Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1894203 razy)

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 073
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8025 dnia: 25.04.2019, 21:09 »
Ja od dłuższego czasu obserwuję pewną tendencję. Z moich obserwacji wynika, że największymi krytykami drogiego sprzętu, a za razem piewcami teorii o braku różnicy w jakości (nie ma znaczenia, czy to wędka, telefon, komputer, czy snopowiązałka) są osoby, które tego "drogiego" sprzętu nie miały. Nie generalizuję, ale mówię o tendencji, którą obserwuję w wielu dziedzinach życia. Oczywiście samo pojęcie "drogości" jest względne, bo każdy z nas różnie do tego podchodzi i ma rożne możliwości finansowe :money: :money: :money:

Nie spierajmy się o to co jest lepsze, co gdzie jest produkowane i za ile później sprzedawane. Nikt nikomu nie nakazuje kupna wędki za 50 zł, jak i za 1000 zł. Nie ma żadnego znaczenia ile dana rzecz kosztuje, jeśli spełnia nasza założenia. Używajmy tego co nam pasuje i odpowiada, a świat będzie lepszy ;)
"Używajmy tego co nam pasuje i odpowiada, a świat będzie lepszy ;)"
 :thumbup:
Tomek

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8026 dnia: 25.04.2019, 21:11 »
Ja od dłuższego czasu obserwuję pewną tendencję. Z moich obserwacji wynika, że największymi krytykami drogiego sprzętu, a za razem piewcami teorii o braku różnicy w jakości (nie ma znaczenia, czy to wędka, telefon, komputer, czy snopowiązałka) są osoby, które tego "drogiego" sprzętu nie miały

Oczywiście masz rację. Mam kolegę który kupuje wszystko co najtańsze (piszę o wędkarstwie) bo po co wydawać 40 zł na MMM jak można jakiegoś no nejma za 10 zł i jeszcze dostać gratis. Większość sprzetu króry nakupił nie używa bo się nie nadaje , lub po prostu jest tak kiepski że użyty był raz i kupuje następne "okazje". Można powiedzieć że jego filozofia to "czym się różni maluch od mercedesa , przecież i to i to jedzie".  Jego zakupy wędkarskie idealnie można określić powiedzeniem "co jest tanie , to jest drogie" i "chytry 2x traci". Bo lepiej kupić mniejszą ilość markowych kulek niż 10 kg za 50 zł bo tanio - w rzeczywistości ta okazja to wyrzucone pieniądze w błoto.

Oczywiście nie mówię , że należy kupować jak najdroższy sprzęt  i im droższy tym lepiej. Ale na miarę możliwości finansowych chyba warto kupić sprzęt który nas będzie cieszył i chwile posłuży. Tutaj był przytaczany przykład wędek  - ja uważam że za 300 zł można kupić fajnego feederka i z pewnością będzie to lepszy sprzęt niż ten za 100 zł - nawet jeśli obydwa będą robione w chinach.

Wędka za 1000 zł? Nie kupił bym teraz, ale tylko dlatego że mnie nie stać. I nie będe pisał że to snobizm , że to to samo co wędka za 300 zł tylko dlatego , że mnie nie stać. Gdybym nie odczuł takiego wydatku to czemu nie?

Inaczej ma się sprawa z drobnymi akcesoriami bo faktycznie takie krętliki , agrafki , haki czy to markowe czy nie wszystkie można znaleźć na aliexpres po takiej samej cenie a my w Polsce płacimy za logo.


Offline picker92

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8027 dnia: 26.04.2019, 09:27 »
Panowie w jakich porach teraz najlepiej reaguje u was ryba? U mnie cały dzień bez brania do momentu gdy zajdzie słońce,nawet uklejka się nie uwiesi na białe. Mowa o pzw. Możliwe że przez upały stoi na płyciznach i nie żeruje?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 540
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8028 dnia: 26.04.2019, 09:28 »
Po zimie, gdy woda się nagrzewa, ryba zawsze najlepiej bierze wieczorem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 011
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8029 dnia: 26.04.2019, 10:02 »
W tej chwili najcieplejsza woda jest w okolicach 16:00
http://monitor.pogodynka.pl/#station/hydro/151180120
Niemniej u mnie większa ryba teraz zaczyna żerować zaraz po zmroku do świtu. Później sama drobnica.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 358
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8030 dnia: 26.04.2019, 12:42 »
Potwierdzam. U mnie na gliniance, obecnie najlepsze brania po 18tej. Dzisiaj spróbuję odpalić świetliki i posiedzieć do 22-23.00. Ehh, jak dawno nie widziałem znikającego pod powierzchnię światełka O:)...
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 51
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8031 dnia: 28.04.2019, 22:41 »
Czy pojemniki stonfo będą pasować do karuzeli drennana?


Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 650
  • Reputacja: 1128
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8032 dnia: 28.04.2019, 23:45 »
Będą (podobnie jak np. pudełka Lorpio), choć dopasowanie nie jest tak dokładne jak przy zastosowaniu pudełek Drennana.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8033 dnia: 29.04.2019, 08:06 »
Mam pytanie. Czy kołowrotki Daiwy do feedera- Ninja lub TD Feeder posiadają wolne biegi ? Jeśli nie to jaki polecilibyście kołowrotek do feedera z wolnym biegiem ?

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8034 dnia: 29.04.2019, 10:22 »
Sprawa dość nagląca :)

Kosz Rive HSP  vs Kosz Rive HSP OPEN

Czy ten system open to tylko blyskawiczny system odpinania nóg ? Czy coś więce ?

Wpływa to na stabilność/trwałość konstrukcji ?

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8035 dnia: 29.04.2019, 11:07 »
Mam pytanie. Czy kołowrotki Daiwy do feedera- Ninja lub TD Feeder posiadają wolne biegi ? Jeśli nie to jaki polecilibyście kołowrotek do feedera z wolnym biegiem ?

Z tego co wiem nie posiadają wolnego biegu.
Ja używam "bardzo" budżetowych, więc nie będę się wygłupiał z polecaniem. hehehe :P
Paweł.

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 111
  • Reputacja: 67
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8036 dnia: 29.04.2019, 21:22 »
Czy świeżo gotowane i tylko gotowane konopie wytrzymają w lodówce 24 h? A jeśli nie jak długo można je przechowywać lodówce?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 540
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8037 dnia: 29.04.2019, 21:24 »
24 wytrzymają nawet bez lodówki ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 111
  • Reputacja: 67
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8038 dnia: 29.04.2019, 21:27 »
 Nie pomyślałbym.  Dzięki:)

Offline Andrew126

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #8039 dnia: 01.05.2019, 11:26 »
Może już słyszeliście, że w Rzeszowie PSR  uważa drop shota za kłusowanie, ponieważ zakończony jest ciężarkiem, a nie haczykiem jak każe  RAPR. Idąc tym tokiem rozumowania  helikopter to także kłusowanie, bo zestaw jest zakończony koszyczkiem. I tak można wylać dziecko z kąpielą ...........