Autor Wątek: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki  (Przeczytany 216473 razy)

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #210 dnia: 04.06.2016, 14:57 »
Panowie, jak płaciliście w sklepie daveharrell? Jakie koszty wysyłki do Polski?
Myślę o kupnie spławików alloy stem avon http://www.daveharrellangling.com/wp-content/uploads/Running_line/20A.%20No1%20AVON.jpeg  - powinny się sprawdzić na rzece z silniejszym nurtem.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #211 dnia: 04.06.2016, 15:03 »
Panowie, jak płaciliście w sklepie daveharrell? Jakie koszty wysyłki do Polski?

Kartą kredytową (za pośrednictwem PayPal). Koszty wysyłki do Polski takie same jak dla UK: £4.90.

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #212 dnia: 04.06.2016, 15:36 »
Na szybko płynącą wodę bez wirów wybrał bym raczej ten spławik http://www.daveharrellangling.com/wp-content/uploads/Running_line/12A.No1%20SHALLOW%20STICK.jpeg lub Cralusso Lucifer
Krzysztof

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #213 dnia: 04.06.2016, 16:30 »
Już zakupiłem kilka DH alloy stem avon w kolorze żółtym 4,6,8,10 gram. Zapłaciłem przez paypal bez karty kredytowej. Teraz będę czekał na dostawę. Jak przetestuję te spławiki, to napiszę co nieco... Dyzma, te które proponujesz są do płytkiej wody. Będę łowił na głównym korycie Narwi, gdzie nurt jest dość mocny. Denerwuje mnie w spławikach Cralusso bolo i surf, że oddalają się w stronę środka rzeki. Wygląda to bardzo nienaturalnie.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #214 dnia: 04.06.2016, 17:30 »
Zgadza się - karta debetowa/kredytowa nie jest konieczna, by zapłacić za pośrednictwem PayPal, do którego odsyła sklep DHA, zaś Shallow Stick jest króciutki, ma kopułowy czubek i gramaturowo kończy się na 1.6 g, więc to model na płyciutko-szybkie łowiska i do przepływanki raczej swobodnej niż z wyraźnym przytrzymywaniem.

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #215 dnia: 04.06.2016, 18:26 »
Już zakupiłem kilka DH alloy stem avon w kolorze żółtym 4,6,8,10 gram. Zapłaciłem przez paypal bez karty kredytowej. Teraz będę czekał na dostawę. Jak przetestuję te spławiki, to napiszę co nieco... Dyzma, te które proponujesz są do płytkiej wody. Będę łowił na głównym korycie Narwi, gdzie nurt jest dość mocny. Denerwuje mnie w spławikach Cralusso bolo i surf, że oddalają się w stronę środka rzeki. Wygląda to bardzo nienaturalnie.
Dlatego nie proponowałem Cralusso bolo i surf, tylko Cralusso Lucifer ale ok każdy ma inne warunki na rzece. Czekam na relacje i życzę dużych ryb na wypuszczankę.     
Krzysztof

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #216 dnia: 04.06.2016, 21:11 »
Dzięki, Dyzma. Cralusso Lucifer - maksymalna gramatura to 5g - dla mnie trochę mało na silny nurt. Na pewno dobrze się sprawdza na spokojniejszej rzece. Próbowałem  Crystal Avon Drennana 5.6 gr  i był za lekki.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #217 dnia: 05.06.2016, 00:35 »
Alloy Stem Avon No1 to sprawdzony wybór na narwiańskie rynny :) Wydłużony w ramach liftingu kil tylko zwiększy jego walory. Innym modelem ze stajni DHA, który warto brać pod uwagę przy łowieniu w głębszych miejscach z wyraźnym uciągiem, jest Bolo No3 (gramatura do 10 g) - ze względu na węglowy kil zachowuje się lepiej podczas dłuższych rzutów:


Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #218 dnia: 05.06.2016, 17:37 »
Uważam, że metalowy kil jest lepszy od węglowego, bo jest cięższy - spławik szybciej się ustawi i i będzie lepiej się prowadził w silnym nurcie. Dlatego wybrałem alloy stem avon zamiast bolo. Mam nadzieję, że dobrze rozumuję. Modus, łowiłeś na alloy stem avon?

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #219 dnia: 05.06.2016, 19:37 »
Chodzi głównie o zachowanie się spławika podczas zarzucania - spławiki typu "avon" są przeznaczone do łowienia na niewielkim dystansie poprzecznym i niemal zawsze mają kil metalowy (wyjątkiem jest Drennanowski Crystal Avon), natomiast przewidziane do dłuższych rzutów spławiki typu "bolo" z reguły mają kil węglowy, który ogranicza niepożądane obracanie się spławika w powietrzu. Dodatkowo niektóre modele "bolo" (np. No1 i No4 DHA) służą do delikatnego łowienia w niewielkim uciągu, gdzie stabilizujące walory metalowego/ciężkiego kila nie są szczególnie przydatne.

Używam spławików Alloy Stem Avon No1 czwarty sezon, a od niedawna także No2, które oferują większą czułość, ale potrzebują więcej czasu, by ustawić się w pozycji bojowej (ze względu na wydłużony korpus) i występują w mniejszym zakresie gramaturowym.


Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #220 dnia: 07.06.2016, 14:19 »
U Górka pojawił się przepływankowy/boloński spławik GT 9 ze zmiennym ustawieniem korpusu, przez który przechodzi żyłka: gramatura 3 - 8 g, staranne wykonanie, dobra cena

http://sklep.gorek-gliny.pl/?1307,splawik-gorek-team-9

Godne uwagi są również dwa nowe modele Lorpio: gruboantenkowy Bolo Super (1.5 - 8 g) i cienkoantenkowy Bolo Canal (1.5 - 5 g) zbliżony do Bolo No4 DHA




Przy okazji: w Górkowym sklepie Rive jest dostępny boloński model 231 (3 - 12 g) z najdłuższym kilem, jaki kiedykolwiek widziałem :) Na pierwszy rzut oka ów kil (mniej więcej dwa razy dłuższy niż zwykle) może wydać się przesadnie długi, ale w praktyce działa bardzo dobrze, ładnie stabilizując spławik, którego bojowa końcówka wygląda tak (żyłka przechodzi przez korpus):


Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #221 dnia: 07.06.2016, 22:53 »
Pozwolę sobie na małe sprostowanie. Avon z metalowym kilem to Wire Avon i służy do łowienia w wodach turbulentnych. Klasyczny Avon to korek i wronie pióro. Obecnie o zgrozo królują plastiki niestety takie mamy czasy. Gdybym miał opisać wszystkie znane mnie rodzaje avon-ów i ich zastosowanie to byłby z tego niezły artykuł.   
Piotr

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #222 dnia: 07.06.2016, 23:10 »
Owszem - jest jeszcze krótkoseryjne avonowe rękodzieło o niewątpliwych walorach estetycznych, sentymentalnych, a może także użytkowych ;)





Chodziło wszelako o wielkoseryjną ofertę wiodących producentów - w tym zakresie standard to metalowy kil + korpus z balsy. 

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #223 dnia: 07.06.2016, 23:58 »
Miodzio taki zestaw,  może i mnie kiedy uda się dojść do takiej klasy w avonach tyle ze u nas tak jak piszecie króluje plastik i masowa produkcja z pianki i nikt nie chce dać więcej jak 5zl za bombkę

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #224 dnia: 08.06.2016, 09:23 »
Panowie, czy dobrze rozumuję, że avon z metalowym kilem będzie lepszy na duże uciągi od tego z kilem węglowym/plastikowym?