Autor Wątek: Rynek - nowości sprzętowe  (Przeczytany 954859 razy)

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 566
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #15 dnia: 05.01.2015, 01:32 »
Ja póki co cieszę się z faktu, że mam sokoli wzrok. Zobaczymy jak długo... ;)

Jakoś w nocy feeder do mnie nie przemawia - wolę przerzucić się na alarmy. Ale faktycznie miałem problem z braniami leszczy - bo skubanie nie ciagnęły mocno. Alerm pikał raz i cisza....  Specjalnie dla tej ryby warto by pomyślec o takim patencie.

Łowicie w nocy feederami ustawionymi szczytówkami przy wodzie???
Lucjan

umi

  • Gość
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #16 dnia: 05.01.2015, 09:00 »
Czasami łowie ale używam tablicy sensasa ,wystarczy lekko oświetić to aż razi ta biała strona 
http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11182_sygnalizatory-bran/Produkt/54247_tarcza-do-fedeera-cible-feeder-sensas-22695.aspx

Offline Qarg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 19
  • życie jest za krótkie żeby łowić tylko w weekendy
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #17 dnia: 05.01.2015, 09:36 »
CO DO SWIECACYCH SZCZYTÓWEK SAMEMU MOZNA ZROBIC:) na allegro jest świecacy proszek ( dodaje sie do farby ) i juz. swieci niby do 10h po dobrym naswietleniu.
ps. Jutro przemalowuje swoje szczytówki:)

http://allegro.pl/spx2-swiecacy-proszek-5g-rozne-kolory-promocja-i4908542790.html
ja kupiłem zółty
Arek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #18 dnia: 05.01.2015, 12:08 »
Mały szczegół zanim pomalujesz! Sprawdziłeś czy farba jest elastyczna, jeżeli pomalujesz szczytówkę farbą (twardą) to na pewno popęka i jeszcze sprawa czułości takiej pomalowanej szczytówki  ???
Robert

Offline Qarg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 19
  • życie jest za krótkie żeby łowić tylko w weekendy
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #19 dnia: 05.01.2015, 12:12 »
 dzieki za rade, powalcze zobaczymy co wyjdzie. Fajne jest to ze proszek moge dodac do farby która mi odpowiada i napewno juz wiem ze musi to byc farba lub lakier bezbarwny zeby sie to ładnie "ładowało"
pierwszą szt. pomaluje inaczej :) same omotki od przelotek  ( 2  pierwsze+szczytowa )
jak ogarne wrzuce foty :)

a co do tablicy Druid tablica moze i fajna tylko biale swiatło w niej to jak dla mnie nieporozumienie. bo tablice masz  "zajeta " przez wszelkiej masci stwory latajace :)
Arek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #20 dnia: 05.01.2015, 12:20 »
Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. Z mojej wiedzy to omotki też są malowane elastycznym lakierem.
Robert

Offline SNAJPEROO7

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nooo wypuszczam aby pan mógł sobie złapać
  • Lokalizacja: Niemcy
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #21 dnia: 05.01.2015, 12:22 »
Luk ja na wodzie stojącej mam zawsze kij do boku a szczytówka jaknajbliżej lustra wody.
Na rzece stawiam wędkę prostopadle do nurtu pod kątem  45 stopni, chyba że łowię na  napływach  to podobnie jak wyżej
Nie kłuć się z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona  doświadczeniem.

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #22 dnia: 05.01.2015, 19:30 »
Cos dla tyczkarzy, z Prestona nowe kubki na element szczytowy topa karpiowego.Swietny pomysl i wykonanie.Wystepuja w 3 rozmiarach.

https://www.prestoninnovations.com/Products/Accessories/Pole-Pots/POT20-Soft-Cad-Pots


Ps:Maja byc niedlugo w Gozdawie,tak uslyszlaem od pana Rafala.

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 566
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #23 dnia: 05.01.2015, 22:00 »
https://www.tackleuk.co.uk/Shop/PoleFishingAccessories/13687.htm?gclid=Cj0KEQiAiamlBRCgj83PiYm6--gBEiQArnojD4elTleI8ji2e3tddETsSngLUsz2becIX8dHak6XKroaAtbA8P8HAQ


Jeżeli o kubki to ta seria z Frenzee to dla mnie numer 1. Rozwaliłem juz nie raz topa przez twarde kubeczki - i wiem jak to 'boli'. Te są tanie, miękkie i genialne. Dzieki pokrywkom można świetnie dozować pellety 2 mm lub dawać miks robiący chmurę.
Lucjan

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #24 dnia: 05.01.2015, 23:51 »
Konstrukcja tych dwoch kubkow jest bardzo podobna, ten frenze super sie prezentuje i posiada inne pokrywki.Chetnie bym kupil to co polecasz Lucjan ,ale niestety w PL ich jeszcze nie dostane. :-[
Czy one wykonane sa z dwoch rodzajow gumy,dolna jest twardsza a gorna miekka?

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 566
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #25 dnia: 06.01.2015, 09:54 »
Dokładnie. Na dodatek kubek chowa się w kubek i zajmuje mało miejsca. Najlepiej jest zawsze coś pomacać i sprawdzić w 'warunkach bojowych'. Ja tego frenzee sprawdziłem i kupię sobie jeszcze jeden lub dwa komplety, aby mieć na kilku topach.
Lucjan

ON i ONA

  • Gość
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #26 dnia: 06.01.2015, 18:49 »
jeżeli kubek tej czy innej firmy jest funkcjonalny to OK i nie ma sensu się rozwodzić nad produktami które są u nas niedostępne i przypominanie nam gdzie mieszkamy

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 566
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #27 dnia: 07.01.2015, 09:58 »
Wiele osób kupuje w UK, On i Ona - i jeżeli zrobisz zakupy w takim  tackle.co.uk to za przesyłkę do 2 kg zapłacisz 10 euro. Korzystając z niskich cen jakie mają Angole, takie zakupy  - powiedzmy koszyków Prestona, amortyzatorów, jakiś kręcioł - wyjdą dużo  taniej niż w takim Gozdawie. W ich sklepie kupisz wiele rzeczy - większośc haków na przykład, przyponów. Mają wszystko prawie i wszystko prawie na stanie. Mają firmy od A do Z a nie od A do B ;)
Nie mówię juz o tyczkach, koszach i innych rzeczach - bo u nich oszczędnośc będzie bardzo duża przy zakupie. Tak więc korzystając z bycia w EU - nie musimy robić zakupów tylko w Polsce, w sklepach gdzie wciąż często klientów traktuje się jak za komuny. Co do reklamacji - to wydaje mi się, że jeżeli takowa będzie - to też szybciej i przyjemniej się ją załatwi u nich niż w Polsce. I nie gdybam wcale... ;)

A z drugiej srony -za jakiś czas te produkty będą i u nas. Wiele dobrych rzeczy pojawia się na rynku bo ktoś je poznał winnej części kontynentu  i polecał innym. Cena też jest dobra - i nie widzę powodu aby nie pokazać takich rzeczy, zwłaszcza, że sam je przetestowałem wiele razy i nie znam lepszej.
Lucjan

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #28 dnia: 07.01.2015, 10:20 »


A z drugiej srony -za jakiś czas te produkty będą i u nas. Wiele dobrych rzeczy pojawia się na rynku bo ktoś je poznał winnej części kontynentu  i polecał innym.

Do tego dochodzi fakt, przynajmniej ja tak to odbieram, że wiele sprzedawców to młodzi ludzie nadążający za trendami, uczestniczący w rozmowach na forum, śledzący nowości, czy oglądający YouTube. Tym samym wiedzą czego szuka rynek, co jest potrzebne i co się sprzeda, a nie bazują tylko na kilku koszykach i rurkach antysplątaniowych.

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #29 dnia: 07.01.2015, 15:59 »
Przeglądałem właśnie katalog Spro 2015  i jest dużo ciekawych nowości feederowych (koszyki, zanęty , kulki , pellet ), jednak w nowościach Expert (dystrybutor Spro na nasz kraj ) nic o tych produktach nie wspominają .Oj olewają nas dystrybutorzy  , olewają.  >:( >:(     http://www.spro.nl/20005.aspx
Maciek