Autor Wątek: Przynęty linowe. Method feeder  (Przeczytany 23457 razy)

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Przynęty linowe. Method feeder
« dnia: 27.06.2016, 16:50 »
Witam. Chciał bym wam przedstawić moje ulubione przynęty do połowu linów na method feeder.
-Kulki proteinowe Lorpio truskawkowe 10 mm pop-upy, jest to świetna przynęta na liny szczególnie wabi kolorem. Jest to idealna przynęta do methody na majowe liny.
-Kulki proteinowe Lorpio truskawkowe 12 mm tonące + kukurydza pływająca ESP, jest to bardzo dobre połączenie szczególnie gdy nastawiamy się na duże liny jest to przynęta która nadaje się do łowienia na methodę ale i na zwykły zestaw z koszyczkiem zanętowym.
-Kulki proteinowe Drennan scopex 8 mm + kukurydza pływająca ESP, świetne połączenie które warto wypróbować gdy lin nie chce żerować.
-Kulki proteinowe Drennan scopex 8 mm + pół kulki proteinowej Lorpio 10 mm truskawkowej pop-up, taki ,,grzybek'' pozwoli nam na niezwykle skuteczne zaprezentowanie przynęty, a dodatkowo kolor czerwony będzie prowokował liny do brania.
-Kukurydza naturalna + kukurydza pływająca ESP, połączenie które także przynosi mi dobre efekty szczególnie na wodach w których jest bardzo dużo karpiarzy którzy nęcą karpie kukurydzą, można także użyć dwóch naturalnych kukurydz.
-Pellet 8 mm Sonubaits pikantna kiełbasa i ochotka, przynęta ta jest bardzo dobrą alternatywą na chłodne miesiące gdy ,,śmierdziuchy'' przeważają nad słodyczą gdy woda jest jeszcze zimna.
-Pellet 12 mm Sonubaits kryll, rzadko używam tej przynęty ale gdy nie chcę przyłowów małych linów nie widzę lepszej przynęty niż ten pellet lub druga przynęta.

Mam nadzieję że ten opis moich przynęt linowych przyda się niektórym :D :D :D Jestem otwarty na propozycję innych połączeń przynęt ;) :D :D

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #1 dnia: 27.06.2016, 16:53 »
Jak wygląda Twój zestaw metodowy przy popupach? Puszczasz kulkę na długość przyponu, czy zakładasz śrucinkę? Jeśli tak, to w jakiej odległości od haczyka.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #2 dnia: 27.06.2016, 17:00 »
Głównie używam takich wielkości kukurydzy pływającej aby nie unosiły haczyka. Haczyk ma leżeć na zanęcie a po wstępnym rozpuszczeniu sama przynęta ma się unosić się delikatnie nad zanętę. Gdy łowię na samego pop-upa mam 2 przypony jeden mam gdzie właśnie mam stosunkowo duży haczyk i grubą plecionkę (jest to gotowy przypon z ESP) i tego przyponu nie uniesie kulka i będzie tak samo wystawać na długość włosa jest to skuteczne. Ale ostatnio zrobiłem sobie przypon gdzie wypuszczam kulkę na długość przyponu niestety jeszcze na ten zestaw lina nie złowiłem ale łowiłem niewielkie karpie. Ja bym bardziej był zwolennikiem aby przy metodzie te przynęty lekko wystawały poza zanętę według mnie lepiej to kusi ryby. :D

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #3 dnia: 27.06.2016, 17:09 »
Czasem gdy nic się nie działo w metodzie nie chowam przynęty a zostawiam widoczną dało to czasem jakieś jedno branie w słaby dzień. Nie jest to reguła raczej.. Co do śmierdziuchów to zależy też od wody bo w sobotnie upał liny brały tylko na pikantną właśnie. Na słodkie nic nie reagowało.
Paweł

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder.
« Odpowiedź #4 dnia: 27.06.2016, 17:12 »
W tym się z tobą zgodzę nie ma konkretnych reguł co do tego kiedy się stosuje śmierdziel a kiedy słodkie zależy to w dużej mierze od dnia i wody na której się łowi. Ja tak napisałem bo mi się akurat wtedy dobrze sprawdzał ale czasem były dni w które tak jak ty lepiej mi brały na śmierdziucha niż na coś słodkiego ;) ;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #5 dnia: 27.06.2016, 17:12 »
Głównie używam takich wielkości kukurydzy pływającej aby nie unosiły haczyka. Haczyk ma leżeć na zanęcie a po wstępnym rozpuszczeniu sama przynęta ma się unosić się delikatnie nad zanętę. Gdy łowię na samego pop-upa mam 2 przypony jeden mam gdzie właśnie mam stosunkowo duży haczyk i grubą plecionkę (jest to gotowy przypon z ESP) i tego przyponu nie uniesie kulka i będzie tak samo wystawać na długość włosa jest to skuteczne. Ale ostatnio zrobiłem sobie przypon gdzie wypuszczam kulkę na długość przyponu niestety jeszcze na ten zestaw lina nie złowiłem ale łowiłem niewielkie karpie. Ja bym bardziej był zwolennikiem aby przy metodzie te przynęty lekko wystawały poza zanętę według mnie lepiej to kusi ryby. :D
:thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #6 dnia: 27.06.2016, 17:18 »
Mam zamiar do mojej kolekcji linowy przynęt dołączyć te ,,poduszeczki'' ciekawi mnie jak liny będą na nie reagować :D :D :D

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #7 dnia: 27.06.2016, 17:57 »
Na moich dwóch ostatnich wyprawach za linem killerem jest

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #8 dnia: 27.06.2016, 18:04 »
Domyślam się ;) zapach przypominający naturalny pokarm lina, kuszący kolor czerwony i wszystko jasne :D ja bym na twoim miejscu spróbował dodać do kulki kukurydzę pływającą według mnie poprawia nieco brania ale to zależy od łowiska i dnia ;)

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #9 dnia: 27.06.2016, 18:10 »
Na łowisku o dużej presji kolor żółty mi się  kompletnie nie sprawdził tego dnia. Działał odstraszająco wręcz ;)

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #10 dnia: 27.06.2016, 18:15 »
Rozumiem ale może połączenie by dało jakiś wynik. Możliwe że się mylę według mnie trzeba kombinować z kolorami, kształtami, smakami :D

Offline Robert_X

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złów i wypuść, urośnie...
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #11 dnia: 27.06.2016, 18:48 »
Mam zamiar do mojej kolekcji linowy przynęt dołączyć te ,,poduszeczki'' ciekawi mnie jak liny będą na nie reagować :D :D :D

Mi to się nie sprawdzało jak do tej pory ale Karpiki je czasem uwielbiają :)

Największego do tej pory złowiłem na  kulkę 12mm tonącą white halibut z Lorpio

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #12 dnia: 27.06.2016, 20:27 »
Dzisiaj postanowiłem przetestować mój nowy nabytek pellet 8mm krylowy z firmy Methodmania. Wybrałem się na godzinkę na ryby od godziny 19 do 20, była to krótka zasiadka ale zaskakująca. W ciągu tej godziny udało mi się złowić na ten pellet 3 liny i karasia, dwa liny około 25cm, karaś też około 25cm a jeden lin miał 38cm. Mogę z czystym sumieniem wystawić bardzo pozytywną ocenę. Pellet jest sumiennie wykonany, ma bardzo dobrą ,,panierkę'' dzięki której smuży w wodzie na zielono, co mnie też zaskoczyło jak na małe pudełko jest bardzo dużo tego pelletu, pellet jest aż po same brzegi. Oczywiście będę ją jeszcze musiał kilka razy przetestować ale ja już wiem że będzie to killer ;) Coś wspaniałego :D

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #13 dnia: 27.06.2016, 20:28 »
A to jest właśnie ta zdobycz o której wspominałem ;) Ba pellet  green ghost sinking z Methodmanii. Lin miął 38 cm, niestety niewyraźne zdjęcie :/ Lin oczywiście wrócił do wody ;)

Offline Robert_X

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złów i wypuść, urośnie...
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #14 dnia: 27.06.2016, 21:42 »
Było chociaż na trawce położyć ...... :P