Autor Wątek: Kultura dyskusji w Internecie  (Przeczytany 35447 razy)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kultura dyskusji w Internecie
« Odpowiedź #45 dnia: 14.01.2015, 20:38 »
każdy jest inny :) każdy ma swoje zdanie na dany temat i poglądy  :)
Krzysztof

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 311
  • Reputacja: 899
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kultura dyskusji w Internecie
« Odpowiedź #46 dnia: 14.01.2015, 20:43 »
Panowie żeby nikogo nie urazić jeżeli każdy praktykujacy muzułmanin żyje i postepuje według koranu a on został napisany w 7 wieku to oczym tu mówimy swiat sie chyba troszke od ta tamtej pory zmienił moim zdaniem to dwa światy my i oni co do pisma francuskiego troszke zniesmaczony jeste sa granice ale to francja
Maciek

elvis77

  • Gość
Odp: Kultura dyskusji w Internecie
« Odpowiedź #47 dnia: 14.01.2015, 20:44 »
Ja zawsze mam inne zdanie i też się z nim nie zgadzam.

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kultura dyskusji w Internecie
« Odpowiedź #48 dnia: 14.01.2015, 20:46 »
jeżeli każdy praktykujacy muzułmanin żyje i postepuje według koranu a on został napisany w 7 wieku to oczym tu mówimy

Ja żyję według księgi jeszcze starszej i nie uważam, żebym był światowo i ideowo zacofany :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 311
  • Reputacja: 899
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kultura dyskusji w Internecie
« Odpowiedź #49 dnia: 14.01.2015, 20:51 »
Nie bede polemizował tak jak pisałem żeby kogoś nie urazić
czy my chrzescijanie bieżemy na siebie odpowiedzialnosc i dokonujemy zamachów w imie boga aby nas zbawili .............
Maciek

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kultura dyskusji w Internecie
« Odpowiedź #50 dnia: 14.01.2015, 20:53 »
Nie bede polemizował tak jak pisałem żeby kogoś nie urazić

Ale dobra polemika nie polega na obrażaniu. To tak, jakbyś bał się obrazić właścicieli Drennana zakupem Prestona.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 774
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kultura dyskusji w Internecie
« Odpowiedź #51 dnia: 14.01.2015, 21:01 »
No niestety - islam to religia wczesnego średniowiecza. O ile chrześcijaństwo zmienia się i ewoluuje wraz z postepem technicznym i rozwojem nauki - to islam stoi w miejscu. Najgorsze jest to, że korzystaja oni z wolności zachodniego świata w Europie, z demokracji - która zasłaniają sie kiedy trzeba - a której nie maja zamiaru tolerować. Kobiety są obywatelami drugiej kategorii, nie ma uprawnienia, wolności słowa i poglądów.
Nie da sie ukryć, że stoimy na progu jakiegoś konfliktu, widać to juz chociażby po tym co się dzieje w Iraku i Syrii. Potrzeba lądowej ofensywy aby pokonać Kalifat, a na to sie nie zanosi póki co...

Nie każdy jednak muzułmanin to terrorysta i morderca. Wiekszośc zaadoptowała się w dzisiejszym świecie, niektórym udało się całkowicie zintegrować. Niestety wystarczy kilku ekstremistów, aby uderzyć w czuły punkt 'białej' Europy. Tak stało się we Francji, wcześniej w Londynie i Madrycie.

Ja winię za większość rzeczy poprawnośc polityczną i bezmyslność lewicowych polityków - otwierających granicę dla imigrantów z krajów muzułmańskich. W Brukseli najczęściej nadawanym imieniem jest Mohamed, za 20 lat Muzułmanie będa stanowić 50 % populacji tego kraju. Francja ma największy problem, kolonialna przeszłość teraz przynosi gorzkie owoce, widać to po zamachach... Można by pisać i pisać. Jednak drażnienia muzułmanów robieniem komiksów z Mahometem nie uważam za rozsądną rzecz. Powinny być pewne granice dobrego smaku.

Jak to się ma jednak do zachowania człowieka który 'zaatakował' kanał Marfisha? Wg mnie islam nie miał z tym nic wspólnego. Ot, polska rzeczywistość! :(
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kultura dyskusji w Internecie
« Odpowiedź #52 dnia: 14.01.2015, 21:04 »
Dziś wyszedł nowy "numer" tej gazety i znow karykatury na nim ... sami sie proszą.
Krzysztof

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kultura dyskusji w Internecie
« Odpowiedź #53 dnia: 14.01.2015, 21:07 »
Jak to się ma jednak do zachowania człowieka który 'zaatakował' kanał Marfisha? Wg mnie islam nie miał z tym nic wspólnego. Ot, polska rzeczywistość! :(

Luk, po prostu niektórzy są tak dobrzy, że nawet islamu nie potrzebują, by robić zamach :)
Kiedyś jakiś pijaczyna próbował się "zamachnąć" na ówczesnego prezydenta, a byłego ministra sportu z czasów PZPR. Komentarz był prosty - jaki prezydent, taki zamachowiec :)
Ot, polska rzeczywistość! :(
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 311
  • Reputacja: 899
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kultura dyskusji w Internecie
« Odpowiedź #54 dnia: 14.01.2015, 21:18 »
Luk wpełni sie z toba zgadzam mi trudno sie odnieść bezpośrednio to tego co sie dzieje a piszac o, polemice wiara to indywidualna sprawa a z wyborami sie moim zdaniem nie polemizuje tyjko podejmuje wybory
co do samych muzułmanów to bardzo cieżki temat moim zdaniem w tej dyskusji lekarstwa na całe zło z tym problemem nie znajdziemy ja osobiście mam sentyment do regionów północnej afryki byłem tam 6 razy i na własne oczy widziałem jak to wyglada i mam swój poglad na te sprawy
byłem gdy panowały w tych krajach dyktatury i teraz po rewolucji i wiem ze to sie dobrze nie skończy jak dalej to pójdzie w ta strone co teraz
Maciek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kultura dyskusji w Internecie
« Odpowiedź #55 dnia: 14.01.2015, 23:50 »
Ja śmiem twierdzić, że chrześcijaństwo w swojej istocie nie zmienia się. Chrześcijaństwo jest religią dotyczącą rzeczy ostatecznych, a sprawami tzw. doczesnymi zajmuje się tylko w tym zakresie, o ile jest to potrzebne ze względu właśnie na te sprawy ostateczne. Podobnie jak islam. Kultura, w której żyją chrześcijanie i muzułmanie zmienia się jednak. Jedni potrafią sobie z jej globalnymi uwarunkowaniami radzić, bo mają po temu środki, inni nie.

My na islam patrzymy w taki sposób, jak muzułmanie na chrześcijaństwo. A przecież w islamie, podobnie jak w chrześcijaństwie jest wiele odłamów. Muzułmanie nie patrzą na nas jako na prawosławnych, katolików, protestantów, czy w końcu ateistów, którzy żyją w obrębie naszej kultury. My w nich też nie widzimy sunnitów w różnych odmianach i szyitów. A cały islam to religia również mistyków i wielkich postaci życia duchowego. Są naprawdę w większości pokojowo nastawieni. Niestety propaganda Zachodu i nagonka na religię w ogóle przemilcza mnóstwo faktów. Na przykład, piętnowany Iran uznaje za oficjalne religie na swoim terenie: sunnicki islam, zaraostryzm, chrześcijaństwo oraz judaizm (!!!). Każda z tych społeczności ma swoich przedstawicieli w parlamencie. Oczywiście jest ich mało, bo prawo nie sprzyja rozwojowi, ale są. A o Arabii Saudyjskiej, w której za posiadanie Pisma Świętego, noszenie krzyżyka na szyi, grozi kara śmierci, nikt złego słowa nie powie. Sama rewolucja islamska w Iranie miała swoje podłoże polityczne i można ją było zatrzymać. Niestety niechlubną rolę odegrały tu Stany Zjednoczone w związku z ratowaniem za wszelką cenę władzy, zadłużonego u nich (prywatnie!!!) na ogromne pieniądze, Szacha Pahlawiego.

Zachód propaguje teraz Charlie Hebdo, ale nie mówi się, że to pismo skrajnie lewackie i antyreligijne, a jedna z jego okładek przedstawia kopulującą Trójcę Świętą. Ludzie z tego pisma pogardzając (bo inaczej nie można tego nazwać) innymi powinni byli mieć na względzie, że wzbudzą taką pogardę wobec siebie (również pogardę innych dla ich życia). Nie chcę powiedzieć przez to, że dobrze im tak, ale, parafrazując, kto mieczem (tu: nienawiścią) wojuje, ten od miecza (nienawiści) ginie. Tylko, że muzułmanie nie rozumieją, ze wszelkie zwichrowania, to z reguły nie jest myślenie ludzi Zachodu, a elit politycznych, które próbują wpływać na zmiany, szczególnie postaw moralnych, społeczeństwa. Udaje im się to realizować w ten sposób, że hodują wąską grupę radykałów. Normalni ludzie pozostają normalni. :)

Muzułmanie postrzegają również jako chrześcijan „redaktorów” z tego pożal się Boże pisma sat(anist)yrycznego. Uznając za słuszne chyba, że terroryści to nie wyznawcy islamu, mamy taką oto sytuację, że niby-muzułmanie atakują niby-chrześcijan i tworzy się przekonanie, że to wojna dwóch cywilizacji islamskiej i chrześcijańskiej. A to nieporozumienie. Podtrzymywanie jednak takiego poglądu nakręca spiralę nienawiści. Nastawiamy się do siebie wrogo, co jest już widoczne niemalże na każdym kroku, szczególnie tam, gdzie społeczności muzułmańskie są liczne i żyją obok chrześcijan. Przykro stwierdzić, ale w dużej mierze to efekt bezrozumności mediów, o wspomnianym Kuźniarze wcześniej nie wspomnę, bo trudno znaleźć większego ignoranta (eufemizm) w całym polskim medialnym światku.
Mam takie wrażenie, że wszystko prowadzi do zdyskredytowania religii i wypromowania poglądu, jakoby była ona groźna dla człowieka. W ten sposób cofamy się do teorii znanych nam z poprzedniego systemu.

P. S. Off topic w moim wydaniu rozwija się
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kultura dyskusji w Internecie
« Odpowiedź #56 dnia: 15.01.2015, 00:12 »

 "Na przykład, piętnowany Iran uznaje za oficjalne religie na swoim terenie: sunnicki islam, zaraostryzm, chrześcijaństwo oraz judaizm (!!!). Każda z tych społeczności ma swoich przedstawicieli w parlamencie."      Tak jak było w Jerozolimie do momentu jak Papieskie wyprawy Krzyzowe nie postanowiły wyzwolić jej z rąk niewiernych!
Arek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kultura dyskusji w Internecie
« Odpowiedź #57 dnia: 15.01.2015, 00:37 »
Nie wiem, jaki był ustrój Jerozolimy w czasach panowania w niej muzułmanów, ale wiem, że instrumentalne traktowanie religii, również w polityce, powoduje zawsze wrogość wielkiej liczby (nierzadko milionów) ludzi, wobec siebie. W moim przekonaniu jest to działanie z premedytacją, bądź wynikające z bezmiernej głupoty decydentów.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kultura dyskusji w Internecie
« Odpowiedź #58 dnia: 15.01.2015, 00:43 »
Z tym parlamentem pojechałem zbyt w cytacie! Sory nieuwaga! Ale przed wyprawami Krzyzowymi Jerozolima niby Muzułmańska była niesamowicie demokratyczna jeśli wolno to tak określić jeśli chodzi o tolerancję religijną! Nas chrześcijan raczej w niewielu przypadkach było na to stać! Jeśli w ogóle!! :-[ :-[ :-[
Arek

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kultura dyskusji w Internecie
« Odpowiedź #59 dnia: 15.01.2015, 07:06 »
Ale przed wyprawami Krzyzowymi Jerozolima niby Muzułmańska była niesamowicie demokratyczna

Nie wydaje mnie się :)

Poza tym, to Logarytm masz rację. Świat islamu patrzy na zachód, jak na chrześcijanów, nawet, jeśli ze chrześcijaństwem nie maja nic wspólnego, jak Charlie.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik