Autor Wątek: Ciekawe filmy  (Przeczytany 1419675 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #4665 dnia: 02.07.2020, 19:48 »
Na pewnym brytyjskim forum kilka miesięcy temu widziałem wpisy chwalące tę zanętę pod kątem ceny :) Nawet linka wówczas podali. Widziałem też dyskusje na temat żyłek Jaxona i ich ceny oraz sugerowanej przez producenta wytrzymałości. Lukowi pozostaje powrót do Polski :P

https://www.facebook.com/boland2015/


Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #4666 dnia: 02.07.2020, 20:14 »
Alleluja :) Polskie firmy zaczynają podbijać rynek UK, chyba Luk musisz się napić :) :P a może powinieneś zacząć promować Polskie marki na wyspach, ja bym tak zrobił. 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #4667 dnia: 02.07.2020, 20:53 »
, chyba Luk musisz się napić :) :P a może powinieneś zacząć promować Polskie marki na wyspach, ja bym tak zrobił.
O tak, Lucjan na ambasadora polskich zanęt na wyspach. :)
Adam

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #4668 dnia: 03.07.2020, 20:20 »

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 646
  • Reputacja: 1127
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #4669 dnia: 03.07.2020, 20:38 »

Offline Rafal_Rafal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Marki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #4670 dnia: 03.07.2020, 21:50 »

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 508
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Marcin

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 646
  • Reputacja: 1127
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #4672 dnia: 04.07.2020, 18:53 »

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #4673 dnia: 05.07.2020, 16:35 »
I co można, z Zegrzem mogli by coś zrobić
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 702
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #4674 dnia: 05.07.2020, 16:56 »

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 533
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #4675 dnia: 05.07.2020, 21:45 »
I co można, z Zegrzem mogli by coś zrobić
Robią cały czas ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 356
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #4676 dnia: 06.07.2020, 19:19 »
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #4677 dnia: 06.07.2020, 21:48 »

z Zegrzem mogli by coś zrobić


Przecież robią. Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński, w której skład wchodzą członkowie Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW jeszcze w tym roku będzie przeprowadzać 2 nabory. Przedsięwzięcia, które będą finansowane ze środków unijnych noszą nazwę "Zalew rybactwem stoi" :bravo:

Do wyciągnięcia jest kwota, chyba łącznie niecałe 200 tysięcy złotych. Liczę na to, że PZW dostanie tą kasę z racji swojej prężnej działalności w ramach tej grupy. Skoro koledzy kolegom przyznają te środki to chyba nie ma powodów do obaw ? Może na jakieś dodatkowe etaty w smażalni PZW ? Jeżeli więc chodzi o Zalew Zegrzyński, to jego przyszłość pod egidą PZW jawi się w jasnych barwach :bravo: Ja bym się nie przejmował ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 713
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #4678 dnia: 06.07.2020, 22:11 »
Alleluja :) Polskie firmy zaczynają podbijać rynek UK, chyba Luk musisz się napić :) :P a może powinieneś zacząć promować Polskie marki na wyspach, ja bym tak zrobił.

Polskie zanęty były nie raz i nie dwa wprowadzane tu na rynek, jednak szału nie ma i raczej nie będzie. Świętej pamięci Łukasz prowadził sklep Dragona w UK i potrafił na targach Big One sprzedać jedną czy dwie palety ich zanęt, Angole łykali je jak pelikany, a szajs był to jakich mało :) Według mnie się to nie przyjmie, chociaż jeżeli jakiś wyczynowiec będzie je rozprowadzał, a kilku takich było, to może się coś sprzedawać. Jednak nie wierzę, że będzie to ogólna akcja.

A tych kilku wyczynowców o których słyszałem żeniło jakieś zanęty z Polski, zarabiając na tym nieźle, bo polska zanęta z ich marżą była i tak dużo tańsza od brytyjskich.

Ja do Polski nie wracam jakby co :) Jest jednak wiele produktów które można by tu z powodzeniem sprzedawać, podstawa to właśnie zanęty - wypełniacze oraz koszyki do feederów. Korum oferuje rzeczne koszyki w wadze 120 i 150 gramów po 4 funty za sztukę, jest to przesada tak gruba, że człowiek się buntuje. Jaxon ma naprawdę ciekawa ofertę (od Wirka?), również Flagman ma rewelacyjne ceny. D tego taki Meus czy Feeder Bait mają pellety 12 mm z dziurką, może nie jest to produkt tej klasy co odpowiedniki z Coppensa (Holendrzy zmienili rozmiar i przeszli na 14 mm), ale mi dało kilka fajnych ryb. Co istotne, to idealny wymiar do koszyków do Metody.

Pamiętajmy jednak, że zdecydowana większość wędkarzy brytyjskich głosowało za brexitem, gdyż  jest to klasa pracująca, do tego Polacy czy Litwini zrobili tu taką reklamę nad wodami, wiele ogołacając z ryb, że tym bardziej mają o nas kiepskie zdanie i są na 'nie'. I między innymi dlatego często nie kupią czegoś, co nie ma brytyjskiej flagi na opakowaniu.

Gdybym miał ofertę pod rynek brytyjski, to nazwał bym linię zanęt na przykład Hurricane, Spittfire czy Mosquito, odnosząc je do samolotów myśliwskich z II WŚ, wkomponowałbym w to jakoś Dywizjon 303, aby było to do przyjęcia dla Brytola. Mieszkam w mieście, gdzie pochowano Sikorskiego i prezydenta Raczkiewicza, gdyż jest tu polski cmentarz wojskowy. W okolicy Newark stacjonowały polskie dywizjony bombowe, i Polacy zostawili tu sporo śladów. Coś takiego lepiej by się przyjęło, Angole lubią takie klimaty :)
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #4679 dnia: 06.07.2020, 22:35 »
Gdybym miał ofertę pod rynek brytyjski, to nazwał bym linię zanęt na przykład Hurricane, Spittfire czy Mosquito, odnosząc je do samolotów myśliwskich z II WŚ, wkomponowałbym w to jakoś Dywizjon 303, aby było to do przyjęcia dla Brytola.

A ja bym dał na opakowanie zanęty z jednej strony zdjęcie https://beszamel.se.pl/dania-glowne-rybne/panierowany-karp-pieczony-karp-z-piekarnika-jak-smazony,19273/, a z drugiej jakiegoś Pana z rybą w kuchni. A zanęcie nadał nazwę Carp Killer albo Polish Massacration. Ciekawy czy wówczas odpowiednio wpasowałbym się w rynek ;)

A tak na poważnie zawsze mnie cieszy jak polska firma znajdzie swoją niszę na mocno konkurencyjnym rynku gdzieś zagranicą. Nawet jak wyznacznikiem popytu na ich produkt jest cena. Brawo Boland :thumbup: