Autor Wątek: Plecionka do feedera  (Przeczytany 94874 razy)

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 042
  • Reputacja: 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #255 dnia: 19.08.2020, 09:39 »
Plecionkę Mikado octa braid 0,12 używam od 4 sezonów. Obecnie mam ją nawinięta na siedmiu kołowrotkach. Przez te lata plecionka nie pękła ani razu w niewyjaśnionych okolicznościach. Nie skręciła się na tyle żeby uniemożliwić łowienie. Na jednym kołowrotku używam jej już trzeci sezon. Wszelkie straty były spowodowane zaczepami i siłowym rwaniem zestawu. Nie strzępi się a odbarwienia mi zupełnie nie przeszkadzają. Nie tonie ale jej zatopienie nie sprawia problemów . Nie raz łowię z setnego metra na flaucie. Do tego kosztuje 80 zł za 300m (150m to dla mnie za mało) Kiedyś testowałem różne produkty. Najczęściej jakość była podobna ale cena już nie. Obecnie zamiast płacić 150 zł za 150m plecionki wolę kupić coś innego. Poza tym jeden zaczep na setnym metrze i przy pechu musimy kupować nową szpulę 😉

Offline Flyboy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #256 dnia: 19.08.2020, 09:58 »
FLYBOY która z plecionek Guru?  Jest Braid i Dyneema.  Chyba ktoś się pomylił w opisie na stronie, pewnie powinno być Braid Dyneema.

W sklepie drapieżnik, opisana jest jako: Plecionka Guru Pulse-8 Braid 150m - 0.10mm // 18lb

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #257 dnia: 20.08.2020, 09:17 »
Dzięki :thumbup:

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 732
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #258 dnia: 20.08.2020, 09:29 »
Również testowałem różne plecionki od 26 zł do 150 zł i jeśli nie przeszkadza Tobie odbarwienie ( droższe również się odbarwiają ) to nie ma sensu kupować tych najdroższych. Co do Guru to jak znam życie to będzie to to samo co Daiwa :) Od kilku lat używam Mikado i Dragona i jest cicha , topi się przyzwoicie ( zawsze przed łowieniem i w trakcie zostaje "podlana" specjalna mieszanka :D a odbarwienia mi oraz rybkom nie przeszkadzają .
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #259 dnia: 20.08.2020, 10:26 »
Również testowałem różne plecionki od 26 zł do 150 zł i jeśli nie przeszkadza Tobie odbarwienie ( droższe również się odbarwiają ) to nie ma sensu kupować tych najdroższych. Co do Guru to jak znam życie to będzie to to samo co Daiwa :) Od kilku lat używam Mikado i Dragona i jest cicha , topi się przyzwoicie ( zawsze przed łowieniem i w trakcie zostaje "podlana" specjalna mieszanka :D a odbarwienia mi oraz rybkom nie przeszkadzają .

Enzo, a mógłbyś zdradzić co to za "mieszanka" tajemnicza ? ;D
Kamil

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 851
  • Reputacja: 313
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #260 dnia: 20.08.2020, 10:47 »
Woda z "ludwikiem" :P
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #261 dnia: 20.08.2020, 14:50 »
Tonące plecionki to bujda. Próbowałem kilku angielskich firm i nie było specjalnej różnicy pomiędzy "zwykłymi" plecionkami. Nie ma sensu dwu- lub trzykrotnie przepłacać. Podobnie jak Zbyszek używam Mikado Octa i nie mam problemów przez 3 sezony. Jeżeli komuś się strzępi to może jest to wina przelotek lub kołowrtoka.

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #262 dnia: 21.08.2020, 09:24 »
Co myślicie o takim zestawie Deana Barlowa z firmy Drennan? Tu przyponu strzałowego nie ma, mamy plecionkę główną, stoper, gumkę antysplątaniową, następnie feeder gum i przypon (zestaw widać od 2:05)). Łącznik koszyka z feeder link przesuwa się bezpośrednio po plecionce. Zamówiłem plecionkę 0.12 mm, mam feeder gum 1 mm i będę budował coś podobnego na duże dystanse na niedzielne zawody.
Link:
-Paweł-

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #263 dnia: 21.08.2020, 09:32 »
Przy plecionce 0,12 mm śmiało możesz tak łowić koszykami z obciążeniem 50 g . Pozostaje tylko kwestia ochrony palca przy rzutach i koniecznie feeder guma musi być mocą dostosowana do wielkości ryb. Z minusów jest jeszcze problem ze ścinaniem szczytówek jeśli coś Ci się zaplącze. Ale z kolej odchodzi węzeł strzałówki. Kwestia własnych upodobań. Ja osobiście wróciłem do plecionek 0,1 0,8 i strzałówek z żyłki .
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #264 dnia: 21.08.2020, 09:34 »
Czyli chcesz zrobić zestaw na jaki nigdy nie łowiłeś i zabrać na zawody=kłopoty.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #265 dnia: 21.08.2020, 09:36 »
Owszem, ale jak jeden z trzech, do łowienia na najdłuższej linii, gdyby ryba była daleko.
-Paweł-

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #266 dnia: 21.08.2020, 09:41 »
Najbezpieczniej dowiąż strzałówkę z żyłki 0,26mm i wypróbój sobie kilka rzutów przed zawodami czy węzeł przechodzi bez problemów. Mateusz z Gliny Natura pokazywał kiedyś zestaw do dystansu bez strzałówki może tam znajdziesz dodatkowe szczegóły.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Flyboy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #267 dnia: 21.08.2020, 12:20 »
Na tym filmie jest pokazane ciekawe rozwiązanie. Plecionka jako linka główna -> przypon strzałowy z żyłki -> skrętka z żyłki -> feeder guma -> przypon


Offline Moskvicz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 17
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #268 dnia: 21.08.2020, 15:31 »
Ja z racji tego, że feedera używam głównie na rzeki jako główną mam założoną pletkę Berkleya Whiplash 0.18. Spisuje się elegancko, a i miota się tym przyjemnie daleko. Konger Endura do 150 cw jak dobrze pamiętam + dam quick 3.

Zestaw końcowy na rzeki robię z cienkiej pletki od dragona (wybaczcie, nazwy zapomniałem) 0.08 - nie przeszkadza rybom w braniach ;) rurka, krętlik i wiadomo

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #269 dnia: 22.08.2020, 20:47 »
Dla mnie to trochę przekombinowane na tym filmie. Skrętka i feeder guma. Sama feeder guma robi za skrętkę.