Autor Wątek: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!  (Przeczytany 41826 razy)

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #105 dnia: 03.04.2015, 16:36 »
Miałem nie pytać,ale nie mogę się powstrzymać.
Kto niby jest taki wspaniały i nas zbawi ?
   STASIEK SKAFANDER

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 261
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #106 dnia: 03.04.2015, 16:40 »
Nic nie zrobimy Panowie bo zyjemy w ustroju niewolniczym. Oni dorwali sie do koryta i pasa sie jak moga.

Jest nie do pomyslenia zeby Kowalski ciezka praca w kopalni utrzymywal bezrobotnego Nowaka a posel Kaminski kupowal sobie zegarki za 40 tys.zl i pierdzial w fotel.

Nie bylo jeszcze w historii takiego panstwa, ktore probowaloby odebrac swoim obywatelom 83% zarobionych pieniedzy. Panstwo pod przymusem nam te pieniadze zabiera bo przeciez nikt nie oddaje ich z wlasnych checi.

Nie moze byc tak, ze czlowiek, ktory ukradl 1000 zl czy jechal pijany na rowerze idzie siedziec, a ludzie, ktorzy okradli kilka milionow osob z kilku lat pracy spokojnie chodza po ulicach i uwazani sa za zbawcow ojczyzny. O lapowkarstwie i ukladach rowniez nic nie wiemy bo przeciez w rezimowej TV o tym sie nie mowi tylko pokazuje plansze przedwyborcze z mega notowaniami dla PO.
 
Musimy wrocic do normalnosci wiec albo drugi Majdan albo kazdy ruszy mozgiem i prawidlowo zakresli odpowiednie nazwisko w Wyborach - pod warunkiem, ze oni tego ponownie nie sfalszuja.

 :bravo: :bravo: :bravo:

Jest nie do pomyslenia zeby Kowalski ciezka praca w kopalni utrzymywal bezrobotnego Nowaka a posel Kaminski kupowal sobie zegarki za 40 tys.zl i pierdzial w fotel - z mojej strony dodam że kiedyś miałem przyjemność spędzenia urlopu z w jednym hotelu gdzieś  w świecie z panem K. - oj chłopaki jeżeli cygaro to tylko hawańskie jeżeli alkohol tylko wisky koniecznie 20letnie i pytam gdzie niebo a gdzie ziemia - w moim wypadku zapierdalam jak wół żeby mieć kase a takie osoby z polityki co chcą to mają z naszej kasy
Maciek

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #107 dnia: 03.04.2015, 16:42 »
 a tak napoważnie,to chłopaki macie racje.wybory ,wyborami,a wędkarstwo wędkarstwem :narybki: :fish: a polityka to tylko skłuca ludzi

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #108 dnia: 03.04.2015, 16:56 »
a tak napoważnie,to chłopaki macie racje.wybory ,wyborami,a wędkarstwo wędkarstwem :narybki: :fish: a polityka to tylko skłuca ludzi
Nie mozna tego rozgraniczac niestety bo gdzie sa pieniadze tam jest tez polityka, a 'POLSKI ZWIAZEK' jest synonimem wyrazu 'KORYTO'.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #109 dnia: 03.04.2015, 17:09 »

Nie mozna tego rozgraniczac niestety bo gdzie sa pieniadze tam jest tez polityka, a 'POLSKI ZWIAZEK' jest synonimem wyrazu 'KORYTO'.

Sam wiesz, że jestem ostatnim, który by ograniczył Ci prawo do wypowiedzi. Zrozum jednak, że to nie jest wątek temu poświęcony. Wprowadzając takie zamieszanie w wątku dotyczącym stowarzyszeń, a nie polityki nie szanujesz innych, którzy chcą pisać o stowarzyszeniu i których polityka w ogóle nie interesuje (tak, są tacy i oni też mają prawo do swobodnej wypowiedzi, bez obaw, że zostaną wciągnięci w politykę). O założycielu wątku nie wspomnę.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #110 dnia: 03.04.2015, 17:20 »

Nie mozna tego rozgraniczac niestety bo gdzie sa pieniadze tam jest tez polityka, a 'POLSKI ZWIAZEK' jest synonimem wyrazu 'KORYTO'.

Sam wiesz, że jestem ostatnim, który by ograniczył Ci prawo do wypowiedzi. Zrozum jednak, że to nie jest wątek temu poświęcony. Wprowadzając takie zamieszanie w wątku dotyczącym stowarzyszeń, a nie polityki nie szanujesz innych, którzy chcą pisać o stowarzyszeniu i których polityka w ogóle nie interesuje (tak, są tacy i oni też mają prawo do swobodnej wypowiedzi, bez obaw, że zostaną wciągnięci w politykę). O założycielu wątku nie wspomnę.
Zadne Stowarzyszenie nie bedzie nadrzedne wobec dyrektywy PZW wiec niczego nie ugra!
Okreslilem to teraz jasniej?
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #111 dnia: 03.04.2015, 17:24 »
ten wątek jest od początku tego forum warto nad tym dyskutować,bo jest nadzieja,że wędkarzą będzie lepiej sie wędkowało,a co zatym idzie wszyscy na tym skorzystają ;)  Paweł w innych krajach jakoś to funkcjonuje,nie bądz takim pesymistą ;)

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #112 dnia: 03.04.2015, 17:26 »
Zadne Stowarzyszenie nie bedzie nadrzedne wobec dyrektywy PZW wiec niczego nie ugra!
Okreslilem to teraz jasniej?

a co ma PZW do tego? To żeby sie stowarzyszyć, to muszę być członkiem PZW? Muszę być im podległy? Nie nie muszę. Jak idę na komercję, albo nad wodę, gdzie gospodarzy ktoś inny, to mam PZW w d*pie!
Nie życzę sobie również, by ktoś mieszał się z polityką do "mojego" stowarzyszenia.
Określiłem to teraz jaśniej?
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #113 dnia: 03.04.2015, 17:30 »
Jestem członkiem dwóch stowarzyszeń wędkarskich- każde ma jeden zbiornik i sami sie składamy na ryby i sami nim rządzimy.
PZW chciało łapy po to wyciągnąć ale się im nie udało. Więc jak jest dobra wola i paru zapaleńców można PZW na nosie zagrać.

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #114 dnia: 03.04.2015, 17:39 »
  i nie ma tu mowy o jakiś pzw itd itp  taki mały przykład jak założyć stowarzyszenie             

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #115 dnia: 03.04.2015, 17:40 »

Zadne Stowarzyszenie nie bedzie nadrzedne wobec dyrektywy PZW wiec niczego nie ugra!
Okreslilem to teraz jasniej?

Tak BTW, to jeszcze jestem ciekaw tej nadrzędnej dyrektywy PZW, która ma te stowarzyszenia tak bardzo mieć w szachu.
Mógłbyś podać źródła?
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #116 dnia: 03.04.2015, 18:59 »
Wracając Koledzy do tematu: widzę, że nie mam jeszcze Alzheimera i mniej więcej napisałem to samo, co Kolega pokazał na filmie.

Teraz Koledzy dopiero pod górę: trzeba opracować Statut. Moje doświadczenie mówi, że sąd wielokrotnie wraca akta do poprawki. Ale nie należy się tym przejmować.
Następnie należy opracować Regulamin.
Dobrze mieć ładne graficznie dokumenty w tym tzw. „list firmowy” ( fachowość zobowiązuje a i klienci inaczej patrzą na zarząd).
Ważną sprawą jest logo i hasło przewodnie.
Trzeba opracować i wykuć na pamięć krótki tekst, którym opiszecie swoją działalność. Tekst mówiony nie może trwać dłużej niż 30 sekund.
Po ukonstytuowaniu się zarządu, ktoś pójdzie do firmy wyrobić pieczątki dla prezesa, zastępcy, sekretarza i skarbnika. Księgową najmujemy na umowę o dzieło (o dzieło, ponieważ ma wykonać konkretną, skończoną robotę), więc nie umowa zlecenia, która nie jest umową rezultatu.
W międzyczasie należy się rozglądnąć za jakąś wodą. Tutaj będziemy skazani na to, co jest w dyspozycji Skarbu Państwa, lub co chce się pozbyć PZW. Szukamy więc, lub mamy coś namierzone.
Przystępujemy do opracowywania umowy dzierżawy. Jedno jest ważne, staramy się zawrzeć umowę na 99 lat. Z urzędem raczej nie będzie to problemu. Ale to dopiero później.
Czyli trochę to potrwa, ale warto.

Acha, PZW nie ma do Stowarzyszenia nic. Można jednak nawiązać kontakty z zarządami PZW dla współpracy jak i innymi Stowarzyszeniami celem wymiany doświadczeń, czy na wspólne imprezy. Wbrew pozorom, w zarządach PZW pracują świetni ludzie, ale mówię o niższych szczeblach.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #117 dnia: 03.04.2015, 21:44 »
A czy takie jedno stowarzyszenie mogłoby dzierżawić wody w całej Polsce?
Pozdrawiam
Marcin

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #118 dnia: 03.04.2015, 21:51 »
A czy takie jedno stowarzyszenie mogłoby dzierżawić wody w całej Polsce?

Np. PZW jest również stowarzyszeniem. Skoro oni mogą to Ty również. PZW to nie jest żadna instytucja rządowa. To takie samo stowarzyszenie, jak to, które zawiaduje parkingiem, na którym parkuje auto, tylko w innej skali.
Podstawą PZW jest również prawo o stowarzyszeniach.
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/14423/pliki/statut_pzw.pdf
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Asdic

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wlkp
  • Ulubione metody: bat
Odp: PZW a stowarzyszenie, czyli dlaczego musimy się stowarzyszać!
« Odpowiedź #119 dnia: 03.04.2015, 22:24 »
Księgową najmujemy na umowę o dzieło (o dzieło, ponieważ ma wykonać konkretną, skończoną robotę), więc nie umowa zlecenia, która nie jest umową rezultatu.
A od kiedy księgową zatrudnia się na umowę o dzieło ? Chyba że księgowa jest głupia jak but i to podpisze - ale po co wtedy taka księgowa.
Pozdrawiam
Romek