Autor Wątek: Daiwa nzone super slim czy daiwa nzone s (wersje 10ft)  (Przeczytany 924 razy)

Offline WojtekCh

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Witam, planuję zakup 2 równych modeli wędek 10 ft. Zastanawiam się nad dwoma modelami : daiwa n’zone super slim method feeder 3,05 40g oraz daiwa n’zone s method feeder 3,05 40 g. Jest jeszcze wersja daiwy n’zone super slim power feeder 3,05 50g nad którą też bardzo się zastanawiam z uwagi na większe możliwości rzutowe (podajniki 30 g) jeżeli chodzi o super slima to wydaje mi się, że bardziej pasuje mi wersja 50 g. Który model wędki wybrać super slim czy skę, jakie są wasze opinie i jakie są różnice w tych wędkach? Cena ok. 370 zł za super slima i tak samo ska, więc kwestia który model lepszy?

Offline Borek88

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 4
Odp: Daiwa nzone super slim czy daiwa nzone s (wersje 10ft)
« Odpowiedź #1 dnia: 06.01.2024, 14:26 »
Mam oba te kije, oba pod bombkę i oba w wersji metod Feeder, i szczerze to po za przelotkami i rękojeścią nie widać zbytniej różnicy, blanki są tej samej grubości, super slimy sprawia wrażenie n,'zon tylko w trochę odświeżonej wersji

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka


Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa nzone super slim czy daiwa nzone s (wersje 10ft)
« Odpowiedź #2 dnia: 06.01.2024, 14:27 »
Jakie ryby, jakie odległości i głębokości ? W ciemno możesz brać eSkę, model wyżej jak Super Slimy.
Dzierżno uzależnia

Offline Borek88

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 4
Odp: Daiwa nzone super slim czy daiwa nzone s (wersje 10ft)
« Odpowiedź #3 dnia: 06.01.2024, 14:30 »
Mam też wersję super slim power, również 3m ale nie bardzo mogę coś o niej napisać bo nie było kiedy na nią po łowić trochę więcej, miałem ja na 2 może 3 wyjazdach

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka


Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 629
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Daiwa nzone super slim czy daiwa nzone s (wersje 10ft)
« Odpowiedź #4 dnia: 06.01.2024, 14:35 »
Seria N'ZON S nie jest już produkowana (zastąpiona przez serię N'ZON Super Slim), więc ewentualna wymiana segmentu w razie awarii może być utrudniona. Różnice dotyczą zastosowanego grafitu (niekoniecznie na korzyść SS), przelotek (raczej na korzyść SS, bo przelotki znacznie lżejsze) oraz smukłości (na korzyść SS).

Offline WojtekCh

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Daiwa nzone super slim czy daiwa nzone s (wersje 10ft)
« Odpowiedź #5 dnia: 06.01.2024, 14:40 »
Jakie ryby, jakie odległości i głębokości ? W ciemno możesz brać eSkę, model wyżej jak Super Slimy.

Dystans do 50 m, ryby: karp, amur (do 5 kg + bonusy, ) i oczywiście leszcz. Jezeli chodzi o łowisko staw głebokość do 7 m + wody komerycjne i PZW czyli praktycznie wszystko.

Offline WojtekCh

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Daiwa nzone super slim czy daiwa nzone s (wersje 10ft)
« Odpowiedź #6 dnia: 06.01.2024, 14:48 »
Seria N'ZON S nie jest już produkowana (zastąpiona przez serię N'ZON Super Slim), więc ewentualna wymiana segmentu w razie awarii może być utrudniona. Różnice dotyczą zastosowanego grafitu (niekoniecznie na korzyść SS), przelotek (raczej na korzyść SS, bo przelotki znacznie lżejsze) oraz smukłości (na korzyść SS).

Dużo dobrego naczytałem się o sce, że cena zaniżona Daiwa mogła zrobić cene wyższą, kij dobry i sprawdzony, ale tak jak mówisz kończy się jego produkcja, schodzi z rynku, dostępne ostatnie sztuki i pytanie czy postawić na starszą dobrą ske z hvf czy wziąć super slima z podobno gorszym blankiem hmc+, czy jest między nimi jakaś zauważalna różnica w pracy kija czy tylko w specyfikacji? 🤷🏻‍♂️

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa nzone super slim czy daiwa nzone s (wersje 10ft)
« Odpowiedź #7 dnia: 06.01.2024, 15:07 »
Różnica specyfikacji i dolnika,który w 90 procentach to pianka,z kolei blankiHMC nie są złe ,śmiało możesz brać Super Slima kije zbierają dobre opinie :beer:

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa nzone super slim czy daiwa nzone s (wersje 10ft)
« Odpowiedź #8 dnia: 06.01.2024, 15:30 »
Jakie ryby, jakie odległości i głębokości ? W ciemno możesz brać eSkę, model wyżej jak Super Slimy.

Dystans do 50 m, ryby: karp, amur (do 5 kg + bonusy, ) i oczywiście leszcz. Jezeli chodzi o łowisko staw głebokość do 7 m + wody komerycjne i PZW czyli praktycznie wszystko.

50m czyli kij 3,3m i głębokość 7m+ to cw co najmniej 50g, najlepiej 60, tak żeby można było bezpiecznie używać podajników 40g - 30g podajnik opada jakieś 10-14sek na takich głębokościach.

Osobiście wziąłbym lekki kij 3,6 z cw 80g, dużo wygodniej się wtedy operuje na takich głębokościach, z krótkim kijem będzie męka.
Dzierżno uzależnia

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 629
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Daiwa nzone super slim czy daiwa nzone s (wersje 10ft)
« Odpowiedź #9 dnia: 06.01.2024, 15:47 »
Teoretycznie rzecz biorąc, w hierarchii materiałów stosowanych przez Daiwę HVF jest nieco wyżej od HMC+. Zastosowanie lżejszych przelotek może jednak z powodzeniem równoważyć ewentualną różnicę w responsywności samego blanku, więc specjalnie różnicą materiałową bym się nie przejmował :)

Offline WojtekCh

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Daiwa nzone super slim czy daiwa nzone s (wersje 10ft)
« Odpowiedź #10 dnia: 06.01.2024, 15:51 »
Jakie ryby, jakie odległości i głębokości ? W ciemno możesz brać eSkę, model wyżej jak Super Slimy.

Dystans do 50 m, ryby: karp, amur (do 5 kg + bonusy, ) i oczywiście leszcz. Jezeli chodzi o łowisko staw głebokość do 7 m + wody komerycjne i PZW czyli praktycznie wszystko.

50m czyli  kij 3,3m i głębokość 7m+ to cw co najmniej 50g, najlepiej 60, tak żeby można było
bezpiecznie używać podajników 40g - 30g podajnik opada jakieś 10-14sek na takich głębokościach.

Osobiście wziąłbym lekki kij 3,6 z cw 80g, dużo wygodniej się wtedy operuje na takich głębokościach, z krótkim kijem będzie męka.


Może trochę zbyt ogólnie napisalem „do 50m”, na te wędki bardziej przewiduję bliższą linie 20/30 może 40 metr, na dalszą linie posiadam Flagmany shermany pro 3,60 60g i 80g, także jestem przygotowany. Przyjąłem taktykę ile się da obsułżę 10 ft a na dalszą odlegość Flagmany 12ft.

Offline WojtekCh

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Daiwa nzone super slim czy daiwa nzone s (wersje 10ft)
« Odpowiedź #11 dnia: 06.01.2024, 15:56 »
Teoretycznie rzecz biorąc, w hierarchii materiałów stosowanych przez Daiwę HVF jest nieco wyżej od HMC+. Zastosowanie lżejszych przelotek może jednak z powodzeniem równoważyć ewentualną różnicę w responsywności samego blanku, więc specjalnie różnicą materiałową bym się nie przejmował :)

A jeżeli chodzi o jakość tych przelotek? Super slim ma lżejsze przelotki ale czy w porównaniu do eski, w jakości jest jakaś rożnica?

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa nzone super slim czy daiwa nzone s (wersje 10ft)
« Odpowiedź #12 dnia: 06.01.2024, 15:56 »
To zmienia postać rzeczy.  Bierz Super Slima 50g, eSka i zapewne Super Slimem 40g nie obsłużysz podajników 30g, eSka się za bardzo poddaje przy takich obciążeniach.

Teoretycznie rzecz biorąc, w hierarchii materiałów stosowanych przez Daiwę HVF jest nieco wyżej od HMC+. Zastosowanie lżejszych przelotek może jednak z powodzeniem równoważyć ewentualną różnicę w responsywności samego blanku, więc specjalnie różnicą materiałową bym się nie przejmował :)

A jeżeli chodzi o jakość tych przelotek? Super slim ma lżejsze przelotki ale czy w porównaniu do eski, w jakości jest jakaś rożnica?

Super Slimy mają Sea Guide, eSki jakieś noname.
Dzierżno uzależnia

Offline WojtekCh

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Daiwa nzone super slim czy daiwa nzone s (wersje 10ft)
« Odpowiedź #13 dnia: 06.01.2024, 16:01 »
To zmienia postać rzeczy.  Bierz Super Slima 50g, eSka i zapewne Super Slimem 40g nie obsłużysz podajników 30g, eSka się za bardzo poddaje przy takich obciążeniach.

Teoretycznie rzecz biorąc, w hierarchii materiałów stosowanych przez Daiwę HVF jest nieco wyżej od HMC+. Zastosowanie lżejszych przelotek może jednak z powodzeniem równoważyć ewentualną różnicę w responsywności samego blanku, więc specjalnie różnicą materiałową bym się nie przejmował :)

A jeżeli chodzi o jakość tych przelotek? Super slim ma lżejsze przelotki ale czy w porównaniu do eski, w jakości jest jakaś rożnica?

Super Slimy mają Sea Guide, eSki jakieś noname.

Dzięki za odpowiedź 👊🏼🍻

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa nzone super slim czy daiwa nzone s (wersje 10ft)
« Odpowiedź #14 dnia: 10.03.2024, 17:49 »
Podepnę się.

Chce kupić właśnie super slima 10ft pod bombkę - celować w 40g czy w wersję power do 50g?