Autor Wątek: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki  (Przeczytany 216461 razy)

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #315 dnia: 13.04.2017, 09:13 »
Ja na dalsze odległości wyrzutu przechodzę na stałoszpulowca, bo z centrepinem nie jestem w stanie zarzucić dalej niż ok. 10 metrów.

aroo04

  • Gość
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #316 dnia: 13.04.2017, 18:04 »
Ja na dalsze odległości wyrzutu przechodzę na stałoszpulowca, bo z centrepinem nie jestem w stanie zarzucić dalej niż ok. 10 metrów.
I na tym polega przewaga stałoszpulowców :) centerpin to kołowrotek tylko jednej metody, mając zwykły kołowrotek mogę łowić trottingiem, odległościówką, czy metodą bolońską...
Swoją drogą, nie chcąc zakładać kolejnego wątku-jakich wędek używacie do trottingu?

Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #317 dnia: 13.04.2017, 21:05 »
Kolego Piitubski opanuj technikę rzutu Wallis a spokojnie wyekspediujesz zestaw na 20 m i to nie jest żart z mojej strony. Wody na jakich wędkuje nie wymagają odemnie ciskania zestawu na niebotyczne odległości. Po prostu centrepin w zupełności wystarczy.
Piotr

Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #318 dnia: 13.04.2017, 21:10 »
Aroo04 moja wędka to Hardy Matchmaker 12 ft. Kij poezja ;D.
Piotr

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #319 dnia: 13.04.2017, 21:59 »
Moja marki nieznanej. Stara, 3-składowa z włókna szklanego 4,2 m.
Coś jakby taka.
Ciężkawa - około 450-500g. Wymieniłem w niej wszystkie przelotki (duże średnice, długie stopki) bo oryginalne były uszkodzone.

aroo04

  • Gość
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #320 dnia: 14.04.2017, 06:19 »
Kolego Piitubski opanuj technikę rzutu Wallis a spokojnie wyekspediujesz zestaw na 20 m i to nie jest żart z mojej strony. Wody na jakich wędkuje nie wymagają odemnie ciskania zestawu na niebotyczne odległości. Po prostu centrepin w zupełności wystarczy.
Generalnie trotting to metoda połowu blisko brzegu lub na wąskie rzeczki, więc użycie centerpina jest zrozumiałe.
Co do wędki, używałem Jaxon Eternum Tele Match 420/20, a teraz od dłuższego czasu jest to Robinson Bluebird Tele Match 420/24.

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #321 dnia: 24.06.2017, 19:46 »
Panowie, u nas w PL ciężko ustrzelić okazyjnie jakiegoś fajnego centrepina :( wprawdzie mój podlodowy kołowrotek Eagle Claw, którego focię zamieściłem parę postów wyżej daje radę ;) ale dłuższe nim łowienie jest męczące, gdyż ma szpulę po przeciwnej stronie , więc trzeba ją blokować palcami a nie kciukiem :-[ po dłuższym łowieniu drętwieją mi palce :o Kolega wybiera się w lipcu do Brukseli, więc poprosiłem go aby popatrzył tam po sklepach wędkarskich czy przypadkiem nie mają jakiegoś centrepina? No i chciałbym abyście mi doradzili jakiś niedrogi kołowrotek - nie wiem jakiś Dunlop, Cyprinus....  Pozdrawiam.
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #322 dnia: 25.06.2017, 13:55 »
.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 631
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #324 dnia: 25.06.2017, 15:08 »
Witam :) dziś nad rzeką testowałem stary kołowrotek ''czapla'' niestety samoistnie nie wysuwa żyłki trzeba pomagać kciukiem lub druga ręką :( jest też moim zdaniem za mały do wypuszczanki - trzeba trochę się namachać aby zwinąć żyłkę, wolno też holuje się rybę, dziś w niedużą płotkę przywalił mi szczupaczek taki z 35 cm. :) rzeka trochę już zarosła, rybka siedzi w ''przepustach między zielskiem''.
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #325 dnia: 26.06.2017, 05:16 »
Panowie czy ktoś może korzystał z usług tego sklepu?: http://pl.sportsdirect.com/avanti-marco-cortesi-black-centre-pin-limited-edition-943428
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #326 dnia: 26.06.2017, 07:41 »
@elopento - nie korzystałem, ale mam ten kołowrotek. Nie jest to szczyt możliwości technicznych, ale spokojnie daje radę.

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #327 dnia: 26.06.2017, 09:57 »
Też kupiłem ten kołowrotek w tym sklepie. Kołowrotek taki sobie. Dunlop lepszy, ale nie ma go już od roku w sprzedaży.

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #328 dnia: 26.06.2017, 16:55 »
@elopento - nie korzystałem, ale mam ten kołowrotek. Nie jest to szczyt możliwości technicznych, ale spokojnie daje radę.
Mógłbyś rozwinąć temat? Za takie pieniądze na pewno nie jest to ''kosmiczny materiał'' ale pewnie i tak lepszy od Ruskiej Katuszki? czy po zarzuceniu zestawu samoistnie oddaje żyłkę? Znalazłem też ten kołowrotek na Olix za 150zł , więc tak się zastanawiam - chcę mieć centrepina w PL jest tylko z nowych dostępny DAM Quik Shadows , ale też opini o nim nie ma ,chociaż : na sucho kręci się 2 minuty , więc chyba nie jest źle ? Na Olix jest jeszcze kołowrotek Lewtham England za 550zł ??? ale wygląda ''tak zwyczajnie'' Jak wspominałem wyżej , kumpel jedzie w połowie lipca do Belgii , może więc tam coś mi znajdzie? no nie wiem , chciało by się łowić :beg:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 47
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Stick - przepływanka-wypuszczanka - sposób na rzeki i rzeczki
« Odpowiedź #329 dnia: 26.06.2017, 17:22 »
Tego kręcioła z OLX nie brałbym, troszeczkę za wysoka cena, ja myślę (mam właśnie taki sam model), może gdyby był całkiem nowy to może i tak. Zaufałbym temu DAM - owi Quick Shadow, na polskim rynku nie ma wyboru centrepinów. Jest Okuma Sheffield i RAW II w sklepie Raven, no i te DAMy. Gdybyś kupił w oficjalnym sklepie ryzyko jest niewielkie- kupujesz, płacisz, przychodzi to oglądasz, decydujesz czy go sobie zostawiasz czy jednak oddajesz z powrotem do sklepu. Robiłem tak wielokrotnie ze sprzętami wędkarskimi. Na filmiku widać, że szpulka DAM-a kręci się aż nadto dobrze.