Autor Wątek: Karta członkowska...  (Przeczytany 1510 razy)

Offline Oskar1900

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 2
Karta członkowska...
« dnia: 22.05.2020, 05:38 »
Mam pytanie... Posiadam kartę członkowską i czy mogę łowić na dwie wędki? Gdy wykupowałem ją gość powiedział mi że mogę łowić jedną wędką i tylko z opiekunem. Gdy byłem dwa dni temu na rybach rozmawiałem ze strażnikiem a on spytał się mnie dlaczego łowię na jedną wędke, ja mu odpowiedziałem tak jak wcześniej napisałem a on sprawdził gdzieś i powiedział że mogę łowić na dwie... Czy to prawda?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Karta członkowska...
« Odpowiedź #1 dnia: 22.05.2020, 08:59 »
Masz kartę wędkarską? Jesteś osobą pełnoletnią czy jak to wygląda?

Bo chyba piszesz o legitymacji członkowskiej.

Teraz z pamięci - osoba do 15 roku życia (dramat :facepalm:) może łowić tylko pod opieką osoby dorosłej z kartą i wtedy na jedną wędkę.
Jeśli masz kartę wędkarską i opłaconą legitymację, to możesz łowić na 2 wędki na wodach PZW, chyba że na danym zbiorniku są osobne dodatkowe obostrzenia wprowadzone.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Karta członkowska...
« Odpowiedź #2 dnia: 22.05.2020, 09:36 »
Zawsze się zastanawiałem, dlaczego nie można spinningować, mając kilka, kilkanaście lat, ale już wiem, o co chodzi. To troska o dziecko, żeby nie zmasakrował go sandacz potwór (sandacz grozy lub sandacz chupacabras), który potrafi ważyć osiem kg, mając tylko 70 cm długości).
Jacek

Offline Oskar1900

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 2
Odp: Karta członkowska...
« Odpowiedź #3 dnia: 22.05.2020, 09:51 »
Łowię zawsze z opiekunem, lecz nie posiadam karty wędkarskiej tylko legitymację członkowską... osoba która mi ją wydawała wytłumaczyła mi że mogę łowić jedną wędką i tylko z opiekunem, a w środę strażnik rybacki powiedział mi że mogę łowić na dwie wędki ale z opiekunem.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Karta członkowska...
« Odpowiedź #4 dnia: 22.05.2020, 09:59 »
Zawsze się zastanawiałem, dlaczego nie można spinningować, mając kilka, kilkanaście lat, ale już wiem, o co chodzi. To troska o dziecko, żeby nie zmasakrował go sandacz potwór (sandacz grozy lub sandacz chupacabras), który potrafi ważyć osiem kg, mając tylko 70 cm długości).

Jest to typowy przykład regulaminu z doopy, jakim jest cały RAPR. Należy robić wszystko aby młodzież garnęła się do wędkarstwa, i teraz łowienie na dwie wędki (dotyczy to przede wszystkim karpiarzy), to podstawa.

Zerknijcie na taki punkt z RAPR:
8. Posiadaczowi odznaki "Wzorowy Młody Wędkarz", który nie ukończył 14 lat,
przysługują uprawnienia do wędkowania na równi z członkiem PZW, z zastrzeŜeniem
pkt.4.


Pominę fakt, że to brzmi jak rodem z czasów stalinizmu, gdzie byli przodownicy pracy, którzy byli wzorowi (co za gniot ten RAPR, OMG). Ważne jest jednak to, że możesz się zapytać w kole, czy nie przyznaliby ci takiej odznaki, wtedy mógłbyś łowić na dwie wędki. Ogólnie wszystko tam to pic na wodę fotomontaż, więc mogliby ci jakoś pomóc.

Na komercjach jakby co łowisz jak chcesz, od właściciela wiele zależy. Można zostać i w nocy, nie jak tutaj, gdzie tego się zabrania gdy nie masz prawnego opiekuna (chyba więc nie może być nim np. ojciec kolegi).
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Karta członkowska...
« Odpowiedź #5 dnia: 22.05.2020, 12:00 »
Łowię zawsze z opiekunem, lecz nie posiadam karty wędkarskiej tylko legitymację członkowską... osoba która mi ją wydawała wytłumaczyła mi że mogę łowić jedną wędką i tylko z opiekunem, a w środę strażnik rybacki powiedział mi że mogę łowić na dwie wędki ale z opiekunem.

W takim razie współczuję i życzę rychłego dojścia do wieku pozwalającego na samotne uprawianie sportów ekstremalnych, jakim oczywiście jest wędkarstwo...
Strażnik nie miał racji. Ale jeśli opiekun ma kartę wędkarską, to możesz łowić na dwie wędki. Przecież ta druga jest opiekuna ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters