Autor Wątek: Sandacz na fileta  (Przeczytany 5965 razy)

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Sandacz na fileta
« dnia: 11.08.2016, 19:21 »
Witam. Tak jak w temacie chciał bym się dowiedzieć czegoś o łowieniu sandaczy na fileta w jeziorach. Wybieram się w niedzielę na nockę i chcę zapolować na tego drapieżnika, sandacze dominują w zbiorniku na którym będę wędkował. Chciał bym wiedzieć jakiego sprzętu używacie, jakich zestawów, jak zakładacie fileta, wielkość haczyków, przypon żyłka czy plecionka itp. :D

Offline kamilsr

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 28
Odp: Sandacz na fileta
« Odpowiedź #1 dnia: 12.08.2016, 14:21 »
Jeżeli to w czymś pomoże to opowiem tobie jak łowie ( może lepiej brzmi próbuje ) je na Bugu i starorzeczach . Łowie na feedery z twardymi szczytówkami, oliwka przelotowa ok 20- 30 gram i haczyk z oczkiem o nr 2- 4 . Przynętę stanowią wycięte paski fileta z okolic kręgosłupa krąpi długości do ok 10 cm i szer. 2 cm. Fileta zakładam za samą końcówke . Starorzecza to wypłacenia na środku z piaszczystym dnem , oraz ich płytkie połączenia z Bugiem . Głębokość na której łowie  waha się od 0,5 do 1,5 m . Brania są podobne do brań płotki . Zazwyczaj tnę po 3  powtóżeniu. Oczywiście zdarzają sie mocne brania ale  więcej jest tych delikatnych.  Moi koledzy łowią z kolei na ogonki a jeszcze inni na całą martwą rybkę. Sprzętu używają przeróżnego, byle by kij nie był kluska  . Ważne jest mocne zacięcie . Ważne jest tez ułożenie żyłki na wodzie zarówno na rzece jak i stojącej , żeby zacięcie było pewne trzeba niwelować wszelkie łuki żyłki  od prądów i wiatru. Ja czekam do września i też się za nie biorę . Narazie opanował mnie szał methody.

Offline Mat_e92

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paanie w tych czasach biorą wszyscy tylko nie ryby
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sandacz na fileta
« Odpowiedź #2 dnia: 12.08.2016, 19:44 »
Ja łowie praktycznie tak jak kolega wyżej z tym że ja używam dwóch feederów do 150g każdy,  linka główna 0,26, przypon ze zwykłej żyłki 0,24 hak zależnie od producenta ale mniej więcej 4. Na hak zakładam małe płoteczki lub uklejki mrożone ale rozmrożone ;),  na jednej wędce zakładam rybkę przebijając przez oczodół na drugiej przewlekam przez całą i grot haka przekręcam do rybki ale tak żeby wygięcie haka w drugą stronę. Kiedy jest branie zazwyczaj zacinam po drugim stopie jak zaczyna odjeżdżać. Niektórzy rzucają na krewetki, raki,  niezastąpione kiełbie i jazgarze.