Autor Wątek: Nowa aplikacja wędkarska - Fiszi  (Przeczytany 511 razy)

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Nowa aplikacja wędkarska - Fiszi
« dnia: 22.04.2024, 20:21 »
🎣 Witajcie, Forumowicze! Mam gorącą nowinę do podzielenia się z Wami! 🌟 Po roku ciężkiej pracy, z dumą prezentuję Wam nasz najnowszy projekt - aplikację wędkarską FISZI :narybki:

FISZI to nie tylko kolejna aplikacja, to prawdziwe dzieło stworzone przez wędkarzy dla wędkarzy. Niektórzy z Was już mieli okazję uczestniczyć w testach i dzielić się cennymi pomysłami, za co serdecznie dziękuję! Dziś serdecznie zapraszam Was do dołączenia do naszej społeczności FISZI.

Co znajdziecie w naszej aplikacji? Oto tylko niektóre z funkcjonalności, które przygotowaliśmy dla Was:

- Porady: Tworzone przez doświadczonych wędkarzy, oferujące cenne wskazówki dotyczące różnych technik wędkarskich.
- Giełda: Możliwość sprzedaży i zakupu produktów wędkarskich, zapewniająca łatwy dostęp do potrzebnego sprzętu.
- Relacje z wody: Podziel się swoimi wędkarskimi przygodami, opisując swoje wyprawy i łowiska, które odwiedziłeś.
- Forum: Miejsce, gdzie możesz dyskutować, zadawać pytania i dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi wędkarzami.
- Mapa łowisk: Interaktywna mapa z oznaczeniem łowisk w całej Polsce, z podziałem na łowiska komercyjne i PZW. Jeśli brakuje jakiejś lokalizacji, z przyjemnością ją dodamy!
- Rozpoznawanie ryb: Przesłanie zdjęcia ryby pozwoli nam zidentyfikować jej gatunek dzięki sztucznej inteligencji.
- Chat: Możliwość komunikacji z innymi użytkownikami w czasie rzeczywistym.
- Twój profil: Dostosuj swój profil dodając zdjęcia oraz linki do swoich social mediów, aby promować swoją pasję wędkarską.

Dołącz już teraz do społeczności FISZI! 🚀🐟
 
Uprzedzając pytania:

1. Czy trzeba się rejestrować? Tak trzeba się zarejestrować aby móc korzystać z aplikacji
2. Czy jest dostępna aplikacja mobilna? Jeszcze nie, prace nad aplikacją mobilną trwają, można aktualnie wejść na stronę i korzystać z nią w pełni na telefonie ale w sklepach jej nie ma (można sobie tą stronę przypiąć do ekranu głównego w telefonie i działa to bardzo fajnie)
3. Czy aplikacja jest darmowa? Na ten moment przez pierwszy rok jest całkowicie darmowa, później możliwe, że przedłużenie subskrypcji będzie płatne za jakieś niewielkie pieniądze w celu utrzymania aplikacji jak i wynagradzania twórców (prawdopodobnie zostanie to zniesione ponieważ liczymy na inne formy monetyzacji aplikacji w przyszłości)
4. Czy są reklamy? Nie ma żadnych irytujących reklam

Zapraszam do rejestracji :)

Link do aplikacji: https://www.fiszi.pl/home/


Offline IceCoffee

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa aplikacja wędkarska - Fiszi
« Odpowiedź #1 dnia: 22.04.2024, 22:47 »
Szczerze polecam , widać duży wklad pracy włożony przez autora.  Bardzo fajna aplikacja,moim zdaniem najciekawsze z obecnie dostępnych

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

PB PZW : Leszcz 48 cm 1.48kg Karp 54cm 4.2 kg Karaś  34 cm

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 441
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Nowa aplikacja wędkarska - Fiszi
« Odpowiedź #2 dnia: 23.04.2024, 09:01 »
To ja może łyżkę dziegciu dodam od siebie. Proszę potraktować poniższy wpis jako moją subiektywną opinię po rejestracji w portalu i przejrzeniu możliwości.
Dla mnie od strony usera nie ma tam żadnej innowacji póki co. Ot różne możliwości pogaduszek jak czat, forum. Znad wody można śmiało wpiąć w forum jako jeden wątek.
Giełda-kolejny element/dział forum/podforum.
Łowiska-kolejna odsłona znajdzłowisko? Przy obecnej wiedzy/grupach wędkarskich/forach większość jeździ na z góry zaplanowane łowiska, zatem info potrzebne dość rzadko, gdy np. szukamy łowiska na urlop etc.
Samo usability-jest ok, przejrzyście.
Szata graficzna-kwestia gustu.
Rozpoznawanie ryby-dużo szybciej obiektywem googla to zrobię, bo nie muszę wrzucać foty do portalu, tylko robię-rozpoznaję.

Do sedna-dla mnie kolejny portalik, a nie specjalna "aplikacja" dla wędkarzy ,taki zlepek rzekłbym kilku stron. I tu w sumie nic złego. Tylko, że to kolejne miejsce do rozmów, poza grupami fb/forami-czyli to wszystko już jest/mamy, to tylko kolejna odsłona.
Dla mnie jako wędkarza brakuje najważniejszego:
Statystyk osobistych. Rozbudowanych, połączonych najlepiej z jakąś apką pogodową, która po gps sczytałaby miejsce gdzie łowię w danym dniu i sparsowała datę, temperaturę, ciśnienie. Wrzucając fotki ryb z danej sesji bym mógł je poklasyfikować na gatunki (a najlepiej rozpoznawanie AI przydzieliło je do danych gatunków. A potem sortowanie tego po datach/ciśnieniu czy ilości złowionych per data. Do tego notatki w jaki sposób/na co łowiłem.
Taka "aplikacja" pozwalałaby na wyciąganie solidnych wniosków znad wody dla siebie co za tym idzie znacząco rozwijałaby nas jako wędkarzy. W obecnej chwili jest to mocno rozbudowany komunikator.

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowa aplikacja wędkarska - Fiszi
« Odpowiedź #3 dnia: 23.04.2024, 10:18 »
Na wstępnie bardzo dziękuję za Pana opinię, jest to dla nas jako twórców bardzo ważne, aby zbierać feedback :bravo: W dużej części się z Panem zgadzam, jest wiele rzeczy, które można by było dodać i które poprawiłyby działanie aplikacji i wyróżnienie się na tle forum / grup na fb, mamy wiele pomysłów w głowie i też ciągle zbieramy różne opinie od użytkowników. Proszę pamiętać, że aplikacja dopiero co powstała, z czasem mamy zamiar ją rozwijać i poszerzać jej działanie, chcemy się dostosowywać do potrzeb użytkowników i jeżeli będziemy widzieć, że jest zapotrzebowanie na jakieś funkcjonalności to na pewno to dodamy (o ile jest to możliwe) ;) Na przykład już jest połączenie, że można podpiąć relacje znad wody z łowiskiem, dzięki czemu od razu jest wiadomo z jakiego łowiska pochodzi dana relacja i również na stronie łowiska relacje powiązane z tym łowiskiem się wyświetlają :) Jeszcze raz dziękuję bardzo za opinie! Mam nadzieję, że zajrzy czasem Pan do aplikacji i może będzie tam już coś, co Pana mocniej zainteresuje :) Chcemy dostosowywać się do potrzeb użytkowników :narybki:

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 53
Odp: Nowa aplikacja wędkarska - Fiszi
« Odpowiedź #4 dnia: 23.04.2024, 11:50 »
Też to odbieram jako portal, zwykłe forum a nie aplikacje dla wędkarzy.
Nie ma tu nic nowego co by mnie skłoniło do korzystania z tego. Forum? Giełda? Mapy łowisk? Chat? Profil? Przecież to już wszystko mamy.

Na przykład już jest połączenie, że można podpiąć relacje znad wody z łowiskiem, dzięki czemu od razu jest wiadomo z jakiego łowiska pochodzi dana relacja i również na stronie łowiska relacje powiązane z tym łowiskiem się wyświetlają :)
W dobie przełowionych łowisk, mega dużej presji i beretowania wszystkiego co zdoła połknąć haczyk to raczej na minus taka możliwość ;)
Dla mnie jako wędkarza brakuje najważniejszego:
Statystyk osobistych.
Najprostsze pomysły są najlepsze :P Mi brakuje prostej aplikacji w której właśnie bym zapisał sobie pogodę, stan wody, fazy księżyca i co się udało złowić typu nazwa ryby, cm i np przynęta i krótką notatkę. Oczywiście obowiązkowo możliwość przeniesienia zebranych danych na nowe urządzenie.

A co do rozpoznawania ryb to wrzuciłem dwa zdjęcia boleni i wyszło, że jeden to leszcz a drugi boleń był w prawie 70% płocią a w 50% boleniem :D

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 441
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Nowa aplikacja wędkarska - Fiszi
« Odpowiedź #5 dnia: 23.04.2024, 12:31 »
Dla mnie jako wędkarza brakuje najważniejszego:
Statystyk osobistych.
[/quote]
Najprostsze pomysły są najlepsze :P Mi brakuje prostej aplikacji w której właśnie bym zapisał sobie pogodę, stan wody, fazy księżyca i co się udało złowić typu nazwa ryby, cm i np przynęta i krótką notatkę. Oczywiście obowiązkowo możliwość przeniesienia zebranych danych na nowe urządzenie.

A co do rozpoznawania ryb to wrzuciłem dwa zdjęcia boleni i wyszło, że jeden to leszcz a drugi boleń był w prawie 70% płocią a w 50% boleniem :D
[/quote]

Taka aplikacja już jest-nazywa się excel :) a mi chodzi o automatyzację tego, pisanie jest żmudne i przy 15-20 rybach na zasiadkę można "ocipieć", próbowałem tak, poległem po 3 wyjazdach. Ale automatyzacja tego, jak wyżej napisałem-tego właśnie mi brakuje, czyli:
Przyjeżdżam na łowisko Batorówka 23 kwietnia 2024 roku.
1. Apka musiałaby być spięta/potrafić sczytać z jakiejś pogodynki (apki pogodowej) dowolnej, bo bieżącą pogodę pokazują wszystkie właściwie :) gorzej z przewidywaniami. No i z tej apki zaczytuje: lokalizację, datę, godzinę, temperaturę, ciśnienie.
2. Następnie licznik ryb, może być klikany typu wybór Karp, Lin,Leszcz, Karaś...po kliknięciu w nazwę gatunku rozmiarówka w kg (jako wybór) 1,2,3,4...potem druga opcja rozmiar (długość ryby). Oraz możliwość dołączenia fotki do tego.
3. Notatki o sposobie łowienia.
Czyli:
krok 1: odpalam APKę, klikam w swoim profilu np. Rozpoczynam łowienie, w tym tym czasie apka robi czynności z pkt 1. (zaciąga dane lokalizacyjne, pogodowe, ciśnieniowe, datę).
krok 2. Asystent w czasie łowienia, klikam co za gatunek złowiłem, ile ważył (wprawni wędkarze potrafią oszacować czy karp ma 1,5kg czy 2.5 więc może być dokładnie lub poprzez kliknięcie szacunkowo w guzik zakresu. Tak by jak najmniej klików robić.
Tu do przemyślenia jak to mega uprościć, ale by było np można skonfigurować sobie przed łowieniem to czym łowię np.method feeder (pod tą pozycją wcześniej wpisuję sobie czym łowię i podczas łowienia, po złowieniu ryby i kliknięciu co to za ryba podpowiada się to co wpisałem w domu wcześniej zanęta FB epidemia, pellet skretting, waftersy 8mm orange chocolate, mikrony FB, Match pro duo krewetka...
Łowię karpia: 1 klik KARP, 2 klik WAGA (przedział 2-3kg), 3 klik MIARA (lub pomijam), 4 klik ZANĘTA/PELLET, 5 klik NA CO (rodzaj kulki), 6 klik FOTKA (z możliwością pominięcia.
krok 3. Statystyki w swoim profilu i dowolne mieszanie/listowanie, czy po czasie, czy po metodzie połowu, czy po gatunku w zależności co chcę uzyskać.
krok 4. jakby APP się rozwijała możliwość udostępniania czy fot/galerii z profilu, czy wygenerowanych statystyk-to jako dopełnienie powyższych kroków.
To tak na szybko co mi przychodzi do głowy, co nie jest mega zaawansowane na dzisiejsze czasy w wykonaniu, a pomocne dla wędkarza i innowacyjne zarazem, bo nie znam podobnego rozwiązania, choć kilka apek miałem zainstalowanych dla wędkarzy.



Offline ErykS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jarocin
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowa aplikacja wędkarska - Fiszi
« Odpowiedź #6 dnia: 23.04.2024, 14:24 »
Ot i mądrego to warto posłuchać :P. Taką aplikacje z możliwością ogarnięcia w prosty sposób statystyk to był brał w ciemno.
Eryk :-)