Autor Wątek: Jak łowić karpiówką i feederem na przełomie marca/lutego  (Przeczytany 505 razy)

Offline Pan Owoc

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Witam, tak jak w temacie. Chciałbym się wybrać za tydzień na rybki, ale totalnie nie wiem gdzie ich szukać. Głębiny/płycizny? Pogoda pokazuje że ma być 16 stopni, a przez cały tydzień utrzymywać się +- 10.
Czy warto na karpiówce zakładać już kukurydze i trochę nęcić grubszym towarem czy się wstrzymać?
Rekordy:
Karaś srebrzysty 2 kg
Karp 3 kg

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak łowić karpiówką i feederem na przełomie marca/lutego
« Odpowiedź #1 dnia: 24.02.2024, 13:49 »
Przy takiej ciepłej pogodzie to w słoneczny dzień próbowałbym zlokalizować karpie w miejscach gdzie będzie cieplejszą woda (raczej płytko, tam gdzie fala pcha ciepłą wodę, tam gdzie najbardziej operuje słońce). Zdarzało mi się że się wygrzewały przy powierzchni i nie żerowały, ale jak zaczeło słońce zachodzić to spłyneły w dół i pięknie polowiłem niestety zwijanie w nocy - czego nie lubię.
Co do zanęty i grubości to ja wprowadzałbym już pellet mieszany z zanetą do method feeder, bez wstępnego nęcenia. Stosunek pelletu do zanęty zmieniałbym w zależności od brań. Jak się rozkręci to nawet sam pellet. Jak brania przygasną to zejście na mały podajnik. Przynęta na methodę to raczej mały wafters. Co do karpiówki to sprobowałbym już grubiej ale wciąż punktowo szukałbym raczej karpii a nie zmuszał do przypłynięcia do mnie. Zakładał bym siatki pva z pelletem i kulkami + jakaś zalewają lub zanęta drobna na mączkach. Z mierzeniem odległości i klipowaniem, tak aby wracać w te same miejsca co jakiś czas. Jeśli lubisz kukurydzę to może strzelanie procą + karpiówka lub kulami zrobionymi z pelletu i kuku. Jak dalej to użyłbym spomba ale nie za dużo towaru. Wszystko zależy od sytuacji na wodzie i charakteru samej wody, obserwuj, wyciągaj wnioski. Powodzenia!

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak łowić karpiówką i feederem na przełomie marca/lutego
« Odpowiedź #2 dnia: 24.02.2024, 13:57 »
Woda bez wątpienia będzie się ogrzewać szybciej na płyciznach. Nim ryby zaczną tak naprawdę żerować to jeszcze sporo czasu minie. Owszem, wszystko jest zależne od aktywności słońca i temperatury, ale miejmy na uwadze - metabolizm ryb w tej chwili jest bardzo powolny. Dlatego też należy (jeśli w ogóle) to nęcić bardzo ubogo, zostawiając jedynie śladowe ilości zanęty. A przynęty - jak najmniejsze, na delikatnych zestawach.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.