Autor Wątek: Feeder do 220 zł dla początkującego - Mistrall Lexus? Ultraviolet?  (Przeczytany 1254 razy)

Offline legia150

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0

Dzień dobry,
zaczynam przygodę z wędkarstwem i kilka osób wypowiedziało się żeby kupić sobie federa. Pan ze sklepu doradzał właśnie mistrala lexusa, na który mogę łowić również na spławik, grunt, mogę użyć go jako żywcówki i karpiówki. Mi pasuje. Kiedyś jeszcze dokupię na większy cw., ale teraz w sumie do 120g, by mi wystarczył. Wędka w sklepie internetowym kosztuje 200 zł, a w stacjonarnym jest trochę droższa (chyba 80). No ale to Mistrall, więc chyba internetowemu można zaufać, prawda? A może doradzicie jakieś inne wędziska, polecał mi ktoś ultraviolet. Z tego Lexusa, to może zmieniłbym tylko rączkę, która jest piankowa i jest średnia do trzymania. Poza tym jest twarda, lekka, 5 szczytówek w komplecie, chcę łowić na wodach stojących -jeziorach, ale czasem wybiorę się też na rzekę (ponoć na rzekę wybierane są bardziej miękkie? Może się ktoś do tego odnieść? Ponoć Ultraviolet po 2017 roku się trochę pogorszył (chyba pod względem wytrzymałości)... No i jest jeszcze kwestia wyrzutu, długości wyrzutu. Którą z nich mogę dalej rzucić? a może zdecydować się na długość 4,20 m?
https://allegro.pl/oferta/wedka-mistrall-lexus-feeder-3-90m-do-120g-fish-6914052712?msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62
https://allegro.pl/oferta/mikado-ultraviolet-heavy-feeder-390-do-120-g-7792338420

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
A jakie ryby i gdzie chcesz tym łowić? Zaporówki i duże rzeki, miks wszystkiego, czy raczej małe wody?

Pan ze sklepu zapomniał jeszcze wymienić przy tym mistrallu spinning, dorszówkę, muchówkę i sumówkę.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Weź Jaxona Genesis Pro Method Feeder o długości jaka Ci jest potrzebna i uwolnij się od trosk.

O samej wedce i wielu zadowolonych użytkownikach poczytasz w wielu działach naszego forum. Pan ze sklepu ma wybujałą wyobraźnię, więc kieruj się praktykami z Sigu niż opinia sprzedawcy. Lepiej wyjdziesz na tym :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Cześć,

Widzę, że jesteś całkiem początkujący. Nie ma sprzętu do wszystkiego. Jeśli pan ze sklepu mówił Ci, że na jeden kij można łowić na feeder, na spławik, grunt, "mogę użyć go jako żywcówki i karpiówki", to świadomie kłamał. Nie ma takich wędek.
Polecam wątek http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=15491.msg427285#msg427285
Jak przebrniesz przez cały to będziesz ekspertem ;)
Typowy błąd początkującego, to kupowanie wędki do wszystkiego i jeszcze z mocą na zapas. Zaczęcie łowienia taką wędką najczęściej prowadzi do całkowitego zniechęcenia wędkarstwem.
Jeśli chcesz zacząć od feedera, to proponuję pickera lub lekkiego feedera o c.w. do 45-60 g. Do tego żyłka główna max 0,23 i haczyk 0,18 - 0,14 max.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Na początek drogi feederowej dobry będzie Robinson Stinger 3,60-3,90 50-110g .

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Omijaj ten sklep. Pewnie nikt tego od dawna tego nie chce i szuka jelenia. Ciekawe czy jest taki rzetelny we wszystkim co robi.

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
UVkę sobie odpuść, w tej cenie są dużo lepsze kije.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 857
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Jak kolega szuka to proszę mikado uv z olx pierwsze lepsze ogłoszenie wedka z dopalką 3,6 do 4,2m /110gr za 100 zł https://m.olx.pl/oferta/mikado-uv-feeder-CID767-IDFbxsl.html?reason=
Jak chcesz spróbować feedera to brałbym tego typu uzywke na początek jak się wkręcisz to coś lepszego sobie kupisz ,a jak nie to za 100 odsprzedasz za rok

Offline legia150

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Panowie, dziękuje za odpowiedzi. Wybiorę albo Jaxona Genesis Pro, albo RObinsona Stingera. Wczytałem się w jeden z wątków  i ktoś pisze, że Genesis jest lepiej wykonany i bardziej czuć rybę, a Robinson umożliwia precyzyjne rzuty. Jakoś marka Robinson bardziej na mnie oddziałuje, ale skoro Genesis może być wytrzymalszy i skuteczniejszy, to się chwilę zastanowię nad nim. Pójdę jeszcze raz do sklepu i zobaczę czy będę mógł je dostać do rąk. A zdecyduję się na cw. do 60g, czyli to będzie ten lżejszy feeder. Może ten lżejszy będzie lepszy do nauki. Raczej zdecyduję się na maksymalną długość w tym zakresie, czyli 3,60m.
A propos, kupuję też bolonkę/floata i chyba zdecyduję się na Jaxona Arcadię Tele-Bolo 4m - cw do 15g. cena 80 zł. Czy w tej cenie znajdę coś równie solidnego, czy muszę więcej dołożyć? Chodzi mi o zwykłą spławikówkę, będę łowił na spokojnych jeziorach, starorzeczach, do 5 m głębokości ryby spokojnego żeru do 3-4 kg.