Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3888253 razy)

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2460 dnia: 26.08.2015, 22:05 »
Będzie mielenie :)
Jaki to model?

Wysłane z Nexus 5 za pomocą Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2461 dnia: 26.08.2015, 22:11 »
A ja dzisiaj dla odmiany byłem w Ravenie i Multi
W Ravenie są nowe podajniki Guru. Hybrid Feeder.  Zaraz zrobię foto i krótki opis. W Multi nie ma nic ciekawego,czekają na dostawę,ale nie wiedzą czego i kiedy i czy wogóle w tym roku dostaną  np.Drennana.   Coraz gorzej jest w tym sklepie.
W Raven sprowadzaja wszystko na zamówienie. To bardzo dobry sklep i miła obsługa. Zakupiłem te koszyki Guru. Obecnie testuje i sprawdzają mi sie na głębszych łowiskach. Polecam.
Darek

elvis77

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2462 dnia: 26.08.2015, 22:36 »
A ja dzisiaj dla odmiany byłem w Ravenie i Multi
W Ravenie są nowe podajniki Guru. Hybrid Feeder.  Zaraz zrobię foto i krótki opis. W Multi nie ma nic ciekawego,czekają na dostawę,ale nie wiedzą czego i kiedy i czy w ogóle w tym roku dostaną  np. Drennana.   Coraz gorzej jest w tym sklepie.
W Raven sprowadzają wszystko na zamówienie. To bardzo dobry sklep i miła obsługa. Zakupiłem te koszyki Guru. Obecnie testuje i sprawdzają mi sie na głębszych łowiskach. Polecam.
To fakt w Ravenie jest inaczej niż Multi. Darku Ty zamówiłeś kilka,a ja zabrałem resztę. Żartuje,kilka zostawiłem i też będę testował.
Masz jakieś łączniki do nich,bo te oryginalne są drogie i jakoś mnie nie przekonały. Lepsze są już te Drennana stoper i łącznik w jednym. A i tak to zestaw przelotowy. Jutro w pracy (mam tam cały sprzęt) sprawdzę czy nie pasują łączniki Prestona.
Ten 45 g jest właśnie na głębsze wody.
A tu takie małe zakupy w Multi
Kukurydza z chili też na testy.

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2463 dnia: 26.08.2015, 22:52 »
Ten żółty do robienia wałków jest w sklepie na miejscu czy ostatni zabrałeś? Brakuje mi go do kompletu.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka





Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

elvis77

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2464 dnia: 26.08.2015, 22:55 »
Zabrałem ostatni

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2465 dnia: 26.08.2015, 23:36 »
Kur.....  ile razy bym tam nie był to nie ma tego żółtego!




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2466 dnia: 27.08.2015, 08:13 »
Danielu ja akurat używam łącznika oryginalnego Guru i według mnie jest wygodniejszy niż Drennanowski. Nie stopuję koszyka na stałe tylko montuję przelotowo i obserwuję szczytówkę. Nie mam efektu samozacięcia. W ten sposób bardziej się angażuję w obserwację brań na szczytówce. W methodzie blokowałem koszyk ale to jednak nie to. Mam małe doświadczenie w tej dziedzinie wiec może wprowadzam w błąd. Jednak kiedyś łowiłem na koszyk tradycyjny i tam obserwowałem szczytówkę stąd nie stosuję tutaj blokady koszyka.
Darek

elvis77

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2467 dnia: 27.08.2015, 09:11 »
Dzięki za info. Nie kupowałem tych łączników Guru,bo mam jeszcze te od Korum i Drennana(na foto po lewej) .
Dla zainteresowanych sprawdziłem wczorajsze przypuszczenia i okazuje się.że  do nowych podajników Guru idealnie pasuje łącznik Prestona(ten po prawej) .


Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2468 dnia: 27.08.2015, 10:03 »
Danielu a powiedz czy zdarzyło Ci się kiedyś, że ten łącznik Prestona Ci się kiedyś wypiął? Mi już dwa razy się wysunął i przypon najzwyczajniej spadł z zaczepu.
Darek

elvis77

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2469 dnia: 27.08.2015, 10:35 »
Nie korzystam z łączników i podajników Prestona mimo,że je mam,bo moje łowiska są pełne zaczepów i łowię między trzcinami czy pałką. Mam dużo strat,dlatego używam tych zwykłych Browniga Hybrid(około 5zł/ szt). Ale jak zakładałem do nich łączniki Drennana to przy zaczepie potrafił łącznik puścić(przechodził przez otwór w podajniku) i wyciągałem samą rurkę z zapinką lub samą żyłkę z pętelką. Dlatego myślę,że najlepsze będą takie łączniki tylko trochę większe:

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2470 dnia: 27.08.2015, 10:54 »
Danielu a powiedz czy zdarzyło Ci się kiedyś, że ten łącznik Prestona Ci się kiedyś wypiął? Mi już dwa razy się wysunął i przypon najzwyczajniej spadł z zaczepu.

Darek ja stosuję te łączniki Prestona i nie zaobserwowałem takiego problemu całość siedzi mocno... jedyne czego mógłbym się przyczepić to, że za lekko w podajniku siedzą ale może to i dobrze bo jak bym chciał osiągnąć lepsze samo zacięcie to mogę sobie przystopować stoperem na żyłce
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2471 dnia: 27.08.2015, 11:00 »
Trabucco selektor XS Master 360/75
Do tego żyłka przyponowa trabucco 0.20 i haki drennan method carp 10 i 12.
A teraz najlepsze. Przez 2 tygodnie nie będe miał czasu wyskoczyć na ryby żeby przetestować feederka ... :(
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 532
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2472 dnia: 27.08.2015, 11:07 »
Nie korzystam z łączników i podajników Prestona mimo,że je mam,bo moje łowiska są pełne zaczepów i łowię między trzcinami czy pałką. Mam dużo strat,dlatego używam tych zwykłych Browniga Hybrid(około 5zł/ szt). Ale jak zakładałem do nich łączniki Drennana to przy zaczepie potrafił łącznik puścić(przechodził przez otwór w podajniku) i wyciągałem samą rurkę z zapinką lub samą żyłkę z pętelką. Dlatego myślę,że najlepsze będą takie łączniki tylko trochę większe:

Od jakiegoś miesiąca też stosuję ten patent. A koszyki blokuję od góry dwoma stoperkami.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #2473 dnia: 27.08.2015, 11:08 »
Danielu a powiedz czy zdarzyło Ci się kiedyś, że ten łącznik Prestona Ci się kiedyś wypiął? Mi już dwa razy się wysunął i przypon najzwyczajniej spadł z zaczepu.

Darek ja stosuję te łączniki Prestona i nie zaobserwowałem takiego problemu całość siedzi mocno... jedyne czego mógłbym się przyczepić to, że za lekko w podajniku siedzą ale może to i dobrze bo jak bym chciał osiągnąć lepsze samo zacięcie to mogę sobie przystopować stoperem na żyłce

No to ja już zachodzę w głowę czemu tak się zdarzyło... hm. Ale traci się troszkę zaufanie bo boje się, że stracę kolejną rybę przez takie coś.

Danielu łącznik Gury jest bardzo podobny do tego co pokazałeś tylko ba gumową koszulkę w kształcie łezki. Mi się on najlepiej sprawdza.
Darek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 532
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Krwawy Michał

Purple Life Matters