właśnie przejrzałem specyfikacje tych namiotów i Titan T2 Pro jest faktycznie wysoki i niewiele mniejszy od Gazebo Pro ale trudniej się go rozkłada w pojedynkę. Gazebo i Blockhouse to podobne konstrukcje, które rozkłada się tak samo łatwo. Kurcze kusi mnie Gazebo.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Nash Gazebo Camo Pro, Blockhouse Camo Pro
« Odpowiedź #5 dnia: 04.12.2023, 18:00 »
Titan trudno się rozkłada? Nie miałem ale podobno kilka minut jest gotowy. Nie wiem po co ci taki wielki namiot jak gazebo ale to twój wybór. I raczej szkoda kasy dopłaca do camp pro. Niby lepszy materiał a i tak woda się skrapla.

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 31
Odp: Nash Gazebo Camo Pro, Blockhouse Camo Pro
« Odpowiedź #6 dnia: 04.12.2023, 18:33 »
Po co taki duży ? Po to aby w namiocie swobodnie wstać, rozprostować się i zrobić kilka kroków. Gdy siąpi deszcz siedzi się głównie w namiocie i wtedy można docenić jego przestrzeń ale o tym Ty powinieneś wiedzieć więcej ode mnie z racji tego, że "robisz" dłuższe zasiadki. Co do Titana to napisałem, że rozkłada się trudniej od Gazebo i Blockhousa, a nie, że trudno. Na razie się zastanawiam i pytam bardziej doświadczonych ode mnie. Każda opinia kogoś takiego jak Ty jest dla mnie bardzo cenna.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Nash Gazebo Camo Pro, Blockhouse Camo Pro
« Odpowiedź #7 dnia: 04.12.2023, 19:54 »
Robiłem 2 tygodniowe zasiadki w brolce mivardi 🙂. W namiocie nie ma co chodzić bo nie do tego on służy. Wszytko ma być pod ręką. Prawie 2m wysokości w najwyższym punkcie namiotu to chyba wystarczająco? Większy namiot większy problem więc nie ma sensu przesadzać z gabarytami.

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 31
Odp: Nash Gazebo Camo Pro, Blockhouse Camo Pro
« Odpowiedź #8 dnia: 04.12.2023, 20:03 »
W takim razie gdybym odrzucił Gazebo to, który według Ciebie byłby bardziej praktyczny? Mi osobiście Blockhaus wydaje się bardziej ustawny przez niemal pionowe ściany i prostokątną podłogę.

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nash Gazebo Camo Pro, Blockhouse Camo Pro
« Odpowiedź #9 dnia: 04.12.2023, 21:29 »
Nie wiem czy jest łatwiejszy w rozłożeniu namiot niż Titan (i inne namioty bazujące na podobnej  konstrukcji centralnego bloku), spinasz rurki, chwytasz za skrajne i rozkładasz, chwila moment i namiot stoi, mam T2 i rozkładam go w kilka minut (z zamontowaną kapsułą)

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 31
Odp: Nash Gazebo Camo Pro, Blockhouse Camo Pro
« Odpowiedź #10 dnia: 04.12.2023, 21:42 »

3min 40sek tego filmu wydaje mi się najtrudniejszym momentem podczas rozkładania Titana. W przypadku Gazebo czy Blockhousa rozkładanie to w zasadzie tylko chodzenie wokół namiotu i wyciąganie rurki z rurki. Co do samego Titana to jego dużym plusem jest na pewno wspomniana przez Ciebie kapsuła. Jak wygląda w Titanie temat kondensacji pary wodnej ?

Offline Gladki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz uniwersalny...
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Nash Gazebo Camo Pro, Blockhouse Camo Pro
« Odpowiedź #11 dnia: 04.12.2023, 21:53 »
Polecam Blockhouse - uzywam go od połowy sezonu i jestem mega zachwycony! Do tego mam narzutę. Komfort rewelacyjny, brak problemu z kompensacją pary. Miejsca sporo - nie ma strachu grzać się piecykiem w chłodniejsze miesiące bo kubatura spora. Rozkładanie jest szybkie i bezproblemowe. Koniecznie dokup podpórki do daszku bo nie dają ich w komplecie. Mam też brolkę Trakker Tempest 100T ale komfort bez porównania niższy niż Blockhouse. A podatności na wiatr póki co też nie zaobserwowałem!

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nash Gazebo Camo Pro, Blockhouse Camo Pro
« Odpowiedź #12 dnia: 04.12.2023, 22:30 »

3min 40sek tego filmu wydaje mi się najtrudniejszym momentem podczas rozkładania Titana. W przypadku Gazebo czy Blockhousa rozkładanie to w zasadzie tylko chodzenie wokół namiotu i wyciąganie rurki z rurki. Co do samego Titana to jego dużym plusem jest na pewno wspomniana przez Ciebie kapsuła. Jak wygląda w Titanie temat kondensacji pary wodnej ?
Mam Titana od niedawna i na dłuższej zasiadce był ze mną tylko we wrześniu, zero problemów z kondensacją, ale to nie były jakieś ekstremalne warunki. Dodatkowy plus to święty spokój z wszelkim robactwem, myszami itd.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Nash Gazebo Camo Pro, Blockhouse Camo Pro
« Odpowiedź #13 dnia: 05.12.2023, 04:02 »
W takim razie gdybym odrzucił Gazebo to, który według Ciebie byłby bardziej praktyczny? Mi osobiście Blockhaus wydaje się bardziej ustawny przez niemal pionowe ściany i prostokątną podłogę.
Titana nie miałem ale T2 to też bardzo duży namiot. Blockhouse jest bardzo fajny szybko się rozkłada i jest bardzo ustawny. Tylko trzeba uważać na wiatr.

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 31
Odp: Nash Gazebo Camo Pro, Blockhouse Camo Pro
« Odpowiedź #14 dnia: 05.12.2023, 16:06 »
Dziś Frontiera XD odebrał znajomy także zostałem bez namiotu. Jestem niemal zdecydowany na Blockhouse chociaż Gazebo mnie kusi. Jeśli chodzi o karpie mam bardzo małe doświadczenie i chyba stąd inaczej podchodzę do wielkości namiotu. Dla wielu Gazebo to hangar, a mi wydaje się po prostu mega komfortowym dużym namiotem.