Autor Wątek: Wiosna 2015 - pierwsze podsumowania (wyniki, ocena przynęt i technik)  (Przeczytany 17080 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Może  tak. Jeśli chodzi o sprzęt i akcesoria. Pełne zadowolenie z feederków Sangera Econ Feeder 330/80. Kij bardzo czuły,dobrze wykonany. Idealny na komercję na średnią a nawet większą rybę,a także na wody o lekkim uciągu. Przetestowane haki już na max z mikro zadziorem i bez. Na rzekę jednak decyduję się na mikrozadzior ,szczególnie przy dłuższych przyponach,na wodach stojących tylko Barbless ;)!Moimi ulubieńcami zostały Drennan Wide Gape Specjalist z zadziorkiem i bez, co do przyponówek to zostaję przy białej Trabucco i Strofcie, fluorocarbon nie zawsze mi się sprawdza. Swietna jest żyłeczka Prestona przyponowa Precision Power, ale mam wrazenie ze jakoś wyjątkowo szybko się zniekształca. Przynęty i zanęty. No niestety na wodach związkowych na których łowię wszelkiej maści kulki,pellety i inne Dumbelsy jak do tej pory kompletnie mi się nie sprawdziły. Co innego na komercjach gdzie czasem zaglądam,tam większość jak najbardziej działa. Co do pelletów zanętowych ,sprawdził mi się Lorpio i Aqua aller,innych jeszcze nie testowałem. Zanęty. Na wodach związkowych sprawdza mi się produkcja Lorpio z wszelkiej maści dodatkami, niczym nie odbiega jak nie przewyższa wcześniejszych mieszanek na bazie Sonu. Na komercji działają obie. Co do efektów? Na komercjach jak do tąd nie narzekałem, nie zdażało się wracać na pusto,sporo Karpików,niestety żadnych okazów max chyba 2.40 Kilka Jesiotrów(pewnie nie raz ten sam ;D). Inaczej na mojej rzece. Do tej pory nie było się czym chwalić. Sytuacja wczoraj uległa zmianie, wypad był bardzo udany. Zobaczymy czy to fart czy jednak się wstrzeliłem :). Jutro test! Co do technik? Na komercji zdecydowanie metoda i helikopterek, na rzece nadal króluje feeder i raczej jest nie zagrożony! No to chyba tyle co mogę napisać!
Arek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Arek :bravo:
Maciek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Ładny wpis :bravo: :thumbup:
Staś
Klasyczny Feeder

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Przyjechałem wczoraj z ostatniej sesji więc małe podsumowanie ponad 3 miesięcy z wędką w tym roku, dodam tylko że podsumowanie dotyczyło będzie tylko i wyłącznie połowu przy pomocy koszyczków do Method Feeder. Wypraw ze spławikiem nie uwzględniam w tym zestawieniu.
Złowiłem w tym czasie około 140 sztuk karpi w przedziale wagowym od 1,000  – 14,200 kg, 2 jesiotry, 13 amurów od 3,5 – 7,4 kg, lina 0,9 kg i około 30 leszczy, rybki w połowie złowione na wodach ‘’Czeskiego PZW’’ ;) w połowie na Polskich wodach komercyjnych.
Przynęty
-   Chytil Jatra – 12 i 14 mm – karpie około 15 szt w przedziale 3-9 kg
-   Chytil Skunk Shit 12 i 15mm  - karpie duże 8 – 11 kg
-   Chytil Czosnek  8 i 14 mm  - karpie od 1 do 10 kg
-   Cukk kukurydza czosnek – około 40 % karpi złowionych w tym roku, kilka amurów
-   Cukk kukurydza ananas – karpie od 1 – 10 kg, amury
-   Nash kulki Cran & Klill 10 mm / zadipowane Drennan Yum Yum Krill / - karpie 1 – 6,5 kg
-   Tandem Baits Homar i Rak kulki 18 mm – 3 karpie ale za to duże 9,8 , 10,5 i 11,5 kg, jeden amur 4,5 kg
-   Drennan kulki i dumbelsy ananas 8 & 10 mm – kilka karpi, leszcze , lin, 2 amury
-   Sonubaits pellet 12 mm Spicy Sausage – kilka karpi
-   Sonubaits pellet 12 mm Krill – 2 jesiotry 4,6 i 5,6 kg, kilka karpi
-   Robin Red pellet 12 – 15 mm – kilka mniejszych karpi , 5 sztuk w granicach 10 kg, max 14,20 kg
-   Pellet Halibut 12 i 14 mm – kilka ładnych miśków
-   Pellet ananas 14 mm – kilka ładnych miśków

Rybki dobrze reagowały na kombinacje kukurydza Cukk czosnek razem z pelletem Chytil czosnek, bywało że najlepiej połowiłem na taka właśnie kombinację, szczególnie w Czechach.
Nie sprawdziły mi się kulki i dumbelsy Crab&Krill Drennana, Nasha okazały się skuteczniejsze, chociaż jedne i drugie były dipowane w Drennan Yum Yum Krill, i bądź tu mądry i pisz wiersze. Mam w swoim arsenale jeszcze inne przynęty jednak w tym roku tylko te używałem. Wiele kupionych nowości czeka na półce w komórce na swoją szansę.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
-   Chytil Skunk Shit
Zabiło mnie to :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Przyjechałem wczoraj z ostatniej sesji więc małe podsumowanie ponad 3 miesięcy z wędką w tym roku, dodam tylko że podsumowanie dotyczyło będzie tylko i wyłącznie połowu przy pomocy koszyczków do Method Feeder. Wypraw ze spławikiem nie uwzględniam w tym zestawieniu.
Złowiłem w tym czasie około 140 sztuk karpi w przedziale wagowym od 1,000  – 14,200 kg, 2 jesiotry, 13 amurów od 3,5 – 7,4 kg, lina 0,9 kg i około 30 leszczy, rybki w połowie złowione na wodach ‘’Czeskiego PZW’’ ;) w połowie na Polskich wodach komercyjnych.
Przynęty
-   Chytil Jatra – 12 i 14 mm – karpie około 15 szt w przedziale 3-9 kg
-   Chytil Skunk Shit 12 i 15mm  - karpie duże 8 – 11 kg
-   Chytil Czosnek  8 i 14 mm  - karpie od 1 do 10 kg
-   Cukk kukurydza czosnek – około 40 % karpi złowionych w tym roku, kilka amurów
-   Cukk kukurydza ananas – karpie od 1 – 10 kg, amury
-   Nash kulki Cran & Klill 10 mm / zadipowane Drennan Yum Yum Krill / - karpie 1 – 6,5 kg
-   Tandem Baits Homar i Rak kulki 18 mm – 3 karpie ale za to duże 9,8 , 10,5 i 11,5 kg, jeden amur 4,5 kg
-   Drennan kulki i dumbelsy ananas 8 & 10 mm – kilka karpi, leszcze , lin, 2 amury
-   Sonubaits pellet 12 mm Spicy Sausage – kilka karpi
-   Sonubaits pellet 12 mm Krill – 2 jesiotry 4,6 i 5,6 kg, kilka karpi
-   Robin Red pellet 12 – 15 mm – kilka mniejszych karpi , 5 sztuk w granicach 10 kg, max 14,20 kg
-   Pellet Halibut 12 i 14 mm – kilka ładnych miśków
-   Pellet ananas 14 mm – kilka ładnych miśków

Rybki dobrze reagowały na kombinacje kukurydza Cukk czosnek razem z pelletem Chytil czosnek, bywało że najlepiej połowiłem na taka właśnie kombinację, szczególnie w Czechach.
Nie sprawdziły mi się kulki i dumbelsy Crab&Krill Drennana, Nasha okazały się skuteczniejsze, chociaż jedne i drugie były dipowane w Drennan Yum Yum Krill, i bądź tu mądry i pisz wiersze. Mam w swoim arsenale jeszcze inne przynęty jednak w tym roku tylko te używałem. Wiele kupionych nowości czeka na półce w komórce na swoją szansę.
Bardzo ciekawe zestawienie :bravo: widzę że podręcznikowo ma zimną wodę przede wszystkim śmierdziuchy, To co jest dla mnie zaskoczeniem to rozmiar kulek co do wielkości łapanych karpi, wiem że wielkość kulek wymusza budowa podajnika ale jak widać to nie przeszkadza aby łapać spore karpie   
Krzysztof

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Stosuję podajniki Drennana Large 25-45 gr dla przynęt do 12 mm oraz ESP 56 gram tu ładuje wszystkie przynęty jakie mam.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Przyjechałem wczoraj z ostatniej sesji więc małe podsumowanie ponad 3 miesięcy z wędką w tym roku, dodam tylko że podsumowanie dotyczyło będzie tylko i wyłącznie połowu przy pomocy koszyczków do Method Feeder. Wypraw ze spławikiem nie uwzględniam w tym zestawieniu.
Złowiłem w tym czasie około 140 sztuk karpi w przedziale wagowym od 1,000  – 14,200 kg, 2 jesiotry, 13 amurów od 3,5 – 7,4 kg, lina 0,9 kg i około 30 leszczy, rybki w połowie złowione na wodach ‘’Czeskiego PZW’’ ;) w połowie na Polskich wodach komercyjnych.
Przynęty
-   Chytil Jatra – 12 i 14 mm – karpie około 15 szt w przedziale 3-9 kg
-   Chytil Skunk Shit 12 i 15mm  - karpie duże 8 – 11 kg
-   Chytil Czosnek  8 i 14 mm  - karpie od 1 do 10 kg
-   Cukk kukurydza czosnek – około 40 % karpi złowionych w tym roku, kilka amurów
-   Cukk kukurydza ananas – karpie od 1 – 10 kg, amury
-   Nash kulki Cran & Klill 10 mm / zadipowane Drennan Yum Yum Krill / - karpie 1 – 6,5 kg
-   Tandem Baits Homar i Rak kulki 18 mm – 3 karpie ale za to duże 9,8 , 10,5 i 11,5 kg, jeden amur 4,5 kg
-   Drennan kulki i dumbelsy ananas 8 & 10 mm – kilka karpi, leszcze , lin, 2 amury
-   Sonubaits pellet 12 mm Spicy Sausage – kilka karpi
-   Sonubaits pellet 12 mm Krill – 2 jesiotry 4,6 i 5,6 kg, kilka karpi
-   Robin Red pellet 12 – 15 mm – kilka mniejszych karpi , 5 sztuk w granicach 10 kg, max 14,20 kg
-   Pellet Halibut 12 i 14 mm – kilka ładnych miśków
-   Pellet ananas 14 mm – kilka ładnych miśków

Rybki dobrze reagowały na kombinacje kukurydza Cukk czosnek razem z pelletem Chytil czosnek, bywało że najlepiej połowiłem na taka właśnie kombinację, szczególnie w Czechach.
Nie sprawdziły mi się kulki i dumbelsy Crab&Krill Drennana, Nasha okazały się skuteczniejsze, chociaż jedne i drugie były dipowane w Drennan Yum Yum Krill, i bądź tu mądry i pisz wiersze. Mam w swoim arsenale jeszcze inne przynęty jednak w tym roku tylko te używałem. Wiele kupionych nowości czeka na półce w komórce na swoją szansę.

Grzegorz dzieki odemnie :thumbup:
Maciek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Gratulacje :bravo: i podziękowania dla wszystkich :thumbup:
;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Fish, super zestawienie! :thumbup:

To co mnie zaskoczyło to stosunek linów do karpi (raczej lina). Na Metodę powinny się meldować jakieś prosiaczki przecież... Wskazywałoby to, że karp w Czechach również 'osłabia' lina?
Lucjan

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Również to zauważyłem, jedynie w wodach gdzie nie ma zarybiania karpiem lub występuje ono sporadycznie , ilość lina w wodzie jest na wyższym poziomie, oprócz tego zanikają płytkie mocno porośnięte zatoki które są stałym siedliskiem linów.

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Dzisiaj przyszedł czas aby opisać wiosenne zanęty, które stosowałem do Metody.
W zasadzie były to trzy zanęty z małymi modyfikacjami . Do zanęt stosuję pellet Lorpio i jeżeli poniżej napiszę że użyłem pelletu Lorpio to będę miał na myśli następującą mieszankę pelletów : 1 opakowanie Basic 2mm, 1 opakowanie Basic 3mm, 1 opakowanie Green Betaina 2 mm, 1 opakowanie Black Halibut 2 mm i 1 opakowanie Red Halibut 2 mm, w sumie 5 paczek po 700 gram wsypuję do wiaderka mieszam razem i to jest moja baza pelletu Lorpio, dlaczego tak – ano tak najlepiej ten pellet mi się sprawdza.

Rozrabianie pelletu – kiedyś zalewałem pellet wodą, po około 2 minutach odcedzałem nadmiar wody i zawsze bolało mnie to, że z tą wodą odcedzam aromatyczną zawiesinę która powstała w trakcie moczenia, dlatego teraz robię to troszkę inaczej. Do porcji pelletu - około pół litra dodaję 50ml dipu , w przypadku pelletów Meus są to dipy owocowe lub kukurydziany, w przypadku pelletów Lorpio dodaję Mainline Activ-8, Mainline Halibut, olej rybny http://allegro.pl/olej-rybny-pasza-karma-mieszanka-zaneta-przyneta-i5374881771.html, dip Krylowy i inne nazwijmy to śmierdzące wynalazki. Następnie uzupełniam wodą ale tylko tyle, aby 70% pelletu było zamoczone, całość mieszam i odstawiam na minimum 40 minut, mieszając co 15 minut, po tym czasie pellet powinien być gotowy do łowienia, do takiego pelletu dodaję pozostałe składniki ostrożnie dowilżam i mieszam wszystko razem, co 10 minut sprawdzam konsystencję zazwyczaj trzeba dowilżyć więc to robię, po około 45-60 minutach zanęta powinna być gotowa. Całość tej zabawy trwa do 2 godzin, ale za to zanęta pracuje tak jak chce czyli szybko, a przecież zanęta w metodzie jest chyba najważniejsza , to ona ściąga do koszyka żerujące ryby lub ma pobudzić do żerowania, nawet najlepsza przynęta nie zapewni nam sukcesu, jeżeli będzie schowana w koszyku z badziewiastą zanętą.

Zanęta nr.1 – pellet Lorpio 50%, crush pellet Lorpio 5%, zanęta Bait Tech Halibut 25%, mączka rybna 10 % http://allegro.pl/maczka-rybna-koncentrat-rybny-pasza-karma-zaneta-i5414743791.html , prażone mielone konopie 10%

Zanęta nr.2 – pellet Lorpio 50%, zanęta Bait Tech crab & Krill 30%, mączka rybna 10 %, prażone mielone konopie 10%

Zanęta nr.3 – pellet Meus / miód, kukurydza, scopex, banan, ananas – pojedynczo lub mieszanina smków / 70 %, zanęta Bait Tech Halibut 20 %, prażone mielone konopie 10%, czasami zamiast Bait Tech-a daję 30 % prażonych mielonych konopi

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Właśnie takie podejście do wędkowania uwielbiam niestety sporo mi jeszcze brakuje do takiej perfekcji Nie sztuka walić tony zanęty prosto z paczki, sztuką jest skomponować taką mieszankę, która pobudzi ryby do żerowania kiedy nie mają na to ochoty
ode mnie wielkie brawa i oczywiście :thumbup:     
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Fish jest tutaj niczym mistrz kuchni ale w wędkarskim wydaniu.... Też mi sie podoba takie podejście!  :thumbup:
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Dzisiaj przyszedł czas aby opisać wiosenne zanęty, które stosowałem do Metody.
W zasadzie były to trzy zanęty z małymi modyfikacjami . Do zanęt stosuję pellet Lorpio i jeżeli poniżej napiszę że użyłem pelletu Lorpio to będę miał na myśli następującą mieszankę pelletów : 1 opakowanie Basic 2mm, 1 opakowanie Basic 3mm, 1 opakowanie Green Betaina 2 mm, 1 opakowanie Black Halibut 2 mm i 1 opakowanie Red Halibut 2 mm, w sumie 5 paczek po 700 gram wsypuję do wiaderka mieszam razem i to jest moja baza pelletu Lorpio, dlaczego tak – ano tak najlepiej ten pellet mi się sprawdza.

Rozrabianie pelletu – kiedyś zalewałem pellet wodą, po około 2 minutach odcedzałem nadmiar wody i zawsze bolało mnie to, że z tą wodą odcedzam aromatyczną zawiesinę która powstała w trakcie moczenia, dlatego teraz robię to troszkę inaczej. Do porcji pelletu - około pół litra dodaję 50ml dipu , w przypadku pelletów Meus są to dipy owocowe lub kukurydziany, w przypadku pelletów Lorpio dodaję Mainline Activ-8, Mainline Halibut, olej rybny http://allegro.pl/olej-rybny-pasza-karma-mieszanka-zaneta-przyneta-i5374881771.html, dip Krylowy i inne nazwijmy to śmierdzące wynalazki. Następnie uzupełniam wodą ale tylko tyle, aby 70% pelletu było zamoczone, całość mieszam i odstawiam na minimum 40 minut, mieszając co 15 minut, po tym czasie pellet powinien być gotowy do łowienia, do takiego pelletu dodaję pozostałe składniki ostrożnie dowilżam i mieszam wszystko razem, co 10 minut sprawdzam konsystencję zazwyczaj trzeba dowilżyć więc to robię, po około 45-60 minutach zanęta powinna być gotowa. Całość tej zabawy trwa do 2 godzin, ale za to zanęta pracuje tak jak chce czyli szybko, a przecież zanęta w metodzie jest chyba najważniejsza , to ona ściąga do koszyka żerujące ryby lub ma pobudzić do żerowania, nawet najlepsza przynęta nie zapewni nam sukcesu, jeżeli będzie schowana w koszyku z badziewiastą zanętą.

Zanęta nr.1 – pellet Lorpio 50%, crush pellet Lorpio 5%, zanęta Bait Tech Halibut 25%, mączka rybna 10 % http://allegro.pl/maczka-rybna-koncentrat-rybny-pasza-karma-zaneta-i5414743791.html , prażone mielone konopie 10%

Zanęta nr.2 – pellet Lorpio 50%, zanęta Bait Tech crab & Krill 30%, mączka rybna 10 %, prażone mielone konopie 10%

Zanęta nr.3 – pellet Meus / miód, kukurydza, scopex, banan, ananas – pojedynczo lub mieszanina smków / 70 %, zanęta Bait Tech Halibut 20 %, prażone mielone konopie 10%, czasami zamiast Bait Tech-a daję 30 % prażonych mielonych konopi

Konkret :bravo: :thumbup:
Maciek