Autor Wątek: Method Mania - recenzja produktów  (Przeczytany 27071 razy)

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Method Mania - recenzja produktów
« dnia: 04.11.2016, 11:10 »

Napisałem małe podsumowanie moich testów produktów Method Mani. Zachęcam kolegów do dyskusji.
Produkty te wziąłem na warsztat pod koniec maja, tuż przed zawodami Mazovia Fishing Cup. Ponieważ na początku czerwca urodził mi się drugi syn, mój sezon nie był tak intensywny jak bym chciał. Jednak ten czas myślę wystarczy, żeby rzetelnie wystawić opinię.
Już na treningu i zawodach Mazovi używałem pelletów (Basic, Krill i The Corn Cor) do mixu 50:50. Trzeba nauczyć się je namaczać, gdyż na początku wydają się być rozmoczone. Jednak po dłuższym czasie osiągają idealną konsystencję. Ciężko ocenić skuteczność pelletu w mixie, ale wyniki świadczą o tym, że się sprawdza (2 miejsce na zawodach MFC i 3 miejsce na zawodach Trotki). Każde ziarenko jest idealne, co wspaniale sprawdza się do strzelania z procy. Trochę dziwi mnie, że podstawowego pelletu basic nie ma w rozmiarze 2mm, ale liczę, że producent uzupełni tą lukę w przyszłym sezonie.

Najbardziej z asortymentu Method Mani przypadł mi do gustu ich Fluo Gel o zapachu Multi Frutti. Zapach jest obłędny. Żel jest bardzo gęsty, najgęstszy którego używałem, co super sprawdza się w dipowaniu przynęt łowiąc na spławik. Na sesji na łowisku Lindis pokazał wielką skuteczność. Dodawanie go na podajnik dawało dużo szybsze brania. Nie miałem sytuacji, żeby jego użycie spowodowało zanik brań. W przyszłości chciałbym zainwestować w inne dipy Method Mani.

Na uwagę zasługuje także pellet Green Ghost czyli chyba ich najpopularniejszy produkt. Jest on mocno nasączony, a w wodzie zostawia zieloną smugę. Jest to aktualnie jedna z moich czołowych przynęt, tak jak i kolegów z teamu Fishing Fighters. Pellet ten występuje również w wersji pływającej co na pewno da dobre efekty podwieszając go tuż nad podajnikiem do methody. Nie wiem co odpowiada za skuteczność tej przynęty, czy praca, czy smak, ale naprawdę działa!

Inne przynęty, które posiadam, to głównie popup. Rzadko sięgam po ten rodzaj przynęt, bo nie jestem do nich przekonany, więc za wcześnie na moją opinię o ich skuteczności. Osobiście podoba mi się to, że w jednym opakowaniu są różne kolory oraz są zarówno dumbelsy, jak i kulki. Często od smaku ważniejszy jest kolor, więc jedno opakowanie daje nam wachlarz przynęt. Przynęta jest miękka i bardzo dobrze przebija się igłą oraz pushstopem. Znajomi karpiarze wyrażali o nich pochlebne opinie, stosując je przy swoich bałwankach.
Podsumowując: produkty Method Mani są dobrej jakości i warto dać im szansę. Ich skuteczność nie ustępuje moim czołowym mieszankom i przynętom. Na pewno spróbuję nowej zanęty tego producenta bo tego brakuje w ich ofercie i dokupię sobie więcej dipów. Producent ten ma własną wodę i długo wszystko testuje zanim wypuści na rynek. Cieszę się że produkty Method Mani można dostać w Sklep Wędkarski Trotka , bo będzie okazja do dalszych testów.






Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 069
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Mania - recenzja produktów
« Odpowiedź #1 dnia: 04.11.2016, 11:14 »
Mariusz :thumbup:
Tomek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Mania - recenzja produktów
« Odpowiedź #2 dnia: 04.11.2016, 11:25 »
:thumbup: ode mnie też. Mam ich pellet ten nasączany i fakt, robi czasem robotę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Mania - recenzja produktów
« Odpowiedź #3 dnia: 04.11.2016, 11:36 »
Za prezentację leci  :thumbup: ale co do produktów:
Zakupiłem linie krylową oraz halibutową - połowiłem troszkę na nie ... wnioski
pellet 8mm zarówno kryll jak i halibut - pęka przy przewlekaniu przez push stopa .. ba nawet jak wiercisz to pęka ... - więc szybko trafiły do utylizacji
pellet 14mm polecam fajna praca długo trzyma rybki ciągną ( podobny do pelletu sonu nawet struktury podobne do sonu rozmiar 14 mm)
pellet micro do metody ( szybko traci parametry po namoczeniu jako wypełniacz jako tako - na rynku jest sporo lepszego towaru... z tej półki)

jako nowość te 14 mi się podobają
Maciek

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Method Mania - recenzja produktów
« Odpowiedź #4 dnia: 04.11.2016, 11:55 »
pellet 8mm zarówno kryll jak i halibut - pęka przy przewlekaniu na push stopa .. ba nawet jak wiercisz to pęka ... - więc szybko trafiły do utylizacji

pellet micro do metody ( szybko traci parametry po namoczeniu jako wypełniacz jako tako - na rynku jest sporo lepszego towaru... z tej półki)
Maciek na moim zdjęciu z pracą pelletu Ghost jest pushstop i nie pękło. Drennan robi mniejsze te pushstopy więc może dla tego. Ale ja preferuję gumki więc pewnie masz rację.

Co do micro pelletu muszę Ci przyznać trochę rację bo ciężko dojść do wprawy żeby przygotowywać go jak należy. Dużo bardziej wolę Dynamite który wchłonie dużą ilość wody i zawsze fajnie się rozsypuje. Napiszę kiedyś jak go namaczać.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Mania - recenzja produktów
« Odpowiedź #5 dnia: 04.11.2016, 18:07 »
Leci :thumbup:
Chyba kupię te pellety do mixu.
Na razie używałem ich ghosta, uważam że to jedna z najlepszych przynęt, którymi dysponuję.
Po nawierceniu nigdy mi nie pękł. Bez nawiercania wchodzą pushstopy Koruma, a Drennan tak jak kolega wyżej napisał, robi większe i tych trudno użyć bez nawiertu.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline greg13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Method Mania - recenzja produktów
« Odpowiedź #6 dnia: 04.11.2016, 18:16 »
Dzięki za opis :) :thumbup:
Grzesiek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Mania - recenzja produktów
« Odpowiedź #7 dnia: 04.11.2016, 18:18 »
Co do Ghost Pellet. Ładnie pracuje fakt. Ale potwierdzam opinię Maćka. Pęka i to często, nawet przy próbach wiercenia.
Bez wiercenia, nie udało mi się go przewlec przez pushstop. A stosuję Drennana. Są najsmuklejsze.
Arek

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Method Mania - recenzja produktów
« Odpowiedź #8 dnia: 04.11.2016, 18:19 »
Poleciał :thumbup: :D świetna recenzja :)
Ja jak na razie używałem tylko pelletu Krill Hi Oil i Corn Cor. Oba mi się sprawdziły i na bank będę korzystał z ich produktów.

Kuszą mnie jeszcze ich żele, zwłaszcza kukurydziany, i ten pellet smużący. On to w ogole jest dla mnie must have :)
Pozdrawiam
Marcin

MrProper

  • Gość
Odp: Method Mania - recenzja produktów
« Odpowiedź #9 dnia: 04.11.2016, 21:56 »
Za prezentacje leci :thumbup:

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Mania - recenzja produktów
« Odpowiedź #10 dnia: 04.11.2016, 22:01 »
:thumbup: Brawo ziom :thumbup:

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Mania - recenzja produktów
« Odpowiedź #11 dnia: 04.11.2016, 22:24 »
Świetna recka.
Brawo Mariusz.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Method Mania - recenzja produktów
« Odpowiedź #12 dnia: 04.11.2016, 23:43 »
:bravo: :thumbup:

Też mam dobre efekty na ich przynęty, zwłaszcza na pellety nasączane. Fakt - bywa że pękają ale w moim przypadku 2 na 10. Nawiercam i jest dobrze jeśli się to robi delikatnie
Co do żelu to jedno mi się w nim nie podoba. Jest tak gęsty że trudno go wycisnąc z butelki, zwlaszcza gdy jest zimno. Radzę sobie w ten sposób że butelkę stawiam odwrotnie, wtedy mniej czasu się męczę z wyciskaniem
Niestety na różnokolorowe kulki i dumbelsy nie udało mi się jak dotąd złowić żadnej ryby ale może moja opinia nie jest obiektywna gdyż mam tylko jeden smak - krylowy
Pozdrawiam - Gienek

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Mania - recenzja produktów
« Odpowiedź #13 dnia: 04.11.2016, 23:53 »
Fajny opis!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Method Mania - recenzja produktów
« Odpowiedź #14 dnia: 04.11.2016, 23:58 »
Panowie musicie używać tych pelletów na gumkę i problem znika:D

Kuszą mnie jeszcze ich żele, zwłaszcza kukurydziany, i ten pellet smużący. On to w ogole jest dla mnie must have :)
Mam kukurydziane kulki i zapach jest super aż chce się spróbować ;) ale w pellecie kukurydzianym dominuje zapach ryby. W każdym razie jest to dość wyjątkowy zapach dipu. Chyba też na niego postawię... powinien nieźle sprawdzać się na PZW.

Co do żelu to jedno mi się w nim nie podoba. Jest tak gęsty że trudno go wycisnąc z butelki, zwlaszcza gdy jest zimno. Radzę sobie w ten sposób że butelkę stawiam odwrotnie, wtedy mniej czasu się męczę z wyciskaniem
To chyba problem nie tylko tej firmy. Też stawiam odwrotnie butelki jak jest zimno a mimo to wyciśnięcie np Lavy to nie lada wyczyn już przy 6 stopniach :)
Mariusz
Fishing Fighters Team