Autor Wątek: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje  (Przeczytany 12423 razy)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #15 dnia: 07.04.2017, 13:06 »
ps. nie widzisz że miedzy wierszami że z mojej strony to farsa..... ojoj .... :-X :-X :-X :-X :-X ??? :P

Może jak popracujesz nad składnią, Macieju, to będzie łatwiej zrozumieć, o co Ci chodzi. Nie obraź się, potraktuj to jako edukację ;)

Szansa ze szczupak pogoni w okresie ochronnym za  gumą jest pewna i nie ważne czy ona ma 4 czy 10 cm to drapieżnik i zaatakuje.

Masz rację, ale w tym przypadku lekiem na to jest zakaz spinningu w okresie ochronnym szczupaka. Niestety taki zakaz byłby krzywdzący dla kolegów polujących na pasiate i kropkowane rybki.

Żeby nie było, nie mam nic przeciwko przyłowom, bo tego nie da się uniknąć, ale tego 3.5cm na takiej główce nie potrafię kupić. Mogę się mylić...

Oczywiście, moja ocena też może być błędna, a zamiarów kolegi Zbigniewa znać nie mogę. Przeszkadzają mi tylko niesprawiedliwe oskarżenia w jego kierunku.
Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 272
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #16 dnia: 07.04.2017, 13:15 »
ps. nie widzisz że miedzy wierszami że z mojej strony to farsa..... ojoj .... :-X :-X :-X :-X :-X ??? :P

Może jak popracujesz nad składnią, Macieju, to będzie łatwiej zrozumieć, o co Ci chodzi. Nie obraź się, potraktuj to jako edukację ;)

Szansa ze szczupak pogoni w okresie ochronnym za  gumą jest pewna i nie ważne czy ona ma 4 czy 10 cm to drapieżnik i zaatakuje.

aby cię uspokoić ...
ps. nie widzisz że miedzy wierszami z mojej strony to farsa..... ojoj .... :-X :-X :-X :-X :-X ??? :P ...


cyt."Masz rację, ale w tym przypadku lekiem na to jest zakaz spinningu w okresie ochronnym szczupaka. Niestety taki zakaz byłby krzywdzący dla kolegów polujących na pasiate i kropkowane rybki.
"

Stary - a regulaminu nie da się tak sformułować aby w krainie pstrąga i lipienia można łowić na spina .... przecież szczupów nie łowimy w górskich wodach (wiadomo sa przypadki na nizinach wód górskich o bytności szczupa - a le i tu można wypracować kompromis... )

Logika nasuwa - rozsądne rozwiazania - liczą sie chęci ... ale z drugiej strony w marketach pełne półki zamrażarek świerzutkich szczupów ( jeszcze wczoraj pływających w siatkach rybaków...)
 a ja tu sie rozczulam na szczupem - w sumie czy on pływa w wodzie czy w goracym oleju .......
Maciek

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #17 dnia: 07.04.2017, 13:23 »
ps. nie widzisz że miedzy wierszami że z mojej strony to farsa..... ojoj .... :-X :-X :-X :-X :-X ???

Może jak popracujesz nad składnią, Macieju, to będzie łatwiej zrozumieć, o co Ci chodzi. Nie obraź się, potraktuj to jako edukację ;)

Szansa ze szczupak pogoni w okresie ochronnym za  gumą jest pewna i nie ważne czy ona ma 4 czy 10 cm to drapieżnik i zaatakuje.

Masz rację, ale w tym przypadku lekiem na to jest zakaz spinningu w okresie ochronnym szczupaka. Niestety taki zakaz byłby krzywdzący dla kolegów polujących na pasiate i kropkowane rybki.

Żeby nie było, nie mam nic przeciwko przyłowom, bo tego nie da się uniknąć, ale tego 3.5cm na takiej główce nie potrafię kupić. Mogę się mylić...

Oczywiście, moja ocena też może być błędna, a zamiarów kolegi Zbigniewa znać nie mogę. Przeszkadzają mi tylko niesprawiedliwe oskarżenia w jego kierunku.
Z mojej strony to nie jest oskarżenie, jedynie wyrażenie swojej wątpliwości, dlatego zaznaczam, że nie osądzam, bo mogę się mylić.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #18 dnia: 07.04.2017, 13:42 »
Strasznie wali hipokryzją - ryby w okresie ochronnym należy natychmiast wypuścić do wody - natychmiast tzn., bez 20 fotek.  Więc w regulaminie forum powinno być zapisane, że nie wolno wstawiać foto ryb w okresach ochronnych i sprawa jasna - chyba troche kochacie ryby a troche nie - to zależy. Wielu z Was koledzy przyklaskuje jeśli ktoś wstawi foto szczupaka, suma czy innej ryby w okresie ochronnym czy niewymiarowej.
A co do Szczupaka na foto - to nie wiadomo co kolega Zbigniew z nim zrobił - zakładam, że wypuścił, a był to przyłów, skoro tak pisze - nie ma powodów, żeby sądzić inaczej.


Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #19 dnia: 07.04.2017, 13:47 »
Panowie, a co powiecie na łowienie szczuplych na komercjach?
Temat łowienia dla łowienia też był już gdzieś poruszany.
Skoro ktoś łowi by wypuszczać to też nie powinien?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #20 dnia: 07.04.2017, 14:06 »
Mnie na komercji szczupły już 2 razy wziął na metodę. Jeden miał 93cm i prawie 7kg a drugi był jeszcze większy. Strach teraz wogóle łowić :o ???
Znów jestem

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #21 dnia: 07.04.2017, 16:26 »
Wow... jeden szczupak a tyle zamieszania.

Mamy na forum wielu ekspertów z miarką w oczach. Co niektórym poprawię "ostrość" wzroku. Gumka po zmierzeniu ma "aż" 4,5 cm (przepraszam mój błąd, wcześniej pisałem, że ma 3,5 cm).

Porównanie 10 cm kopyta z 8 g główką do owego twistera z 2 g jigiem.


No tak - doskonale to widać ( gumkę 3,5cm) na tle krętlika on zmalał - albo guma urosła ...... - tak , tak okonie lubią gumki 10cm z główką 10 gr.... ach .... :-X :-X :-X :P :P :P :P 8) 8) 8) 8) :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Żeby nie było, nie mam nic przeciwko przyłowom, bo tego nie da się uniknąć, ale tego 3.5cm na takiej główce nie potrafię kupić. Mogę się mylić...



Brawo za dopatrzenie się krętlika, którego tu nie ma (dokładnie ten sam przypon co na foto ze szczupakiem)







A ja to widzę inaczej. Łowiłeś sobie z gruntu i zauważyłeś że szczupły gania za drobnicą szybko przerobiłeś zestaw na gumę i chlasss szczupłego...

A ja to widzę tak, że nie masz najmniejszego pojęcia jak było naprawdę. Każde zdjęcie jest z innego dnia. Takich szczupaków tego dnia w jednym miejscu miałem 3 szt w ciągu 10 min. W tamtym roku było to moje dobre miejsce na okonie. Tego dnia zagryzały szczupłe. Po 3 sztuce pojechałem na inne miejsce, gdyż szkoda było mi kaleczyć zębatych w miesiącu ich tarła. Wszystkie sztuki wróciły do wody w doskonałej kondycji. Okonia nie miałem ani jednego.


Ile ja takich cwaniaczków nad woda widuje na wiosnę to głowa mała :(

Takimi określeniami możesz nazywać swoich kolegów a nie dorosłych ludzi na forum.




Jeszcze kilka nietrafionych cytatów mógłbym przytoczyć, ale nie w tym sens. Miałem wcale tego nie robić, ale na początku trochę ciśnienie mi się podniosło po takich nieprzyjemnych komentarzach. Gdy ochłonąłem zrobiło mi się przykro. To, że ktoś ma  200, 1000 czy 5000 postów nie znaczy, że może beztrosko, niesprawiedliwie bez żadnego pokrycia oskarżać nowego użytkownika.

Nie wiedziałem, że takie zdjęcie zrobi hałasu. Teraz już wiem i nigdy więcej nic podobnego nie wstawię.

Nie mam do nikogo żalu, urazy itp. Proponuję jednak na przyszłość przemyśleć swoje wypowiedzi.


Na koniec dziękuję kilku osobom, którzy trzymali moją stronę :bravo: :beer:

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #22 dnia: 07.04.2017, 16:34 »
Wow... jeden szczupak a tyle zamieszania.

Mamy na forum wielu ekspertów z miarką w oczach. Co niektórym poprawię "ostrość" wzroku. Gumka po zmierzeniu ma "aż" 4,5 cm (przepraszam mój błąd, wcześniej pisałem, że ma 3,5 cm).

Porównanie 10 cm kopyta z 8 g główką do owego twistera z 2 g jigiem.


No tak - doskonale to widać ( gumkę 3,5cm) na tle krętlika on zmalał - albo guma urosła ...... - tak , tak okonie lubią gumki 10cm z główką 10 gr.... ach .... :-X :-X :-X 8) 8) 8) 8) :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Żeby nie było, nie mam nic przeciwko przyłowom, bo tego nie da się uniknąć, ale tego 3.5cm na takiej główce nie potrafię kupić. Mogę się mylić...



Brawo za dopatrzenie się krętlika, którego tu nie ma (dokładnie ten sam przypon co na foto ze szczupakiem)







A ja to widzę inaczej. Łowiłeś sobie z gruntu i zauważyłeś że szczupły gania za drobnicą szybko przerobiłeś zestaw na gumę i chlasss szczupłego...

A ja to widzę tak, że nie masz najmniejszego pojęcia jak było naprawdę. Każde zdjęcie jest z innego dnia. Takich szczupaków tego dnia w jednym miejscu miałem 3 szt w ciągu 10 min. W tamtym roku było to moje dobre miejsce na okonie. Tego dnia zagryzały szczupłe. Po 3 sztuce pojechałem na inne miejsce, gdyż szkoda było mi kaleczyć zębatych w miesiącu ich tarła. Wszystkie sztuki wróciły do wody w doskonałej kondycji. Okonia nie miałem ani jednego.


Ile ja takich cwaniaczków nad woda widuje na wiosnę to głowa mała :(

Takimi określeniami możesz nazywać swoich kolegów a nie dorosłych ludzi na forum.




Jeszcze kilka nietrafionych cytatów mógłbym przytoczyć, ale nie w tym sens. Miałem wcale tego nie robić, ale na początku trochę ciśnienie mi się podniosło po takich nieprzyjemnych komentarzach. Gdy ochłonąłem zrobiło mi się przykro. To, że ktoś ma  200, 1000 czy 5000 postów nie znaczy, że może beztrosko, niesprawiedliwie bez żadnego pokrycia oskarżać nowego użytkownika.

Nie wiedziałem, że takie zdjęcie zrobi hałasu. Teraz już wiem i nigdy więcej nic podobnego nie wstawię.

Nie mam do nikogo żalu, urazy itp. Proponuję jednak na przyszłość przemyśleć swoje wypowiedzi.


Na koniec dziękuję kilku osobom, którzy trzymali moją stronę :bravo:
Ja jedynie mogę posypać głowę popiołem, bo guma wyglądała duża, a tak nie jest. Wspominałem, że mogę się mylić, no i się mylę. Zwracam honor :)

Elast93

  • Gość
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #23 dnia: 07.04.2017, 16:35 »
Wow... jeden szczupak a tyle zamieszania.

Mamy na forum wielu ekspertów z miarką w oczach. Co niektórym poprawię "ostrość" wzroku. Gumka po zmierzeniu ma "aż" 4,5 cm (przepraszam mój błąd, wcześniej pisałem, że ma 3,5 cm).

Porównanie 10 cm kopyta z 8 g główką do owego twistera z 2 g jigiem.


No tak - doskonale to widać ( gumkę 3,5cm) na tle krętlika on zmalał - albo guma urosła ...... - tak , tak okonie lubią gumki 10cm z główką 10 gr.... ach .... :-X :-X :-X :P :P :P :P 8) 8) 8) 8) :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Żeby nie było, nie mam nic przeciwko przyłowom, bo tego nie da się uniknąć, ale tego 3.5cm na takiej główce nie potrafię kupić. Mogę się mylić...



Brawo za dopatrzenie się krętlika, którego tu nie ma (dokładnie ten sam przypon co na foto ze szczupakiem)







A ja to widzę inaczej. Łowiłeś sobie z gruntu i zauważyłeś że szczupły gania za drobnicą szybko przerobiłeś zestaw na gumę i chlasss szczupłego...

A ja to widzę tak, że nie masz najmniejszego pojęcia jak było naprawdę. Każde zdjęcie jest z innego dnia. Takich szczupaków tego dnia w jednym miejscu miałem 3 szt w ciągu 10 min. W tamtym roku było to moje dobre miejsce na okonie. Tego dnia zagryzały szczupłe. Po 3 sztuce pojechałem na inne miejsce, gdyż szkoda było mi kaleczyć zębatych w miesiącu ich tarła. Wszystkie sztuki wróciły do wody w doskonałej kondycji. Okonia nie miałem ani jednego.


Ile ja takich cwaniaczków nad woda widuje na wiosnę to głowa mała :(

Takimi określeniami możesz nazywać swoich kolegów a nie dorosłych ludzi na forum.




Jeszcze kilka nietrafionych cytatów mógłbym przytoczyć, ale nie w tym sens. Miałem wcale tego nie robić, ale na początku trochę ciśnienie mi się podniosło po takich nieprzyjemnych komentarzach. Gdy ochłonąłem zrobiło mi się przykro. To, że ktoś ma  200, 1000 czy 5000 postów nie znaczy, że może beztrosko, niesprawiedliwie bez żadnego pokrycia oskarżać nowego użytkownika.

Nie wiedziałem, że takie zdjęcie zrobi hałasu. Teraz już wiem i nigdy więcej nic podobnego nie wstawię.

Nie mam do nikogo żalu, urazy itp. Proponuję jednak na przyszłość przemyśleć swoje wypowiedzi.


Na koniec dziękuję kilku osobom, którzy trzymali moją stronę :bravo: :beer:

 :thumbup:

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 865
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #24 dnia: 07.04.2017, 17:00 »
Zbigniewie może moja ocena sytuacji była bardzo nad wyrost i wrzuciłem Cię do złego worka, ale wrzucają te 3 zdjęcia odniosłem wrażenie że są one z jednej wyprawy. Liczba postów czy pkty reputacji nie czynią na forum z nikogo eksperta tak w gwoli wyjaśnienia :) Mając 80 postów to już nie jesteś tu takim świeżakiem :) Ze swojej strony mogę jedynie Cie serdecznie przeprosić za swoją pochopną wypowiedz i ocenę sytuacji :beer:

Offline Hubert

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nottingham / Konin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #25 dnia: 07.04.2017, 17:05 »
Panowie! :beg: Jest piątek, weźcie sprzęt i jedźcie na rybki bo chyba Wam ich mocno brakuje :P A jak nie ma jak to bierzcie piwko i obejrzyjcie Sebastiana i Łukasza to się Wam humor poprawi 8)
Hubert

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 272
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #26 dnia: 07.04.2017, 17:39 »
Zbigniewie publikując fotkę szczuplego w kwietniu musisz liczyć się z krytyka.....
Łowisz  na przypony  wolframowe czyli wiesz ze szczupy  walą jesteś na to przygotowany....
Tak jak pisałem wcześniej u mnie jest pełno pseudo okoniowcow lowiacych w tarle szczupy, sandacze,
pod przykrywką okonia.
Maciek

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #27 dnia: 07.04.2017, 18:07 »
Panowie! :beg: Jest piątek, weźcie sprzęt i jedźcie na rybki bo chyba Wam ich mocno brakuje :P A jak nie ma jak to bierzcie piwko i obejrzyjcie Sebastiana i Łukasza to się Wam humor poprawi 8)
Ha ha. My już  gotowi do startu. Ostatnie 60 minut.
 :fish: :fish: :fish:

Offline pejcz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarski komandos-popierduła
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #28 dnia: 07.04.2017, 18:18 »
Łowisz  na przypony  wolframowe czyli wiesz ze szczupy  walą jesteś na to przygotowany....

Tutaj mam takie przemyślenie, że jeżeli ktoś uwielbia łowić okonie, łowi je w okresie ochronnym szczupaka to dobrze, że używa wolframu bo wg mnie lepiej takiego przyłowionego szczupłego wyjąć, odhaczyć, wypuścić aniżeli mieć obcinke i żeby ten Bogu ducha winny szczupak pływał z główką jigową w przełyku.
Piotr

Machaj wędą, ryby będą!

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #29 dnia: 07.04.2017, 18:32 »
Ludzie dajcie spokój. Rozumiem, że przeciwnicy zdjęcia tego szczupaka tak samo będą reagować na zdjęcia leszczy w maju i czerwcu? Jakich wtedy używacie przynęt aby leszcza przypadkiem nie złapać? To tylko zdjęcie a tu taka afera.
Jak na forum były zdjęcia garbusów z brzuchami pełnymi ikry to nikt jakoś nie wspominał o etyce i edukacji.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka