Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2020  (Przeczytany 276304 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1125 dnia: 15.06.2020, 10:41 »
:(

masakra, sam niestety także spotałem się z takimi biednymi rybami wiele razy :'(
;)

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1126 dnia: 15.06.2020, 11:36 »
A spotkaliście się kiedyś żeby "włodarz" wody kontrolował zestawy lub sprzęt na jaki łowicie ?. Ja osobiście na kilku komercjach łowiłem i nigdzie nie spotkałem się choćby z zainteresowaniem czym, na co oraz w jaki sposób będę łowił, natomiast zachowanie ludzi nad wodą to druga sprawa... jak widzę czasami jak szarpią za te wędki kiedy ryba już można powiedzieć że sama się zapięła to woła o pomstę do nieba... i co można z tym zrobić ? wydawało by się że nic...

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1127 dnia: 15.06.2020, 13:08 »
Gdybym miał komercję, wieszałbym kartkę, że kto łowi na zestawy karpiowe i zacina z krzyża, ten wylatuje z mojego łowiska.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1128 dnia: 15.06.2020, 13:33 »
Gdybym miał komercję, wieszałbym kartkę, że kto łowi na zestawy karpiowe i zacina z krzyża, ten wylatuje z mojego łowiska.

Są łowiska na których nie wolno łowić na federa , na cienkie zestawy .
Właściciele pilnują również żeby w zestawie karpiowym nie było leadcoru , haków bananów oraz łowienia na ołów.

Ryby duże dla właścicieli łowisk to skarb - wiedzą to ci właściciele którzy się na tym znają .... reszta pseudo biznesmenów - liczy kasę.... jak mu padnie ryba ma to w nosie kupi se nową...

Prawda jest taka pajęnczynki są na małe rybki - porządne ryby choć by dla ich zdrowia po holu wymagają innego podejścia niż feder......
Maciek

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1129 dnia: 15.06.2020, 13:45 »

Prawda jest taka pajęnczynki są na małe rybki - porządne ryby choć by dla ich zdrowia po holu wymagają innego podejścia niż feder......

Dokładnie. Mam takie samo podejście. Ale dla niektórych jedyny słuszny hol to odkręcenie hamulca po to żeby "walczyć" 40 min z 5 kg karpiem by następnie wyciągnąć truchło a później drugie 40 min je reanimować.

Ja na zbiorniku gdzie występują karpie 10+ nie używam żyłek < 0,30 i przynajmniej nic nie pływa z moimi zestawami a i siłowo można przytrzymać rybkę żeby nie uciekła w zaczepy.

Online Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1130 dnia: 15.06.2020, 13:51 »
Pamiętam jak za gówniaka bylem z kuzynem na rybach i wyciągnął z wody karpia bez dolnej wargi ... strasznie to wtedy wyglądało.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 857
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1131 dnia: 15.06.2020, 18:44 »
W niedziele kolejny raz lowisko siemien . Pogoda super 21 stopni i rybki dopisaly. 19 karpi (od 1,5 do 6 kg) oraz jeden karas wylądowały na macie :)







Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1132 dnia: 15.06.2020, 19:26 »
Gratulacje dla wszystkich łowców :beer: :bravo:,sporo fajnych okazów na matach wylądowało :fish:

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1133 dnia: 16.06.2020, 23:30 »
W sobotę rano udało mi się złowić kilkanaście fajnych ryb na starorzeczu. Jedna wędka, metoda - podajnik stawiany pod samymi trzcinami na drugim brzegu, na wodzie płytszej niż jeden metr. Kilka leszczy, dwa karasie i cztery linki. Liny wjechały pod koniec i wszystkie wzięły w krótkim odstępie czasu. Wstępnie zanęciłem zanętą spożywczą z kukurydzą, później często przerzucałem i strzelałem peletem 6-8 mm. Żal było odjeżdżać, bo na koniec ryby w moim punkcie nęcenia ryły jak szalone :'(












Artur

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1134 dnia: 16.06.2020, 23:31 »
Artur - gratulacje :bravo:
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1135 dnia: 16.06.2020, 23:43 »
Dziękuję :-[  Tamten tydzień  był niesamowity, złowiłem dziewięć linów - linków i sporo innych rybek, a na bonus niezłego amura. Szkoda, że na to łowisko będę miał wstęp dopiero za kilka tygodni. Obcych tam nie wpuszczają, jedynie kuzyn mógł mnie wprowadzić.

Ps. Kantoria też mi dała połowić tydzień temu. Dziś też odwiedziłem Kantorię na krótko ale złowiłem jednego lina ok. 35 cm, podobnego japońca i grubą wzdręgę. A kolega dwa linki, karasia i ładną płoć.
Artur

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1136 dnia: 16.06.2020, 23:45 »
Ja po weekendowych "wariacjach" na komercji wracam na nasze "eSki". Jak pogoda dopisze to wybieram się w sobotę. Młodzież (syn) będzie wybierał gdzie :)
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1137 dnia: 19.06.2020, 07:16 »
Pierwszy w tym roku i przy okazji najdłuższy złowiony na suchą muchę. Chudy ale silny. Niestety miarka została w samochodzie. Po zmierzeniu podbieraka ok 55cm
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline adamczyk6509

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Michał C&R
  • Lokalizacja: Kłodzko
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1138 dnia: 19.06.2020, 07:27 »
Piękny boleń na muszkę. U mnie w rzece nie ma takich urozmaiceń ;D same pstrągi. Ale i tak jestem uziemiony bo płynie bardzo wysoka i brudna woda więc z łowienia nici.
Piękne ryby gratuluje wszystkim łowcom.
Pozdrawiam
Pozdrawiam Michał
C&R

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1139 dnia: 19.06.2020, 09:30 »
Ostatnio piszą, że u nas na Odrze lipa, że nie bierze itd. Pojechałem więc po pracy, zobaczyć co w wodzie piszczy. Przez pierwszą godzinę była totalna cisza i trzeba się było mocno nagłówkować, aby zmusić ryby do brania. Na Odrze często jest tak, że ryba stoi w łowisku a totalnie nie pobiera pokarmu. Wystarczy jednak znaleźć przynętę, odpowiedni przypon, zestaw i co najważniejsze sposób nęcenia a woda otwiera się, jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki. Jak już rozłożyłem miejscówkę na części pierwsze, powstał piękny schemat. Linia 1 płocie i ładne krąpie. Linia 2 spore rozpióry. Linia 3 przepiękne leszcze , które chyba wczoraj odbyły tarło. Najbardziej sprawdziło się łowienie windowem z minimalną ilością zanęty, która była mocno doprawiona atraktorem MVDE M'S Secret w ilości jednego opakowania na 1 kg zanęty a na końcu zestawu dyndał żółty selektywny dumbels. Jak widać ryby są, tylko trzeba odejść od schematu. :)
Pozdrawiam Bartek.