Autor Wątek: Pytania takie różne  (Przeczytany 7484 razy)

Kotwic

  • Gość
Odp: Pytania takie różne
« Odpowiedź #15 dnia: 16.07.2015, 09:22 »
Jako klient masz prawo zapytać o pochodzenie towaru, terminu przydatności (a tego nie widać na stoisku) itd. Łaski nikt nie robi, choć niechęć do działania może być znaczna :D

Co do PSR, to obawiam się, że kontrola w sklepie jest na granicy ich regulaminu/możliwości działania. Próbować i zgłosić możesz.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pytania takie różne
« Odpowiedź #16 dnia: 18.07.2015, 23:52 »
Tak, na tym forum dowiedziałem się, że rybacy mają mniejszy wymiar i krótszy okres ochronny niż wędkarze...
Nie, wszystkich łowców obowiązuje to samo prawo, tyle, że wymiary i okresy ochronne mogą być zaostrzone, czyli zwiększone, lub wprowadzone (gdy nie przewiduje tego rozporządzenie).

Można tak powiedzieć, że wszystkich łowców obowiązuje to samo prawo, ale zarazem obowiązuję inne przepisy. Doskonale wiesz, że rybacy mają prawo łowienia np. szczupaków (w rzekach) i sandaczy również w styczniu i lutym , a wymiarem ochronnym jest wymiar ustawowy, czyli 45 cm. RAPR natomiast wprowadza wymiar ochronny dla wspomnianych ryb 50 cm i dłuższy okres ochronny. Są też inne różnice. Dokladnie można sobie poczytać o tym (drugi z linkó podanych przez Kotwica):
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20011381559
Kotwic, dość zręcznie odpowiedziałeś  na zadane Ci pytanie. Ale prawda jest taka, że rybakom wolno więcej. I nie chodzi mi o to, że ja również chciałbym, jak rybacy, owego więcej.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pytania takie różne
« Odpowiedź #17 dnia: 19.07.2015, 09:00 »
>:O
Krwawy Michał

Purple Life Matters