Autor Wątek: MAP Parabolix 11FT SUV czy Drennan Acolyte Commercial Feeder 11FT ???  (Przeczytany 908 razy)

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Witam. Stoję przed dylematem które kijaszki wybrać. Łowię na komercji, karpiki ok 5-10kg ale zdarzają się przyłowy +15kg. Na chwilę obecną mam N Zona Z power 11ft  i szukam czegoś trochę delikatniejszego. Pytanie do użytkowników czy owe wędki w miarę dają radę kontrolować hole ryb ok 10kg. Czy raczej ryba panuje nad nami i trzeba czekać aż się zmęczy a przy okazji splącze zestawy wszystkim sąsiadom >:(

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Nie miałem Aco więc o niej się nie wypowiem. Map Suv to chyba najlepsza wędka jaką kiedykolwiek miałem, jest odpowiednio elastyczna żeby pracować przy rybach 2kg ale z 12 też sobie bez problemu poradziła. Siła tej wędki tkwi w dolniku, tutaj jest dużo zapasu mocy. Przelotka startowa ma około 16mm więc można solidnie rzucać, 70 metrów powtarzalnie da się łowić.

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Ja z kolei widziałem Aco w sklepie. Blank w tej wędce nie ma chyba nawet 10mm, i mam obawy czy nie będzie brakowało MOCY tej wędce przy większej rybie.

Offline alex1897

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 12
Wydaje mi się że pod twoje wymagania idealnie może pasować sensas Black Arrow slim competition. Małe ryby nie spadają a nad przyłowem 10+ jest pełna kontrola, wędka pracuje na całości i szybkość jej gaśnięcia robi wrażenie jak masz gdzieś możliwość sprawdzić na żywo to polecam przed zakupem chociaż sprawdzić ten kijek

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 631
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Wkrótce na rynku pojawi się nowa generacja serii Parabolix Black Edition (z dodatkiem "Pro"), którą mają odróżniać bardziej responsywne blanki z grafitu nowszej generacji. Jeżeli wchodzić teraz w starą serię, to w ramach solidnej promocji :D

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 47
  • Lokalizacja: Włodawa
Przez chwilę miałem Map SUV 10 ft. Nie łowiłem nim, ocena tylko na sucho. Wcale mi nie podszedł, wykończenie niezbyt dokładne, górna część wędziska dłuższa niż dolna, oddałem do sklepu. W to miejsce wskoczył Garbolino Essiential. Z tych dwóch brałbym Acolyte Comercial.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Jak chcesz pod większe ryby to Garbo essential MF jest masywniejszy. Ja mam oba parabolixy suv, ale z Garbo pewniej czułem się przy większych rybach :)
Plum

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
A czy Parabolix 11ft jest składany w dwóch równych częściach?

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
A czy Parabolix 11ft jest składany w dwóch równych częściach?

10 FT nie jest na pewno, więc 11 FT pewnie będzie podobnie. Szczytówka wystają ponad 1 skład. W Garbo 2 skład jest krótszy.
Plum

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
A czy Parabolix 11ft jest składany w dwóch równych częściach?

Ogólnie tak, ale cześć szczytowa jest dłuższa około 1cm.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Witam. Stoję przed dylematem które kijaszki wybrać. Łowię na komercji, karpiki ok 5-10kg ale zdarzają się przyłowy +15kg. Na chwilę obecną mam N Zona Z power 11ft  i szukam czegoś trochę delikatniejszego. Pytanie do użytkowników czy owe wędki w miarę dają radę kontrolować hole ryb ok 10kg. Czy raczej ryba panuje nad nami i trzeba czekać aż się zmęczy a przy okazji splącze zestawy wszystkim sąsiadom >:(
Delikatniejszy będzie Aventus Distance lub Daiwa SLR oba świetne pod ryby +5kg.
Mam też Suvy black i Ultra, karpie ~10kg lądowały w podbieraku w 2-3 minuty. Dużo zależy od techniki holu. Mapy to zupełnie inne kije niż Nzon Pała Fider, raczej nie nadają się do siłowania się z karpiem 10kg. Rzuć też okiem na Horizon Pro Commercial.