Autor Wątek: Targi Rybomania - Poznań 2018  (Przeczytany 71688 razy)

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Targi Rybomania - Poznań 2018
« Odpowiedź #165 dnia: 11.02.2018, 21:43 »
:)
Staś
Klasyczny Feeder

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Targi Rybomania - Poznań 2018
« Odpowiedź #166 dnia: 11.02.2018, 21:44 »
:) Ten gość będzie w przyszłości wymiatał
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Targi Rybomania - Poznań 2018
« Odpowiedź #167 dnia: 11.02.2018, 21:54 »
:) Ten gość będzie w przyszłości wymiatał
Dużo rozmawiałem z tym chłopakiem. Naprawdę dawał radę na stoisku. Super był też młody z Ukrainy. Ciężko się porozumieć. Ale Miał wiedzę. Flagman, Mnie rozwalił. Byłem sceptykiem. Zacny sprzęt!
Arek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Targi Rybomania - Poznań 2018
« Odpowiedź #168 dnia: 11.02.2018, 22:27 »
Veni, vidi, vici
Bardzo dziękuję wszystkim, za miłe spotkanie. :shortcake:

PS Mam nadzieję Arku, że teraz już mnie rozpoznasz, nawet bez znczka na plecaku :P
Robert

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Targi Rybomania - Poznań 2018
« Odpowiedź #169 dnia: 11.02.2018, 22:48 »
Robercie, przepraszam jeszcze raz. Mało rozmów i wielki szacunek. Liczę na przyszły rok!
Arek

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Targi Rybomania - Poznań 2018
« Odpowiedź #170 dnia: 11.02.2018, 22:51 »
Moja ocena targów? Tłoczniej niż rok temu, było co było, ale jednak chyba rok temu było jednak lepiej. Szkoda, że nie miałem okazji poznać wszystkich forumowiczów, którzy tam byli, ale cieszę się, że miałem okazję spotkać Marcina (MarcinD), dzięki któremu nie błądziłem jak dziecko we mgle i w 3h udało mi się pomacać godne uwagi kijki :)
Co by nie było, wybór i tak padł na kijek, którego tam nie było, ale jestem pewny, że jak to mówią: "Będzie Pan zadowolony" :)
Za rok lepiej się rozeznam kto jest na targach, bo koniecznie chcę was poznać - zgraję zakręconych profesjonalistów, pasjonatów i sportowców :)

Krótko mówiąc - do zobaczenia :)
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Targi Rybomania - Poznań 2018
« Odpowiedź #171 dnia: 11.02.2018, 22:55 »
:) Ten gość będzie w przyszłości wymiatał
Już wymiata gadałem z Michałem na stoisku dosyć długo
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Targi Rybomania - Poznań 2018
« Odpowiedź #172 dnia: 11.02.2018, 23:25 »
Moja ocena targów? Tłoczniej niż rok temu, było co było, ale jednak chyba rok temu było jednak lepiej. Szkoda, że nie miałem okazji poznać wszystkich forumowiczów, którzy tam byli, ale cieszę się, że miałem okazję spotkać Marcina (MarcinD), dzięki któremu nie błądziłem jak dziecko we mgle i w 3h udało mi się pomacać godne uwagi kijki :)
Co by nie było, wybór i tak padł na kijek, którego tam nie było, ale jestem pewny, że jak to mówią: "Będzie Pan zadowolony" :)
Za rok lepiej się rozeznam kto jest na targach, bo koniecznie chcę was poznać - zgraję zakręconych profesjonalistów, pasjonatów i sportowców :)

Krótko mówiąc - do zobaczenia :)
Dla Mnie,błąd w ocenie. Zeszłroczne Targi, zabijały frekwencją. W tym roku? 1/5 ludzi Mniej. Subiektywna ocena. :beg:
Arek

Offline Virnik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 1
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Targi Rybomania - Poznań 2018
« Odpowiedź #173 dnia: 12.02.2018, 00:20 »
Byłem w samą niedzielę i to dosyć późno - widać, że wystawcy zgarowani, trafił się nawet jeden nietrzeźwy :thumbdown:

Miałem tylko popatrzeć i pooglądać a wyjechałem z łóżkiem i śpiworem od mivardi oraz kołyską mikado - dostałem na prawdę dobre ceny :thumbup: no i pozdrowienia dla wystawowego stanowiska Nash, bardzo fajnie przedstawione produkty co zakończyło się dodatkowym ciężarem na odchodne z targów czyt. 3x 1kg instant action (bo przeciez '3 gratis') no i boosterem. 8)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Targi Rybomania - Poznań 2018
« Odpowiedź #174 dnia: 12.02.2018, 07:54 »
Jeśli chodzi o to picie na stoiskach to też to zauważyłem.
Nie kryli się zreszta zbytnio. Pijanych nie spotkałem ale w kilku miejscach widać było że spożywali. Jednak ja około 16 się już zabrałem.
Przepraszam wszystkich których urażę ale to dla mnie bardzo płytkie jest.
Albo się jedzie wystawiać i pracować lub zwiedzać albo spożywać.

Odniosłem wrażenie że był duży bum na otwarcie a potem z każdą godziną mniej ludzi. Wydaje mi się, że słabiej z frekwencją niż rok temu.

Mapka do dupy w zasadzie bo połowy na niej nie było.

W zasadzie kupiłem tylko okulary. Co ciekawe u dystrybutora. Tak planowałem ale potem się wkurzałem gdy wszędzie widzialem taniej. Taniej o 50 lub nawet 100zł. A zapewniali że mają specjalnie niskie ceny. Przykre bo jak zwykle wyszło buractwo i chęć orżnięcia Klienta.

Mialem dwóch marudzacych kolegów i mało czasu więc nie dało się pogadać tyle ile by się chciało. Ale udało się choć przywitać i potem pożegnać. Choć też nie ze wszystkimi.
Ale kilka miłych mordek można było zobaczyć.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Targi Rybomania - Poznań 2018
« Odpowiedź #175 dnia: 12.02.2018, 09:10 »
Trzeba trochę wyluzować, na każdych targach nie tylko wędkarskich jest alkohol i nie widzę w tym nic złego. Zawsze się znajdzie ktoś kto nadużyje i nie trzeba wrzucać wszystkich do jednego worka .
Mnie zastanawia tylko jedno: masa i ogrom kulek, zanęt ,atraktorów o przeróżnych zapachach, smakach, kolorach.
Moje pytanie brzmi ile z tych produktów faktycznie zostało przetestowanych i ile naprawdę zwabia ryby. Sądzę że 5-10% może nawet mniej. Reszta to czysty biznes,dobra reklama. A czy faktycznie coś będzie dobrze działało to sprawdzimy my sami :) Wydając parę stówek :) Ach.. te ryby.. :D
Piotr

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Targi Rybomania - Poznań 2018
« Odpowiedź #176 dnia: 12.02.2018, 09:16 »
A ja, jako zwiedzający, jestem bardzo zadowolony. Mniejsza frekwencja oznaczała, że łatwiej na dłuższą rozmowę z wystawcami o sprzęcie.
Odbyłem ciekawą rozmowę o wyższości Quick Drag na wolnym biegiem.
Targi to także możliwość weryfikacji danych katalogowych z rzeczywistością.
Okuma w katalogu ma podaną wagę Axeona 560: 467g. Chyba podają ją bez szpuli i korbki ;D, bo faktycznie waży około 640g.
W tym roku widziałem tylko jeden symulator walki :-)
Elektrostatyk poprawił w swoim wózku W3 mocowania kół przez co nie będzie się już przewracał. :thumbup:
Jedynie zawiedziony jestem tym, że nie było Pana z ostrzałkami do noży, jak co roku wcześniej ;)


Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Targi Rybomania - Poznań 2018
« Odpowiedź #177 dnia: 12.02.2018, 10:02 »
A ja, jako zwiedzający, jestem bardzo zadowolony. Mniejsza frekwencja oznaczała, że łatwiej na dłuższą rozmowę z wystawcami o sprzęcie.
Odbyłem ciekawą rozmowę o wyższości Quick Drag na wolnym biegiem.
Targi to także możliwość weryfikacji danych katalogowych z rzeczywistością.
Okuma w katalogu ma podaną wagę Axeona 560: 467g. Chyba podają ją bez szpuli i korbki ;D, bo faktycznie waży około 640g.
W tym roku widziałem tylko jeden symulator walki :-)
Elektrostatyk poprawił w swoim wózku W3 mocowania kół przez co nie będzie się już przewracał. :thumbup:
Jedynie zawiedziony jestem tym, że nie było Pana z ostrzałkami do noży, jak co roku wcześniej ;)

A ja tego Pana widziałem :D Był chyba w pawilonie 5a... Ja odniosłem wrażenie, że ludzi było więcej niż rok temu (a może to przez układ stoisk?) bo do wielu miałem niemały problem się dopchać...

Wiem tyle, że następnym kijkiem, jaki kupie, będzie pewnie Tubertini Reflex (teraz moją ofiarą padł w ciemno Delphin Opium :P )
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Targi Rybomania - Poznań 2018
« Odpowiedź #178 dnia: 12.02.2018, 10:29 »
Na targach było zdecydowanie mniej osób myślę że nawet 2/3 tego co w zeszłym.
Alkohol zawsze był i będzie no na trzeźwo nie da sie wytrzymać tyle dni i tyle godzin stojąc, chodząc lub dźwigając.
Znając życie w przyszłym roku to będą osatnie targi bo już wiele firm zrezygnuje zwyczajnie z powodu kosztów.

Powinni wynająć mniejszą hale (ale nie na MTP) i zrobić tylko przedstawicieli z zakazem sprzedaży. Ograniczyło by to stoiska do 60% tego co jest.
Sama obsługa MTP jest tragiczna wszyscy się tak spinali z wejściówkami VIP a w piętek wchodził kto chciał a już nie wspomnę o kradzieżach. 
Po mniejszej  ilości głupich pytań w porównaniu do 2017 stwierdzam że Polacy już powoli wychodzą z "gumiaków" i wiedzą co to pożądny sprzęt.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Targi Rybomania - Poznań 2018
« Odpowiedź #179 dnia: 12.02.2018, 10:35 »
Powinni wynająć mniejszą hale (ale nie na MTP) i zrobić tylko przedstawicieli z zakazem sprzedaży. Ograniczyło by to stoiska do 60% tego co jest.

Popieram kolegę, po co tam są sklepy to ja tego nie rozumiem.
Myślę, że wysokie ceny miały w tym roku wystraszyć sprzedawców. A może na następny rok będą mniejsze ceny i szansa dla dużo mniejszych wystawców, a nie sklepów.
Ale jak to mówią - dzisiaj wszystko kręci się wokół pieniędzy.
Aha, same zakupy na targach po kosmicznych cenach w tych sklepach to też jedno nieporozumienie.