Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 556540 razy)

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3015 dnia: 15.11.2020, 20:37 »

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3016 dnia: 24.11.2020, 11:50 »
W Opolu dziadki z ZO chyba wygrały :(

OKRĘGOWE GROŹBY I STRACHY NA LACHY!!!!
I mam się bać ???? 🤔
 Mój tekst o tym jak Prezydium a teraz i Zarząd PZW Okręgu Opole zupełnie olał zdanie tysięcy swoich wędkarzy. Wrzucając ich wnioski z zebrań walnych do śmietnika, został udostępniony w Internecie 126 razy i trafił do prawie 70.000 odbiorców!!!!. Takie teksty są popularne ponieważ zgnilizna PZW zaczyna wędkarzom co raz bardziej doskwierać. Zniszczone, nie chronione i eksploatowane do ostatniej ości wody, gdzie wędkarz z użytkownika legalnie według RAPR staje się katem i zakałą, przyprawiają wszystkich o cholerne nerwy a udawanie władzy że wszystko jest cacy i w porządku, jeszcze bardziej tą naszą kurwice potęguje. Wielkie mniemanie panów z Prezydium nie dopuszcza do nich nawet myśli że niszczą czyjąś pracę i zniechęcają do niej młodych, ambitnych wędkarzy, ukręcając łeb wszystkiemu co pokazuje że można by lepiej.  W zamian za to panowie stwierdzili że napisałem nie prawdę i pomówienia. Tylko jakie pomówienia!!! Skoro opisałem dokument który sami w swojej zgryźliwości i nienawiści do rozwoju oraz nowoczesności (czyli wszystkiego co zagraża ich bytowi) stworzyli. Dokument ten został wysłany do wszystkich kół i jest ogólnodostępny dla zainteresowanych, choć na stronie okręgu go nie wklejono i nie poddano dyskusji i ocenie użytkowników wód a przecież wszystko w nim jest cacy i wędkarze będą się cieszyć że ich kopiecie w dupę. Niestety to bardziej złośliwy gniot niż odpowiedź dla nas dla których rzekomo jesteście. Jak panowie nie wiedzą co stworzyli pracując za nasze pieniądze to wklejam ten dokument poniżej. Wyrzuciliście na śmieci 90% wniosków i ja mam prawo to ocenić bo za to ja i my wszyscy wam płacimy, jak nie chcecie być oceniani to odejdźcie od korytka i dajcie wodom złapać oddech, skoro jednak jesteście osobami publicznymi to każdy może oceniać waszą pracę po swojemu. Czytając ten dokument mam prawo tak myśleć i tak mówić czy wam się to podoba czy nie! Jeżeli parlament odrzucił bez omówienia i konsultacji 25 ustaw za posiedzenie to nie może cisnąć kitu że się napracował, a tu ktoś mi próbuje to wmówić.  Nie mogąc znieść tego że ktoś panów nic nie robienie nazywa po imieniu nieróbstwem, panowie zaczęli mnie straszyć, straszyć tak nieudolnie jak i wszystko co robią. Najpierw swoimi kolegami z sądu koleżeńskiego( którego sami wybrali). Następnie Okręgowy rzecznik dyscyplinarny napisał prośbę do Prezesa mojego koła o wydanie moich danych osobowych. Po pierwsze! ich nie dostał. Po drugie ja się przecież podpisałem pod swoim tekstem 😆! Po trzecie nie boję się takich żenujących numerów i zadzwoniłem sobie do pana rzecznika z pytaniem czego ode mnie chce??? I wiecie co ??? Niewiedział! Poważnie kurwa nie wiedział po co chce moje dane! 😆😆😆 Niewiedział! Bo miał mnie tylko postraszyć, bo został przez kogoś z Prezydium potraktowany jak kukiełka do załatwiania swoich spraw i to nie pierwszy raz, przecież na premie musi zasłużyć i być usłużnym. Zadałem mu więc kilka pytań o sprawy które w mijającym sezonie zakopał pod dywan kryjąc dupy kilku kolegów i na tym się rozmowa skończyła. Nie słyszałem żeby coś jeszcze ode mnie chciał😆 Dalej zaczęła się jeszcze większa żenada panów z prezydium. Latają dookoła i rozpowiadają że podadzą mnie do sądu w Opolu do sądu w Warszawie do Urzędu Marszałkowskiego w sumie to nawet nie ustalili jednej wersji tylko każdy inne głupoty klepie. Prezydentem mnie jeszcze postraszcie! Latacie i straszycie że już prawnicy z  ZG PZW szykują na mnie kwity.  Co wy myślicie że ja jestem małe dziecko że się zacznę bać pisania prawdy. Ja wiem że najlepiej to byście mnie spałowali i teczkę założyli ale to że  PZW zostało przez podobnych wam zatrzymane w latach osiemdziesiątych to nie znaczy że świat się też z wami zatrzymał. Być może wtedy znalazł by się sędzia który by mnie skazał za to że opisałem gniota którego sami oficjalnie napisaliście i wysłaliście do kół ale to chyba nie te czasy. Ja wiem że mieliście nadzieję że potraktowani jak gówno wędkarze będą cichutko siedzieć no ale wyszło jak wyszło. A jak chcecie kogoś rozliczać to zacznijcie od siebie. Rozliczcie się za to jak nas potraktowaliście, ile dla nas w tym roku zrobiliście a ile za to skasowaliście, ja fizycznie dla PZW przepracowałem tyle co wy wszyscy razem i grosza nie wziąłem a są tacy co jeszcze wiele więcej zrobili a wy wszystkich nas potraktowaliście dwoma zdaniami w odpowiedzi na 25wniosków z których 90% dotyczyła ochrony i odbudowy wód. Rozliczcie jednego z członków Prezydium za to że wpadł z piłą i zniszczył piękny akwen a opamiętała ich dopiero interwencja WIOŚ i do jesieni ten akwen porzucili, razem ze śmieciami które my wiosną posprzątaliśmy. Rozliczyliście go za to na jakie kary naraził PZW latając jak wariat z piłą i kto by za ich głupotę zapłacił gdyby nie zostało to załatwione i zamiecione pod dywan ? Mnie i wielu zwykłym wędkarzom by pewnie taki numer nie przeszedł i rzecznik dyscyplinarny ten od brudnej roboty, by nam na dupę usiadł, ale pan szanowny z Prezydium jest nietykalny. Rozliczcie rzecznika dyscyplinarnego i ten zarząd koła z waszym kumplem na czele, którym rzecznik krył tyłki dwa razy umarzając sprawę kradzieży ryb i narażenia PZW Opole na kary i utratę rzeki Odry. To was powinno się sądzić!!!  Jesteście cwaniaki bo wiecie że  nawet w ZG nikt was nie ruszy, bo 80% naszego prezydium ma tam stołki i kolegów. I dlatego możecie pozwolić sobie tak traktować wędkarzy, będąc nietykalnym, nie mając nikogo nad sobą kto rozliczy wasze złośliwe decyzje, stanowiąc państwo w państwie, klepiąc sobie wzajemnie premie, nagrody i tony orderów. Tylko po za tym waszym zamkniętym światem z lat 80siątych bywa trochę normalności i ja też mam swoją panią prawnik i prawo które pozwala mi komentować to co się wokoło dzieje i mówić na głos że ktoś bierze moje pieniądze, nie wiele za nie robi a jak ja o tym piszę to mnie straszy. Do wiadomości zainteresowanych . Wszystkie wnioski mimo powtórnych próśb o rozpatrzenie i odrobinę dialogu z wędkarzami, mimo starań, ciężkiej pracy i pełnych konkretnych uzasadnień, zostały jednogłośnie uwalone przez zarząd. A jak to się stało, po co się tak naprawdę zarząd PZW Opole spotkał na spacerze w Turawie, jak się gnębi każdego kto jest za ambitny, kto dostał premię na święta a komu i za co ją uwalono ! O tym w następnym wpisie.
 I pamiętajcie ,,Wszystko będzie po staremu"  Bo skoro są koła w których ludziom dobrze, wędkarze setkami przenoszą do tego koła kartoteki, szanują  i dogadują się z zarządem, ciężko pracują i cieszą się z efektów. Tworzą nową niespotykaną wcześniej w PZW jakość. A 18 gości w ogóle nie związanych z tym kołem, mieszkających po 60km od siedziby tego koła, nie mających pojęcia jakie wędkarze tego koła mają potrzeby a nawet jakie i gdzie są wody danego koła. Decydują że trzeba tym wędkarzom zamiast pomóc to dać kopa, bo są za szczęśliwi za ambitni i jest im za dobrze. Nigdy nie będzie lepiej  dopóki ludzie mający nam pomagać będą nas gnębić. 

 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2731382027113698&id=1659598370958741

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3017 dnia: 24.11.2020, 14:00 »
A odre jesiotrem zarybiają... da się... da się...
Paranoja :facepalm: :P
https://www.facebook.com/294504300575651/posts/5390848380941192/
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 497
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3018 dnia: 24.11.2020, 14:04 »
Przede wszystkim zarybiają restauracje.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3019 dnia: 26.11.2020, 15:28 »
Koledze z Opola już nery puszczają i wcale się chłopakowi nie dziwię.


Drogie PZW!!!
Całe moje życie spędziłem nad twoimi wodami. Do wielu jestem przywiązany sentymentami, wspomnieniami, historią której częścią bywałem. Odkąd pamiętam zawsze byliśmy razem- każde wakacje, urlop, spacer, nawet przerwa w pracy. Jak źle nie było to i tak znajdowałem pozytywne strony. Broniłem Cię, pracowałem dla ciebie i opisywałem twoje dobre strony. Ale powiedz mi PZW co te kurwy z tobą robią!!! Gdzie jest dno i granice wstydu tych żerujących na tobie zesiwiałych pijawek. Rok temu byłem w Warszawie w ZG gdzie usłyszałem że po 70ciu latach od założenia Związku, połowa okręgów w tym kraju eliminacje do Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym będzie musiała zrobić na komercjach !!! Dziś odpalam neta i widzę że po 70ciu cholernych latach istnienia Związku kolejny rekord kolejnego gatunku jest z wody która jest lata świetlne młodsza i na której pływają ryby za wyprodukowanie których ja zapłaciłem składki do PZW. Chociaż dobrze że to pokazujecie. Bo to jest podsumowanie właśnie tych 70ciu lat. Przyznajcie sobie siwe głowy z betonu za to kolejny medal. Za to że nas sprzedajecie za srebrniki na komercję.
Tomasz Kocoń.


https://www.facebook.com/773777262676199/photos/a.1328097103910876/3512859048767993/?type=3&theater


A tu już zablokowany post PZW obwieszczający rekord Polski - https://www.facebook.com/pzworgpl/photos/a.212045695472130/3881793321830664/?type=3&theater

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3020 dnia: 26.11.2020, 16:06 »
No i tutaj koledzy kolejny smaczek z Okręgu Poznańskiego :


DECYZJA PREZYDIUM ZARZĄDU OKRĘGU W SPRAWIE ZARYBIANIA WÓD
W związku ze stanem pandemii, oraz wytycznymi o przeciwdziałaniu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce , Prezydium ZO w dniu 12.11.2020 postanowiło wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia w ramach rozpoczynającej się operacji zarybień wód skarbu państwa, będących w użytkowaniu Okręgu PZW w Poznaniu, zgodnie z wytycznymi Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie, oraz na podstawie uchwały Zarządu Okręgu  Nr 124/19, Koła PZW - Opiekunowie wód, nadal będą informowane o terminie zarybienia, jednak proces ten będzie się odbywać bez udzialu przedstawicieli Koła.



Papier wszystko przyjmie, pytanie ile z tego będzie miało stan faktyczny :/

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3021 dnia: 26.11.2020, 17:33 »
Tak z czystej ciekawości. Rekordy Polski liczą się również z komercji? ???

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3022 dnia: 26.11.2020, 18:26 »
Sitwa kontratakuje jak widać. Myślę, czy nie da sie tu czegoś wykombinować. Co sądzicie o wotum nieufności dla tych ludzi? Przecież oni się zachowali jakby był PRL, a oni mieli wujka ministra, czyli robią co chcą. Jak można było uwalić 24 z 26 wniosków, odpisując tym samym tekstem? Po co tacy ludzie nas reprezentują? Bo wybrali ich delegaci? To może się pomylili, bo nie wiedzieli, że to takie patałachy?

Pora z tym skończyć, bo rzeczywistość z filmów Barei jest fajna, ale jak się ogląda Misia czy Alternatywy 4. Jak się to spotyka w życiu codziennym, to jest tragedia!
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3023 dnia: 26.11.2020, 18:38 »
Sitwa kontratakuje jak widać. Myślę, czy nie da sie tu czegoś wykombinować. Co sądzicie o wotum nieufności dla tych ludzi? Przecież oni się zachowali jakby był PRL, a oni mieli wujka ministra, czyli robią co chcą. Jak można było uwalić 24 z 26 wniosków, odpisując tym samym tekstem? Po co tacy ludzie nas reprezentują? Bo wybrali ich delegaci? To może się pomylili, bo nie wiedzieli, że to takie patałachy?

Pora z tym skończyć, bo rzeczywistość z filmów Barei jest fajna, ale jak się ogląda Misia czy Alternatywy 4. Jak się to spotyka w życiu codziennym, to jest tragedia!

Sati nagrał ostatnio film by rozliczać swych przedstawicieli...

Kurcze z tym opolem lipa wyszła.
Okręg opolski był stawiany za wzór a tu takie jaja.....
Do tego ten poznań.

Nie moc w pozostałych okręgach...
Do tego covid im sprzyja...

I mamy co mamy...

Ciekawe kiedy walną w dzierżno...
Maciek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3024 dnia: 26.11.2020, 19:00 »
PZW to demokracja. Większość decyduje. Dlatego RAPR-y w okręgach są takie, a nie inne. Większość chce wyłącznie mięsa, więc działacze robią im dobrze przed każdymi wyborami. Niedawno byłem świadkiem polskiej dziczy tuż po zarybieniach. Z racji tego, że wcześnie rano byłem w sądzie, który jest położony niedaleko, no to stwierdziłem, że sobie podjadę zobaczyć jak wędkarze zachowują się po zarybieniach. Aut od groma. Kiedyś, w celach zawodowych, kilka razy byłem na oddziale odwykowym i przypomniałem sobie te oczy, te zachowania - podobne do zachowań wędkarzy po złowieniu ryby. Jakby ćpun dobrał się do koksu po kilku tygodniach od zawinięcia jego dilera. Walili wszystko do siat. To co zostało wpuszczone szybko opuściło wodę. I jeszcze te spojrzenia na boki czy nikt nie patrzy. Ta radość z kolejnej zarybieniówki. K...a. A potem jest płacz, że nie ma co łowić, limity za duże itp. Tfu. Uważam, że w tym kraju jedynie jakieś zatrucie wody, tak aby ryby nie padły, może pomóc, choć nie wiem czy i to pomogłoby, bo widziałem że tam u Was na Śląsku z odbiornika na Dzierżnie też potrafią kłusować i zabierać ryby. A PZW nie wychowuje, nie karze, nie egzekwuje. PZW przyciąga więc wszelkiej maści patologię. Odechciało mi się tam łowić w najbliższych kilku latach.     

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3025 dnia: 26.11.2020, 19:35 »
Kurcze z tym opolem lipa wyszła.
Okręg opolski był stawiany za wzór a tu takie jaja.....


Pamiętam jak rozmawiałem z...nie napiszę kim, aby jakiś wąsaty działacz nie mieszał, i mówił, że oni (wędkarze odpowiedzialni za no kill) patrzą okręgowi na ręce, i że na razie ich pilnują. Jak widać działacze stwierdzili, że pójdą droga wyznaczoną przez prezesa Grabowskiego. Mam nadzieję, że to tylko przegrana potyczka, a nie wojna. Może wreszcie trzeba tupnąć nogą?
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3026 dnia: 26.11.2020, 19:40 »
Obecnie w rozmowach o pzw... jedyny atut jaki maja działacze to to że nie podniesli opłat na 2021... reszta -sami wiecie jak jest...
Maciek

Online Marcinn

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • test
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3027 dnia: 26.11.2020, 20:06 »
No i tutaj koledzy kolejny smaczek z Okręgu Poznańskiego :


DECYZJA PREZYDIUM ZARZĄDU OKRĘGU W SPRAWIE ZARYBIANIA WÓD
W związku ze stanem pandemii, oraz wytycznymi o przeciwdziałaniu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce , Prezydium ZO w dniu 12.11.2020 postanowiło wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia w ramach rozpoczynającej się operacji zarybień wód skarbu państwa, będących w użytkowaniu Okręgu PZW w Poznaniu, zgodnie z wytycznymi Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie, oraz na podstawie uchwały Zarządu Okręgu  Nr 124/19, Koła PZW - Opiekunowie wód, nadal będą informowane o terminie zarybienia, jednak proces ten będzie się odbywać bez udzialu przedstawicieli Koła.



Papier wszystko przyjmie, pytanie ile z tego będzie miało stan faktyczny :/

A tymczasem w Zamościu były zaproszenia na zarybienia:
http://www.pzw.org.pl/56/wiadomosci/212956/60/zarybienia__910112020

Cytuj
Wędkarze!


Stale zarybiamy nasze wody i zachęcamy wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu!

 
Poniedziałek 09.11.2020 od godziny 10 zarybiamy:

 
zbiornik Nielisz szczupakiem w ilości 1000 kg
rzekę Huczwa szczupakiem w ilości 200 kg.
 

 Wtorek 10.11.2020 zarybiamy:

 
obwód rybacki rzeki Tanew, gatunkami: szczupak, jaź,lin.


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3028 dnia: 26.11.2020, 20:45 »
W Poznaniu czuję coś niezbyt dobrego, bo obecność przy zarybieniach nie powinna być problemem, zwłaszcza jeżeli chodzi o przestrzeganie zaleceń pandemicznych. Powinna tam się pojawić jakaś komisja społeczna' jak chce, nie zaś pospolite ruszenie, i to właśnie powinno się zasugerować. Zwłaszcza, że zarybienia powinny być wykonane w odpowiedni sposób.
Lucjan

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3029 dnia: 26.11.2020, 21:08 »
Ja mam przeczucie że z tymi zarybieniami u mnie będzie jeden wielki wałek. Z drugiej strony jestem ciekawy jak by panowie zareagowali na odwiedziny wędkarzy podczas zarybienia.

Niestety coś czuje że od przyszłego sezonu nie będę opłacać składek na tych ch...