Autor Wątek: Przydatne gadżety  (Przeczytany 1257 razy)

Offline mdziam78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: 18
Przydatne gadżety
« dnia: 05.07.2022, 23:31 »
Zacznę od tego, że lubię kupować, nawet jak nie wykorzystam, albo skorzystam raz, to i tak lubię mieć.
Ciekaw jestem jakie gadżety Wy macie i używacie, a jakie to kompletny niewypał. O co warto wzbogacić przybornik albo na co szkoda pieniędzy.
U mnie wygląda to tak.

Fajne i praktyczne:
- butgrip prestona z grzebieniem, genialny łatwo się wsuwa dolnik i trzyma świetnie, wcześniej miałem lorpio i preston wypada o niebo lepiej.
- piankowe kółka na przypony, nie używam dziesiątek rodzajów przyponów więc kilka kółek w pudełku daje radę,
- wiązałka do oczek, dopiero nauczyłem się korzystać i wymiata, małe a cieszy,
- miarki kuchenne, 1/4,1/8,1/16 dla mnie must have również nad wodą,

Kupione, ale...
- forma do kulek 20mm, szukałem takiego tłoczka, ale kupiłem toto, może ma ktoś jakiś patent na korzystanie.
- zestaw do PVA 20mm, po obejrzeniu filmu Przemka Solskiego się zajarałem i kupiłem, niestety pellet 2-3mm wypada przez oczka po dopchnięciu tunelu, muszę spróbować większy pellet, nie przekreślam.
- pellet cones, alternatywa dla powyższego, daję szansę.

Niewypał:
-bagnety/igły do przynęt na gumce, kupiłem ponieważ miałem sporo przyponów z samym hakiem, niestety po każdej rybie gumka się zrywa, nie pamiętam jakiej firmy.
- quick change Mikado łezka/oliwka, podobne ma drennan, chodzi o to, że z oczka do którego wiąże się żyłkę główna ciężko potem ją wyciąć, mocno się zaciska i kilka razy dziabnąlem razem z plastkiem.
- stopery do przynęt na włos, wszystko robię jak na YT a gubię każdą przynętę i co rzut muszę zakładać nową, lipa.


Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przydatne gadżety
« Odpowiedź #1 dnia: 05.07.2022, 23:48 »
Rozwiń trochę te niewypały.  Bagnety do przynęt na gumce ??? Kto to wymyślił
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Przydatne gadżety
« Odpowiedź #2 dnia: 06.07.2022, 06:43 »
.- quick change Mikado łezka/oliwka, podobne ma drennan, chodzi o to, że z oczka do którego wiąże się żyłkę główna ciężko potem ją wyciąć, mocno się zaciska i kilka razy dziabnąlem razem z plastkiem.

Mam takie od "firmy Jakson", wiążesz toto do żyłki głównej na małej pętelce i problem magicznie znika

- stopery do przynęt na włos, wszystko robię jak na YT a gubię każdą przynętę i co rzut muszę zakładać nową, lipa.

Zakładam że chodzi o kulki proteinowe. Jednym z powodów może być zbyt grube wiertełko innym może być to że kulki się za szybko rozpuszczają. Zrób przypon z pushstopem i zobaczysz co jest źródłem problemu. Bo ja ostawiałbym że jak kulka chodzi na włosie to w pewnym momencie stoper się wypina i "po zawodach".
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przydatne gadżety
« Odpowiedź #3 dnia: 06.07.2022, 07:29 »
- stopery do przynęt na włos, wszystko robię jak na YT a gubię każdą przynętę i co rzut muszę zakładać nową, lipa.

Stosuj takie, u mnie się dobrze sprawdzają.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Przydatne gadżety
« Odpowiedź #4 dnia: 06.07.2022, 08:25 »
Zacznę od tego, że lubię kupować, nawet jak nie wykorzystam, albo skorzystam raz, to i tak lubię mieć.
Ciekaw jestem jakie gadżety Wy macie i używacie, a jakie to kompletny niewypał. O co warto wzbogacić przybornik albo na co szkoda pieniędzy.
U mnie wygląda to tak.

Fajne i praktyczne:
- butgrip prestona z grzebieniem, genialny łatwo się wsuwa dolnik i trzyma świetnie, wcześniej miałem lorpio i preston wypada o niebo lepiej.
- piankowe kółka na przypony, nie używam dziesiątek rodzajów przyponów więc kilka kółek w pudełku daje radę,
- wiązałka do oczek, dopiero nauczyłem się korzystać i wymiata, małe a cieszy,
- miarki kuchenne, 1/4,1/8,1/16 dla mnie must have również nad wodą,

Kupione, ale...
- forma do kulek 20mm, szukałem takiego tłoczka, ale kupiłem toto, może ma ktoś jakiś patent na korzystanie.
- zestaw do PVA 20mm, po obejrzeniu filmu Przemka Solskiego się zajarałem i kupiłem, niestety pellet 2-3mm wypada przez oczka po dopchnięciu tunelu, muszę spróbować większy pellet, nie przekreślam.
- pellet cones, alternatywa dla powyższego, daję szansę.

Niewypał:
-bagnety/igły do przynęt na gumce, kupiłem ponieważ miałem sporo przyponów z samym hakiem, niestety po każdej rybie gumka się zrywa, nie pamiętam jakiej firmy.
- quick change Mikado łezka/oliwka, podobne ma drennan, chodzi o to, że z oczka do którego wiąże się żyłkę główna ciężko potem ją wyciąć, mocno się zaciska i kilka razy dziabnąlem razem z plastkiem.
- stopery do przynęt na włos, wszystko robię jak na YT a gubię każdą przynętę i co rzut muszę zakładać nową, lipa.
A masz malutki stoper gumowy na włosie, żeby docisnąć przynętę do stopera?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przydatne gadżety
« Odpowiedź #5 dnia: 06.07.2022, 08:33 »
Musiałeś kupić za rzadką siatkę PVA. Moja pellet 2 mm trzyma.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Przydatne gadżety
« Odpowiedź #6 dnia: 06.07.2022, 10:56 »
Kulki musisz przebić cienką igłą żeby stoper dobrze blokował

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przydatne gadżety
« Odpowiedź #7 dnia: 06.07.2022, 13:06 »
Te stopery z Twojego zdjęcia się do kuta Wacława nadają. Miałem to gówno.
Te ze zdjęcia Elwooda są idealne. A generalnie najlepszy jest pushtop i koniec tematu. Od kiedy go wymyślono, stoperów nie używam.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Przydatne gadżety
« Odpowiedź #8 dnia: 06.07.2022, 13:50 »
Te stopery z Twojego zdjęcia się do kuta Wacława nadają. Miałem to gówno.
Te ze zdjęcia Elwooda są idealne. A generalnie najlepszy jest pushtop i koniec tematu. Od kiedy go wymyślono, stoperów nie używam.
Racja, pushstop to pushstop.
W tych stoperach "karpiowych" najbardziej irytowało mnie to, że nie mogłem ich znaleźć, ciulowo się je urywa, położysz je na ziemi to *pyk* znikają i ciulowo przekłada się je przez pętlę z miękkiej plecionki.
Dla mnie najlepszy włos to wkręt lub włos z pushstopem i malutkim gumowym stoperkiem do dociśnięcia kulek.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO