Autor Wątek: Podbierak na komercje składany do 130cm  (Przeczytany 337 razy)

Offline cubone

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Podbierak na komercje składany do 130cm
« dnia: 23.07.2023, 13:32 »
Potrzebuję zakupić mocny, składany, a zarazem jak najmniejszy podbierak  (aby manewrowanie było ułatwione a zarazem większość ryb to do 5kg) . Chce aby również pomieścił karpie i jesiotry do 10kg. Długość transportowa do 130cm. Nie chce wozić 2 podbierków. Czy coś polecacie do 300-350zł. Może być  sztyca plus kosz w tym przedziale. Widziałem starsze wątki przed rokiem 2018 a teraz nowe produkty się pojawiły.

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Podbierak na komercje składany do 130cm
« Odpowiedź #1 dnia: 23.07.2023, 17:17 »
Nie może być za małe bo większe ryby się nie zmieszczą, albo będą wyskakiwać. Natomiast jeżeli się uprzesz że ma być dość mały to musi być z dłuższą siatką tylko weź pod uwagę,  gdy będzie płytki brzeg może się haczyć, zaczepiać o wszystkie przeszkody w wodzie.
Na pewno nie będzie to zbyt komfortowe  ale w pewnym stopniu jest to jakiś kompromis.
Chodź uważam ze 50 - 60 cm obręcz  to nie jest zbyt duży podbierak, a da radę z większością rybek.
Sam używam obręczy 60cm gumowanej + mocna sztyca 4m jest to dość uniwersalne rozwiązanie, na większość rybek wystarczy. Problem może powstać gdy masz tam sporą ilość jesiotrów takich 10+ to już zastanawia bym się typowo nad karpiowy podbierakiem 
np. coś w tym stylu kosztem komfortu 

https://www.youtube.com/watch?v=FGtoStZ4ZnI
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline cubone

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Podbierak na komercje składany do 130cm
« Odpowiedź #2 dnia: 23.07.2023, 19:48 »
Brałem go pod uwagę, jak również XTRACTOR NET 42 SONIK.
Zastanawiam się też nad jakąś sztycą mocniejszą do 3m (tylko nie wiem jaką) i kosz 30'' np.Korum Folding Triangle Net (w wersji bez lateksu)