Autor Wątek: Petycja - jedna opłata na Polskę  (Przeczytany 2583 razy)

Offline K0NR@D

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • No Kill Carp Team Poland - Fan page on Facebook!
  • Lokalizacja: Jaworzno, Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Pozdrawiam, No Kill Carp Team Poland
Zapraszam do polubienia profilu na FB! No Kill Carp Tam Poland!!!

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Petycja
« Odpowiedź #1 dnia: 03.07.2015, 12:12 »
Nie, Konradzie, może być tylko złe. Jeszcze jakiś rok temu też tak myślałem. Ale ta droga prowadzi tylko do jeszcze większej centralizacji i jescze większych pieniędzy dla zarządu oraz ich pomysłów, jak za kasę wędkarzy zorganizować nową flotę rybacką. I zarabiać kolejne pieniądze.
Wody powinny być klubowe i zarząd takiego małego klubu odpowiadałby przed wędkarzami za skuteczne działanie. Brak takiego powodowałby przejście ich do klubu sąsiedniego, a to po krótkim czasie doprowadziłoby do tego, że lepszy klub przejąłby wody tego gorszego. Tak to chyba wygląda w Anglii.

Mnie bardziej wkurza, że jak jestem gdzieś w kraju nad nieznaną wodą, to nie mam jak sprawdzić, czyja to jest woda i jak mam zapłacić za wędkowanie. To jest kpina. W Czechach, tym razem, chyba jest taki wykaz i problemu nie ma.

Oczywiście karta na kilka wód takiego klubu kosztowałaby z 500 rocznie, ale ludzie, jak autor petycji, chcieliby płacić 200 za cały kraj i jeszcze żeby ryby były. Tak się nie da...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Kotwic

  • Gość
Odp: Petycja - jedna opłata na Polskę
« Odpowiedź #2 dnia: 03.07.2015, 15:59 »
Opcja jednej opłaty za możliwość łowienia w całym kraju jest zaiste kusząca i wygodna. Ale to jedyny pozytyw tego pomysłu.
Niska opłata (wszak jedna), zwiększona presja (gdzie ciekawiej tam więcej ludzi), utrudnione zarządzanie (brak obowiązku rejestrów połowów ryb, dopasowanie zarybień itd) to jednak potężne negatywne konsekwencje takiego pomysłu.
Z mojej strony zdecydowane "NIE" dla tej i podobnych akcji.

Znacznie lepiej pomyśleć o krótkoterminowych zezwoleniach na połów w wodach "obcych" użytkowników rybackich.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Petycja - jedna opłata na Polskę
« Odpowiedź #3 dnia: 03.07.2015, 17:23 »
Ja myślę podobnie jak Michał.
Rzeczywiście, kiedyś tak było. Akurat tak się składa, że w tamtych czasach nasze wędkarskie osiągnięcia były znacznie lepsze. Co nie oznacza, że były one wynikiem ówczesnego systemu płatności. Wiele czynników przyczyniło się do pogorszenia rybostanu. Zmiana systemu opłacania składek miała być remedium na tę pogarszającą się sytuację. Pytanie tylko czy rzeczywiście to zadziałało? Mi się wydaje, że nie. Zadziałało jedynie w ten sposób, że "ktoś" ma trochę więcej pieniędzy :(

A propos samej petycji, to nie znam jej autora, ale należałoby trochę błędów usunąć z tekstu, jeśli ma to być jakieś oficjalne pismo, które inni mają podpisać.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Petycja - jedna opłata na Polskę
« Odpowiedź #4 dnia: 03.07.2015, 20:22 »
Podzielam zdanie Michała. Trudno mi nawet coś dodać.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik