Autor Wątek: Muł a podajniki do metody  (Przeczytany 2885 razy)

Offline Piter28

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Muł a podajniki do metody
« dnia: 30.06.2016, 12:14 »
Witam. Mam pytanie czy ktoś testował osobiście faktyczne "tonięcie w mule " podajników do metody takich 56 g +?? Chciałem łowić na podajnik do metody 70 g z "kiełbaskami" z siatki PVA z tym,  że u mnie w łowisku jest muł. Wody jest z 3-4 m głębokości i zastanawiam sie czy faktycznie przy takiej głębokości podajnik do metody jest w stanie z takim impetem uderzyć w dno żeby zanurzył się w mule? Ja osobiście nie testowałem tego ale biorąc pod uwagę fakt że powierzchnia na którą spada podajnik na dno wcale taka mała nie jest. Dlatego chciałbym dowiedzieć się czy ktoś testował to osobiście albo widział na jakimś filmiku na YT? :)

Offline marian190975

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 416
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraśnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Muł a podajniki do metody
« Odpowiedź #1 dnia: 30.06.2016, 13:12 »
Na zbiorniku gdzie łowię jest muł podejrzewam że w granicach 20-30 cm ale tego nigdy dokładnie nie sprawdzałem. Stosuję podajnik 45 g do metody, żyłkę klipuję gumką z dętki rowerowej. Rzucam ok. 50-60 m podajnik z impetem uderza o wodę jednak nigdy nie stwierdziłem aby ugrzązł w mule co przełożyłoby się na brak brań. Podajnik ma jednak swoją powierzchnię a i opadanie na klipowanej w moim przypadku plecionce  ustawia go w pewnej pozycji.  Podczas  ściągania zestawu nie czułem oporu jaki stawia zapadnięty lub wbity  w muł podajnik, takie przypadki  miałem łowiąc zestawem helikopterowym na dużych odległościach,  gdzie zamiast koszyka stosowałem ciężarek w kształcie kropli, tu gdy  nie wyhamowywałem  zestawu ciężarek wbijał się w dno. To efekt mojej ostatniej zasiadki na metodę.

Offline Krzys

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chcesz łapać sztuki 20 kg? Wypuszczaj te 5 kg...
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Muł a podajniki do metody
« Odpowiedź #2 dnia: 01.07.2016, 09:40 »
Witam,
Używam podajniki 30g,40g,50g,100g.
Również nie stwierdziłem zapadania sie i braku brań.
Tak samo przy ściąganiu.
Co mnie bardziej martwiło to bardziej impet uderzenia w tafle wody, że skutecznie odstraszy mi ryby. Przy 100g juz "halasu" potrafi narobić
Wysłano z Tapatalk
Mikado Golden Bay 390/140 (3+5) - Cormoran Pro Carp GBR 6PiF 4500

Mikado Ultraviolet 360/90 (3+5) - Daiwa Black Widow BR4000A

Trabucco Precision Carp 390/120 (3+2) - Dragon Maxima 1050i

Offline Piter28

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Muł a podajniki do metody
« Odpowiedź #3 dnia: 01.07.2016, 09:45 »
Ok, dzięki za odpowiedzi, trochę się bałem, bo czytałem gdzieś, że się zapada. Ale to chyba była opinia a nie potwierdzony fakt, jeszcze raz THX.