Autor Wątek: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?  (Przeczytany 25921 razy)

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #75 dnia: 25.01.2017, 20:50 »
Po jaką cholerę ktoś miałby należeć do 2-3 kół pzw??? :facepalm:
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #76 dnia: 25.01.2017, 20:52 »
Panowie po co tyle pisać skoro można zadzwonić i zapytać :P
Po jaką cholerę ktoś chce należeć do 2-3 kół pzw??? :facepalm:

Bo to ma sens pod warunkiem, że się angażujemy w ich życie, jeden świadomy członek (z przeproszeniem) zrobi więcej niż tak zwany "beton".

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #77 dnia: 25.01.2017, 20:58 »
Bez przesady... Aż tak chcesz się poświęcać? :p
Zresztą nie wnikam - to że ja nie mam czasu to nie znaczy, że ktoś inny też go nie ma :)
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline zwir73

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #78 dnia: 25.01.2017, 21:04 »
Jeśli ktoś ma ochotę i uzna że można wesprzeć dane koło  może dokonać  dobrowolnej wpłaty na rzecz danego Koła.

Wiele osób źle interpretuje porozumienia myślą że jak jego okręg nie ma porozumienia to koniec szlaban zamknięty .Wystarczy zrobić dopłatę na inny okręg i mamy możliwość łowienia .Jeśli Radom ma porozumienia a Mazowieckie nie, to przejdź sobie do Radomia i dopłać Mazowieckie i po kłopocie okaże się że masz pół Polski .To gwarantuje Ci Statut możesz być w jednym kole ,ale sobie wybierasz.

Nie znam sytuacji łowisk które Lucjan wymieniasz nie wypowiadam się ,ale opieka nad wodą ,a posiadanie czy gospodarowanie to nie to samo.

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #79 dnia: 25.01.2017, 21:09 »


Koło otwartą wodę ,czy zbiornik zaporowy może co najwyżej posprzątać i tyle faktycznie może ,stety niestety jak komu wygodniej.

Koło z wodą jaką się opiekuje może zrobić praktycznie wszystko od no kill po sprzatanie ;)
Feeder & spinning

Offline zwir73

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #80 dnia: 25.01.2017, 21:11 »
Luk, rozumiem Twoje argumenty ale ... są precedensy/paradoksy jak zwał tak zwał, opłacam składki w okręgu Sieradz, w konkretnym kole które ma wodę wyłącznie dla jego członków, chciałbym zapisać się do koła w tym samym okręgu - Lutomiersk - Żwir się tam udziela, mają zadbaną wodę 30 km ode mnie. W tym przypadku idąc Twoim tokiem myślenia płacę drugi raz składkę na Sieradz i jestem członkiem 2 kół ? Czyli składka x2 plus ulgowa opłata za łowisko specjalne, taniej wyjdzie zrobić pełną dopłatę jako człowiek z zewnątrz.

Nie widzę jakby to można rozwiązać w obecnym stanie prawnym ... na pewno zapis "możesz być członkiem kilku kół" nie wystarczy.

Od tego roku składka na Zofiówkę jest 200 bez podziału na obcy ,nie obcy, nie ważna przynalężność kołowa.
Generalnie łowisko działa na zasadach stowarzyszenia czy łowiska specjalnego ,koło nic do tego nie ma, tylko ludzie z koła.
W tym wypadku łączy nas PZW .

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #81 dnia: 25.01.2017, 21:13 »


Koło otwartą wodę ,czy zbiornik zaporowy może co najwyżej posprzątać i tyle faktycznie może ,stety niestety jak komu wygodniej.

Koło z wodą jaką się opiekuje może zrobić praktycznie wszystko od no kill po sprzatanie ;)

Widzę żwir jesteś fachmen od przepisów , więc może mi odpowiesz na pytanie.
Należę do koła w przemyślu , ale nie opłacam składek na wody przemyskie tylko płace rzeszów , okregi nie mają porozumienia , więc gdzie jestem przypisany do okregu/koła ?
Feeder & spinning

Offline zwir73

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #82 dnia: 25.01.2017, 21:15 »


Koło otwartą wodę ,czy zbiornik zaporowy może co najwyżej posprzątać i tyle faktycznie może ,stety niestety jak komu wygodniej.

Koło z wodą jaką się opiekuje może zrobić praktycznie wszystko od no kill po sprzatanie ;)

Praktycznie to może poprosić zarząd okręgu o zaostrzenie regulaminu na danym zbiorniku odpowiednio to uzasadniając.
Jeśli koło dostało wodę od np.gminy w dzierżawę i narzuciło ekstra składki ,łowisko się samofinansuje to może sobie ustalać regulamin jaki chce.W przeciwnym razie j/w.

Offline zwir73

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #83 dnia: 25.01.2017, 21:21 »


Koło otwartą wodę ,czy zbiornik zaporowy może co najwyżej posprzątać i tyle faktycznie może ,stety niestety jak komu wygodniej.

Koło z wodą jaką się opiekuje może zrobić praktycznie wszystko od no kill po sprzatanie ;)

Widzę żwir jesteś fachmen od przepisów , więc może mi odpowiesz na pytanie.
Należę do koła w przemyślu , ale nie opłacam składek na wody przemyskie tylko płace rzeszów , okregi nie mają porozumienia , więc gdzie jestem przypisany do okregu/koła ?

Proszę bez dziwnych podtekstów coś tam wiem ,ale nie wszystko .Nie jestem rzecznikiem PZW mi za to nie płacą aby się użerać .OK.
Tam gdzie złożyłeś deklarację ,czyli tam gdzie opłaciłeś składkę podstawową + okręgową .Skarbnik lub osoba przypisała Cię do jakiegoś koła w którym się udziela i tyle.Robiąc dopłatę na inny okręg nie płacisz już składki członkowskiej podstawowej 86.-

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 745
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #84 dnia: 25.01.2017, 21:22 »
Nie znam sytuacji łowisk które Lucjan wymieniasz nie wypowiadam się ,ale opieka nad wodą ,a posiadanie czy gospodarowanie to nie to samo.

Rozumiem zarybianie, ale tu chodzi o inne rzeczy, które można zrobić. Kontrole, budowa stanowisk, drogi, kamery internetowe. Dzierżno to no kill, więc z godpodarką jest OK. Ja nie szukam najtańszej opcji, ale najlepszej. Jest więc coś co można poprawić.
Lucjan

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #85 dnia: 25.01.2017, 21:25 »
No tak ale skoro nie opłaciłe w tym roku składki w kole macierzystym , tylko wybrałem inny okreg bez porozumienia miedzy nimi ? zostaje w tym kole zy już jestem w innym okregu ? Bo składkę zapłciłem tam .

Co do łowisk, to jeśli okreg jest przychylny to można zrobić praktycznie wszystko, gorzej jak nie 
Feeder & spinning

Offline Wiśnia

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 386
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź/Toruń
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #86 dnia: 25.01.2017, 21:29 »
Luk, rozumiem Twoje argumenty ale ... są precedensy/paradoksy jak zwał tak zwał, opłacam składki w okręgu Sieradz, w konkretnym kole które ma wodę wyłącznie dla jego członków, chciałbym zapisać się do koła w tym samym okręgu - Lutomiersk - Żwir się tam udziela, mają zadbaną wodę 30 km ode mnie. W tym przypadku idąc Twoim tokiem myślenia płacę drugi raz składkę na Sieradz i jestem członkiem 2 kół ? Czyli składka x2 plus ulgowa opłata za łowisko specjalne, taniej wyjdzie zrobić pełną dopłatę jako człowiek z zewnątrz.

Nie widzę jakby to można rozwiązać w obecnym stanie prawnym ... na pewno zapis "możesz być członkiem kilku kół" nie wystarczy.

Od tego roku składka na Zofiówkę jest 200 bez podziału na obcy ,nie obcy, nie ważna przynalężność kołowa.
Generalnie łowisko działa na zasadach stowarzyszenia czy łowiska specjalnego ,koło nic do tego nie ma, tylko ludzie z koła.
W tym wypadku łączy nas PZW .

Mam nadzieję, że się zobaczymy i porozmawiamy, to już postanowione - opłacam Zofiówkę.

Offline zwir73

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #87 dnia: 25.01.2017, 21:46 »
No tak ale skoro nie opłaciłe w tym roku składki w kole macierzystym , tylko wybrałem inny okreg bez porozumienia miedzy nimi ? zostaje w tym kole zy już jestem w innym okregu ? Bo składkę zapłciłem tam .

Co do łowisk, to jeśli okreg jest przychylny to można zrobić praktycznie wszystko, gorzej jak nie

Jeśli zapłaciłeś składkę członkowską pełną 86 + 179 okręgową na Rzeszów ,to jesteś teraz członkiem okręgu RZeszów przypisanym przez skarbnika do jakiegoś rzeszowskiego koła.
Ze swoim kołem macierzystym się rozstałeś .Teoretycznie powinieneś wyciągnać swoją kartotekę z koła lub chociaż ich powiadomić o swoim wyborze.Praktycznie ma to załatwić system ewidencji skoro jesteś w rzeszowskim to automatem wylatujesz z przemyskiego .Jak to (e-system)będzie działało nie wiem ale tyle co mogę pomóc.

Jak w temacie możesz być członkiem tylko  jednego koła i okręgu ,a dokupić innych okręgów możesz ile chcesz nikt nie zabrania .

Członek głupia nazwa ,ale członek koła to nie tylko pozwolenie na połów,to też prawa do wyborów władz ,kandydowania do władz koła ,prawo do aktywnego uczestniczenia w kole.Można przyjąć że ustawodawca uznał poświęćmy się jednemu "kołu" i zróbmy to dobrze w innym znajdą się inni działacze i będą dbać o interesy swojej grupy.

Może ktoś będąc członkiem dwóch kół w jednym by robił krecią robotę??

Nie Statut jest wredny ,a ludzie.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #88 dnia: 25.01.2017, 23:59 »
Wątek dotyczy przynależności do kół PZW jednak  ja nie chcąc tworzyć innego wątku trochę odbiegnę od tematu. Wiemy wszyscy że składka członkowska w tym roku to 86 zł. Ja w tym sezonie  w okręgu ciechanowskim  nosze sie z zamiarem wedkowania tylko i wyłącznie na zbiorniku nowomiejskim. Szczegółowa tabela opłat w wodach okręgu ciechanowskim poniżej
http://www.pzw.org.pl/18/wiadomosci/141277/63/skladki_na_ochrone_i_zagospodarowanie_wod_na_2017_rok
lp. 2
Składka członkowska na ochronę i zagospodarowanie wód -  uzupełniająca na zb. Nowomiejski do wód nizinnych lub górskich 100zł.

Teraz pytanie zasadnicze własciwie to dwa pytania mam do Was koledzy:
czy chcac wędkować tylko na zbiorniku nowomiejskim muszę też wykupic jedną ze składek podaną w tabeli w lp. 1
czy chcąc wedkować na wodach nizinnych w okregu mazowieckim muszę wykupić składke członkowską z wodami nizinnymi czy tez wystarczy opłata za same wody nizinne
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 745
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy można należeć do dwóch lub trzech kół PZW?
« Odpowiedź #89 dnia: 26.01.2017, 08:15 »
Członek głupia nazwa ,ale członek koła to nie tylko pozwolenie na połów,to też prawa do wyborów władz ,kandydowania do władz koła ,prawo do aktywnego uczestniczenia w kole.Można przyjąć że ustawodawca uznał poświęćmy się jednemu "kołu" i zróbmy to dobrze w innym znajdą się inni działacze i będą dbać o interesy swojej grupy.

Może ktoś będąc członkiem dwóch kół w jednym by robił krecią robotę??

Nie Statut jest wredny ,a ludzie.

Trochę zaczyna mnie denerwować to, ze zamiast dyskusji podpartej argumentami mamy jakieś ogólniki i górnolotne frazy, może zaczniemy jeszcze cytować starożytnych Greków i Rzymian?

Można przyjąć że ustawodawca uznał poświęćmy się jednemu "kołu" i zróbmy to dobrze w innym znajdą się inni działacze i będą dbać o interesy swojej grupy. Żwir - uznać to można, że ustawodawca nie miał pojęcia jak coś zadziała, zwłaszcza, że tworzył w czasach, kiedy partia była jedna, więc i koło i związek jeden. Teraz to się zmieniło, i wraz z osobowością prawną jaką ma okręg, nie mamy już praw do łowienia za jedną skłądkę w całej Polsce, więc realia całkowicie się zmieniły.

Nie Statut jest wredny ,a ludzie. OK, ale tu nie chodzi o statut, ale o sens pewnych rzeczy. PZW musi ewoluować, sprawić, że wędkarze będą chcieli należeć do niego, również działać jako koło i mieć tego efekty. Dobre zarządzanie wodami przeniesie się automatycznie na jakość wędkowania, co znów napędzi ludzi do związku. Konkurencja lub prawo rynku, wymusi pewne zmiany, i to duże. Koła mogłyby z sobą wreszcie konkurować o wędkarza, starać się pozyskiwać fundusze.

Kuźwa, czy ja szukam dziury w całym, czy Wy próbujecie udowodnić mi, że to PZW tutaj akurat jest dobre? Zdecydowanie to drugie. Jest kilka wód w okręgach sąsiadujących, na których chciałbym połowić (wrocławskiego i katowickiego). Gdyby była możliwość opłat w danym kole, gdzie członkostwo równałoby się dostępowi do tych zbiorników, mógłbym z 3,4 takie wykupić. Karpiarze i wyczynowcy robiliby tak nagminnie, tych pierwszych przybywa. KOła zaś miałyby wyraźny sygnał, że stworzenie dobrej wody, równac się może zwiększonym przychodom, które można na to przeznaczyć. Tak niestety nie jest.

Zdecydowanie można zasiadać w radach nadzorczych kilku spółek, działając na korzyść każdej z nich. Bzdurą jest twierdzenie, że powinno się tylko w jednej. Wędkarz opłacający członkostwo w kilku kołach ma na mysli dobro tych kół, nie wyrządzanie szkód (skąd ta podejrzliwość?).

Dobrowolne wpłaty nie są rozwiązaniem, żadnym. W pewnej wysokości kwoty takie ulegają opodatkowaniu, rząd (zwłaszcza obecny) na pewno chciałby położyć na tym łapę. Jeżeli okręg może przyjmować wpłaty, może to robić te z i koło w jego imieniu, zresztą tak jest ze składkami. Oczywiście - można wykupić pozwolenie dzienne - ale nie trafia ono tam gdzie powinno (do danego koła, wody), tylko idzie do wspólnej kasy okręgu. Czyli koło nic z tego praktycznie nie ma, wręcz odwrotnie - może przeżywać oblężenie, które sprawia, że nadmiernie się ryby odławia (brak kontroli), jest dużo śmieci. To właśnie takie rzeczy sprawiają, że nie chce się dbać i macha się na wszystko ręką. Zobaczcie jak działa koło z Dzierźna, jak są zorganizowani - i jak to wypada na tle innych wód i kół w Polsce.



Lucjan