Autor Wątek: Ten Rozpiór  (Przeczytany 2786 razy)

Offline tankista34

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 3
Ten Rozpiór
« dnia: 17.05.2017, 18:26 »
Witam , od około tygodnia codziennie jestem około 3-4 godzin na mojej Odrze ,łowie przy tym wysokim stanie wody z portu rzucając jedna wędkę w nurt drugą pod zalaną główkę na napływ .  Jest kleń , leszczyk , krąp wchodzi rozpiór i siedzi cały czas nie dopuszczają innej ryby . Rozpióry to chyba jeden rocznik bo wszystkie w przedziale 30-35 cm . Obojętnie czy łowie w nurcie , blisko czy daleko pod brzegiem jak wejdzie Rozpiór to siedzi i po nastym jego wyciągnięciu i odechciewa się łowić . Przynęty różne pinka kuku robak nic to nie zmienia . Prośba jak się pozbyć Rozpióra ?????? A tu widok z mojej miejcówki


Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Wiadomo bowiem, żeby ukraść milion, trzeba z forsy podatników wydać kilka lub kilkanaście razy więcej na jakiegoś słomianego Misia. A im ten Miś jest droższy, to...

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ten Rozpiór
« Odpowiedź #1 dnia: 17.05.2017, 18:32 »
Zmień robale na odpowiedniej wielkości pellety, kulki czy dumbellsy - 10-12 mm. Dodatkowo, przestań używać sypkiej zanęty, użyj ziaren i większych pelletów.

Offline tankista34

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 3
Odp: Ten Rozpiór
« Odpowiedź #2 dnia: 17.05.2017, 18:39 »
Dziś miałem pół na pół pellet 2mm z zanętą w koszyk
 lecz na haku nie miałem pelletu , jak mi się uda to jutro spróbuje dzięki za wskazówkę 😁   

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Wiadomo bowiem, żeby ukraść milion, trzeba z forsy podatników wydać kilka lub kilkanaście razy więcej na jakiegoś słomianego Misia. A im ten Miś jest droższy, to...

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ten Rozpiór
« Odpowiedź #3 dnia: 17.05.2017, 18:41 »
Dziś miałem pół na pół pellet 2mm z zanętą w koszyk
 lecz na haku nie miałem pelletu , jak mi się uda to jutro spróbuje dzięki za wskazówkę 😁   

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



Wywal koszyk, załóż ciężarek i użyj kiełbasek PVA z grubszymi pelletami.

Offline tankista34

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 3
Odp: Ten Rozpiór
« Odpowiedź #4 dnia: 17.05.2017, 18:45 »
A nurt tych grubszych pelletów nie zabierze ? Mam przerobiony podajnik do metody na kiełbaski PVA ale jeszcze ich nie stosowałem w nurcie i rzece .

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Wiadomo bowiem, żeby ukraść milion, trzeba z forsy podatników wydać kilka lub kilkanaście razy więcej na jakiegoś słomianego Misia. A im ten Miś jest droższy, to...

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ten Rozpiór
« Odpowiedź #5 dnia: 17.05.2017, 18:50 »
A nurt tych grubszych pelletów nie zabierze ? Mam przerobiony podajnik do metody na kiełbaski PVA ale jeszcze ich nie stosowałem w nurcie i rzece .

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



Coś tam zawsze zabierze, ale jak w całości dotrą do dna, to nie będzie problemu. Koszyk do Metody zostaw na jezioro, tutaj wystarczy ciężarek. Nie mogę znaleźć filmu od Luka gdzie pokazuje taki rzeczny zestaw. Panowie, pomóżcie koledze :beer:

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Ten Rozpiór
« Odpowiedź #6 dnia: 17.05.2017, 18:53 »
Nie pomogę. :(
Nie widziałem GO na oczy i nic o NIM nie wiem.  ;)
;)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ten Rozpiór
« Odpowiedź #7 dnia: 17.05.2017, 19:34 »
U mnie jak rozpiór brał to i na pellet wziął, tylko po dłuższym czasie jak nic nie brało na pellet to w końcu rozpiór uwiesił się ::D
Krzysztof