Autor Wątek: Kolejna rzeka kończy swój bieg!  (Przeczytany 12627 razy)

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 994
  • Reputacja: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kolejna rzeka kończy swój bieg!
« Odpowiedź #15 dnia: 06.08.2020, 07:58 »
Betonowanie rzeki Ina?
Wody Polskie to skończeni debile!!! >:O

Od wieków ta rzeka jest domem dla ryb szlachetnych, a m.in. odcinek pomiędzy Goleniowem a Stargardem jest wodą górską. Każdego roku, w styczniu brzegi oblega wielu spinningistów i muszkarzy w pogoni za trocią wędrowną. Wyższe odcinki rzeki Ina (przed Stargardem) to kraina pstrąga. W Goleniowie jest hodowla ryb PZW zasilana wodą z Iny.

Odcinek omawiany w filmie (pomiędzy Goleniowem a Stargardem) to całkowicie dzika, bardzo urokliwa, meandrująca rzeka z łąkami zalewowymi. Wiosną na zalanych łąkach tarł się szczupak. Od kilku lat zimowe wezbrania rzeki nie są na tyle duże, aby rzeka wylewała (małe opady śniegu zimą, a właściwie brak opadów). Ostatnie niewielkie, zimowe podtopienie było 3 lata temu i zalało część działek rekreacyjnych położonych wzdłuż brzegu rzeki, w Goleniowie. Pytam więc: gdzie są te wielkie szkody powodziowe?
Skąd Wodom Polskim przyszło do ich pustych łbów, że Ina w obecnych czasach niedostatku wód jest zagrożeniem powodziowym?

Około 5 lat temu w identyczny sposób (wybetonowane brzegi) załatwiono rzekę Regę, również wodę górską, trociową. Dziś troci jest tam ułamek tego, co było przed tzw. "naprawą rzeki".
Ludzie z Wód Polskich muszą mieć gówno w głowach zamiast szarych komórek.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kolejna rzeka kończy swój bieg!
« Odpowiedź #16 dnia: 06.08.2020, 08:08 »
Nie. Oni mają kalkulator. Przecież na każdym projekcie ktoś zarabia, prawda? A skoro wiemy, gdzie i kiedy dany projekt będzie, skoro płaci za to państwo... Pisać dalej?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kolejna rzeka kończy swój bieg!
« Odpowiedź #17 dnia: 06.08.2020, 08:13 »
Nie. Oni mają kalkulator. Przecież na każdym projekcie ktoś zarabia, prawda? A skoro wiemy, gdzie i kiedy dany projekt będzie, skoro płaci za to państwo... Pisać dalej?

 Tu bym polemizował....
Gdzie łatwiej prowadzić inwestycje na zadupiu .... czy w rejonach mocno zurbanizowanych....
Na zadupiu mniej papieru mniej problemów...
A koszt ten sam -coś niepotrzebnego się dołoży bo drogie... i kasa się zgadza.
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kolejna rzeka kończy swój bieg!
« Odpowiedź #18 dnia: 06.08.2020, 08:31 »
Ja bym polskich wód nie demonizował.
Na dzień dziesiejszy to jedna najpotężniejszych państwowych instytucji.
Dysponuje ogromnymi pieniędzmi pod swoim działaniem mają wiekszość wód w pl.

Sęk w tym że z pzw nikt się nie liczy. Ot taka dziadowska organizacja....

Mylisz się Maciek. Politycy nie chcą organizacji takich jak PZW, bo są zbyt duże i rozumieją jakiego bata mogą mieć wędkarze, jeżeliby potrafili działać. To największa organizacja hobbystyczna w Polsce. Jeżeli jednak wędkarze nie dali się poznać jako ci, z którymi należy się liczyć, to można nas zlewać. W UK Angling Trust korzysta z tego cały czas, umiejętnie trzymając polityków po swojej stronie, PZW zaś nie robi nic, pewnie w obawie przed kontrolami i nieprzychylnością władzy. Przecież jakoś 'trzeba żyć'.

Wg mnie władza obawia się takich organizacji jak PZW, choć nawet oni nie wiedzą, co moglibyśy zrobić umiejętnymi protestami. Szkoda, że tego nie ma, gdyby włodarze PZW bronili mocno wód, byłoby super. Do tego gdyby związek był wędkarski, moglibyśmy współpracować z rybackimi naukowcami, tworząc bardzo silne lobby. A tak jest wielkie gie.
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kolejna rzeka kończy swój bieg!
« Odpowiedź #19 dnia: 06.08.2020, 08:45 »
Ludzie z Wód Polskich muszą mieć gówno w głowach zamiast szarych komórek.

Teraz mamy upolitycznienie instytucji, więc oni robią to co im nakazuje góra. Jest parcie na to, aby wykorzystać jak najwięcej funduszy unijnych, i liczą się uzyskane kwoty. Do tego to tak ważne dla rządu inwestycje, których jest coraz mniej, stąd między innymi trąbienie o tego typu sukcesach, jakby odnaleźli żyłę złota. Bardzo ciekawie zresztą wyglądają pewne projekty, bo okazuje się, że z jednej strony jest walka z suszami, z drugiej jednak walczy się dalej z powodziami, czyli robi coś przeciwstawnego. Partiokracja sprawiła, że takie Polskie Wody nie mogą realizować jakiegoś ustalonego dla tej instytucji programu, ale wpisywać się muszą w obietnice wyborcze. Normalnie powinni zajmować się wieloma sprawami i przede wszystkim dbać o środowisko naturalne związane z wodą. Ogólnie jest ciekawie, bo KGHM lata po sprzęt do pandemii do Chin, Orlen robi żel dezynfekcyjny...

Wyobraźmy sobie zatrucie rzeki, gdzie winowajcą jest spółka skarbu państwa. Normalnie takie Polskie Wody powinny walczyć o zadośćuczynienie w imieniu państwa, a więc i obywateli, w tym samych wędkarzy. Przy upartyjnieniu jednak nie ma tu co liczyć na takie działanie, bo ręka rękę myć będzie. W ten sposób można załatwiać rzeczy ponad prawem za pomocą znajomości, co skutkuje tym, że nie karze się winnych, nie ma na nich potem bicza.
Lucjan

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Kolejna rzeka kończy swój bieg!
« Odpowiedź #20 dnia: 06.08.2020, 09:52 »
Tadek, więc w 2019 zarybiali rzekę Inę, Regę i Odrę w Szczecinie.
Ciekawe, jak ta ryba się rozeszła, skoro wybetonowali Regę z tego co piszesz a Ina jest kolejna.

...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kolejna rzeka kończy swój bieg!
« Odpowiedź #21 dnia: 06.08.2020, 10:13 »
Ja bym polskich wód nie demonizował.
Na dzień dziesiejszy to jedna najpotężniejszych państwowych instytucji.
Dysponuje ogromnymi pieniędzmi pod swoim działaniem mają wiekszość wód w pl.

Sęk w tym że z pzw nikt się nie liczy. Ot taka dziadowska organizacja....

Mylisz się Maciek. Politycy nie chcą organizacji takich jak PZW, bo są zbyt duże i rozumieją jakiego bata mogą mieć wędkarze, jeżeliby potrafili działać. To największa organizacja hobbystyczna w Polsce. Jeżeli jednak wędkarze nie dali się poznać jako ci, z którymi należy się liczyć, to można nas zlewać. W UK Angling Trust korzysta z tego cały czas, umiejętnie trzymając polityków po swojej stronie, PZW zaś nie robi nic, pewnie w obawie przed kontrolami i nieprzychylnością władzy. Przecież jakoś 'trzeba żyć'.

Wg mnie władza obawia się takich organizacji jak PZW, choć nawet oni nie wiedzą, co moglibyśy zrobić umiejętnymi protestami. Szkoda, że tego nie ma, gdyby włodarze PZW bronili mocno wód, byłoby super. Do tego gdyby związek był wędkarski, moglibyśmy współpracować z rybackimi naukowcami, tworząc bardzo silne lobby. A tak jest wielkie gie.

Lucek bez urazy ale ty jesteś w błędzie. Wiele lat łudzisz się falą zmian które nie nastąpią....
Lobby jakie lobby tu jest PL a nie UK... jeszcze tego nie zauważyłeś jacy politycy jakie partie są zainteresowane nami wędkarzami... jaja sobie robisz.
Wiele prób i kicha...
Podziele się obserwacją u mnie z powiatu wszelkie iwenty typu zbieranie śmieci są bardziej popularne  niż wszelkie akcje pzw...
To fakty....
Maciek

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 994
  • Reputacja: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kolejna rzeka kończy swój bieg!
« Odpowiedź #22 dnia: 06.08.2020, 19:13 »
Nie. Oni mają kalkulator. Przecież na każdym projekcie ktoś zarabia, prawda? A skoro wiemy, gdzie i kiedy dany projekt będzie, skoro płaci za to państwo... Pisać dalej?
Dokładnie. To WP to według mnie karierowicze, podobni do PZW.
Po co robić inwestycje w ochronę rzek/wód skoro to wymaga wielu lat badań, papierologii, współpracy z kilkoma przyrodniczymi organizacjami? Szybciej wylać beton i fajnie zarobić (nagrody, premie, kasa pod stołem), bo nie ma pewności, czy jeden lub drugi "kierownik" w WP będzie siedzieć jeszcze za rok na swoim stołku.

Tak mi rano ciśnienie skoczyło na wieść o Inie i obejrzeniu filmiku, że...
... w 1970 r szczecinianie podpalili komitet PZPR, więc może zarząd WP i PZW puścić z dymem w Warszawie? >:O

Istnieje od lat coś takiego jak Związek Przyjaciół rzeki Iny w Goleniowie. Cholernie dbają o naturalność tej rzeki, zarybiają i pilnują kłusoli. Już widzę jak prezes tego związku siwieje i ma bolesne odczucie w odbycie po wiadomościach o planach WP i włodarzy Goleniowa na temat jego ukochanej rzeki. :facepalm: Związkowcy znaczną część swojego życia poświęcają dbaniu o Inę, a tu ich ktoś szybko i bez pytania wygrzmocił.
Przecież to się w pale nie mieści! >:O

Tadek, więc w 2019 zarybiali rzekę Inę, Regę i Odrę w Szczecinie.
Ciekawe, jak ta ryba się rozeszła, skoro wybetonowali Regę z tego co piszesz a Ina jest kolejna.

Jest szansa, że narybek itp. zarybienia poszły wysoko w górę rzek Regi i Iny. Obie te rzeki w górnych odcinkach to istna pajęczyna (zlewnia) małych rzeczek, rowów i ciurków na łąkach i w lasach. Na szczęście te górne odcinki nie są chyba "atrakcyjne" gospodarczo, za to są tyglem biologicznym. Oby takie zostały.

Miejsce z filmu chyba kojarzę i znam organoleptycznie. Sądzę, że niestety tylko mały procent wpuszczonych do Odry ryb ma szansę na wzrost i kolejne tarła. Odcinek na filmie pięknie obstawiony jest, powyżej jak i poniżej, sieciami rybackimi. Raczej marne szanse dla ryb i idiotyczne miejsce do spustu narybku. Jest szansa, że ryby weszły w sieć kanałów i bagien tzw. międzyodrza i tam rybacy ich nie dopadną.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kolejna rzeka kończy swój bieg!
« Odpowiedź #23 dnia: 07.08.2020, 09:04 »
Lucek bez urazy ale ty jesteś w błędzie. Wiele lat łudzisz się falą zmian które nie nastąpią....
Lobby jakie lobby tu jest PL a nie UK... jeszcze tego nie zauważyłeś jacy politycy jakie partie są zainteresowane nami wędkarzami... jaja sobie robisz.
Wiele prób i kicha...
Podziele się obserwacją u mnie z powiatu wszelkie iwenty typu zbieranie śmieci są bardziej popularne  niż wszelkie akcje pzw...
To fakty....

Maciek, sam sobie strzelasz gola pisząc takie rzeczy. Aby być lobby i lobbować, trzeba się odpowiednio zachowywać, czyli być takim lobby i lobbować. To, że wędkarze tego nie potrafią, to nie moja wina i tym bardziej takiego UK. Myśliwi mają wielkie przywileje bo załatwiają je sobie od góry, ponieważ mają wpływowych ludzi w polityce. Wędkarze tego nigdy nie robili, bo nic praktycznie nie robią. PZW jest zarządzane przez lobby rybackie, którego przedstawicielami są tacy Bedyński czy Purzycki. Więc niech nie dziwi, że nie ma lobby wędkarskiego. A może fundacja Nasze Wody to lobby wędkarskie? :D :D :D Chcące jednej składki na całą Polskę lub upadku PZW?

Maciek, jestesmy jak dzieci, które się kłócą o zabawki w piaskownicy, tak wyglądają wędkarze w Polsce. Cechuje nas skrajna głupota i krótkowzroczność, począwszy od łupienia wód w imię 'ryby trzeba brać' a skończywszy na oddaniu inicjatywy tym, co wędkarzom i wędkarstwu dobrze nie robią, w ich własnym związku.

Masz rację, to nie UK. Tu nie narzeka się na brak ryb uważając, że 'ryb nie ma bo nie zarybiajo', co robią ci sami, co odławiają karpia dwa dni po jego wpuszczeniu w listopadzie.


Co to w ogóle za tekst, że Polska to nie UK? Maciek, kaman! :beer: Polacy mają zespół Downa, jesteśmy ofiarami choroby popromiennej czy co? :) Przecież to normalne, że mamy zabiegać o własny interes, zwłaszcza w czasach gdy ekolodzy są w natarciu, i to ci rewolucyjni, lub gdy w państwie najwięcej dostaje ten, co najwięcej krzyczy (ile załatwili sobie górnicy a ile pielęgniarki - warto to wiedzieć) lub gdzie wąskie grupy lobbystyczne mogą mieć super przywileje. Nie wiem dlaczego ja mam 'zejść na ziemię', ja raczej twardo po niej stąpam, to polscy wędkarze powinni przemyśleć swoje postępowanie. I zrozumieć, że najwięcej zależy od nich samych.
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kolejna rzeka kończy swój bieg!
« Odpowiedź #24 dnia: 07.08.2020, 09:19 »
Dokładnie. To WP to według mnie karierowicze, podobni do PZW.
Po co robić inwestycje w ochronę rzek/wód skoro to wymaga wielu lat badań, papierologii, współpracy z kilkoma przyrodniczymi organizacjami? Szybciej wylać beton i fajnie zarobić (nagrody, premie, kasa pod stołem), bo nie ma pewności, czy jeden lub drugi "kierownik" w WP będzie siedzieć jeszcze za rok na swoim stołku.

I to jest problem, wielki problem w Polsce. Pracownik Polskich Wód powinien być jak pracownik Urzędu Skarbowego, czyli robić swoje, to co ma określone zakresem obowiązków. Bez patrzenia się na to jaka partia rządzi, kto kogo popiera, kto jest lokalnym baronem. Niestety, u nas powstaje typ urzędnika, który zależy od władzy i się jej wysługuje, lub władza wysługuje się nim. Dochodzi do tego, że w takim NIK, wiceprezes, polityk PiS, nie ma zamiaru zatwierdzić wyników kontroli, która odbyła się w sprawie jednej z wpływowych polityków partii rządzącej. To przecież powinno być karane bardzo surowo, bo NIK to organ kontrolny, który powinien być całkowicie niezależny i on właśnie ma dbać o to aby wykrywać nieprawidłowości i przekręty.

Teraz mamy walkę z suszą i powodzią jednocześnie, i jak widać Polskie Wody robią to co im nakażą politycy. Trzeba zachwalać betonowanie rzek? Będą... Jak się to ma do problemu retencjonowania wody? Przecież oni sami mówią, aby jak najszybciej odprowadzić podniesione wody Iny do Odry. Zamiast pomyśleć o stworzeniu jakichś polderów zalewowych, przyjmujących nadmiar, wejściu w projekt obsadzenia samej rzeki i terenów okolicznych drzewami.

Mnie przeraża to, że u nas nie ma stałej i konsekwentnej strategii, i ta zmienia się wraz z wyborami. Na przykład oczywista rzeczą jest,  że należy promować budownictwo, pytanie czy ma to sens na terenach zagrożonych powodziami. Jak się buduje osiedla w pobliżu rzeki co często wylewa, to nie ma dziwne, że potem trzeba ją betonować. To wszystko jest pokłosiem tej polskiej bylejakości i braku pomyślunku oraz chęci zysku. A potem trzeba się miotać, bo z jednej strony mamy powodzie i susze, na własne życzenie.

Warto tez zerknąć na rządowy program walki z suszą, gdzie planuje się budowę zbiorników retencyjnych. Budowa takich to często kilkanaście lat, a my mamy problem tu i teraz, do tego dalej się leje beton :facepalm:
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kolejna rzeka kończy swój bieg!
« Odpowiedź #25 dnia: 07.08.2020, 10:03 »
Lucek bez urazy ale ty jesteś w błędzie. Wiele lat łudzisz się falą zmian które nie nastąpią....
Lobby jakie lobby tu jest PL a nie UK... jeszcze tego nie zauważyłeś jacy politycy jakie partie są zainteresowane nami wędkarzami... jaja sobie robisz.
Wiele prób i kicha...
Podziele się obserwacją u mnie z powiatu wszelkie iwenty typu zbieranie śmieci są bardziej popularne  niż wszelkie akcje pzw...
To fakty....

Maciek, sam sobie strzelasz gola pisząc takie rzeczy. Aby być lobby i lobbować, trzeba się odpowiednio zachowywać, czyli być takim lobby i lobbować. To, że wędkarze tego nie potrafią, to nie moja wina i tym bardziej takiego UK. Myśliwi mają wielkie przywileje bo załatwiają je sobie od góry, ponieważ mają wpływowych ludzi w polityce. Wędkarze tego nigdy nie robili, bo nic praktycznie nie robią. PZW jest zarządzane przez lobby rybackie, którego przedstawicielami są tacy Bedyński czy Purzycki. Więc niech nie dziwi, że nie ma lobby wędkarskiego. A może fundacja Nasze Wody to lobby wędkarskie? :D :D :D Chcące jednej składki na całą Polskę lub upadku PZW?

Maciek, jestesmy jak dzieci, które się kłócą o zabawki w piaskownicy, tak wyglądają wędkarze w Polsce. Cechuje nas skrajna głupota i krótkowzroczność, począwszy od łupienia wód w imię 'ryby trzeba brać' a skończywszy na oddaniu inicjatywy tym, co wędkarzom i wędkarstwu dobrze nie robią, w ich własnym związku.

Masz rację, to nie UK. Tu nie narzeka się na brak ryb uważając, że 'ryb nie ma bo nie zarybiajo', co robią ci sami, co odławiają karpia dwa dni po jego wpuszczeniu w listopadzie.


Co to w ogóle za tekst, że Polska to nie UK? Maciek, kaman! :beer: Polacy mają zespół Downa, jesteśmy ofiarami choroby popromiennej czy co? :) Przecież to normalne, że mamy zabiegać o własny interes, zwłaszcza w czasach gdy ekolodzy są w natarciu, i to ci rewolucyjni, lub gdy w państwie najwięcej dostaje ten, co najwięcej krzyczy (ile załatwili sobie górnicy a ile pielęgniarki - warto to wiedzieć) lub gdzie wąskie grupy lobbystyczne mogą mieć super przywileje. Nie wiem dlaczego ja mam 'zejść na ziemię', ja raczej twardo po niej stąpam, to polscy wędkarze powinni przemyśleć swoje postępowanie. I zrozumieć, że najwięcej zależy od nich samych.

Lucek jakie ja rzeczy opisałem...
Życie w Pl w kilku zdaniach...

Co do gola -jakiego komu... daj spokój.
Pisze rzeczy przyziemne a nie fantastyke.
Po kilku latach nawet najwięksi orendownicy zmian się kończą.

Sprawa jest prosta zmian nie będzie i tyle....

Chyba że pzw samo siebie upadnie....

Co do lobbowania - przepraszam że pytam kogo udało się zlobbować.

Co do fundacji po co o tym piszesz to tak samo lipa i poroniony pomysł jak wrzucenie kostki lodu do ciepłej wody licząc że jednak się nie rozpościu.....

A co do wód polecam zoraganizowanie spotkania .... zobaczycie sami jak w waszych regionach się zachowują....

Cyt." Przecież to normalne, że mamy zabiegać o własny interes,"
Kto to ma robić...
Jacy ludzie...

Ludzie w związkach mają to w ..... i chcą spokoju.

Pisze jak jest liczy się miecho i możliwość jego zabierania...

Ostatnio pisałem że tylko czekać jak miesorzercy dobiorą się do NK....
Pamiętacie Pyzę  strego usera w ostatnim swoim filmie właśnie wspomina że u niego w przyszłym roku  z jednego NK bedą zabierać rybki....

Proza polska....
Maciek

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 994
  • Reputacja: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kolejna rzeka kończy swój bieg!
« Odpowiedź #26 dnia: 07.08.2020, 18:55 »
ciach...
Zamiast pomyśleć o stworzeniu jakichś polderów zalewowych, przyjmujących nadmiar, wejściu w projekt obsadzenia samej rzeki i terenów okolicznych drzewami.
...ciach

Luk... Właśnie takie działania przeciw-powodziowe (czytaj: betonowanie koryt rzek) śmierdzą mi interesami gruntowymi.
Beton w rzekach będzie tłumaczył dlaczego poldery/łąki zalewowe mogą być przekształcane z nieużytków na tereny pod zabudowę. Skoro jest beton w rzekach to poldery/łąki nie będą już potrzebne, więc można je wykorzystać.
Wielka to rzecz przekształcić w papierach przeznaczenie gruntu i sprzedać go pod zabudowę? Interes jak złoto.
A potem - tak jak we Wrocławiu, w 1997 roku - osiedle domków/bloków nagle będzie pływało, bo stanęło na byłych terenach zalewowych.

Skrajnie myśląc - w końcu Wisła w Warszawie latem pokazuje dno swojego koryta, więc można sprzedać odkryte latem dno Wisły pod budynki. W innych porach roku to dno jest pod wodą, ale to już nie problem sprzedawcy gruntów, bo właścicielem działki będzie facet z domku... na dnie rzeki.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kolejna rzeka kończy swój bieg!
« Odpowiedź #27 dnia: 07.08.2020, 21:40 »
Posłuchajcie fachowca a propos suszy, prostowania rzek itp.

https://www.facebook.com/OgrodBotanicznyUW/videos/594268248122840/?__xts__

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Kolejna rzeka kończy swój bieg!
« Odpowiedź #28 dnia: 07.08.2020, 23:24 »
Weź to teraz wytłumacz rolnikom, Wodom Polskim. Jak dotrzeć na samą górę...? Myślę, że o tym doskonale wiedzą lecz kasa jaką można zgarnąć zamyka im oczy i usta.

...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kolejna rzeka kończy swój bieg!
« Odpowiedź #29 dnia: 08.08.2020, 09:06 »
Lucek jakie ja rzeczy opisałem...
Życie w Pl w kilku zdaniach...

Co do gola -jakiego komu... daj spokój.
Pisze rzeczy przyziemne a nie fantastyke.
Po kilku latach nawet najwięksi orendownicy zmian się kończą.

Sprawa jest prosta zmian nie będzie i tyle....

Maciek, zmian nie będzie jak ludzie będą mieli właśnie takie nastawienie. Jak dla mnie normalne działanie fantastyką nie jest, zwłaszcza, że w Opolu to s-f działa i to dość dobrze. Napisz może dlaczego w okręgu opolskim to działa, chętnie poczytam o rzeczach przyziemnych a nie o fantastyce w tym przypadku. Masz wcale niedaleko do opolskich wód, ponad godzinę jazdy samochodem? Zobacz, to się dało zrobić w Polsce, w PZW!  8)

Maciek, masz okręg gdzie to działa. I co ciekawe - oni wcale nie włożyli w to mega wysiłku, ale zrobili pracę u siebie w kołach, oddolną. Do tego nie ma tam walczących prezesa okręgu z SSR, co tym bardziej wskazuje na to, że zgoda buduje a niezgoda rujnuje. Co takiego 'magicznego' jest w tym Opolu, że inne okręgi nie mogą tego osiągnąć?
Lucjan