Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1890929 razy)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1935 dnia: 27.04.2016, 20:25 »
Taka pianka się nada:



W środek proponuję włożyć kawałek rurki z tworzywa w celu usztywnienia. Używam takiego patentu do zestawów dorszowych.

Panowie Lucjan używa tej izolacji do przyponów długich 70-100cm i więcej :) pokazywał na filmie kiedyś , też myślałem o tym, póki co zamówiłem z Prestona przypony 75cm i będę ich używał na rzece :) ( Trzymam je w oryginalnym opakowaniu)

Co do konstrukcji tej "Ala" drabinki na przypony  to w jednym rzędzie miał powbijane w tą izolację gwoździe np 10szt  i na te łebki od gwoździ zaczepiał oczko od przyponu.... jedno oczko na jeden łepek :) :)
Krzysztof

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1936 dnia: 27.04.2016, 20:36 »
A nie lepiej zamiast kombinować kupić za 15 zł cosik takiego https://www.raven-fishing.pl/rig-bin-large/pl/product/3211/?sqr=rig%20box. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony i jest dosyć spore spokojnie pomieści przypony nawet żywcowe z kotwicą.
Pozdrawiam

Marek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1937 dnia: 27.04.2016, 20:37 »
Od wielu sezonów,stosuję takie zwijadełka. http://allegro.pl/zwijadelko-wedkarskie-owalne-anplast-z-korkiem-i5969003513.html
 Bardzo spłaszczona elipsa,mieści się spokojnie, w kieszeni kamizelki,lub torby.Nie deformuje przyponów. Bardzo trwałe.
Arek

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1938 dnia: 27.04.2016, 20:38 »
Dokładnie tak, ja używam tego zamiast drabinki, i jak można przeczytać wyżej, niektórzy ulepszyli całą konstrukcje o dodatkowe usztywniane od środka. A ja całość wsadzam w dużą tube na splawiki w celu ochrony przyponów, taka mała modyfikacja projektu Luk-a :)

Pozdrawiam

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1939 dnia: 27.04.2016, 20:39 »
Dzięki wielkie wszystkim za szybką odpowiedź. A jeszcze podpytam z innej beczki.
Czy Drennan Flexible Float Link nadaje się do montowania wagglerów w wersji loaded? W sensie czy nie pląta się nic. Zmontowałem toto szybko na kawałku żyłki 0.18 i jakoś dziwnie się żyłka w stronę spławika układa. Ciekawe jak to w praktyce wygląda.


Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1940 dnia: 28.04.2016, 12:34 »
Czy jest sens dawać melase do zanęty o tej porze roku? Czy działa tylko na leszcze? Może liny ją lubią?
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline SzymonDG

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1941 dnia: 28.04.2016, 13:12 »
Na wielu filmikach i zdjęciach z połowów widać, że ludzie przetrzymują ryby w sieci i później wypuszczają. Trzymają tylko aby na koniec wędkowania porobić zdjęcia. I jak to teraz jest. Czy takie ryby w siatce które chcę wypuścić muszę wpisać w rejestr?

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1942 dnia: 28.04.2016, 13:18 »
Na wielu filmikach i zdjęciach z połowów widać, że ludzie przetrzymują ryby w sieci i później wypuszczają. Trzymają tylko aby na koniec wędkowania porobić zdjęcia. I jak to teraz jest. Czy takie ryby w siatce które chcę wypuścić muszę wpisać w rejestr?
RAPR mówi, że ryby przetrzymywane w siatce nie mogą wrócić do wody... ;)
Ale raczej w rejestrze nie wpisuje się czy ryby, przetrzymywało się w siatce :)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Splot

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1943 dnia: 28.04.2016, 14:23 »
Na wielu filmikach i zdjęciach z połowów widać, że ludzie przetrzymują ryby w sieci i później wypuszczają. Trzymają tylko aby na koniec wędkowania porobić zdjęcia. I jak to teraz jest. Czy takie ryby w siatce które chcę wypuścić muszę wpisać w rejestr?
Ja bym wpisał i to nawet takie które nie zostały nawet złowione. W podsumowaniu wyjdzie że ileś ryb zostało wyłonionych, dzięki temu może będzie większe zarybienie

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline korek80

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wieliczka
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1944 dnia: 28.04.2016, 15:32 »
Na wielu filmikach i zdjęciach z połowów widać, że ludzie przetrzymują ryby w sieci i później wypuszczają. Trzymają tylko aby na koniec wędkowania porobić zdjęcia. I jak to teraz jest. Czy takie ryby w siatce które chcę wypuścić muszę wpisać w rejestr?

Przepraszam jeśli źle zrozumiałem ale z zasady w normalnych okolicznościach (pomijam zawody) jeśli wrzucasz rybę do siaty to nie powinieneś jej wypuszczać tylko zabić po zakończeniu łowienia i zabrać do domu.
W każdym innym przypadku trzymanie ryb bez celu w siatce to przejaw ignorancji dla tych istot, a trzymanie tylko po to aby zrobić sobie z nią sesję na koniec wędkowania to delikatnie mówiąc nieporozumienie.

Pozdrawiam !
Paweł

Offline masters

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bolesławiec/ Lille
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1945 dnia: 28.04.2016, 15:50 »
Na wielu filmikach i zdjęciach z połowów widać, że ludzie przetrzymują ryby w sieci i później wypuszczają. Trzymają tylko aby na koniec wędkowania porobić zdjęcia. I jak to teraz jest. Czy takie ryby w siatce które chcę wypuścić muszę wpisać w rejestr?

Przepraszam jeśli źle zrozumiałem ale z zasady w normalnych okolicznościach (pomijam zawody) jeśli wrzucasz rybę do siaty to nie powinieneś jej wypuszczać tylko zabić po zakończeniu łowienia i zabrać do domu.
W każdym innym przypadku trzymanie ryb bez celu w siatce to przejaw ignorancji dla tych istot, a trzymanie tylko po to aby zrobić sobie z nią sesję na koniec wędkowania to delikatnie mówiąc nieporozumienie.


Pozdrawiam !

Ja tak często robię, jedynie duże ryby od razu wypuszczam, nie wiedze w tym nic złego, oczywiście co innego 10kg płotek w metrowej siatce a co innego w siatce która ma 4 metry.
Sorki ale nie popadajmy  w paranoje, niedługo będzie tak ze przy odhaczaniu nie będzie dobrze odbierane łapanie ryby ręka, bo śluz się z niej ściera, a odhaczać będziemy prosto w podbieraku i od razu woda.
Shimano Super Ultegra AX 12`+ Shimano Twin Power 4000HG, Shimano Super Ultegra AX 10,6` + Shimano Sustain 4000FG, Matrix Superbox S36.

Offline korek80

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wieliczka
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1946 dnia: 28.04.2016, 16:01 »
Powiedzmy, że to jest kwestia podejścia, nie mam zamiaru narzucać swojego innym ale nie mogę zrozumieć po co komuś trzymać w siatce połapane ryby jeśli ich nie zabierze, czy to nie jest przypadkiem objaw niedowartościowania, a może chcemy żeby inni zobaczyli siatkę pełną ryb ?
Sorki jeśli to zbyt bezpośrednie ale w tym przypadku naprawdę nie ma nic pośrodku. Tak samo czuje mała ryba jak i duża. Jeśli zaczniemy dbać tylko o te większe to skąd one się będą brać, też kiedyś były małe.
Paweł

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1947 dnia: 28.04.2016, 16:30 »
Powiedzmy, że to jest kwestia podejścia, nie mam zamiaru narzucać swojego innym ale nie mogę zrozumieć po co komuś trzymać w siatce połapane ryby jeśli ich nie zabierze, czy to nie jest przypadkiem objaw niedowartościowania, a może chcemy żeby inni zobaczyli siatkę pełną ryb ?
Sorki jeśli to zbyt bezpośrednie ale w tym przypadku naprawdę nie ma nic pośrodku. Tak samo czuje mała ryba jak i duża. Jeśli zaczniemy dbać tylko o te większe to skąd one się będą brać, też kiedyś były małe.

Przytoczę zdanie pewnej weganki, z którą często rozmawiam. Po co komuś łowić ryby, skoro zamierza je wypuścić? Wg Niej takie łowienie ryb jest gorsze niż łowienie z natychmiastowym zabijaniem ryb. To znęcanie się nad rybami dla własnej przyjemności. Ta dziewczyna sporo racji w tym co twierdzi. Wyobraźmy sobie, że każdemu z nas co pewien czas ktoś wbije w wargę haczyk (może być bezzadziorowy), a następnie wyjmie. Oczywiście musiałby być to haczyk o wielkości proporcjonalnej  czyli minimum sumowy. Raczej nikt nie zaliczałby tego do przyjemności.

Sam zdecydowaną większość ryb wypuszczam, od czasu do czasu kilka wezmę (bo nie kupuje ryb) - głównie są to ukleje więc zaliczam się do jednego z takich sadystów.
Pozdrawiam
Mirek

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1948 dnia: 28.04.2016, 18:56 »
Na pewno zwierzęta nie odczuwają tak samo bólu jak ludzie , więc takie porównania nie mają sensu.Idąc za takim rozumowaniem to niedługo ludzie zaczną wodę w rzekach podgrzewać bo ryby zimą marzną a krowy w oborach będą musiały mieć centralne ogrzewanie ;)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #1949 dnia: 28.04.2016, 19:11 »
Na pewno zwierzęta nie odczuwają tak samo bólu jak ludzie , więc takie porównania nie mają sensu.Idąc za takim rozumowaniem to niedługo ludzie zaczną wodę w rzekach podgrzewać bo ryby zimą marzną a krowy w oborach będą musiały mieć centralne ogrzewanie ;)

Już się świnią puszcza muzykę żeby miały bezstresowy tryb życia :P
Krzysztof