Autor Wątek: Methoda na zarośnięty zbiornik  (Przeczytany 17872 razy)

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Methoda na zarośnięty zbiornik
« Odpowiedź #15 dnia: 08.03.2016, 21:16 »
Zrobiłem coś takiego. Wykorzystałem podajnik Jaxona, bo ma śrubki.
Sprawdzę jak roślinność ruszy mocniej.

Wygląda tragicznie, ale zabawnie :D
A mnie się podoba, tylko kolorki szachownicy trzeba zmienić :thumbup: Nowe Jaxony nie mają już śrubek, tylko nity trzeba zrobiC zapas.
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Methoda na zarośnięty zbiornik
« Odpowiedź #16 dnia: 08.03.2016, 21:18 »
W tamtym roku niechcąco wypatrzyłem bardzo niedawno otwartą komercję i postanowiliśmy tam pojechać z Mateo pobawić i właśnie potestować methodę.
Na miejscu okazało się, że właściciel łowiska poszedł po najmniejszej linii oporu i po prostu dwa miesiące wcześniej zalał staw, który był grubo porośnięty trawą i wszelakimi chwastami. Oczywiście niby coś tam wygrabił, ale tyle co nic.
Okazało się, że tylko my z Mateuszem łowiliśmy ryby, a inni wędkarze nie, bo używaliśmy tylko i wyłącznie methody (jako jedyni). Jeśli w 10 min po rzucie nie miałem brania, ściągałem zestaw razem z kępą gnijących roślin. Jednak mimo tych warunków karp, a nawet lin doskonale znajdował podajnik i brania były bardzo mocne.
Pozdrawiam - Gienek

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Methoda na zarośnięty zbiornik
« Odpowiedź #17 dnia: 08.03.2016, 21:22 »
Czarek, zamiast koncepcji skrzydeł, poszedłbym w wąsy, mniejszy opór przy opadaniu - mniejsze ryzyko obrotu podajnika.
Janusz

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Methoda na zarośnięty zbiornik
« Odpowiedź #18 dnia: 08.03.2016, 21:27 »
... Jednak mimo tych warunków karp a nawet lin doskonale znajdował podajnik i brania były bardzo mocne

No właśnie. A ja nie mogę wypracować nic na mojej gliniance. Całkiem jakby tam ryb nie było.. albo wędkarz dupa.

Czarek, zamiast koncepcji skrzydeł, poszedłbym w wąsy, mniejszy opór przy opadaniu - mniejsze ryzyko obrotu podajnika.

W końcu jakiś głos rozsądku. Samolocik jest wywrotny, ale pamiętaj, że ma obciążenie. Do wanny spada normalnie.
Wąsy są fajne. Podsiadło też ma wąsy....

Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 234
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Methoda na zarośnięty zbiornik
« Odpowiedź #19 dnia: 08.03.2016, 21:28 »
Zrobiłem coś takiego. Wykorzystałem podajnik Jaxona, bo ma śrubki.
Sprawdzę jak roślinność ruszy mocniej.

Wygląda tragicznie, ale zabawnie :D

Zacytuję klasyka " - to bardzo ciekawa koncepcja 8) Metoda doda ci skrzydeł.
Maciek

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Methoda na zarośnięty zbiornik
« Odpowiedź #20 dnia: 08.03.2016, 21:31 »
No właśnie. A ja nie mogę wypracować nic na mojej gliniance. Całkiem jakby tam ryb nie było.. albo wędkarz dupa.

To może zrzut bron z powietrza ;D i oczyszczenie z zielska? :P
Janusz

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Methoda na zarośnięty zbiornik
« Odpowiedź #21 dnia: 08.03.2016, 21:53 »
Czarek - ja na swoich normalnych, czyli dzikich wodach próbowałem stosować methodę i można powiedzieć zmarnowałem półtora sezonu. W miejscach, gdzie łowiłem ryby i to niemałe - leszcze, jazie, karasie używając lekkiej  spławikówki - nie miałem nigdy ani brania na methodę . A jak już coś w końcu wzięło, to był to krąp i najczęściej zaczepiony poza pyskiem.
Uważam, że na wodzie z małą populacją ryb i rzadko odwiedzaną przez wędkarzy methoda nie daje wyników. To jakby odwrotność tego, co pokazuje Luk - u niego plusk podajnika wabi ryby - a u mnie je po prostu odstrasza. Zwłaszcza że podajnik metodowy trzeba dość często przerzucać. Co ryby zaczynaja podchodzić - to chlup i one sie płoszą i odpływają. Nie wierz kolego że methoda to killer na każdej wodzie! I tu nie chodzi wcale o to, że podajnik się zagłębia w zielsko, że lepsze z wąsami, skrzydełkami itp. Leszcz zagłębia się w muł, poszukując żeru na 30 cm, więc co dla niego znaczy fakt, że podajnik wpadł 5 cm wgłąb? To samo potrafi karp, a lin niewiele mniej!
Sposób łowienia powinien być dopasowany do danej wody, próbuj łowić tam np.  lekkim spławikiem, metodami gruntowymi z ciężarkiem o neutralnej pływalności, zestawami z pałeczką tyrolską - w końcu trafisz na właściwy sposób - trzeba tylko być cierpliwy, no i mieć pewność jakąś, że są ryby w tej wodzie :)
Pozdrawiam - Gienek

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Methoda na zarośnięty zbiornik
« Odpowiedź #22 dnia: 08.03.2016, 22:12 »
Dziękuję, Gienek, za słowa otuchy!! Próbowałem tam i wagglera, i zwykłego spławika, i gruntu, i methody. Rozmaite smaki i zapachy. Kilka płotek, krasopiórek i okoni.
Wiem na 100%, że tam są duże ryby. Ja nie umiem się do nich dobrać, więc kombinuję.
 :D
Kolejny sezon... To taka perełka w okolicznych wodach. Będę uczył się jej dalej.

YMHOS
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Methoda na zarośnięty zbiornik
« Odpowiedź #23 dnia: 08.03.2016, 22:43 »
Wąsy może nie, ale taka elipsa ze wzmocnieniami na środku nie powoduje obracania zestawu, a powoduje szybsze opadanie zestawu (w porównaniu do skrzydeł), dodatkowo zabezpieczając zestaw przed oplątaniem żyłki (o wąsy). Coś jak rakieta śniegowa.

_luwro

  • Gość
Odp: Methoda na zarośnięty zbiornik
« Odpowiedź #24 dnia: 09.03.2016, 10:55 »
Dziękuję, Gienek, za słowa otuchy!! Próbowałem tam i wagglera, i zwykłego spławika, i gruntu, i methody. Rozmaite smaki i zapachy. Kilka płotek, krasopiórek i okoni.
Wiem na 100%, że tam są duże ryby. Ja nie umiem się do nich dobrać, więc kombinuję.
 :D
Kolejny sezon... To taka perełka w okolicznych wodach. Będę uczył się jej dalej.

YMHOS

Też mam taka gliniankę, rok temu  została oddana pod opiekę PZW i tylko wzdręgi biorą chodź w lecie karpie się na słoneczku wygrzewają i potrafią nad tafle wody wyskakiwać. Próbowałem każdej metody i tylko raz mi sie lina udało tam złowić na Dumbelsa ananasowego. Ale nie poddaje się i w tym sezonie będę tam łowił tylko na metodę na obu wędkach. Mam też zamiar przez tydzień dzień w dzień podsypywać w jedno miejsce pelletów z kilkoma dumbelsami na zachętę :)

Offline Koczownik

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zamość i Roztocze
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Methoda na zarośnięty zbiornik
« Odpowiedź #25 dnia: 09.03.2016, 11:50 »
To jakby odwrotność tego, co pokazuje Luk - u niego plusk podajnika wabi ryby - a u mnie je po prostu odstrasza. Zwłaszcza że podajnik metodowy trzeba dość często przerzucać. Co ryby zaczynaja podchodzić - to chlup i one sie płoszą i odpływają.

I ja znam takie właśnie łowiska.
To też zależy od warunków - jak jest wiatr i fala to plusk zginie w tym szumie, ale jak jeziorko czy starorzecze jest niewielkie i woda jak lustro bez zmarszczki, to inna sprawa.
Tomek

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Methoda na zarośnięty zbiornik
« Odpowiedź #26 dnia: 09.03.2016, 11:59 »
Te plastikowe skrzydła trzeba chyba lekko wyprofilować tak, by w momencie ściągania zestawu koszyk podrywał się do góry ponad roślinność. W przeciwnym razie nie wróżę mu długiej kariery. Skrzydła się połamią, albo będą zbierały kilogramy roślinności.
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Methoda na zarośnięty zbiornik
« Odpowiedź #27 dnia: 11.03.2016, 12:17 »
Weź też pod uwagę to , czy miks będzie po zmontowaniu tych skrzydełek dobrze przylegał do podajnika.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Methoda na zarośnięty zbiornik
« Odpowiedź #28 dnia: 11.03.2016, 12:39 »
Tak - zastanawiałem się nad tym już na etapie budowy prototypu. Z tego powodu wybrałem cienki plastik. Nie przeszkadza on zanęcie "trzymać się" żeberek.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline blvck_b3rry

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Kobieta
  • Wędkarka z Kujaw
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Methoda na zarośnięty zbiornik
« Odpowiedź #29 dnia: 25.07.2023, 17:10 »
Odgrzewam kotleta

Gdzieś przeczytałam o chod rigu do Method Feedera na zarośnięte dno. Gotówce mają mniej niż 10cm - 6 spotkałam najczęściej. Będzie ok? To taka luźna myśl.
Albo przeczytałam, że w ogóle wydłużyć zwykły przypon.
Mój zbiornik PZW ma w miejscu, gdzie chcę łowić takie rośliny w stylu długich traw. Rozumiem, że podajnik L ale jak najmniej gram. Pop upy jakieś mam. Czy ktoś z Was łowił waftersami w takich warunkach?
Myślałam też o PVA doczepionych do podajnika (gdzie usunęłam żebra)
Albo PVA tylko z ciężarkiem i przyponem.

Ktoś coś? Jadę w sobotę.
staram się!