Autor Wątek: Ułożenie przynęty - haczyka w metodzie  (Przeczytany 12158 razy)

Offline VladiZag

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 1
Odp: Ułożenie przynęty - haczyka w metodzie
« Odpowiedź #30 dnia: 27.06.2016, 18:12 »
Poniżej przykłady ułożenia przynety z haczykiem w foremce oraz gotowy zestaw przed wrzuceniem do wody. (Przykładowe z internetu).






Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ryba1987

  • Gość
Odp: Ułożenie przynęty - haczyka w metodzie
« Odpowiedź #31 dnia: 27.06.2016, 18:18 »
Ja staram się żeby haczyk po rozsypaniu się zanęty/pelletu był grotem do góry. Jakoś tak się przyzwyczaiłem i mówiąc szczerze nie przykładam do tego większej uwagi, ważne żeby przynęta była "schowana" w zanęcie/pellecie celem nie rozwalenia się wszystkiego podczas uderzenia o wodę.
Co do samego filmiku.. mam trochę mieszane uczucia bo niby karpie ale w sumie mogły być nie karmione.. to tak jakbyśmy rzucili psu skrzydełko z dodatkiem trutki.. myślicie że by się zorientował podczas jedzenia ? Sry za tak "szczere" porównanie no ale tak to dla mnie wygląda.
Swoją drogą interesujący temat.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ułożenie przynęty - haczyka w metodzie
« Odpowiedź #32 dnia: 27.06.2016, 18:21 »
Przy łowieniu blisko brzegu i płytkim łowisku to takie ułożenie przynęty się sprawdza, a przy dalekich zarzutach 40-50 metrów, po uderzeniu podajnika o wodę całość się rozpadnie, to samo przy głębokościach 1,5-2,5m. Chyba że przemaczasz mix lub mocno sklejasz ale w taki przypadku mix chyba za dobrze nie pracuje.  Przy płytkim łowisku i bliskich rzutach i dużej ilości ryb pewnie sposób VladiZaga się sprawdzi. ja zawsze nabijam zakrywając przynętę i taki sposób jest pewniejszy według mnie, ale co kto lubi 
Paweł

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ułożenie przynęty - haczyka w metodzie
« Odpowiedź #33 dnia: 27.06.2016, 18:23 »
Na komercji z dużą ilością głodnej ryby aktywnie poszukującej przynęty karp bardzo agresywnie obchodzi się z podajnikiem i przynętą.
Paweł

_luwro

  • Gość
Odp: Ułożenie przynęty - haczyka w metodzie
« Odpowiedź #34 dnia: 27.06.2016, 19:00 »
Przy łowieniu blisko brzegu i płytkim łowisku to takie ułożenie przynęty się sprawdza, a przy dalekich zarzutach 40-50 metrów, po uderzeniu podajnika o wodę całość się rozpadnie, to samo przy głębokościach 1,5-2,5m. Chyba że przemaczasz mix lub mocno sklejasz ale w taki przypadku mix chyba za dobrze nie pracuje.  Przy płytkim łowisku i bliskich rzutach i dużej ilości ryb pewnie sposób VladiZaga się sprawdzi. ja zawsze nabijam zakrywając przynętę i taki sposób jest pewniejszy według mnie, ale co kto lubi

Przydałby sie taki filmik z pod wody bo to niestety ale tylko czysta teoria.

Offline VladiZag

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 1
Odp: Ułożenie przynęty - haczyka w metodzie
« Odpowiedź #35 dnia: 27.06.2016, 19:03 »
Przy łowieniu blisko brzegu i płytkim łowisku to takie ułożenie przynęty się sprawdza, a przy dalekich zarzutach 40-50 metrów, po uderzeniu podajnika o wodę całość się rozpadnie, to samo przy głębokościach 1,5-2,5m. Chyba że przemaczasz mix lub mocno sklejasz ale w taki przypadku mix chyba za dobrze nie pracuje.  Przy płytkim łowisku i bliskich rzutach i dużej ilości ryb pewnie sposób VladiZaga się sprawdzi. ja zawsze nabijam zakrywając przynętę i taki sposób jest pewniejszy według mnie, ale co kto lubi
Jeżeli masz odpowiednio przygotowany mix, ktory nie rozwali sie przy dalekich rzutach, to różnicy chyba nie ma czy przynęta jest na wierzchu, czy tez pod warstwa mixu. Bo wątpie, ze za rozwalenie się mixu o wodę decyduje rozmieszczenie w podajniku przynęty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ułożenie przynęty - haczyka w metodzie
« Odpowiedź #36 dnia: 27.06.2016, 19:20 »
Chodzi o to że jak Ci się rozwali mix po uderzeniu o wodę to podczas opalania podajnika na dno przypon oddzieli się od podajnika i spadnie obok.  Jak przy nabijaniu podajnika schowasz przynętę to jest większa szansa że podajnik opadnie na dno w całości i przypon nie oddzieli się od podajnika podczas opadania i prezentacja przynęty będzie dobra.  Każdy łowi jak chce ją tylko napisałem co myślę. 
Paweł

Offline VladiZag

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 1
Odp: Ułożenie przynęty - haczyka w metodzie
« Odpowiedź #37 dnia: 27.06.2016, 19:31 »
Chodzi o to że jak Ci się rozwali mix po uderzeniu o wodę to podczas opalania podajnika na dno przypon oddzieli się od podajnika i spadnie obok.  Jak przy nabijaniu podajnika schowasz przynętę to jest większa szansa że podajnik opadnie na dno w całości i przypon nie oddzieli się od podajnika podczas opadania i prezentacja przynęty będzie dobra.  Każdy łowi jak chce ją tylko napisałem co myślę.
Chyba, ze chodzi o częściowe rozwalenie się mixu w podajniku po uderzeniu o wodę, to wtedy przynęta wyleci i opadnie na dno obok podajnika. Ale tez nie ma gwarancji ze mix po uderzeniu o wodę nie rozpada się w całości i przynęta i tak opada obok. Ciężko o tym mowić, bo nie ma pewności, jak calosc prezentuje sie na dnie przy dalekich rzutach oraz pokonaniu drogi od powierzchni do dna.
 Pytanie wątku było jak kto układa przynętę, kazdy sie dzieli swoimi praktykami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ułożenie przynęty - haczyka w metodzie
« Odpowiedź #38 dnia: 28.06.2016, 07:56 »
Ułożenie haczyka dla mnie ma duże znaczenie. Przynęte zawsze chowam w miksie właśnie po to żeby nie wyleciała przy uderzeniu o wodę. Jak miks jest za słabo dowilżony to często widać w miejscu uderzenia o wodę chmurę zanęty. Wtedy wiem, że jest za słabo sklejony.
Drugą rzeczą jest ułożenie haczyka - dla mnie jest on częścią przynęty. Złe ułożenie może powodować zaczepienie się o żeberka podajnika dlatego staram się tak ją ułożyć żeby nie miał na to szans.
Ryby ostro żenujące w zanęcie mogą przesunąć przynętę ale ważne żeby nic się nie haczyło bo wtedy nie będzie zacięcia.
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 543
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ułożenie przynęty - haczyka w metodzie
« Odpowiedź #39 dnia: 28.06.2016, 08:06 »
Vladi, my tu trochę rozmawiamy o tym, jak kierowca rajdowy powinien ustawić sobie fotel, by zmaksymalizować panowanie nad kierownicą podczas wchodzenia w zakręt, a Ty nauczasz, że przed rozpoczęciem jazdy należy wsiąść do auta ;)
Broń boże nie piszę tego złośliwie! Ale zobacz, piszesz o podstawach podstaw, a my tu rozmawiamy o niuansach.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline VladiZag

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 1
Odp: Ułożenie przynęty - haczyka w metodzie
« Odpowiedź #40 dnia: 28.06.2016, 08:18 »
Vladi, my tu trochę rozmawiamy o tym, jak kierowca rajdowy powinien ustawić sobie fotel, by zmaksymalizować panowanie nad kierownicą podczas wchodzenia w zakręt, a Ty nauczasz, że przed rozpoczęciem jazdy należy wsiąść do auta ;)
Broń boże nie piszę tego złośliwie! Ale zobacz, piszesz o podstawach podstaw, a my tu rozmawiamy o niuansach.
Przeciez nie nauczam :) tylko pisałem jak robie , zgodnie z tematem wątku ;)
 Ale posłucham "rajdowców" jak się wchodzi w zakręt ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 543
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ułożenie przynęty - haczyka w metodzie
« Odpowiedź #41 dnia: 28.06.2016, 08:20 »
Łapka za wzorową postawę :) :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline VladiZag

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 1
Odp: Ułożenie przynęty - haczyka w metodzie
« Odpowiedź #42 dnia: 28.06.2016, 08:39 »
Łapka za wzorową postawę :) :thumbup:



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 718
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ułożenie przynęty - haczyka w metodzie
« Odpowiedź #43 dnia: 28.06.2016, 09:57 »
Ja nie polecam zostawiać widocznej przynęty, ryzyko uwolnienia się jej jest zbyt duże. Jeżeli mamy specjalną wodę, płytką, robimy miks już odpowiednio i kumamy cza-czę, to co innego. Jednak w większości przypadków przynęta ukryta i tak jest odsłonięta w ciągu sekund, ryba ją znajduje bez problemu. Sprawdziłem to dziesiątki razy, mając 'z ręki' brania karpi, linów, karasi czy leszczy. Jak łowisko jest głębsze, to wtedy jesteśmy pewni, że wszystko wygląda tak jak powinno.

Co do łowienia na komercji. Sprawdzałem to na kilku łowiskach o dużej, ale nie wielkiej ilości karpia. Podajnik rozwalony dawał mało brań lub w ogóle. Ryba jakby wiedziała, wyczuwała pułapkę. Oczywiście, łowiąc wyczynowo, można kombinować, aby łowić ciut szybciej, jednak normalnie lepiej się ubezpieczać i ładować podajnik tak aby chować przynętę. Tak radzi między innymi Steve Ringer, tego gościa warto słuchać :)

A co do haka, najlepiej jak jest pod przynętą. Ale jak jest i obok to brania są :)
Lucjan

Offline dominik9166

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 329
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko C&R!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ułożenie przynęty - haczyka w metodzie
« Odpowiedź #44 dnia: 28.06.2016, 10:20 »
A gdzie okładacie przynętę w podajnikach Prestona? Na środku czy może u samej góry?

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

~Dominik