Autor Wątek: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?  (Przeczytany 25736 razy)

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #60 dnia: 25.01.2017, 15:15 »
To się właśnie tylko KUPY trzyma.  :)

Edit. Okręg radomski ma 21 porozumień http://pzwradom.pl/porozumienia-miedzyokregowe
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Geo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #61 dnia: 25.01.2017, 15:43 »
W tym roku chcę zacząć łowić na Wiśle co zmusza mnie do zapisania się do PZW - im więcej was czytam tym większe mam wątpliwości.  Oczywiście zapisać się powinienem u siebie Okręg Elbląg i dokupić porozumienie na Gdańsk.
Sebastian


Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #62 dnia: 25.01.2017, 18:28 »
Luk, Grzegorz wyjaśnił prawie wszystko łącznie ze statutem ale Tobie niestety już nic nie pasuję, nie będę rozwijał tematu ??? Jesteś bardzo źle nastawiony praktycznie do wszystkiego co związane jest z PZW a niestety nie znasz wielu aspektów funkcjonowania kół czy Okręgów.
Wiesz mi jest wiele osób które pracują w Kołach czy Okręgach i mimo że Tobie wydaje się że nic nie robią, starają się i propagują wędkarstwo poprzez pracę z dziećmi, młodzieżą.
A wracając do wątku,może należy zadać sobie pytanie :po co, w jakim celu mam należeć do kilku kół ? 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline zwir73

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #63 dnia: 25.01.2017, 18:56 »
Luk, Grzegorz wyjaśnił prawie wszystko łącznie ze statutem ale Tobie niestety już nic nie pasuję, nie będę rozwijał tematu ??? Jesteś bardzo źle nastawiony praktycznie do wszystkiego co związane jest z PZW a niestety nie znasz wielu aspektów funkcjonowania kół czy Okręgów.
Wiesz mi jest wiele osób które pracują w Kołach czy Okręgach i mimo że Tobie wydaje się że nic nie robią, starają się i propagują wędkarstwo poprzez pracę z dziećmi, młodzieżą.
A wracając do wątku,może należy zadać sobie pytanie :po co, w jakim celu mam należeć do kilku kół ?

Świetnie że ktoś to jeszcze zauważył lub inaczej odważył się zwrócić uwagę Lucjanowi.Po wypowiedziach czy zasadniczym pytaniu o kwestię przynależności do dwóch kół jestem zawiedziony wiedzą Lucjana na temat swojego "wroga ".Moim skromnym zdaniem powinien statut i przepisy PZW znać jak ateista Pismo Święte.
Po obserwacji wypowiedzi (nie jednej)okazuję się ,że nie dosyć że nie zna "przeciwnika", ale z chęcią by ponaprawiał mnóstwo rzeczy.
Trochę to przypomina kampanię wyborczą jak politycy klepią ludziom ,no bo ludziom żyje się źle ,a Ci przytakują głowami.

Nie zgodzę się również że sport jest nieistotny ,przeciwnie jest to jedna z wielu dróg edukacji/ przekazu że możemy z wędkarstwa czerpać przyjemność niekoniecznie jeść zdobycz.I znam wiele osób co zmieniła swój styl bycia wędkarzem dzięki współzawodnictwu.



Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #64 dnia: 25.01.2017, 19:35 »
To się właśnie tylko KUPY trzyma.  :)

Edit. Okręg radomski ma 21 porozumień http://pzwradom.pl/porozumienia-miedzyokregowe
Tak Czarku 21 ale w tamtym z dopłatą był tylko jeden okreg.Teraz jest ich 11.Nie wykupuje karty choć jestem z radomskiego.Cześciej byłem w tamtym roku na łowiskach niż na PZW.Może jakieś stowarzyszenie które dba o wode ale napewno już nie PZW.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 715
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #65 dnia: 25.01.2017, 19:42 »
Enzo und Żwir, jeżeli myślicie, że szukam tutaj powodu żeby się do czegoś przypieprzyć, i dowalić w związk z PZW, to jesteście w błędzie :D Nie oceniajcie mnie aż tak źle :D

Pokazałem swoją sytuację, gdzie nie mogę należeć do koła w Opolu, gdzie mieszkam, tylko do nr 29 Dzierżno Duże. Chętnie zapłaciłbym za kilka wód w okręgu katowickim, wspierał dane koło. Płacąc składkę ogólną daję nie na to na co chcę. To raz.

Po drugie - Panowie, rozmowa lub dyskusja, polega na przeciwstawieniu argumentów. Grzesiek, uważam, że nie wytoczył tu żadnych ciężkich dział :) Luk, Grzegorz wyjaśnił prawie wszystko łącznie ze statutem - sorry, nie wyjaśnił mi i nie potrafił solidnych przeciwstawić argumentów. Statut który olewa ZG nagle ma być jakąś świętością? Poza tym, sport tam był na trzecim miejscu :)

Mateo w zeszłym roku opłacił Katowice, Częstochowę i Opole. Czy jest sens tak robić, skoro w okręgu częstochowskim jest to jedno łowisko a w Opolu może dwa? Jaki to ma sens? Gdyby można należeć do koła przy danym zbiorniku, do trzech, można by opłacić te wody tylko, jednocześnie tam kierując pieniądze. To zachęciłoby koła do działania.

Jedno, co Was łączy - to wyczyn i patrzycie chyba przez ten pryzmat. Ale ja bym 'sportu' tu nie mieszał, bo w wielu kołach sportowców praktycznie nie ma. I jeszcze jedno. Ja mieszkam w innym kraju, gdzie jest normalnie, więc łatwiej mi zauważyć pewne nonsensy z naszego kraju. PZW przestało być stowarzyszeniem sportowym, jest coraz gorzej a składki idą do góry, i co? Nie można czegoś zrobić bo co? Bo ktoś zdoopił regulamin? Na co jeszcze się powołacie, na RAPR, też Biblię, ale Nowy Testament? :D

Panowie, rozmowa jest na luzie, nie mam do nikogo pretensji - ot dyskutujemy i wytężamy zwoje mózgowe. Dlaczego ma się coś nie dać? Dlaczego nie założyć, że ktoś z Warszawy - chciałby wspierać koło nr 29 i czasami tam połowić, powiedzmy 2-3 razy do roku? Musi kupować krowę aby się napić mleka? Dodatkowo jak piszę - koło nr 29 dostałoby wtedy więcej kasy, za którą jeszcze bardziej można uatrakcyjnić taką wodę, nie zaś okręg katowicki. Nie wygrywa ten co dba, dostają wszyscy. Nie ma więc tutaj nagrody za dobre działania. Pamiętajmy, każde władze koła uważają, że działają super. Ale wykupowywane pozwolenie przez wędkarzy zweryfikowałyby co jest dobre a co złe...

Na dodatek, PZW za wielką kasę wprowadził system zbierania danych. Tym bardziej wszystko powinno być łatwiejsze! Szczerze? Nawet przez internet powinno się móc takie rzeczy załatwiać.

Kaman, nie chrzańcie mi tu o statutach - czekam na argumenty!  ;D
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #66 dnia: 25.01.2017, 20:03 »
Luk Proszę Ciebie jeśli statut nie jest argumentem to tak jakby zmieniać prawo nie znając Konstytucji, wiem że teraz takie czasy nastały że wszystko wszystkim wolno ale dla mnie to jest nie normalne.
 Tak Luk rozmawiamy na luzie i niech tak zostanie :)
A jeśli masz ochotę wspierać jakieś Koło , to przypomnę że jest coś takiego jak dobrowolna wpłata na rzecz danego Koła.
Co do zmian to za kilka lat niestety będziesz mógł w bankomacie zapłacić za zezwolenie na łowienie i pewnie będziesz bardzo zadowolony ale ta zmiana według mnie pociągnie za sobą makabryczne skutki ( ale to nie temat tego wątku )
Moim zdaniem chciałbyś w PZW rewolucji a ja uważam że potrzebna jest ewolucja aby ten związek istniał inaczej kilku kolesi w odpowiednim momencie sprywatyzuje większość i jak to mówią zostaniemy z ręką w nocniku.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 715
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #67 dnia: 25.01.2017, 20:15 »
Janusz, ale ja się z Tobą w dużej mierze zgadzam. Aczkolwiek argumentów nie przytoczyłeś :D Zero :D Bo chyba nie piszesz poważnie o darowiznach. Ja wiem, ze można przekazywać darowizny :D Ale to nie to samo!!!

To teraz poproszę o znalezienie mi ustępu, gdzie statut mówi, ze nie można być członkiem dwóch kół. Grzesiek zacytował wstęp, nie mający nic wspólnego z tematem wątku.

I jeszcze uwaga. ZG wprowadził haniebną poprawkę do statutu ostatnimi czasy, dotyczącą wyboru delegatów. Muszą oni mieć teraz 5 letni staż działalności w kołach, więc praktycznie dwie kadencje. To jest OK, tak? Jeżeli nawet gdzieś wygrzebiecie jakieś dziwne zapisy - to czy nie będzie można ich zmienić? Dlaczego nie szukać łatwych reform? Trzeba być taką konserwą? Czy jest już tak, że jak ja powiem czarne, to Wy musicie białe? :D
Lucjan

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #68 dnia: 25.01.2017, 20:20 »
Luk, rozumiem Twoje argumenty ale ... są precedensy/paradoksy jak zwał tak zwał, opłacam składki w okręgu Sieradz, w konkretnym kole które ma wodę wyłącznie dla jego członków, chciałbym zapisać się do koła w tym samym okręgu - Lutomiersk - Żwir się tam udziela, mają zadbaną wodę 30 km ode mnie. W tym przypadku idąc Twoim tokiem myślenia płacę drugi raz składkę na Sieradz i jestem członkiem 2 kół ? Czyli składka x2 plus ulgowa opłata za łowisko specjalne, taniej wyjdzie zrobić pełną dopłatę jako człowiek z zewnątrz.

Nie widzę jakby to można rozwiązać w obecnym stanie prawnym ... na pewno zapis "możesz być członkiem kilku kół" nie wystarczy.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #69 dnia: 25.01.2017, 20:26 »
Główny problem jest taki, że kasa składkowa jest dzielona jak z rozdzielnika, taki relikt minionego ustroju.
Gdyby tego nie było, mielibyśmy zapewne wzrost jakości wód, a w zasadzie rybostanu. Koła zabiegałyby o wędkarzy i pieniądze od nich, a Ci najzwyczajniej należeliby do kół, które oferują im najlepsze warunki
Czesiek

Offline zwir73

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #70 dnia: 25.01.2017, 20:32 »
Statut nie jest doskonały ,przepisy są niedoskonałe ,ale największą niedoskonałością cechują się ludzie.Mimo wszystko każdemu reformatorowi,walczakowi radzę poznać przepisy na jakich PZW się opiera .Co jest w gestii PZW ,co nie .Co jest tylko powiązane jak np. SSR i PSR. (wpisy np. u mnie pezetwu nie kontroluje.....i nie będzie bo prezes koła czy zarząd koła nie ma takich uprawnień tu wystarczy RAPR).Dzięki tej wiedzy dowiemy się ile działacze nie zrobili z zaniechania ,a ile nie zrobili ,bo nie maja takiej mocy prawnej.
Wtedy może będziemy łagodniej oceniać to stowarzyszenie lub nie ośmieszymy się na forum.

Co do kół i ich zbiorników (aż się boje tego tematu ,ale nie ja to wymyśliłem)

Generalnie to koło nie może zarybiać ze swoich środków PZW (odpis ze składki okręgowej ok.35-40%)jeśli już to wody ogólnodostępne w danym okręgu i zgodnie z operatem .Ale to zadanie ma wypełniać okręg ,ze swoich środków.

Zbiorniki specjalne licencyjne muszą spełniać kilka warunków ,a dwa podstawowe na pewno.
1,Musi być to woda zamknięta - z reguły staw ,spełnia taki warunek.
2,Musi być łowiskiem samofinansującym -   ze składek ,jeśli ktoś by wziął z puli PZW to musi udostępnić akwen każdemu członkowi okręgu ,nie tylko koła i nie tylko tym co zapłacili ekstra wkładkę.

Najczęściej jest tak że koło pozyskuje jakiś staw ,powiedzmy od gminy i co chcą mieć eldorado, no to co, no to ustalona wkładka ekstra .Co dalej nie chcemy obcych ,bo nam wyłapią dla obcych stawka razy 2 lub trzy itp.Tak naprawdę działają jak stowarzyszenie ,tylko ludzie są z PZW.

Tak ta chęć pomocy aby wesprzeć jakieś koło nie jest taka prosta jeśli już to poza dodatkową opłatą na inny okręg zażądają na danym łowisku ekstra wkładkę i to będzie ta pomoc.

Koło otwartą wodę ,czy zbiornik zaporowy może co najwyżej posprzątać i tyle faktycznie może ,stety niestety jak komu wygodniej.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 715
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #71 dnia: 25.01.2017, 20:36 »
Nie chodzi mi o przynależność do dwóch kół w tym samym okręgu, to raczej dotyczy przynależności do koła dodatkowego w innym rejonie Polski, okręgu. Gdybym mógł łowić po wpłąceniu takiego 70 PLN na ich wodzie, byłoby super. Podstawą powinno być zawsze nasze lokalne koło, plus ewentualnie inne dodatkowe. Teraz - jeżeli należałbym do Opola i chciał łowić na Dzierżnie tylko - muszę opłacić całe Katowice - oni też dostaną kasę, a nie koło z Dzierżna!

Gdyby był zapis o możliwości takiego wędkowania, pieniądze trafiałyby dokładnie tam, gdzie łowią wędkarze (ci dodatkowi). Teraz, koło Dzierżno Duże, musiało podbierać ludzi innym kołom. Gdyby było jak piszę, mieliby i z 500 członków z całej Polski. Teraz chłopaki wprowadzają możliwość łowienia z łódki (ukłon dla spinningistów). Tam pływają szczupaki ponad 100 cm, rekordowe okonie... Wielu wędkarzy więc chciałoby wykupić sobie takie pozwolonko, jednocześnie wspierając samo koło, a nie okręg katowicki, co sam o wode absolutnie nie dbał. Pomysł jest, aby spinning z łodzi był w jeden dzień tygodnia, łódki wodowane są z jednego miejsca, jest kontrola... Gdyby kasa szła do koła, byłoby za co opłacać strażników. Zapłacisz do okręgu - baron Iwański dostanie na kolejna dietę, lub na zatrudnianie swoich krewnych, opłacanych znacznie lepiej niż ichtiolog - najniższy w hierarchii.
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 715
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #72 dnia: 25.01.2017, 20:39 »
Główny problem jest taki, że kasa składkowa jest dzielona jak z rozdzielnika, taki relikt minionego ustroju.
Gdyby tego nie było, mielibyśmy zapewne wzrost jakości wód, a w zasadzie rybostanu. Koła zabiegałyby o wędkarzy i pieniądze od nich, a Ci najzwyczajniej należeliby do kół, które oferują im najlepsze warunki

Dokładnie! :thumbup: Na dodatek wędkarze mogliby należeć do kilku z nich, płacąc więcej (taka ich wola).
Lucjan

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #73 dnia: 25.01.2017, 20:46 »
Główny problem jest taki, że kasa składkowa jest dzielona jak z rozdzielnika, taki relikt minionego ustroju.
Gdyby tego nie było, mielibyśmy zapewne wzrost jakości wód, a w zasadzie rybostanu. Koła zabiegałyby o wędkarzy i pieniądze od nich, a Ci najzwyczajniej należeliby do kół, które oferują im najlepsze warunki

Co do reliktu - zgadzam się. Jak mają konkurować koła z jednego okręgu ? Jestem członkiem dwóch, płacę po 50 % ? 2x 100% ? Ja nie płacę wkładki w swoim, ale nikt nie może do tej wody dopłacić, koło z miasteczka 2000 mieszkańców ma 600 członków ...

Pomoc dla kół z innych okręgów - jestem za, tylko mam troszkę inną perspektywę - mieszkam w środku wędkarskiej pustyni, dodatkowo przejętej przez stolicę, do wód które mógłbym wspierać jest daleko.

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #74 dnia: 25.01.2017, 20:47 »
A ja mam coś takiego co jest w statucie, §14 pkt 6 regulaminu